Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2075. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20732074207520762077
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joliva

Yazınız 2 paragraftan oluşuyor... yarısından çoğu 113 lük / 124 lük cruze karmaşası üzerinden kararsızlık paradoxları üzerine kurulu.....
    aradaki 11 beygir farkı kağıt üzerinde fark olarak niteleyebilsekte tek yumurta ikizlerinde bile daha fazla farklılık/benzemezlik çıkaracağıma eminim.....

Esas sorun şu !! Sırf eldeki c-elysee yi elden çıkarıp kafa kafaya denk geliyor diye cruze neden alınır????

Ölüm orucu ile vucudunu 980 kiloya indirmiş bir c-elyseeden 1340 kiloluk cruza geçip ne beklenir ?? Özellikle Yakıt ve performans konularında???

Ama en azından ben şunu beklerim..... lodos la poyraz la nerdeyse atmosfere savrulup yerden ayağı her an kesilebilecek bir c-elysee den sonra ağır sıklet cruze ile rüzgarı yarıp içinden geçersiniz????

sırf kafa kafaya geliyor neden alınır sorusu içinde cevabı da aslında bulunuyor hocam, bütçe meselesi

bütçe en önemli sebep fakat biri de senin belirttiğin güvenlik konusu olmak üzere bir kaç farklı sebebim daha var, elysee'den sonra cruze düşünmek için;

birincisi bütçe ve güvenlik,
    ikincisi model yılım 2-3 sene gerilese de segment yükseltmiş olacağım,
    üçüncüsü aracın iç ve dış tasarımını fiyatına göre hayli beğeniyorum, etiketinden daha fazla görüntüsü var hem içte hem dışta,
    son olarak dördüncüsü citroenin kronik sorunu çok fazla ve çözümleri yetersiz, cruzeun görece daha az sorunu olması.

şimdi son tahlilde çok yorum gelmemiş olsa da, sorularıma az çok cevap aldığım için bu hafta Allah nasip eder ise bulduğum aracı görmeye gideceğim.
    sonrasında da eğer araçta bir sıkıntı yoksa benimkini elden çıkarma işini hızlandıracağım.

hayırlısı olsun hakkımızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canciger

arabayla yola çıkıp yol ayarı yapmak zorundalar arabanın lft~sft değerlerini kontrol ettirip yolculuk esnasında bu değerlerin birbirine yaklaştırılması lazım Faruk beyle görüşürseniz yardımcı olur montajı onlar yapmış tı sanırım. brc kolay kolay arıza lambası yakmaz.

Faruk ustaya mesaj attım. Bakalım cevap gelcekmi. Valla benim canım sıkıldı. Brc ayar bozmuyor lamba yakmıyor diye gittim 600 700 tl fazla para verdim. Sırf arıza lambası yanmasın ayar bozmasın tamircilere gidip gelecek vaktim yok diye brc taktırdım ama inşallah pişman olmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: joliva

Yazınız 2 paragraftan oluşuyor... yarısından çoğu 113 lük / 124 lük cruze karmaşası üzerinden kararsızlık paradoxları üzerine kurulu.....
    aradaki 11 beygir farkı kağıt üzerinde fark olarak niteleyebilsekte tek yumurta ikizlerinde bile daha fazla farklılık/benzemezlik çıkaracağıma eminim.....

Esas sorun şu !! Sırf eldeki c-elysee yi elden çıkarıp kafa kafaya denk geliyor diye cruze neden alınır????

Ölüm orucu ile vucudunu 980 kiloya indirmiş bir c-elyseeden 1340 kiloluk cruza geçip ne beklenir ?? Özellikle Yakıt ve performans konularında???

Ama en azından ben şunu beklerim..... lodos la poyraz la nerdeyse atmosfere savrulup yerden ayağı her an kesilebilecek bir c-elysee den sonra ağır sıklet cruze ile rüzgarı yarıp içinden geçersiniz????

