Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1910. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19081909191019111912
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknika

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-chevrolet-cruze-1.4-turbo-sw-extra-full-28.500-km-sitede-tek-206657233/detay/

8 dakikadır okuyorum bitiremedim özelliklerini .. bizim Araçlar 80 kuruşa kadar yakıyormus..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ilânlardaki bir alt modeli, paketi kötüleme diline hayranım.

"Aracım 2010'dur, eski motorlu 2009'la karıştırmayın.
    Aracım 2011'dir, 2010 düşük beygirli modelle karıştırmayın.
    Aracım Plus'tır, düşük donanımlı düz modelle karıştırmayın.
    Aracım benzinlidir, yıpranmış LPG'lilerle karıştırmayın.
    Aracım turbodur, 1.6 atmosferiklerle karıştırmayın."

Alıcının kafa olmuş çorba, nasıl karıştırmasın :)

Bunları okuyan da bahsedilen bir önceki model neyse artık onu hurda zannedip soluğu burada alıyor.

Satıcı da o "kötülenen!" aracını satamayacağını düşünerek allah ne verdiyse yazıyor ilanına; Plus, full+full, full+full+full+Plus, evde ürettim TR'de daha dolusu yok vb vb

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklısınız. Ama gerçekten de 1.6 modelleri çok yakıyor diye ciddi piyasa kaybediyor bu arabalar. Yoksa hepsi çok güzel araçlar. Fiyatları da hakikaten emsallerine göre uygun. Peki araç için ne diyorsunuz?
  • Bu arac icin ne dersiniz.5500lira hasar kaydi cikiyir.muayene kmleri 22bin ve 46bin.satici on tamponun degistigini söylüyor.

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=205719806

• quote:

Orijinalden alıntı: ireynat38

Tesekkurler kardesim az daha plus diye aliyordum cok sagol..ayrica ben bugun 2009 jetta aldim..yardim icin cok sagol

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

• quote:

Haklısınız. Ama gerçekten de 1.6 modelleri çok yakıyor diye ciddi piyasa kaybediyor bu arabalar. Yoksa hepsi çok güzel araçlar. Fiyatları da hakikaten emsallerine göre uygun. Peki araç için ne diyorsunuz?

Arac sizin mi yoksa almayi mi dusunuyorsunuz tam anlamadim. Ona gore yorum yazalim.

Arac sizin ise yapilanlar guzel hatta Ltz yada sport un 17. Lik jantinin araca konulmasi cok guzel olmus. Bunun icin ekstra masraf yapildigi ve arabanin gorunusunun iyilestigi asikar. Ama fiyat bence pahali ve yazilanlar da abarti. Ozellikle Opel Astra da da ayni motor var ve Opel Astradan da az yakiyor demesi biraz komik durmus.

Araci satin almak istiyorsaniz bence fiyat biraz pahali. Ayni aracin stock hali olanlari ve daha dusuk kilometreye sahip olanlari (10000 km altinda olanlar) 38000-40000 arasi ilana koyuldu ve sattildi. Ama araca yapilanlarin ve emegin hakki yenmez onu da belirtmeden gecemem

• Bir tuketim verisi paylasayim:

Bursa karma kullanim sayilacak guzergahlar ile cikan sonuc:

Ortalama hiz: 41.7km/h
    Ortalama tuketim: 7.7litre
    Gidilen mesafe: 701.6km
    Alinan yakit ucreti: 232tl

Bu kullanimimda 150km/h suratle gittigimde oldu, dur/kalk yaptigimda oldu, 70km/h hizla gittigimde oldu. Lastikler tuketimime pozitif yonde cok fazla katki sagliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

quote:

Haklısınız. Ama gerçekten de 1.6 modelleri çok yakıyor diye ciddi piyasa kaybediyor bu arabalar. Yoksa hepsi çok güzel araçlar. Fiyatları da hakikaten emsallerine göre uygun. Peki araç için ne diyorsunuz?

Arac sizin mi yoksa almayi mi dusunuyorsunuz tam anlamadim. Ona gore yorum yazalim.

