Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (335. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012 4X4 modeli var bende yol bilgisayari 9-10 lt arasi gosteriyor genel olarak net birsey diyemiyecegim
  • 2011 Captiva 2.0 High almayı düşünüyorum. Şehiriçi, şehirdışı ne kadar yakar, sorunu var mıdır acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim. (Şuanki arabam 2013 ix35)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HellRazor -- 11 Nisan 2016; 13:25:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    captivaların hiç bir kronik problemi yoktur, alacağınız araç bakımlı ve temiz kullanılmış ise uzun yıllar tepe tepe size hizmet edecektir, ş.içi 10-11 lt arası normal kullanımda yakarsınız, şehir dışı otoban 110 km sabit cc ile yb en düşük 6,7 gösterdi, bende bundan önce 2012 yeni kasa ceed vardı, kia-hyundai grubu gibi captiva da sorunsuz bir araç, yüksek donanımlı, ancak komplike ve ağır bir araç olduğundan hor kullanılmış yorulmuş bir araç, diğer modellerde olduğu gibi masraf çıkarma potansiyeli taşır.
  • metesserdar kullanıcısına yanıt
    Hocam alacağım araba 70 binde. Kia serisine önceden Cerato olarak bindim o da 2. el'di (2. olarak 2. el alıyorum yoksa sıfır tercihimdir.) ve sorun yaşattı umarım Chevrolet bana sıkıntı çıkarmaz.
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım araç hiçte ağır bir araç değil çoğu araca rampada nal toplatıyorum ben captiva almaya birçok test sürüşü servis parça detaylarını araştırdıktan sonra hemen aldım çok şükür allaha daha tık demedi keyif alarak kullanıyorum ben ix 35 de kullandım kayınçoda var çok hantal iç donanım iy ama çok ağır araç demem oki pişman olmazsın ustas

• arnold08 kullanıcısına yanıt
    Zaten ix35'i satma nedenlerimden ilki rampada bayması ve arabanın güçlü olmaması -kasasını kaldırmıyor- ve de otomatik olmaması. Bir test sürüşü yapıp almayı düşünüyorum inşallah, teşekkür ederim.
    Dostum ağır araçtan kastım, aracın gerçekten ağırlığı yani kilosu (2 ton) idi, yoksa motor güçdüzlüğü değil

Pardon yanlış anlamışım valla araç bu fiyatlara binelecek en iy araç acaba suv segmentinde araç bakanların aklına geliyormudur örneğin ben sahibinden de anasayfada tesadüf görünce bir bakayım dedim şunların fiyatlarına benim maceram öle başladı

• Arkadaslar bir yakinimi zorla ikna etdim captiva almak icin. Malumunuz sehir efsaneleri cok yakit ile ilgili sizlerden ricam yakitlarinizi paylasirmisiniz sehir ici sehir disi ben biliyorum anlatiyorum ikna edemedim. Omrunde captivaya binmemis veya bellibir mesafede yolculuk yapmis vatandas cikip birseyler soleyecem diye atip tutuyor.

• Ş.içi akıcı trafik, 20 km gidiş 20 km dönüş normal kullanım yb 8.7. Pompa yaklaşık 10 lt, ş dışı bölünmüş yol 140 km gidiş 140 km dönüş, hız ort 110 120 yb 7 lt, pompa 8 lt civarı, güncel ve reel yakıt tüketimi bu, az yaksın diye hiç bir çaba içine girilmeden elde edilen veriler. D sınıfı 2.0 dizel suvlarda bu tüketimin çok altında veri yok sorento 2.2 ler ş içi 9 civarı yakıyor, işin özeti şu bence. 9 10 lt dizel tüketimi bütçeyi zorluyorsa captiva,sorento,tuareg sınıfı büyük suvlar macera olur ve forum forum çok yakıyor diye yazma sendromuna girilir, 2 tonluk 4 çeker otamatik vitesli bir aracı, ş.içinde 100 km de 5 6 lt mazot ile gezdirebilecek bir motor henüz yok ne yazıkki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metesserdar -- 12 Nisan 2016; 0:45:56 >
    cok teşekkür ederım güzel ozetlemişsiniz. varmı arkadaşlar yakıt değerlerini paylaşmak isteyen.

