Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (947. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 945946947948949
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzgursel

quote:

Orijinalden alıntı: meth01

BENDEN DE BİR KAÇ FOTO OLSUN ARKADAŞLAR... BEĞENİNİZE

süper olmuş meth01, stoplar, jantlar ve yan sinyaldeki aksesuarın fotoğrafını makyaj modifiye konusuna koyabilir misin? katalog gibi bir konu yapmak istedim. senin aracınla da konu çok zenginleşecek.

stoplar, difüser, egzoz, shark anten, sinyalli yan aynalar, cam filmi, jantlar, angel sis... hepsi müthiş. Sonundaki LS yi kaldırsan aslında RS falan yazsan millet inanır

katılıyorum herşey süper oturmuş. hiç sırıtmamış bence aynı egzostan 1de sağa koy kenarada turbo yaz. insignia'da varda canavarda niye olmasın ki =)
    Alah kaza bela vermesin ama en önemlisi kem gözlerden korusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas2004

Benim kimseye çattığım yok arkadaşım oradada fabrıkayı arıyorsun boyle bırsey yok dıyor sızde var dıyordunuz bende nıye boyle dıyorsunuz dedım.
    Toyota yok deyınce wolksvagen yok deyınce kımse bırsey demıyor chevrolet yok deyınce herkes bılmıslık taslıyordu bende dedımkı bır urunu ımal edenden dahamı ıyı bılecegız rodajını v.s. resını.

Sizde herseyı şahsi olarak üzerinize alıyorsunuz ya senin görüşünün karşılıgında yıne bır kanıt sunarak farklı bır gorus bıldırınce şahsınıza çatmışmı oluyorum ? Valla çok garıp ya. Kaç yıldır hyundai forumundayım megane forumundayım ilk defa boyle seyler gordum...

Neyse siz kafanıza gore takılın dogruları soyleyene lazım degıl buraya.

Ulas dostum once sakin ol biraz.
    Ben seni çok iyi anladım. Ama bu forumdaysan şu gerçekleri de anlaman gerekir.
    Ne olur kimse gücenmesin kırılmasın. Ben gördüklerimi, hissettiklerimi yazıyorum. Kimseyi suçlamıyorum.

1- Bu forumda eski üyeler 4'er 5'er kişilik gruplara ayrılmış ve birbirlerini haklı haksız savunmaya geçiyorlar.

2- Bu forumda cruze araçları kıskanan yada çekemeyen (ne derseniz deyin) ve gerçek dışı bilgiler veren kişiler dolu.

3- Bu forumda cruze sahipleri kendi araç piyasaları düşmesin diye bu tür haksız yorumlara hemen hep birlikte müdahale ediyorlar. Hatta o 4'er 5'er kişilik gruplar bunu hep birden yapıyorlar. (Tek iyi yanı bu)

Bu forumdada Cruze şu aralar 2'ye ayrılmaya başladı. 2009 ve 2010 model 113PS Cruze ve 2011 model 124PS Cruze.

1. şıktaki bu eski grup üylerinden kimileri 3. şıktaki gibi kendi araçlarının değerleri düşmesin diye 2. şıktaki gibi yalan yanlış bilgi verme gereği duyuyorlar. O cruze araçları kötüleyen kişilerden hiç bir farkları kalmıyor benim gözümde.

Bunu Samet Baba yaptı demiyorum. Zaten Ulaş sakin ol derken bu sebepten dedim. Samet Baba diyor ki benim aracım zaten chipli o sebeple aynı değerler çıkabilir. Ama bunu anlaşılır dilden demiyor sorunda oradan çıkıyor.

