Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (948. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GrandJoeBlack

20 aralıkta LS cruze manuel aldım. Ancak aracı 3 ocak tarihinde trafiğe çıkardım. Arada geçen süre içerisinde forumda yazılanları okumaya çalıştım. Okuduğum yazılarndan sonra kısmen tedirginlikte duydum. Ancak şunu söylemek gerekiyorki forumda karşılıklı sataşmalar çok fazla bu sataşmaları bir mod temizleyebilse forum çok daha faydalı olur.

Aracı teslim aldıktan sonraki izleminmlerim şu ki 124 HP lik cruze 113 Hp lik cruzeye göre birazdaha atak. Ben hantallık sorunu yaşamadım. tabiki bu araçtan ne beklediğine göre değişir. 1300 KG lık 1.6 motor bir araçtan beklentinizinde çok fazla olmamıs gerekir.

Aracı beklediğimden daha konforlu buldum. bu fiyata bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Tüketim bakımından bu araçta ben farklı tarz seziyorum. eğer aracın karizmatik görüntüsünü performansındada beklerseniz ve sıkıştırırsanız sağlam yakıyor. bu tüm benzinli motorlar için geçerli olsada cruze performans için biraz daha maliyet istiyor. kesin olan şu ki her araçın yakıt verimliği sürücüsünün sağ ayak bileğine bağlı. Cruzede keşke dizel motor satışı mümkün olsaydı bu tartışmalar aracın imajını zedelemezdi.

Forum bakımından tavsişem şu ku cruze sahipleri araçlarındakarşılaştıkları sorunları, yaptıkları değişiklikleri paylaşssalar bilgi paylaşımı bakımından daha verimli olur kanaatindeyim. Aacaba Chevrolet firması aveo gibi cruze içinde LPG ye onay vermişmi diye foruma her baktığımızda 2 3 safyalık "sen ne anlarsın" vari atışmaları ve bu araç 124 HP mi değilmi tartışmalarını okumak zorunda kalmayız. Hiç birimizin amacı aracı yüceltmek veya aşağılamak değil ki bu tartışmalara girelim. Buradaki amacımız birbirimize yardımcı olmak olmalı. Bu paylaşımı ve yardımlaşmayı Marea forumda çok başarılı buluyorum.

Herkese selamlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.

yazdıklarınıza sonuna kadar katılıp tesekkurler dıorum.bende bır hafta oldu aracımı alalı ve almadan once sagda solda sacma sapan yorumları gordukce moralım bozuldu.ama sunu soyleyeyım kı aldıktan sonra ııkı almısım dıorum.herkesın beklentısı tabıkı farklı ama su arac hakında yerden yere vuranların tek derdı su fıyata nasıl bu olur ve marka takıntılgından baska bısey deıl.cok yakıomş.ben ılk kullanımım yarım depo 310km yaptıkı sehır ıcı daha ıyısınıde beklemıodum .yanıı bu forumuda bırbırıöıze faydamız olur dıe gırdım ama cogu kışı baska dertlerde.
  • Bizim 1.6 arabalardaki hava emiş borusuda bu şekilde....

Benim bir sorunum avr yada fazla kurcalamadıgımdan dolayı çözemediğim bir durum var.

havalandırmayı otomatiğe aldıgımda klimayıda açıyor ben elimle klima düğmesine basıp kapattıgımdada auto da kapanıyor. Bu araçlarda ısıtma işlemi klımayı açmadan auto da yapılamıyormu???
  • BU konuyu uzatmak istemıyorum ama benım soyledıklerımle alakalı satasma yaptıgımı soyleyen yada dusunen arkadaslar ıcın son kez yazmak ıstedım.
    Ben kimseye satasmadım kımsenın sahsına bırsey soylemedım. Bırılerı bır fıkırde ıken bende farklı fıkırde oldugumu soyledım onunla alakalı soylemlerde bulundum ama karsılıgında ulaşmısın nesın yada banada sataştın sen, yiğennn gıbı kelimeler duydum. Yıne dıyorum ben kımsenın sahsına, argo turkce ıle hakaret yada kusuk dusurucu bırseyler soylemedım, ama bana soylendı.

