Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
23
Favori
367.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: orhan.soydemir

Arkadaşlar bugün bir chevrolet kalos baktım. 9.950 TL fakat adam 9.500 TL' ye bırakıyor. Araba 1.2 HB 8V sıralı lpg takılı fakat ruhsata işlenmemiş.(işletilmesi için evrakların hepsi hazırmış) Araçın mekaniğinde motorunda hiç bir sorunu yok diyorlar ve 53.000 km' de. Kliması falan çalışıyor.. Fakat sanırım araç takla atmış ve Komple boyalı. Aracın sol ön ve arka kapısında büyük hasar oluşmuş. Yaptırmışlar ama iyi yapılamamış çok kötü görünmüyor ama yakından falan bakınca belli oluyor. Kapıların cam lastiklerinin olduğu yerlerin hemen üzerinde boydan boya iyi yapılamamış olduğu falan görünüyor. Bir kaç ufak çizik falan var ve tavan da düzeltilmiş sanırım. Bana acilen yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü arabayı alma işini yarın netleştirmek istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

o araç pert olmuş arkadaşım alınmaz

o yolda düz gitmez, bir de düşün boyasını bile doğru dürüst atamadılar nasıl bir işçilik var, paneli su alır vesaire vesaire, 9milyarını çöpe atmak istersen al

• quote:

Orjinalden alıntı: tartısılmaz

güzel araba bende 4 sene acayıp performanslı devirsiz kullandım motor hiç arıza yapmadı...motordan yana şansımız buyuk.kaloslar hafif oldugundan çok iyi kaçıyor kalkışlarda ama 110dan sonra pek fena degıl performansı

tartışılmaz dostum bende de 2006 1.4 16V sx hb otomatik var 110 km ye kadarda 110 km den sonrada performansı çok çok iyi çok memnunum arabamdan her halde senin arabada bir sorun vardı 110 km den sonra performansı iyi değildi diyorsun üstünde opel astra motoru var ve çok sessiz ve istediğim performansı alabiliyorum belkide senib 1.2 8V olabilirmi acaba eğer 1.2 ise performans konusunda haklısın
  • merhabalar
    özür dileyerek birkaç şey sormak istiyorum;
    kısmet olursa 2 ay içinde bir araç almayı istiyorum
    biraz acemiyim ama 1 haftada falan acemiliğimi atacağımı düşünüyorum
    sizler kalos kullanıyorsunuz
    bende ilk olacağı için ve zaten param çok olmadığı için ucuz fiyatlı ve kullanışlı bir araba arıyorum
    zor beğenen, seçmekte güölük çeken biri olarak şimdiden araştırmaya başladım
    şimdi size sorularım;
    1-netten baktığım kadarı ile 12000 tl ve daha aşağısına bulabilirim heralde bu arabadan ama toplamda masrafım sizce ne olur? pek bilgim yok ta
    2-1.4 yada 1.2 bana ikiside uyarmı ve onlarda içinde 8v-16v diye ayrılıyor hangisi iyidir?
    3-abs olmasa da işimi görmezmi?
    4-ucuz olması açısından dacia logan, palio, chevrolet ve hyundai ler var ama bu araç benim hoşuma gidiyor; 1500km falan uzun yol gidecem büyük ihtimal yılda 5 kere falan acaba bana uyarmı?
    5- olmazsa, bulamazsam ucuz bir skoda felicia yada mazda almayı düşünüyorum ama onlara da 10 lira vermek yerine bu daha mantıklımı olur yoksa 7000tl civarı bir araç bana yetermi?
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rozek -- 22 Mayıs 2009; 1:17:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rozek

merhabalar
    bende ilk olacağı için ve zaten param çok olmadığı için ucuz fiyatlı ve kullanışlı bir araba arıyorum
    şimdi size sorularım;
    1-netten baktığım kadarı ile 12000 tl ve daha aşağısına bulabilirim heralde bu arabadan ama toplamda masrafım sizce ne olur? pek bilgim yok ta
    2-1.4 yada 1.2 bana ikiside uyarmı ve onlarda içinde 8v-16v diye ayrılıyor hangisi iyidir?
    4-ucuz olması açısından dacia logan, palio, chevrolet ve hyundai ler var ama bu araç benim hoşuma gidiyor; 1500km falan uzun yol gidecem büyük ihtimal yılda 5 kere falan acaba bana uyarmı?
    5- olmazsa, bulamazsam ucuz bir skoda felicia yada mazda almayı düşünüyorum ama onlara da 10 lira vermek yerine bu daha mantıklımı olur yoksa 7000tl civarı bir araç bana yetermi?
    saygılar