• tövbekar_01 T kullanıcısına yanıt
    110 km cruz kontrol 6.4 lt şehr dışı şehir içi şuan 9.4 lt 2 tonluk araç için gayet ideal bir sarfiyattır serdar arkadaşımızın dediği gibi bu değerlerden aşağı suv bulunmuyor ben çok bakmıştım bilen varsa söylesin aslanı besliyorsan etini vereceksin ya konfordan donanımdan kısacaksın yada yakıttan araba işi böyledir

tesekkur ederim cevap verdiginiz icin...

• bu gün araç bakıma girdi, gösterge panelleri ile ilgili bir güncelleme gelmiş, araca garantiden onuda yüklediler, 2011 model araç sahipleri serviste güncellemeyi sorgulatsınlar, yetkili servis hizmeti çok iyi ve çok ilgililer, orjinal akü bitmemişti lakin dağda bayırda kalırız diye yaştan ( akü 5 yaşında) onuda değiştirdim, mutlu akü takıldı 300 TL, servis bakım (30 bin) yağ hariç 430 TL (chavrolet karta % 20 indirim yapıyorlar), yazlık lastik olarakta mıchln latutude sport 3 aldım, fiyat olarak biraz tuzlu ancak lastikler çok sessiz, konforlu, yol tutuşu vs testlerde ve kullanımda çok iyi, kışlıklarım 235 60 18 idi, 235 55 18 orjinal ebatta lastik takınca ş.içi yakıt tüketimi net 1,5 lt düştü, lastik değiştirme arefesinde olup, kararsız kalan arkadaşlara bu yazlık lastikleri öneririm.
  • Arkadaslar merhabalar.
    Bende captiva alarak araniza katilmis bulunuyorum.
    Aracim 57binde. Boyasiz cok sukur :).
    Birkac sorum olcaktı.
    Ilki vites topuzu ve surucu koltugu biraz sallaniyor. Yani koltugu duzenliyorum ama biraz gevseklik var. Vites topuzunda da ayni sekilde. Bu.mormalmidir?
    Birde doubledini yukariya almak istiyorum. Icinde doubledin var aracin ama biraz eski. Birdr biraz asagida kaliyor. En iyisi tablet taktirmak, olmadi kalitrli android doubledin taktirmak istiyorum. Onerileriniz varmidir?
    Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    hocam aracınız hayırlı olsun, koltuk ve vites topuzunun sallanmaması gerekir, sallanması normal bir durum değil yani, servise bir gösterin isterseniz, forumun eski sayfalarına bakarsanız navigasyonun üst kısma alınması ile ilgili epey bir bilgi vardı sanırım, birde mahsuru yoksa, aracınız kaç model, hangi donanım tabi mahsuru yoksada fiyat bilgisini paylaşır mısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metesserdar -- 12 Nisan 2016; 20:15:02 >
    güncelleme derken yazılım felanmı yüklüyorlar ücrtsizmidir açıklarmısın arkadaşım
    evet gösterge grubunu içerir yazılımı güncelleştiriyorlar, güncelleme fabrikadan gönderildiğinden ücretsiz yapıldığını söylediler, zaten iş emri açıldığında sisteme güncelleme uyarısı veriyormuş faturada: gösterge ünitesi programlama 1607005 yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metesserdar -- 12 Nisan 2016; 21:24:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

hocam aracınız hayırlı olsun, koltuk ve vites topuzunun sallanmaması gerekir, sallanması normal bir durum değil yani, servise bir gösterin isterseniz, forumun eski sayfalarına bakarsanız navigasyonun üst kısma alınması ile ilgili epey bir bilgi vardı sanırım, birde mahsuru yoksa, aracınız kaç model, hangi donanım tabi mahsuru yoksada fiyat bilgisini paylaşır mısınız.

Hocam h.sonu bakima birakacgim teyzeogluna. Kendisinin servisi var. Ona da soyledim durumu, bakacagini soyledi. Kronik bir sorunu varsa bir soriyim demistim.
    Aracim 57binde high donanim paketli, yan.basamak ve kafaliklarda lcd var.
    63500 aldim araci.
    Gecmis konuslarda 99. Sayfada var ama yeterli bilgi goremedim. Cercevesi ayri satilmiyor veya ben goremedim.

Göstergelerde yazılım sonrası bir değişiklik farkettinmi yada servis şundan dolayı bir güncelleme geldi diye bir açıklama yaptımı ?

• 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.