Şimdi Ara

Chevrolet Aveo Uzun Yol Tecrübem (Bursa-Malatya)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık iki hafta önce Bursa-Malatya yol güzergahı hakkında konu açmıştım ve forumdaki arkadaşların tavsiyelerine uyarak Bursa-Eskişehir-Ankara-Kırıkkale-Kırşehir-Kayseri-Malatya güzergahını kullanarak tatilime gidip döndüm çok şükür.
    Araç, Nisan ayında aldığım aveo hb 1.3 lt modeliydi. şimdi gelelim izlenimlerime.

- Gidiş toplam mesafe 1012 km tuttu.
    - Üç yetişkin ve bir çocuk bagaj ağzına kadar dolu klima hep açıktı. ortalama hız 91 km yakıt sarfiyatı ise 5,3 lt oldu.
    - Dönüşte ne hikmetse aynı güzergahı kullanmama rağmen 1023 km ve yakıt sarfiyatı 1 yetişkin eksik olmasına rağmen 5,4 lt oldu.

Araç ile ilgili izlenimlerim:

- yol tutuşu sınıfına göre mükemmele yakın diyebilirim. yüksek hızlarda hiç tedirgin etmedi.

- yol bilgisayarındaki lt. hesaplarına filan hiç girmeden toplam 2035 km yolu 460 liralık mazotla katetti.

- cruise control büyük bir nimetmiş arkadaşlar ve kullanımı çok kolay. Eğer bundan sonra araç alacak olursam ve imkanımda olursa esp ile birlikte olmazsa olmazım olacaktır bu donanım.

- aracın radyo ve ses sistemi çok kötü. yani öyle çok sesten, müzikten anlayan biri değilim ama gerçekten vasatın altında. yolda giderken frekeansların karışması mı dersin, radyonun çekmemesi mi dersin vs. vs.

- konfor ve süspansiyon konusunda ben bir sıkıntı yaşamadım. yanımdaki yolcularda teyit ettiler. yani araç uzun yolda bizi yormadı desek yeridir.

- 75 hp lik motor aracı gayet iyi götürüyor ve zorlanmadan 140-150 km hızları görüyor. araç rodaj döneminden yeni çıkmıştı ben motor açılsın diye bir kaç saniyeliğine 150-155 km hızla ilerledim.

- özellikle 110-120 den sonra, yol ve rüzgar sesinde azımsanamaz artış oluyor, araca yalıtım şart gibi.

- aracı biraz bozuk köy yollarında denedim gözüm korktu açıkçası. ben şehir içi aracıyım asfalt arabasıyım der gibi bir hali vardı.

- bagaj küçük, eğer sık sık tatile giden biriyseniz ve birden fazla çocuğunuz varsa size yetmeyebilir.

yol izlenimlerim:

- özellikle Demirtaş - İnegöl, Ankara-Kırşehir, Kayseri-Darende arasında yol yapım çalışmaları oldukça fazla bu güzergahları kullanacak arkadaşların dikkatli olması gerekir.

- eğer Kırşehir'e kadar karnınızı doyurmadıysanız aç kaldınız demektir. Çünkü ben adamakıllı bir dinlenme tesisi göremedim.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar arkadaşlar. hepinize hayırlı ramazanlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Test icin tesekkur ederiz.Ortalama 90 km olduguna gore yolda 110-120 civari seyrettiniz herhalde.O hiza gore iyi yakmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atom239

Test icin tesekkur ederiz.Ortalama 90 km olduguna gore yolda 110-120 civari seyrettiniz herhalde.O hiza gore iyi yakmis.

evet hep 110-120 arası ilerledim.
  • Uzun yolda radyo cekmez bazen frekans degisir zaten.

Aracin sucu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Uzun yolda radyo cekmez bazen frekans degisir zaten.

Aracin sucu yok.

yok hocam öyle böyle değil. aracın radyosu mu artık anteni mi ama var bi sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hllnz

quote:

Aracin sucu yok.

yok hocam öyle böyle değil. aracın radyosu mu artık anteni mi ama var bi sıkıntı.

Trt fm candir

75 hp 180 gorebilir.

Ben 68 cilgin atla 170'in biraz ustunu gordum.

• quote:

quote:

quote:

Aracin sucu yok.

Trt fm candir

75 hp 180 gorebilir.

Ben 68 cilgin atla 170'in biraz ustunu gordum.

valla hocam dediğin gibi 155 gördüm daha da zorlamadım. ama aracın daha gideri vardı. trt fm iyide bi parça çalıcaklar 10 dk. muhabbet. yok bilmem nerenin, bilmem ne köyünden, bilmem kim, bilmem kimlere şu parçayı armağan etti...