Arkadaşlar 113PS ile 124PS motorlar arasında dağ gibi farklar elbette yok. Ama bariz bir farkta mevcut. Her kim arada fark yok derse buyursun gelsin ölçümü beraber yaptıralım. Benimde aracım 124PS. Yarın Cruze 130PS çıkartırsa oda 124PS ten daha güçlü olacaktır kesin.
  • Nerede olursanız olun, telefonunuzdan bir tuşla Chevrolet Cruze'unuzu çalıştırabilirsiniz. (Maalesef bizim için söylemiyorum, Amerikalılar ve sanırım Kanadalılara)

http://www.youtube.com/watch?v=eHruySdTarE

iphone ve android telefonlarda OnStar diye bir üyelik gerektiren bir sistemmiş ve 6 aylık üyelik veriliyormuş. heralde devamında ücret isteniyor. Bu internet üzerinden aracı çalıştırma olayı sakata gelir bir hacker uğraşır tüm araçları çalıştırırsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzgursel -- 11 Ocak 2011; 22:11:36 >
  • Meth01 dostum,

Gerçekten çok beğendim. Sadelikten yanayım, ve Cruze'un çok fazla dış müdahale istemediğini düşünüyorum. (koyu renk cam özellikle gerekli ama)
    Kimse alınmasın Cruze'a en iyi giden renk siyah diye düşünüyorum. Ama sen griye harika bir makyajla ruh kazandırmışsın. Tebrik ederim. VE TABİ Kİ, allah nazardan kem gözlerden, acemi ve cahil sürücülerden korusun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

Nerede olursanız olun, telefonunuzdan bir tuşla Chevrolet Cruze'unuzu çalıştırabilirsiniz. (Maalesef bizim için söylemiyorum, Amerikalılar ve sanırım Kanadalılara)

http://www.youtube.com/watch?v=eHruySdTarE

iphone ve android telefonlarda OnStar diye bir üyelik gerektiren bir sistemmiş ve 6 aylık üyelik veriliyormuş. heralde devamında ücret isteniyor. Bu internet üzerinden aracı çalıştırma olayı sakata gelir bir hacker uğraşır tüm araçları çalıştırırsa

Ben bahsettiğiniz bir tarz programı başka bir forumda tanıtmıştım. Yalnız araca parça takılması falan gerekli.

http://www.iphoneyardim.net/appstore_programlar/13448-iphoneunuz_araba_anahtariniz_hatta_alarminiz_olsun.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: meth01

BENDEN DE BİR KAÇ FOTO OLSUN ARKADAŞLAR... BEĞENİNİZE

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Çok hoş görünüyor ve değişiklikler çok yerinde olmuş. Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intimate -- 11 Ocak 2011; 22:57:28 >
  • hem almamak icin direniyorum hem de inceleme ve sürüş yapmaktan kendimi alamıyorum.

geçen gün bir arkadaşıma ait full bir ls sürdüm, 2011 model. aracın iç dizaynı ve ön konsolu gerçekten güzel. gösterge tasarımı ve küçük direksiyon sağlam bir hava veriyor araca. otomotik vitesli bir araçtı kullanımına alışmak gerek malum bu araçlar artık gaza basış tarzınıza göre sürüş modunu ayarlıyor. farkedebildiğim bir özellik düşük hızlarda tepkinin biraz geç gelmesi. ancak aracın yokuşlarda bayıldığı vs tamamen hurafe. en azından sürdüğüm araç için. müzik konusunda normal bir sürücü ve beklentileri sadece keyifli birşeyler dinlemek olan insanlar için gayet yeterli görünüyor. ancak yüksek sesli müzik veya high end beklentisi içerisinde olanlar elbette ekstra düşünmeliler.