Arac sizin ise yapilanlar guzel hatta Ltz yada sport un 17. Lik jantinin araca konulmasi cok guzel olmus. Bunun icin ekstra masraf yapildigi ve arabanin gorunusunun iyilestigi asikar. Ama fiyat bence pahali ve yazilanlar da abarti. Ozellikle Opel Astra da da ayni motor var ve Opel Astradan da az yakiyor demesi biraz komik durmus.

Araci satin almak istiyorsaniz bence fiyat biraz pahali. Ayni aracin stock hali olanlari ve daha dusuk kilometreye sahip olanlari (10000 km altinda olanlar) 38000-40000 arasi ilana koyuldu ve sattildi. Ama araca yapilanlarin ve emegin hakki yenmez onu da belirtmeden gecemem

Araçta ekstra olarak Rs uygulama, arka eksoz aksesuarı, 17 Jant ve lastikler, zenon farlar ve artı zenon sisler, ayna altı mercekli led aydınlatması, beyaz iç led ampuller, beyaz plaka ve bagaj aydınlatmaları, beyaz armalar, uzaktan cam açma kapatma, Cruze sport pedallar, özel paspaslar, telefonluk vs. bir çok ekstra aksesuar var. Araçta boya ezik, çizik yok! Km zaten çok düşük. İlanda yazdığı gibi özel kapalı garaj arabası. Fiyatına gelince, ufak bir pazarlık payı tabi ki var. Pazarlıksız olmuyor maalesef.

Daha önce 40.000.- Tl'ye satılan araçların hiç birinde bunlar yoktu. Ekstralar zaten 6.000.- Tl'ye yakın. Üstelik son 2-3 aydır tüm araç piyasası 2. el ve sıfır olmak üzere ciddi arttı. Kurlar zaten uçmuş durumda. Daha bir kaç ay evvel 20.000.- Tl olan x bir aracı şu an 23.000.- Tl'den aşağı veren yok! Üstelik araç alım sezonu bahar aylarıdır ve normalde bile artış var.

Özetle ilanda abartı hiç bir şey yok! Ne özellik yazılıysa var. Yakıtı zaten yazdığım gibi. 1.6'ların yakıtı konusuna gelince bir kaç arkadaşımda 1.6 versiyonları var. Ortalama 65-75 kuruş yaktığını onlar da söylüyor. O sebeple 1.6'ların neredeyse % 90'ı gazla kullanılıyor. Ama 1.4 Turbolar gerçekten trafikte bile 32-33 kuruşu geçmiyor. Çok aşırı dur kalk trafikte bile 34 kuruşu geçmiyor. Astra konusu da aynen yazdığım gibi. Şaka gibi ama Astra'ların aynı motoru kullanan modelleri bundan rahatlıkla %10-20 civarında fazla yakıyor. Bu zaten artık bilinen bir şey. neden öyle bana da tuhaf geliyor ama öyle.

Bir de şu durum var. Fiyatlar çok karışık. 1.6 Atmosferik motorlarda da durum öyle. aynı özelliklerde ki araçlar arasında 4-5.000.- Tl farklılıklar var. Kaldı ki, bu aracın zaten o kadar fark ve aksesuarı var! Bu kasanın diğer emsalleri ile arasındaki fark daha ilk bakışta kendini gösteriyor. Duruşu bile ciddi farklı. Arkadaş eş dost çevresinde fiyatına inanamıyorlar bile. Neden? Diyorum! Yahu sanki 70-80.000.- Tl'lik araç gibi diyorlar. Hatta bazıları atma olm, bu araç o paraya olmaz diyorlar.

Ama yine de herkesin fikri ayrıdır tabi ki. Benim anlatmak istediğim, o fiyat farkı boşuna değil, ve zaten bir pazarlık payı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 30 Mart 2015; 18:38:11 >
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    2011 LS, Otomatik, LPG, Uzun Yol (3 kişi, yarı dolu bagaj)

100km'de Tüketilen LPG: 8,5 litre
    LPG Litre Fiyatı: 2,23 TL
    1km'ye Ödenen Ücret: 0,19 TL

Sürüş tarzıma göre memnun olduğum bir değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

4 kisi+bagaj ile Bursa-Ankara gidis donus seklinde ortalamam 6.5litre idi. Ortalama hizim yanlis hayirlamiyorsam yaklasik 101km/h idi.

1.4t ile 1.6 arasinda kalan arkadaslar bu kullanim ile yaktigimin daha azini yakacaktir. Keske derim bazen..