tabi parana gore araba alman gerekiyor ama ortalam 300tl satıs 60-120tl arası trafik masrafı 200tl civarıda sigorta masrafı diğer masraflara gelince henuz uzun yol yapmadım ama sehi,r içi bir defa kaput açtım ondada cam suyu koydum ortalam 2ayda 5bin km falan yaptım şehir içinde sıkıntı yapmayan sehir dısı hiç yapmaz absde senin marifetine arac kullanım yeteneğine baglı zaten vuracaksan vurursun abs kısa mesafede ani frenlemede çokda etkili bir olay deil umarım alacagın ar ac iyi temiz çıkmaz b ve memnun kalırsın

• aklıma gelmişken arkadaşlar bilindigi gibi aveo 1,2s 2007moddellerde devir saati yok ankara reisi aradım takılabilirmi die kafadan yok dedi adam acaba portatif falan devir satleri var takılabilirmi bilgisi olna varsa yazarsa sevinirim
  • arkdaşım bizimde ilk aracımız kalos oldu 1.2 se yeter sana 1.2 zaten araç hafıf oldugu ıcın ve kucuk oldugu ıcın rahatlıkla tam acemılere ve uzun zamandır araba kullanmayanlara uygun valla devır masrafı sadece 300ytl fln sana toplam 400e malolur.hepsi saygılar:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: rozek

merhabalar
    şimdi size sorularım;
    saygılar

dostum şehir içi kullanacaksan 1.2 yeter ama yılda 5 kere uzun yok yaparım demişsin 1500 km gayet uzun bir yol ve ben sana 1.4 tavsiye ederim
    küçük motorlar uzun yolda çekilmez olur ve şehir içindeki tasarrufu uzun yolda yapamazsın
    8V-16V olayına gelince fazla takma kafana aradaki farkı anlayamazsın bile
    iyi bir 1.4 alim dersen 12.500 gözden çıkarman gerekiyor diğer masraflarla birlikte 13.000 olur heralde
    tekrar söylüyorum şehir içi kullanımda 1.2
    sık sık uzun yolda kullanıcam diyosan 1.4

• selam arkadaşlar,

malum yeni sürücü ve yeni kalos sahibiyim (çok şükür).

Bahçe duvarını kırıp arabayı sokaktan içeri aldım.bizim oralarda sürüyle çocuk var canavar sanki sek sek taşıyla çok çiziyorlar vs. haftanın 5 günü kullanmıyorum. Hafta sonu kullanıcısıyım 2 gün.

İMÇ den bir branda aldım 40 tl ye ve örttüm ,havalarda sıcakladığından sanırım, arabanın heryeri camlar dahil baloncuk oldu su damlası gibi ve yapışkan gibi birkere kendim yıkadım tam geçmedi. terlemiş gibi..

bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

Brandayı kaldırayımmı? ve ne yapmam gerekir baloncukların çıkması için.

Birde Vites konusunda 3 ten 2 ye geçişlerde aradabir zorlanıyor geçmiyor gibi..
    geri vitestede benzer tam oturmuyor yerine zzzzttt diye bir ses çıkıyor. çok önemli bir arızanın habercisi mi Bu??

Çok tşk.