kendisine kaliperler ile ilgili soru sorduğumda herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi, ses vs ben de almadım. daha once arac hakkında olumsuz görüş belirtmiştim şimdi görüşlerim daha olumluya döndü ancak bir kere daha yetkili satıcıya gidip test sürüşü yapmak istiyorum. her ne kadar temiz ve sakin bir sürücü olsam da düşük hızlarda fark ettiğim geç tepki meselesi benim icin önemli bir kriter. bu konuda diğer arkadasların yorumlarını dinlemek isterim. ancak beklentim sahil yolunda ona kitledim, aynadan baktilar, herkes donup arabama bakiyor tadinda yorumlar degil daha edinilen sürüş tecrübelerine ait. aslında yazan kişiler yaşlarını da yazsalar değerlendirme yapmak daha kolay olur malum gençlik biraz çılgın oluyor :)

herkese iyi çalışmalar diliyorum.
  • ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Kavuştuk Kobra mıza :)

Haftasonu detay çekimler olursa ekleyeceğim. Herkese emniyetli sürüşler.
    Aracı henüz kullanmadım kullanınca yorumları yazacağım

Geri giderken kaliperlerden ses gelmiyor özellikle denedim

Dik yokuşta geri aldığınızda freni bıraktığınızda araç kendini aşağıya salıyor, daha önce deneme yapmadığımdan diğerlerinde nasıl bilemeyeceğim. Yokuş yukarı denemedik.

Hoparlör sesi çok boğuk, ekolayzır ı denesemde çare yok gibi,

Park sensörü sesi çok az.

Havalandırma çok güzel çalışıyor. Klimayı denemedik.

İçi çok güzel aracın ama çabuk kirleniyor. Plastik paspas lazım :) Bize Astra paspası verdi bayi, parça yeri kapanmış ondan verememişler.

Şu anda tek sorun Anten, branda örterken çıkardık. Şu BMW deki gibi antenler gibi bir anten yapmak lazım. Bir arkadaş yaptırmıştı burada sanırım.
  • aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin... Çok şık duruyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: serromacher

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Dik yokuşta geri aldığınızda freni bıraktığınızda araç kendini aşağıya salıyor, daha önce deneme yapmadığımdan diğerlerinde nasıl bilemeyeceğim. Yokuş yukarı denemedik.

İçi çok güzel aracın ama çabuk kirleniyor. Plastik paspas lazım :) Bize Astra paspası verdi bayi, parça yeri kapanmış ondan verememişler.

Şu anda tek sorun Anten, branda örterken çıkardık. Şu BMW deki gibi antenler gibi bir anten yapmak lazım. Bir arkadaş yaptırmıştı burada sanırım.

• Amin, herkese güvenli sürüşler :)
  • metin kardesşim gelirim inş.birara çay içmeye :) arabanın resmini koymusun gerçi ben birebir gördügüm içinn yorum yapmama gerek yok..arabada yapacak çokbişey kalmadı senin için
  • güney koreden getirttiğim sinyalli yan aynalar gümrüğe takıldı. 99$ fiyatı olan birşey takılır mı ? normal mi ya? pahalı birşey zannettiler heralde. istanbul kargo işleme merkezine çağırıyorlar cevizlibağda. damga pulu ve posta gümrükleme ücreti alınır diyor. ben şimdi 99$ olan şey için ne ödeyeceğim? faturası falan yok ürünle birlikte yollanmıştır. birşey götürmem gerekir mi acaba?
  • quote:

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

ARABAN SUPER!!! GORUNUYOR KARDES, ALLAH KAZASIZ BELASIZ BINMEYI NASIP ETSIN, DAHA AYRINTILI FOTOGRAFLARINI BEKLIYORUZ... HAYIRLI OLSUN!!!
  • quote:

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Aracınız hayırlı olsun, park sensörü ve diger ikaz seslerini araç ayarlarindan düzenleyebilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bergmann

hem almamak icin direniyorum hem de inceleme ve sürüş yapmaktan kendimi alamıyorum.