Ünsal 308 THP 156hp araca takmış durumda, Ankara da bulmuş bir tane anlaşırsak gidermiyiz beraber? diyor.

Gideriz dedim, hem Jolivanın çayını içeriz iki lak lak yaparız.

Cuma gününe denk getirin..... tek off günüm....
    yemek+çay+kahve şirketten .....

Cmtesi pazar bile iş başı biliyorsun

• Bidw 1000 km kontrolünde usta lpg yi farklı yerlerden aldığın için arıza lambası yanıyor dedi. Doğru olabilirmi

• Aracın marş basmaması hiçbir şekilde elektrik gelmemesi, kapıların kilitlenmemesi, marş alıp çalıştığında tüm elektrik aksamında aydınlatmalarda titreme olması, kadranın gidip gelip kod 54 (dizel filtrede su tespiti) ve kod 136 (park sensörlerini kontrol edin) uyarısı vermesi..

Araç komple ölü hale geldiğinde kapıyı anahtar ile açıp anahtarı takıp çevirdiğimde hiçbir belirti olmamasına rağmen kaput altındaki sigorta kutusunda çıt çıt ses gelmesi ve hiçbirşeye basılmamasına rağmen çok çok düşük voltaj ile sinyallerin yanmaya çalışması....

araç kapının önünde dün akşamdan beri bu şekilde kaldı sebep neler olabilir ? akü yeni geçen gün yine ölçtürdüm sorun yoktu...

oto elektrikçi çağıracağım ama bana saplamadan nasıl önlem alabilirim ?
  • Araç komple ölü hale geldiğinde kapıyı anahtar ile açıp anahtarı takıp çevirdiğinizde çok çok düşük voltaj ile sinyallerin yanmaya çalışması ve sigorta kutusundan ses gelmesi alarmın devreye girmek istemesi ile alakalı bir durum. Bence sorun akü de değilse sigortalardandır,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Araç komple ölü hale geldiğinde kapıyı anahtar ile açıp anahtarı takıp çevirdiğinizde çok çok düşük voltaj ile sinyallerin yanmaya çalışması ve sigorta kutusundan ses gelmesi alarmın devreye girmek istemesi ile alakalı bir durum. Bence sorun akü de değilse sigortalardandır,

Tüm sigortaların yedeği mevcut, her birini tek tek değiştirmek haricinde kısa yoldan kontrol edebileceğim bir yöntem var mı sizce ? yoksa hepsini tek tek kontrol ederek deneyeceğim olmadı.
  • Açıkçacı geçenlerde forumda konusu olmuştu, birisinin megane 2 arabasında benzer bir durum sonucunda 1 sigorta değişimi ile sorunu halletmişlerdi ama işte Cruze da ilk defa duyduğum birşey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selam bende bir cruze sahibi olmak istiyorum ama tercihte sıkıntı yaşıyorum....yardımcı olursanız sevinirim...
    1- motor olarak1.4---1.6---2.0 ....acaba arabayı çok kullananan biri olarak neyi tercih edersiniz....muhtemelen dizel olanı diyeceksiniz ama 1.4 de olmazmı
    2- kasa olarak hangisini tercih edersiniz...lt-sport-wwtc--desing...
    3-birde 1-4 sw kasaların bir sorunu varmı kronik olarak..ayrıca 2. elleri hepsinde malum ama sw olması daha iyimi olur kötümü olur 2. el olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petrolium -- 14 Temmuz 2016; 13:36:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recak

bu araç için ne dersiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-27.000-km-dizel-temiz-cruze-319677678/detay

Vergisini gördünüz mü...

