Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.531.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20982099210021012102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam gerçekten donanım olarak 60 binlik araçlar ile yarışır benim bütçe 42 -43 civarı arıyorum arkadaş zorla akılma soktu yoksa 2008 toyota alacaktım boş bide araştırınca sadece piyasaysan çekilmesi sorun gibi gözükse de ben geri geleceklerini düşünüyorum ayrıca gelmese ne olur Opel eşittir Chevrolet yani parça sıkıntısı çeken araç sahibi yoktur tr de umarım temiz bulurum da alırım şöyle 2013 falan kral olur sağolun bilgi için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

merhaba arkadaşlkar bende bir dostumun tavsiyesi üzerine CRUZE almaya karar verdim Plus bakıyorum Ancak HB bana daha çekici geldi kasa olarak Bmw 1.16 ya benziyor arkadaşım da sedan almalısın bagaj daha geniş dedi sormak istdiğim 2012 veya üstü Hb mi almalıyım Sedan mı.Arada çok bagaj farkı varmıdır.Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem.Bide Lpg de subap erimesi diyorlar acaba benzinli alıp tüpü ben mi taktırsam veya alırken subaplarına baktırabiliyor muyuz bize masrafı kaç olur teşekkürler.

nedense ben sevemedim hb yi. 1.16'dan ziyade station wagon'a benzetiyorum çekici gelmiyor.
  • 2012 hb ile 2013 hb cruze arasinda kasa farki yok sanirim.
    Makyajli denilen kasalarla birlikte ilk hb cikti sanirim.
    Var mi bilgi verecek arkadas.
    Hb in makyajsizi yok heralde

• dr_gorunmez kullanıcısına yanıt
    Hb kasa 2011 de çıktı makyajsız olarak, 2012 sonlarına doğru makyajlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Düşünürseniz göz atın.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2012-model,boyasiz-degisensiz-124-hp-temiz,otomatik-lpgli-353902084/detay/

Teşekkürler hocam ama PLUS arıyorum sunroof olandan aracınız güzel hayırl satışlar

• Fren hidrolik yağı için önerebileceğiniz ürün var mı? Şu çıkıyor : Castrol Brake Fluid DOT 4 500ml.
    kitapçıkta da dot 4 diyor.

araca 10w-40 yağ koymuş usta. üstelik 5w-30 gm dexos2 olacak dememe rağmen.
    Ne yapıyım? değiştiriyim mi yağı?

Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BennyGood -- 24 Ekim 2016; 8:50:59 >
  • BennyGood B kullanıcısına yanıt
    Bu usta(!) ların 10w40(yarı sentetik) kafası nedir çok merak ediyorum?

Üstelik; 5w30 tam sentetik dexos2 yağ koyun, denmesine rağmen!..

• quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

Fren hidrolik yağı için önerebileceğiniz ürün var mı? Şu çıkıyor : Castrol Brake Fluid DOT 4 500ml.

Ne dersiniz?

Ustaya Dexos 2 onaylı yağ koy desen küfür ettin sanır. (istisnalar hariç) Bilmezler öyle şeyleri. O yüzden ben kendim alır eline veririm malzemeleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

Fren hidrolik yağı için önerebileceğiniz ürün var mı? Şu çıkıyor : Castrol Brake Fluid DOT 4 500ml.

Ne dersiniz?

Ustaya Dexos 2 onaylı yağ koy desen küfür ettin sanır. (istisnalar hariç) Bilmezler öyle şeyleri. O yüzden ben kendim alır eline veririm malzemeleri.

Bende aynı şekilde hep kendim alıyorum. Hatta benim arac'ın da bakım zamanı geldi. Yağ, buji ve filtreleri kendim alıcam. Yoksa farklı filtre falan takıyorlar sonra bu değilmiş diyip değiştiriyorlar. Kendim takip ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root16 -- 25 Ekim 2016; 11:18:59 >
  • Daha önce otomatik şanzıman yağı değiştiren oldu mu? Ben opel yetkili servise sorduğumda ağır şartlarda 4 yıl ya da 60bin normal şartlarda 75bin de değişmesi gerekir dediler. Benim aracımda 60binde 300tl fiyat aldım. Normal midir bu rakam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman298

Daha önce otomatik şanzıman yağı değiştiren oldu mu? Ben opel yetkili servise sorduğumda ağır şartlarda 4 yıl ya da 60bin normal şartlarda 75bin de değişmesi gerekir dediler. Benim aracımda 60binde 300tl fiyat aldım. Normal midir bu rakam?