geçen gün bir arkadaşıma ait full bir ls sürdüm, 2011 model. aracın iç dizaynı ve ön konsolu gerçekten güzel. gösterge tasarımı ve küçük direksiyon sağlam bir hava veriyor araca. otomotik vitesli bir araçtı kullanımına alışmak gerek malum bu araçlar artık gaza basış tarzınıza göre sürüş modunu ayarlıyor. farkedebildiğim bir özellik düşük hızlarda tepkinin biraz geç gelmesi. ancak aracın yokuşlarda bayıldığı vs tamamen hurafe. en azından sürdüğüm araç için. müzik konusunda normal bir sürücü ve beklentileri sadece keyifli birşeyler dinlemek olan insanlar için gayet yeterli görünüyor. ancak yüksek sesli müzik veya high end beklentisi içerisinde olanlar elbette ekstra düşünmeliler.

kendisine kaliperler ile ilgili soru sorduğumda herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi, ses vs ben de almadım. daha once arac hakkında olumsuz görüş belirtmiştim şimdi görüşlerim daha olumluya döndü ancak bir kere daha yetkili satıcıya gidip test sürüşü yapmak istiyorum. her ne kadar temiz ve sakin bir sürücü olsam da düşük hızlarda fark ettiğim geç tepki meselesi benim icin önemli bir kriter. bu konuda diğer arkadasların yorumlarını dinlemek isterim. ancak beklentim sahil yolunda ona kitledim, aynadan baktilar, herkes donup arabama bakiyor tadinda yorumlar degil daha edinilen sürüş tecrübelerine ait. aslında yazan kişiler yaşlarını da yazsalar değerlendirme yapmak daha kolay olur malum gençlik biraz çılgın oluyor :)

herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Sanıyorum çok benzer iki sürücüyüz. Özellikle de beklentiler ve bulunanlar ile ilgili yorumlarınızı göz önüne alarak...

Yaş 38. Cruze, otomatik olarak kullandığım 4. aracım. Öncesi düz vitesti... Kullandığınız araç ile ilgili yaptığını test yorumu bence basit, yalın ve çok net. Düz vites düşünüyorsanız, testi düz ile tekrarlayın. Elbette biraz daha atak ve kontrol sizde olacaktır. Ben sakin ve kurallara azami saygılı kullanmaya gayret ederim. Konfor ön planda, bu yüzden otomatik ve sunroof tercih ettim.

Yokuş ve viraj birleşimi yollarda triptoniğe geçtiğimi söyleyeyim ancak...
    Performansı idare eder diyorum. Otomatik ve 1,5 tonluk bir araç için budur, fazlası turbo veya yüksek vergi oranı demektir. Dış ve iç görünümü malum, yorumlamıyorum. Boya kalitesi ve satış sonrası hizmet kötü. Bu konuyu İstanbul forum üyeleri olarak birleşip Odak Oto ile filo anlaşması yaparak çözdük. Nazik kullanım isteyen bir araç. Fırça değmedi mesela, branda ile de koruyorum ve boyası hala ilk günkü gibi can yakıyor. (1,5 yaşında)
    Kaliper kaçınılmaz sorun, ancak yakın zamanda çözülecek gibi görünüyor. Plastik aksam çok şık ama nazik kullanmak gerekiyor. Yakıt sarfiyatının özeti; neka ekmek , oka köfte... Sakin kullan ortalama 8-9lt, uçup kaç, devirli kullan 11-12lt...
    Her açıdan bakıp, fiyatı ve pazarı ile karşılaştırınca alınabilecek ilk araç sınıfında... En büyük kusuru üreticisi GM ve onun kabul edilemez politikaları. Neyse, eski müdüre şut, yenisi ne yapacak göreceğiz...
  • 20 aralıkta LS cruze manuel aldım. Ancak aracı 3 ocak tarihinde trafiğe çıkardım. Arada geçen süre içerisinde forumda yazılanları okumaya çalıştım. Okuduğum yazılarndan sonra kısmen tedirginlikte duydum. Ancak şunu söylemek gerekiyorki forumda karşılıklı sataşmalar çok fazla bu sataşmaları bir mod temizleyebilse forum çok daha faydalı olur.