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaradak

quote:

Orijinalden alıntı: recak

bu araç için ne dersiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-27.000-km-dizel-temiz-cruze-319677678/detay

Vergisini gördünüz mü...

evet 2100 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: petrolium

arkadaşlar selam bende bir cruze sahibi olmak istiyorum ama tercihte sıkıntı yaşıyorum....yardımcı olursanız sevinirim...
    1- motor olarak1.4---1.6---2.0 ....acaba arabayı çok kullananan biri olarak neyi tercih edersiniz....muhtemelen dizel olanı diyeceksiniz ama 1.4 de olmazmı
    2- kasa olarak hangisini tercih edersiniz...lt-sport-wwtc--desing...
    3-birde 1-4 sw kasaların bir sorunu varmı kronik olarak..ayrıca 2. elleri hepsinde malum ama sw olması daha iyimi olur kötümü olur 2. el olarak

Mümkün ise; 1.4T Sport PLus versiyonu tercih edin.

Sırası ile(bütçeye göre) 1.4 LTZ/1.4T Sport/1.4LT diye düşersiniz.

1.6 için de; WTCC Plus/WTCC/DE plus/DE diye başlayarak bakın.
  • Arkadaşlar aracımda katalitik konvertör arızası lambası yanıyor.58 binde lpgli arac.Ciddi bişeymidir bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jjgosso

Arkadaşlar aracımda katalitik konvertör arızası lambası yanıyor.58 binde lpgli arac.Ciddi bişeymidir bu ?

Ciddi bişey değil. Her lpg li cruza da yanıyor sanırım. Facebookta cruze lpg diye aratırsanız grjplar var. Orada çözüm için yardımcı oluyorlar.

• Merhabalar. Dün aracımı rot balansa soktum. Arack lifte kaldırınca alt tarafta yağ akıntısı gördüm. O sırada benim 7 yollık ustam da yanımdaydı. Baktı şanzımanın altından dedi. Şanzıman borularıda rekorlar varmıç ordan terleme yapmış. Akıtma damlama yok. Terlemeden dolayı altta yağ görünüyor. Kartal oto sanayide bi otomatik şanzımancı var. Ona yönlendirdi. Ona gittim. Usta baktı. Rekorların değişmesi lazım dedi. 200 tl işçilik alırım bi de parça parası olur dedi. Ayrıyeten şanzıman yağını değiştiririz dedi. 250 tl de o. Ben de şanzıman yağı değişimi için erken değil mi dedim. Yo vakti gelmiş 30.000 de değişmesi lazım dedi. Ben de kılavuzda 150.000 km de yap değişimi yazıyor dedim. Ne 150.000 i senin şanzımanın ömrü zaten 50.000 60.000 arası dedi.

Şimdi sormak istediğim

1) ustanın dediği gibi 30.000 de şanzıman yağı değişirmi.

2) cruze şanzıman ömrü 50.000 60.000 km olabilirmi.

3) bu terleme yapan rekorları değiştirmek şartmı. Terleme yapan yerleri kontrol ettirip elden geçirtsem hallolurmu.

4) ustanın rekorları değişim için verdiği fiyat bana yüksek geldi. Sizce nasıl

• Şanzımanın ömrü 50 60 bin miymiş? buna güldüm. ben 43 bin kmdeyim o zaman şanzıman değişecek benim. az kalmış :)

Kitapçıkta ağır şartlarda 75000 km de yağ değişir diyor. Normalde dediğiniz gibi 150 bin.

Rekor kısmı ile ilgili bilgim yok.
  • ankaradak A kullanıcısına yanıt
    1. 30binde şanzıman yağı değişmez. Abartmış
    2. 50-60 bin şanzıman ömrü derken saçmalamış. Oyuncak arabamı bu?
    3. Fikrim yok.
    4. 250 yağ çok pahalı. İşçiliği de öyle gibi. Bence başka bir yere de gösterin.
  • O usta(!), 1-2 fırın ekmek daha yesin...

• Böyle ustalara kazıklanmam. 5 yılda az çok tecrübe kazandım. Rekorlarda sorun varsa başka birine gösterip hallettircem onu da

• 
Sayfa: önceki 20732074207520762077
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.