Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (502. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp grubumuza katılmak isteyenler linke tıklayabilir;

https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

WhatsApp grubumuza katılmak isteyenler linke tıklayabilir;

https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser
    Ben katıldım, araçla ilgili hiçbirşey yok. Anca boş muhabbet dönüyor. İkinci günü çıktım.

• makyajlı kasalarda yol bilgisayarının sağ tarafındaki yukarı ve aşağı ok tuşlarının işlevi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exponent

Ben katıldım, araçla ilgili hiçbirşey yok. Anca boş muhabbet dönüyor. İkinci günü çıktım.

Alıntıları Göster
    Boş demeyelim de araç dışı muhabbet elbette var. Araçla ilgili sorduğunuz soruya da cevap alırsınız mutlaka!

• quote:

Orijinalden alıntı: hector81

Boş demeyelim de araç dışı muhabbet elbette var. Araçla ilgili sorduğunuz soruya da cevap alırsınız mutlaka!

Alıntıları Göster
    burada çok alamadığımız kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

burada çok alamadığımız kesin

Alıntıları Göster
    Üstad, bende eski kasa var, start-stop filan olmadığı için bazı sorularına yardımcı olamamışız. Selametle :)

• hector81 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim dostum bu cevap bile yeter. iyi günler dilerim.
  • Arkadaşlar 2012 öncesi Captiva almayı düşünüyorum. Şuanki aracım elentra 2011 1.6 benzin lpg. Daha önce 2000 crv ve qasgai 2015 1.6dci deneyimim oldu.
    Merak ettiğim konunun en başında aracın hantal olup olmadığı geliyor?
    Ayrıca yakıt ortalama 100km de kaç lt?
    PDF iptal ettiren varsa özellikle yakıt kaç lt?
    Direksiyon hassasiyetine eleştiriler var bu konuda da rahatsız edici yumuşaklıktanı direksiyon? Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.ahmet

Arkadaşlar 2012 öncesi Captiva almayı düşünüyorum. Şuanki aracım elentra 2011 1.6 benzin lpg. Daha önce 2000 crv ve qasgai 2015 1.6dci deneyimim oldu.
    Direksiyon hassasiyetine eleştiriler var bu konuda da rahatsız edici yumuşaklıktanı direksiyon? Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba hocam, elantradan daha hantal olacağını sanmıyorum, yakıt ortalaması ş.içi 10lt üzerinde olacaktır, DPF iptali tavsiye edilmiyor, direksiyon megane'dan sonra bana yumuşak gelmişti ama hissiz olduğunu düşünmüyorum.

Selametle.

• quote:

Arkadaşlar 2012 öncesi Captiva almayı düşünüyorum. Şuanki aracım elentra 2011 1.6 benzin lpg. Daha önce 2000 crv ve qasgai 2015 1.6dci deneyimim oldu.
    benim aracım 2013 model. manifolduda değiştikten sonra araç fişek gibi oldu en ufak bir hantallık yok. yüksek olmasına rağmen virajlarda yada ani direksiyon hareketlerinde yana yatma yok. astra j sedanla viraja nasıl giriyorsam captiva ile de aynı şekilde giriyorum ne bir tedirginlik hissettiriyor ne de kayma alameti. tavsiyem makyajlı kasa ve ltz donanımdır. şehiriçi 10 lt yakıyorum +- 0,5 tl olabilir. enteresan şekilde süratli halde rahatça gidebildiği halde yavaşken de sıkmıyor eski aracım astra yavaşladımı acı çekiyor gibiydi araç herdaim gitmek istiyordu captivada 40 la bile gitsen acayip keyif alıyorsun.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Klasik bi soru olacak ama herkesin dilinde Parça pahalılığı. Bu doğru mu ayrıca herhangi bi kronik arızası varmı aracın bildiğiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hector81 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• quote:

Çok teşekkür ederim. Klasik bi soru olacak ama herkesin dilinde Parça pahalılığı. Bu doğru mu ayrıca herhangi bi kronik arızası varmı aracın bildiğiniz.
    bunu söyleyenlerin

a- parça fiyatlarından zerrece haberi yoktur,

b- matematik ilmiyle alakaları yoktur. parçası 2.0 dizel otomatik bir araç için gayet uygun. ben bakıma 1000 tl bile vermiyorum. astra j sedan bile daha fazla tutuyor. o yönden bence çok sıkıntısı olmaz.
  • Merhabalar arkadaşlar 2011 model bir captiva var 4x4 3 ay önce aracımda 50km ile 60 km arasında giderken inanılmaz bir titreme yapıyordu ustaya götürüp gösterdim kaldırıp baktılar ve mafsal arızası dediler ve mafsal değişip kaynak yapıldı yola çıktığımda bir sorun gözükmüyordu ama 60-70km arasında çok azda olsa bir titreme vardı daha önceki titremeye göre tabi çok düşük kaldığı için bende umursamadım fakat gel zaman git zaman bu titremede beni ciddi düzeyde rahatsız etmeye başladı hatta 120km hızı geçince araç çok daha fazla titreme yapıyor acaba sorun yine aynı şey mi başka bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dizisitemiz

Merhabalar arkadaşlar 2011 model bir captiva var 4x4 3 ay önce aracımda 50km ile 60 km arasında giderken inanılmaz bir titreme yapıyordu ustaya götürüp gösterdim kaldırıp baktılar ve mafsal arızası dediler ve mafsal değişip kaynak yapıldı yola çıktığımda bir sorun gözükmüyordu ama 60-70km arasında çok azda olsa bir titreme vardı daha önceki titremeye göre tabi çok düşük kaldığı için bende umursamadım fakat gel zaman git zaman bu titremede beni ciddi düzeyde rahatsız etmeye başladı hatta 120km hızı geçince araç çok daha fazla titreme yapıyor acaba sorun yine aynı şey mi başka bir şey mi?
    Rot-balans ver alt takımlarda sorun yoksa şaft balansına baktırın. Şaftınızda yamulma olabilir.
  • 2011 captivam var araç sağa sola direksiyon çevirirken kırt kırt ses geliyor 3 ay önce bi usta 140 TL aracın ön altında bir Demir değiştirdi sıyrılmış dedi yaptıktan sonra ses 1.5 ay hiç gelmedi daha sonra çok az gelmeye başladı şuan tekrar eski ses gelmeye başladı bugün başka usta gösterdim adam direksiyon kutusu dan geliyor 600-700 TL açarım dedi

• Cümleten Selamun Aleyküm,Hayırlı Ramazanlar
    2012 lt paket makyajlı kasa captiva mızın ara ara yolda
    giderken motor arıza ışığı yakıp güçten düşme sorunu var.Aracı stop edip çalıştırdıktan sonra
    düzeliyor.Bir müddet sonra tekrarlıyor.Takdir edersiniz ki akan trafikte çok tehlike arz ediyor.
    Daha önce başına gelen oldu mu böyle bir arıza?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rookie7300

Cümleten Selamun Aleyküm,Hayırlı Ramazanlar
    2012 lt paket makyajlı kasa captiva mızın ara ara yolda
    giderken motor arıza ışığı yakıp güçten düşme sorunu var.Aracı stop edip çalıştırdıktan sonra
    düzeliyor.Bir müddet sonra tekrarlıyor.Takdir edersiniz ki akan trafikte çok tehlike arz ediyor.
    Daha önce başına gelen oldu mu böyle bir arıza?
    Yüksek ihtimalle partikül filtresi dolmuştur. Çevre yoluna çıkın, manuel 3. Vites 3000 devirde 15 dk sürün. Araç dejenerasyon yaparak Filtredeki partikülleri yaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaeae43

2011 captivam var araç sağa sola direksiyon çevirirken kırt kırt ses geliyor 3 ay önce bi usta 140 TL aracın ön altında bir Demir değiştirdi sıyrılmış dedi yaptıktan sonra ses 1.5 ay hiç gelmedi daha sonra çok az gelmeye başladı şuan tekrar eski ses gelmeye başladı bugün başka usta gösterdim adam direksiyon kutusu dan geliyor 600-700 TL açarım dedi
    yüksek ihtimal direksiyon masfalından geliyor ses. Kronik bir arıza. Tamiri 600-700 etmez. Şu videoya bir bakın.

https://www.youtube.com/watch?v=YmBFtF3w2zI&feature=youtu.be

• exponent kullanıcısına yanıt
    Tamam olmadı oraya bi baktırayayım

• 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.