• hayırlı olsun kaça aldın peki kaç bınde ?
  • hayırlı olsun .3 ten 2 ye bılmemde.geri vitese geçme kalosların kronık problemı bendede oluyordu..şanzıman yağı değiştirmen lazım herhalde:)
  • arkadasım oncelikle hayırlı olsun gule gule eskit 1.probleminle ilgili olarak o baloncukları ya ince pastayla alabilirsin yada çizik onarıcı pastalar var onlarla ama tavsiyem ince pastadan yana sanayideki herhangi bir oto boyası satan yerde bulabilirsin +aracına sıcak havalarda branda çekmeyin çadır yanıgı olur seninki başlangıç yok yere boyadan olursunuz 2 probleminde bendede vardı aynı sorun epeybi dikkatden sonra olayı çözdüm vites küçültürken 1.si debriyaja tam bas 2.side hafif bir aragaz sorunu tam olarak ortadan kaldırıyor geri vitesde arkadaşımızın dediği gibi sanırım kronik fazla zorlamadan ondada gaz a basıp çekerek sorunu halledersin gule gule kullan
  • verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim
    bu fiyat aralığında diğer markalara göre daha modelli alınabilecek;
    accent, palio, logan ve kalos var
    sanırsam ben kalos u seçeceğim daha ufak tefek olduğu için
    birde uzun yol konusunda en çok 120 km hızla giderim sanırım 1.2 de bana yetebilir
    konunun başlarını okumadım ve bilgim yok heralde bu arabalar karbüratörlü değil, değilmi
    birde abs standartmı yoksa bazısında var bazısında yokmu?
    kısmet olursa temmuz ilk haftası alacam hayırlısıyla tabi ve çevresi olabilirse
    şu anda karstayım
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rozek -- 23 Mayıs 2009; 22:35:16 >
  • yaf arkadaşım 1.2 yeter sana bosver 1.4 haybiyeden fazla yakıt+fazla vergi odersin gitcegin yere enfazla 1saat gec gidersin abs falan se modellerinde var sanırım ama klima standart uzun yol konusundada yolunu bulursan 1.2 de gidiyor orttalama 140km hıza çok rahat bir şekilde çıkarsın ama surat felakeetttir bu arada bunlar tek noktada enjeksiyonlu motor bendeki arac sıralı sistem lpgli sehir içi bas gaza yaptıgım zaman 130 civarı yakıyor
  • Arkadaşlar birşey soracağım, ben sıfır spor mavi Chevrolet Aveo 1.4 HB aldım aklıma birşey takıldı, bu aracın kontağını çevirince OFF konumdayken bile PARK LAMBASI yanıyor, marşa basınca ise KISA FARLAR yanıyor. Bu normal midir? Servisi aradım telefonla, aynı şey diğer araçlarda da var otomatik yanıyor normal dedi... OFF konumunda OFF olmuyor nasıl iş anlamadım ben bunu :) Sizde de öyle mi?
  • o halde çok iyiymiş
    ben o zaman 1.2 alsam tamamdır
    yukarıda yazmayı atlamışım
    bursa ve çevresi alacam
    hele sizinki gibi tüplü bulsam tam süper valla
    çok teşekkürler
  • arkdaşım öyle .gir bu sitedeki lacetti kulubune aynı arkdaştada var aynısı o da sıfır almış o normal:)
  • Arkadaşlar ÇOOOK teşekkkür ederim değerli bilgileriniz için sanırım sürekli sizi rahatsız edeceğim sorularımla..

11000 TL ye aldım 2 ay önce.. 78000 km de..
  • Merhabalar

Ben yeni katıldım bu foruma
    herkeze selamlar
    benimde 2005 model Kalosum var
    1.2 SE 44000 km yol yaptım
    Şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadım
    bana göre tek kusuru lastikleri ve sola dönüşlerde oluşan kör açılar
    Zaman zamanda frenler ve bozuk yolda (hızınız yüksek ise ) direksiyonda oluşan salınımlar
    ama bunun dışında kusur bulamadım
    gayette memnunum aracımdan
    yakıt tüketimi özellikle uzun yolda beni fazlasıyla mutlu ediyor
    bunun altında tüketen (benzinli ) bir araçlada henüz karşılaşmadım

İyi günler
  • aramıza yenı katılan arkadaslar hoşgeldiniz allah kazasız belasız sürüsler nasip etsin
    isttanbuld aoaln arkadaslar bulusma düzenledik katılırlarsa seviniriz (:
  • merhaba arkadaşlar , 2006 - 1,4 sx 16v , 13.250 tl , otomatik vites.40.000 kmde.Yarın aracı göreceğim.Alırsam ilk aracım olacak.Ancak çok kararsızım.Fiyat nasıl? Araçta kaza vs. yok , bakımları yapılmış. Yorumlarınızı bekliyorum...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.