• ,,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

2013 1.6 lpg
    Ortalama hız 36.5
    ortalama yakıt 7.6 lt

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

quote:

Cruze 35-40.000TL aralığında iyi seçenektir, fiyat artınca başka araçlara yönelmek gerek.

İllaki 1.4T isteniyor ise 47-50.000TL aralığında 1.4T Astra Sport alınır.
    Tabi! 2015 model sıfır km'de 49.900TL -%3 indirim= 48.500'e 1.2TSI Leon da diğer bir seçenek...
  • ,,,,

• Bir yakıt verisi de ben paylaşayım.

Haftasonu 2 kişi ve full bagajla Ankara-Kayseri git gel yaptık. Ankara şehir içi kullanımla beraber toplam 750 km yapmışım. 84 km ortalama hızla 6.8 lt yaktım. 220 TL'ye fullediğim depo ile gidip geldim. Km'ye 30 Kuruş gibi bi tüketim ortalaması yakaladım, bu da bana göre bu ebatta ve motorda bi araba için hiç fena değil. Aracı yolun 2/3'sinde cruise control'le 110 ila 125 km sabit hızla kullandım, bu hızı gaz pedalıyla yapsam biraz daha artardı muhtemelen tüketim.

Fiyat açısından yukarda bahsi geçen Cruze/Astra mukayesesine kısmen katılıyorum. 50.000+ TL bütçesi olanlar için Cruze'dan iyi seçenekler şüphesiz var ancak benim kişisel tercihim kesinlikle Astra olmazdı. Neredeyse aynı fiyata tertemiz 2012 1.4 Insignia'lar var alıcı bekleyen. O arabalar da aynı bizim Cruze'lar gibi "çok yakıyor", "tüp takılmıyor" yaygarasına ederinin altında değer görüyor. Cruze kullanan adam f/p'cidir, f/p'ci adamın yeni adresi de Insignia olur bence. Astra'yla arasında nasıl bir fark olduğu yukarda D segmenti konusu açılınca söylenmiş zaten.

Astra'nın, Cruze kullanmış ve satmış bir adama verebileceği pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: narec

Bu arac icin ne dersiniz.5500lira hasar kaydi cikiyir.muayene kmleri 22bin ve 46bin.satici on tamponun degistigini söylüyor.

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=205719806

aralık ayında ön tamponum değişti hata bende olmadığından kasko ile yenisini taktırdım hasar miktarı
    1 700 tl tutmuş hasar altı üstü serçe parmağı kadar çatlak ufak boya rötüşları vardı sadece ama servis sağolsun plakalığa bile
    ayrı fiyat çıkarmış söyleyince de o kadar yapmamışızdır dediler kısacası yakalamışken affetmiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curva Sud

Bir yakıt verisi de ben paylaşayım.

Haftasonu 2 kişi ve full bagajla Ankara-Kayseri git gel yaptık. Ankara şehir içi kullanımla beraber toplam 750 km yapmışım. 84 km ortalama hızla 6.8 lt yaktım. 220 TL'ye fullediğim depo ile gidip geldim. Km'ye 30 Kuruş gibi bi tüketim ortalaması yakaladım, bu da bana göre bu ebatta ve motorda bi araba için hiç fena değil. Aracı yolun 2/3'sinde cruise control'le 110 ila 125 km sabit hızla kullandım, bu hızı gaz pedalıyla yapsam biraz daha artardı muhtemelen tüketim.

Fiyat açısından yukarda bahsi geçen Cruze/Astra mukayesesine kısmen katılıyorum. 50.000+ TL bütçesi olanlar için Cruze'dan iyi seçenekler şüphesiz var ancak benim kişisel tercihim kesinlikle Astra olmazdı. Neredeyse aynı fiyata tertemiz 2012 1.4 Insignia'lar var alıcı bekleyen. O arabalar da aynı bizim Cruze'lar gibi "çok yakıyor", "tüp takılmıyor" yaygarasına ederinin altında değer görüyor. Cruze kullanan adam f/p'cidir, f/p'ci adamın yeni adresi de Insignia olur bence. Astra'yla arasında nasıl bir fark olduğu yukarda D segmenti konusu açılınca söylenmiş zaten.