Her neyse bu forumun selametı ıcın uzatmaya gerek olmadıgını dusundugumden bırdah bu konuda yazı yazmayacagım.

Herkesin farklı bir fikri olabilir. Herkes kendi fikrini söyler varsa kendi fikrine kanıt oldugunu düşündüğü şeyler onlarıda yazar ekler Nihayetinde okuyan kişiler okuduktan sonra neye ınanacaklarına kendıelrı karar verırler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas2004 -- 12 Ocak 2011; 16:21:57 >
  • HERKESİN YORUMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM... BENDEN BU KADAR SANIRIM FAZLA ELLEMİYECEĞİM ARACI :))
  • Adana-Ankara yapan bir arkadaşım var adı müslüm özhan tanır(fadetoblack01) gidip gelmiş ve söylediği 320tL benzin harcamış... Sizce bu rakam benzinli araca göre çok mu?! Bence deil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: meth01

Adana-Ankara yapan bir arkadaşım var adı müslüm özhan tanır(fadetoblack01) gidip gelmiş ve söylediği 320tL benzin harcamış... Sizce bu rakam benzinli araca göre çok mu?! Bence deil...

Adana -- Ankara 490 km sanırım gidiş geliş 980 km...
    Aracı otomatik yada yolda basarak (140-150-160 gibi) gittiyse normal diyebiliriz.
    Benim megane 2 ile uzun yolda ( yeni benzin fiyatına gore hesaplarsak) 0.295--0.310 kuruş arasında yakıyordu bastığımda ama maksimum 120 km ile gidersem 0,280 kuruş yakardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas2004 -- 12 Ocak 2011; 17:31:45 >
  • Arkadaşlar 2011 cruse kullanıyorum.USB taktığım anda aracın saat ayarı bozuluyor.Saati ayarını düzeltiyorum ancak kontak açıp kapandıktan sonra USB hala takılı ise saat yine yanlış zamanı gösteriyor.Hatta ilk kontak açışında kısa süreli de olsa sinyal lambaları çalışırken sessiz konumda çalışıyor ancak bir süre sonra sesli (tık tık) hale geliyor.USB yi çıkardığımda saat ayarında bir sorun olmuyor.Bu tür sorun yaşayan arakadaşlarımız varsa ve bir çözüm ürettilerse bunu da paylaşırlarsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olympius

Arkadaşlar 2011 cruse kullanıyorum.USB taktığım anda aracın saat ayarı bozuluyor.Saati ayarını düzeltiyorum ancak kontak açıp kapandıktan sonra USB hala takılı ise saat yine yanlış zamanı gösteriyor.Hatta ilk kontak açışında kısa süreli de olsa sinyal lambaları çalışırken sessiz konumda çalışıyor ancak bir süre sonra sesli (tık tık) hale geliyor.USB yi çıkardığımda saat ayarında bir sorun olmuyor.Bu tür sorun yaşayan arakadaşlarımız varsa ve bir çözüm ürettilerse bunu da paylaşırlarsa çok sevinirim.

Aracın Config yani ayarlarından RDS ile saat update etme özelliğini kapatın. Sorununuz çözülecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas2004

BU konuyu uzatmak istemıyorum ama benım soyledıklerımle alakalı satasma yaptıgımı soyleyen yada dusunen arkadaslar ıcın son kez yazmak ıstedım.
    Ben kimseye satasmadım kımsenın sahsına bırsey soylemedım. Bırılerı bır fıkırde ıken bende farklı fıkırde oldugumu soyledım onunla alakalı soylemlerde bulundum ama karsılıgında ulaşmısın nesın yada banada sataştın sen, yiğennn gıbı kelimeler duydum. Yıne dıyorum ben kımsenın sahsına, argo turkce ıle hakaret yada kusuk dusurucu bırseyler soylemedım, ama bana soylendı.