Aracı teslim aldıktan sonraki izleminmlerim şu ki 124 HP lik cruze 113 Hp lik cruzeye göre birazdaha atak. Ben hantallık sorunu yaşamadım. tabiki bu araçtan ne beklediğine göre değişir. 1300 KG lık 1.6 motor bir araçtan beklentinizinde çok fazla olmamıs gerekir.

Aracı beklediğimden daha konforlu buldum. bu fiyata bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Tüketim bakımından bu araçta ben farklı tarz seziyorum. eğer aracın karizmatik görüntüsünü performansındada beklerseniz ve sıkıştırırsanız sağlam yakıyor. bu tüm benzinli motorlar için geçerli olsada cruze performans için biraz daha maliyet istiyor. kesin olan şu ki her araçın yakıt verimliği sürücüsünün sağ ayak bileğine bağlı. Cruzede keşke dizel motor satışı mümkün olsaydı bu tartışmalar aracın imajını zedelemezdi.

Forum bakımından tavsişem şu ku cruze sahipleri araçlarındakarşılaştıkları sorunları, yaptıkları değişiklikleri paylaşssalar bilgi paylaşımı bakımından daha verimli olur kanaatindeyim. Aacaba Chevrolet firması aveo gibi cruze içinde LPG ye onay vermişmi diye foruma her baktığımızda 2 3 safyalık "sen ne anlarsın" vari atışmaları ve bu araç 124 HP mi değilmi tartışmalarını okumak zorunda kalmayız. Hiç birimizin amacı aracı yüceltmek veya aşağılamak değil ki bu tartışmalara girelim. Buradaki amacımız birbirimize yardımcı olmak olmalı. Bu paylaşımı ve yardımlaşmayı Marea forumda çok başarılı buluyorum.

Herkese selamlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • Oguz arkadasin kendisine aldigi 3 takim kapi esiginin birine talip olmustum. Ve kapi esikleri elime bugun gecti. Tek kelime ile harika. Gercekten Turkiye de boyle bir urun yok.
    Birazdan araca takacagim, resimlerini ceker burdan paylasirim yarin

Herkese iyi forumlar
  • İhsan,

Şu ince stepne için ne yapacağız ?
  • @Lancia HF
    Soylediklerine katılıyorum ve şunu ilave etmek isterim,
    Kaliper sorununa çözüm 1-2 seneden once gelmez ve geriye donuk olmaz.
    Cruzetalk istesinde USA daki birkaç kullanıcıda benzer ontakım seslerin farkına varmış.
    Kaliper tıkırtısı bireysel çabalarla ve serviste yapılacak mudehale ile cozulebilir.
    GM in bu konuda bir girişimi yok.
    Turkiye genel muduru ayrılma sebebi olarak GM le gorus ayrılıkları demiş,
    Sanırım şikayetlere cozum bulunamadığı için ayrılmayı seçti.
    Ayrıca 15000km den sonra butun cruze larda kaliper sesi cıkacaktır.
    Bu ses kullanıcının dikkati, otomobil tecrubesi ve kulak hassasiyeti ile doğru orantılı olarak farkedilecektir.

@grandjoeblack
    haklısın burada mumkun olduğunca tecrubelerimizi paylaşmaya çalışıp,
    bilgilendirme yapılıyor zaten, bazı boşboğazlar yada GM casusları, kataloglardan,
    GM den daha mı iyi bileceksin polemiğine giriyor.
    Kış aylarında 113lüklerin de perfonmansı güzel, ancak yazın sıcakta ozellikle
    trafikte, motorda bir sensorun location ı yuzunden motor gucu dusuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 12 Ocak 2011; 15:45:19 >
  • USA daki 1.4T Cruze a ait emiş borusu ,
    bizim araçlarda da boyle mi bilen varmı?

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • 
Sayfa: önceki 945946947948949
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.