Astra'nın, Cruze kullanmış ve satmış bir adama verebileceği pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Sen yazana kadar İnsignia'ların fiyatının farkında değildim, şimdi baktım 55-60.000 aralığında 1.4T olarak seçenekler var.
    Haklısın, 50.000+ bütçe için D sınıfına terfi etmekte, diğer iyi bir seçenek.

Cruze uzun yolda sahibini pek üzmüyor. Kabaca 6.5lt gibi bir tüketim verisine sahip.

*Bende yeni araç ile uzun yol yaptım.

700km yol, araç full yük dolu, 84km ortalama ile 5.1 olarak bitti. Biraz dikkat etsem 4.5lt gibi olurdu, diye tahmin ediyorum(bir ara 4.9'a inmişti).
    İstanbul'da 28km ortalama ile 6.5lt yaktı. İstanbul artık sürekli trafik olmuş, sabah trafiğine yakalanmadım ama akşam trafiği berbat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: Curva Sud

Bir yakıt verisi de ben paylaşayım.

Sen yazana kadar İnsignia'ların fiyatının farkında değildim, şimdi baktım 55-60.000 aralığında 1.4T olarak seçenekler var.
    Haklısın, 50.000+ bütçe için D sınıfına terfi etmekte, diğer iyi bir seçenek.

Cruze uzun yolda sahibini pek üzmüyor. Kabaca 6.5lt gibi bir tüketim verisine sahip.

*Bende yeni araç ile uzun yol yaptım.

700km yol, araç full yük dolu, 84km ortalama ile 5.1 olarak bitti. Biraz dikkat etsem 4.5lt gibi olurdu, diye tahmin ediyorum(bir ara 4.9'a inmişti).
    İstanbul'da 28km ortalama ile 6.5lt yaktı. İstanbul artık sürekli trafik olmuş, sabah trafiğine yakalanmadım ama akşam trafiği berbat.

Ikinci el arac alacak olsam ve butcem 55 civarlarinda olsa dusunmeden 1.4t insignia alirdim. Arabaya cok yakiyor cok yakiyor denildi alakasi yok. Makyajsiz kasa ile yine ayni karma kullanim ile 7.5-8litre ortalama elde ediliyordu.

Galiba makyajla birlikte motorda yazilim farklilastirildi opel konfiguratorden baktim sehirici verisi 6.8litre yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam.

Genelde karma kullanim sergiledigim icin her ne kadar ben bu degerleri yakalayacak olsamda gercek sehirici kullanim ile bu araba 7.5-8litre arasi yaksa segmenti icin hicbirsey degil. Sehirlerarasi normal kullanim ile rahat rahat 800km yapilabilir.

Bursa cevre yolunda denedim 4.viteste 205 yapiyor.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hadiiii

quote:

Orijinalden alıntı: maniuygar

Aynı sorun benim araçtada var. Ama anlattıklarınızdan farkı biraz. Bende benzin ibresi tamamen sıfıra düşüyor ve anahtar resmi (sarı) çıkıyor. Ekranda ise full fell gibi bir şey yazıyor. Aracı kapatıp açında herşey normale dönüyor. Bakım zamanı soracağım nedenini bende çok merak ediyorum neler çıkacak altından (BRC)

Bu normal bir durum uzun yoldayken basıma iki üç kez geldi araştırdım servise de sordum bir problem olmadığını uzun sure sürüşlerde beyin benzin harcanması gerekirken neden benzin harcanmiyor diye düşünüp kendine çeki düzen vermeye calisiyor ;) bunu yapması daha sağlıklı sensörlerin duyarli çalıştığını gösterir stop edip sonra tekrar yola devam etmek gerekiyor no problem yani ...

Aynı sorun 1.000 km evvel Lpg takılan aracımda da meydana geldi.
    Yolculuk sonlanmaya yakın mola vermiştik.Akabinde 40-50 km sonra benzin ibresinin düştüğünü farkettim.Sıfıra kadar dayandı.:Fill fuel yazısı belirdi.Konrol ettim Lpg'de araç.Sonra 3 defa ikaz verip arıza lambasını da yaktı.Ne bir güç kaybı ne de farklı bir sorun.Sağa çekip stop edip çalıştırdım.Sorun kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 19081909191019111912
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.