Her neyse bu forumun selametı ıcın uzatmaya gerek olmadıgını dusundugumden bırdah bu konuda yazı yazmayacagım.

Herkesin farklı bir fikri olabilir. Herkes kendi fikrini söyler varsa kendi fikrine kanıt oldugunu düşündüğü şeyler onlarıda yazar ekler Nihayetinde okuyan kişiler okuduktan sonra neye ınanacaklarına kendıelrı karar verırler.

Sen ne terbiyesiz çirkef bir adamsın:
    "Ama burda samet denilen ama egosundan dolayı sanal bir forumda bile nickinin sonuna baba yazısını ekleyen arkadaş kalkmış arabayı yerlere vuruyor. "
    bir onceki sayfada bunu yazan sensin. O yazımı okuyan arabayı yerden yere vurmak gibi bir niyetim olmadığını biliyor, ama senin alalı 1 hafta olduğu için zoruna gitmiş. Joliva nın dediği gibi bizimkiler hurda indirimine girecek neredeyse. Üstelik sen bu Samet baba ismini neden kullandığımı nereden biliyorsun, benim için ne anlam taşıdığını biliyormusun?
    Ayrıca benim adım da Samet değil ve ben foruma bu nickle uye olduğum zamanlar senin internetten haberin bile yoktu muhtemelen.
    Terbiyesizliğin lüzumu yok SUS artık. Son lafımı soyluyorum diyorsun ama hala bulaşıyorsun.
    paylaşımın varsa buyur. Yoksa SUS artık SUS.
  • Arkadaşım hala çirkef falan diyorsun.

Ben o satırları yazmadan 2-3-4 mesaj once, senın yazdıkalrını okuyupta oyle yazdım.

ben sana sahsında hiçbirsey demeden sen durup dururken ulasmısın nesın dedın
    sonra ben sana yıne bır cevap vermemısken kafana gore bırseyler yazıp sonrada YİĞENN DEDİN
    bende sonra sana karsılık verdım.

1. ye sustum
    2. ye senın yazdıkalrına karsılık yazdım. Butun olayı basından oku gorursun

arabamı yenı aldıgım ıcın zorumada gıtmıyor. 2 tane arabam var allaha sukur bırısı 2007 megane 2 bırısıde 2011 Cruze ben yıgıdı oldur hakkını yeme mantıgındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas2004 -- 12 Ocak 2011; 18:56:48 >
  • ayrıca ben senın uyelıgınle ılgılı bırseymı soyledım? benım uye oldugum zamanda senın haberın bıle yoktu dıyorsun :)
    banane ne zaman uye oldugundan burası paylasım yerı paylasım mesajlarımda senden cok demekkı senden daha ıyı paylasımcıyım
    ama bunun konuyla ne alakası var ? sen yazdın dıye yazdım bunlarıda
  • Ben senin arkadaşın falan değilim biiir.
    paylaşımından çok sataşma ve münakaşa yazın var bu ikiiii
    üç.....
  • arkadaslar kusura bakmayın ama bu forumu araçlarımız hakkında tecrübe aktarmak için kullanalım lütfen...
    birbirimize ağır laflar etmek foruma ve diğer arkadaslara saygısızlık yapmak olur...lütfen biraz daha dikkat edelim..
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas2004

quote:

Orijinalden alıntı: olympius

Arkadaşlar 2011 cruse kullanıyorum.USB taktığım anda aracın saat ayarı bozuluyor.Saati ayarını düzeltiyorum ancak kontak açıp kapandıktan sonra USB hala takılı ise saat yine yanlış zamanı gösteriyor.Hatta ilk kontak açışında kısa süreli de olsa sinyal lambaları çalışırken sessiz konumda çalışıyor ancak bir süre sonra sesli (tık tık) hale geliyor.USB yi çıkardığımda saat ayarında bir sorun olmuyor.Bu tür sorun yaşayan arakadaşlarımız varsa ve bir çözüm ürettilerse bunu da paylaşırlarsa çok sevinirim.