• Arkadaşlar ihtiyaç olduğunda alt konulara da göz atın, aslında her şey yazıyor.

*Servislere de fazla güvenmeyin, para alabilmek için gereksiz icat/zamanlama çıkartırlar.
  • arkadaşlar herkes çok yakar diyor şevrolete sedan ile hatchback binenler lpg de ne yakıyor abi sizin bi yazıverin ya
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Aslında araştırma yaptım ama her kafadan bi ses çıkmış. Ben de kitapçık yok o yüzden sormak istedim. Teşekkür ederim.

• quote:

Aslında araştırma yaptım ama her kafadan bi ses çıkmış. Ben de kitapçık yok o yüzden sormak istedim. Teşekkür ederim.

Ağır koşullarda bile 75.000km olarak verilmiş, normal bir kullanın değişim yapacağı, hadi olsun; 100.000+
    Ama siz sıkıntı yapıyorsanız en azından ağır koşullar 75.000km yi dikkate alabilirsiniz, ben 60.000km de değişimi gereksiz buldum.

Kullanım kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.
    http://www.chevrolet.com.tr/owners/manuals.html
  • quote:

arkadaşlar herkes çok yakar diyor şevrolete sedan ile hatchback binenler lpg de ne yakıyor abi sizin bi yazıverin ya

Güzel ülkemin her yeri/her şehri bir olmadığı gibi, her kullanıcı da farklı farklı.
    O yüzden; bölge/şehir/kullanım güzergahı/trafik koşulları/kullanıcı karakteri vs... ye göre değişkenlik gösterir.

10lt benzin %20'den 12lt lpg yakan da olur, 12lt benzin %20'den 14.5lt lpg yakan da olur.........

Siz şu konuya(geriye doğru) bakın, sizin şartlara benzer bir arkadaş yorumu bulursanız ona göre tahmin edersiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/m_31698518/mpage_19//tm.htm#121289839
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

arkadaşlar herkes çok yakar diyor şevrolete sedan ile hatchback binenler lpg de ne yakıyor abi sizin bi yazıverin ya

Güzel ülkemin her yeri/her şehri bir olmadığı gibi, her kullanıcı da farklı farklı.
    O yüzden; bölge/şehir/kullanım güzergahı/trafik koşulları/kullanıcı karakteri vs... ye göre değişkenlik gösterir.

10lt benzin %20'den 12lt lpg yakan da olur, 12lt benzin %20'den 14.5lt lpg yakan da olur.........

Siz şu konuya(geriye doğru) bakın, sizin şartlara benzer bir arkadaş yorumu bulursanız ona göre tahmin edersiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/m_31698518/mpage_19//tm.htm#121289839

Eyvallah ustam
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Ben şimdi yarın gidip suratına mı fırlatsam bu kullanma kılavuzunu. Adam bana göz göre göre yanlış bilgi veriyo. Ağır koşuldan kasıt sürekli dağ tepe stabilize yol toprak çamurlu köy yollarıysa ki bulunduğum yerde böyle yollarla kırk yılda bi karşılaşıyorum o da pikniğe falan gidersem. ben yine de 100 000 de şanzıman yağını değiştirsem bile olur.

Bu servisler gerçekten ya paragöz ya da haybeden yetkili servis olmuşlar. Bizim milletin de şu yetkili servis bakımlı araç hastalığını da anlamış değilim o ayrı mesele.

Tekrar teşekkür ederim bilgiler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitman298 -- 25 Ekim 2016; 23:05:32 >
  • quote:

Ben şimdi yarın gidip suratına mı fırlatsam bu kullanma kılavuzunu. Adam bana göz göre göre yanlış bilgi veriyo. Ağır koşuldan kasıt sürekli dağ tepe stabilize yol toprak çamurlu köy yollarıysa ki bulunduğum yerde böyle yollarla kırk yılda bi karşılaşıyorum o da pikniğe falan gidersem. ben yine de 100 000 de şanzıman yağını değiştirsem bile olur.

Bu servisler gerçekten ya paragöz ya da haybeden yetkili servis olmuşlar. Bizim milletin de şu yetkili servis bakımlı araç hastalığını da anlamış değilim o ayrı mesele.

Tekrar teşekkür ederim bilgiler için.

Muhatap olmaya gerek yok.

Muhtemelen daha saçma bir şey söyleyerek sıvama yapacaklardır.
  • 
Sayfa: önceki 20982099210021012102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.