Aracın Config yani ayarlarından RDS ile saat update etme özelliğini kapatın. Sorununuz çözülecektir...

ulaş arkadaş teşekkür ederim ilgin için.Deneyip tekrar paylaşırım sonucu
  • Arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum.Bu aracı mat siyaha kaplatsak nasıl olur deneyeniniz veya göreniniz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedric King

Arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum.Bu aracı mat siyaha kaplatsak nasıl olur deneyeniniz veya göreniniz var mı

Mat siyah kaplanmış cruze görmedim ama BMW 3 serisi gördüm. Bayada iyi duruyordu. Cruze da kasa olarak BMW 3 serisine benzediğinden yakışacağını düşünüyorum...
    1000-1250 tl gibi sanırım kaplama fiyatı...

olympius birşey değil farklı bir sorun olursa burada çözüm bulacak elbet birileri olur...
  • Bu gün kontağı kapatıp, araçtan inip, kapıları kilitledikten sonra radyo çalmaya başladı ve tekrar girip radyoyu kapatana kadar da durmadı?.. Yorumu olan?
  • Selam millet..
    8 aydır girmemişim foruma zaman ne çabuk geçiyor
    Neler değişti görüşmeyeli?
    Kim bilir ne organizasyonlar yaptınız yada yurtdışından hangi aksesuar temini yaptınız

Bilmeyenlere kısa bilgi: Benim canavarı, 2009da Türkiye ye ilk giriş yapan seriden 2 ay önce kaparo vererek ayırtmış ve almıştım..

Bu arada facebook grumumda 1000 kişiye yaklaştı maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tridiART -- 13 Ocak 2011; 0:13:03 >
  • Orijinalden alıntı: meth01

BENDEN DE BİR KAÇ FOTO OLSUN ARKADAŞLAR... BEĞENİNİZE

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Merhaba.Arka farları Türkiyede satan biryer varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedric King

Arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum.Bu aracı mat siyaha kaplatsak nasıl olur deneyeniniz veya göreniniz var mı

ben gördüm, batman kıyafetini de beraberinde taşıman lazım

jantlar da değişikti, canavar canavar. ama tabi temiz tuttuğun sürece. kirlenince renk değişiyor, pek güzel durmuyor.

quote:

Orijinalden alıntı: RZA_

Bu gün kontağı kapatıp, araçtan inip, kapıları kilitledikten sonra radyo çalmaya başladı ve tekrar girip radyoyu kapatana kadar da durmadı?.. Yorumu olan?

aynı şeyi ben bir kere yaşadım. bizim bakkalın yanına park ettim, mahalledekilerle cruze muhabbeti ediyordum, abi arabadan ses geliyor dedi arkadaş, baktım kapılar kilitli, anahtar bende... radyo açık !!?? kapıyı tekrar açtım tam hatırlamıyorum powera falan bastım mı nasıl yaptım, sesi kestim. bir daha da olmadı. navigasyon var bende, onunla ilgili olduğunu düşünmüştüm. çünkü bende navigasyon olduğu için, kontağı kapatıp anahtarı çıkarıp kapıyı açmazsanız, beklerseniz 5-10 saniye sonra aracın göstergeleri veya navigasyon ekranı çalışmadan radyo açılıyor. ancak ondan sonra kapıyı açtığınızda ses kesiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: omrplt

Merhaba.Arka farları Türkiyede satan biryer varmıdır?

Türkiyede 1250 TL

Yurt dışında kargo dahil 340$ ancak bir miktar gümrük bedeli de olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzgursel -- 13 Ocak 2011; 2:02:56 >
  • 
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.