• radyo uzun yol için normal , uzun yolda bir tek trt fm var . Birde radyolarda bi özellik var , çızırtı olduğu zaman kendisi otomatik radyo kanalı değiştiriyor kendi kafasına göre arıyor, radyo şehir içinde düzgün çekse bile değiştirebiliyor bazen. O özellik açık kalmış olabilir.Af miydi özelliğin adı öyle birşeydi ayarları bir kurcalayın derim . Tahminimce cd ve usb (varsa) 'den daha iyi ses alırsınız .Abimde aynı araç varken okadar da kötü değildi ses sistemi
  • Kırşehir Kayseri arasından haziran sonunda da ben gittim. Gece yolculuğu idi. Yıldızlar ve dev gibi dolunay eşliğinde yol çok keyifliydi.

Paylaşım için teşekkürler. Aracınızı gule gule kullanın.

• Bilgiler icin teşekkürler. Forumda bir hemşerimle tanışmış oldum.

Ort hıza gore tuketim gayet güzel.

Olmazsa olmasılarınıza gelince katılıyorum.

• tüketim gayet iyi araç 1.2 motor mu 150 km ye gelirken gaza köklüyormuydunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

tüketim gayet iyi araç 1.2 motor mu 150 km ye gelirken gaza köklüyormuydunuz ?

hocam araç 1.3 75 hp. gaz kökleme felan yok. şöyle söyliyeyim 5. vites 3000 devirde aracın hızı 125 km civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. klima açık üç yetişkin ve ağzına kadar dolu bir bagajla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Bilgiler icin teşekkürler. Forumda bir hemşerimle tanışmış oldum.

Ort hıza gore tuketim gayet güzel.

Olmazsa olmasılarınıza gelince katılıyorum.

eyvallah sağolasın kardeşim.
  • Uzun yolda maalesef radyo benzer sıkıntılar yaratıyor en güzeliusb mp3 hazırlamak ama bu aracın teyb sesinin vasat olması sonucunu değiştirmiyor en azından kesilme olmuyor birde sakın camlar açıkken bluetoothdan müzik dinleyeyim demeyin ondada yüksek hızlar veya rüzgarlı havalarda bozulmalar oluyor...
    Dinlenme tesisi konusunda evet o güzergah özellikle mucur'dan sonra sıkıntı çünkü gürün'e kadar bir iki tesis dışında dinlenme tesisi yok ama gürüne kadar sabır etmek özellikle kebap ve etli yemeklerde acısını çıkarır.. Ayırt etmeden güründeki tüm tesislerin yemeklerini beğenirim...
    Koltuklar evet benimle beraber iki defa ayrı ayrı uzun yola gelen kişilerde rahat ettiklerini belirttiler..
    Aracınız sedan olsaydı bagaj konusunda tam tersini söylerdiniz B segmenti diğer sedanlara göre bagaj oldukça geniş aslında HB'dede bir çok B segmentine göre yine bagaj azda olsa daha hacimli

• ankaradan kırşehire giderken, kırşehir yolunda, kırşehire 30 km kala falan, kaman çıkışını geçtikten sonra solda cezaevinin tesisi var. oranın yemekleri temiz ve fiyatları uygundur.
    gene biraz daha gidince şöförler odasının yeri var, tuvaletleri temizdir ve güvenlidir.

kayseri güya zengin memleket, kayseri yolunda düzgün temiz tuvaleti olan bir tesis dahi olmaz.
  • vay be ben 1700 km de 700 tl yakıt tükettim değerler çok iyiymiş
  • Yakıt gerçekten çok iyiymiş bende aveo 1.4 manuel benzinli var,1350 kilometre yolu (100 kilometre civarı Ankara şehiriçi mesai giriş çıkış trafiğinde) 400 liralık benzin harcamıştım.

Şehirdışı hız ortalamam 110-130 arası idi,litre fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 4.85-4.90 arası birşeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 27 Temmuz 2013; 1:35:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Yakıt gerçekten çok iyiymiş bende aveo 1.4 manuel benzinli var,1350 kilometre yolu (100 kilometre civarı Ankara şehiriçi mesai giriş çıkış trafiğinde) 400 liralık benzin harcamıştım.

Şehirdışı hız ortalamam 110-130 arası idi,litre fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 4.85-4.90 arası birşeydi.

evet hocam yakıt konusunda gerçekten tatmin eden bir araç. yalnız aracın bilgisayarı anlık tüketimi göstermiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Yakıt gerçekten çok iyiymiş bende aveo 1.4 manuel benzinli var,1350 kilometre yolu (100 kilometre civarı Ankara şehiriçi mesai giriş çıkış trafiğinde) 400 liralık benzin harcamıştım.

evet hocam yakıt konusunda gerçekten tatmin eden bir araç. yalnız aracın bilgisayarı anlık tüketimi göstermiyor.

Evet o biraz can sıkıcı bir durum

Şehirdışı çok sakin kullanımda 5,5 litreye kadar dusurebildim aracı klimayı sürekli çalıştırmadım ve 100 un üstüne pek çıkmadım

Normal kullanımda 100-120 arası klima sürekli acık 6,2-6,5 litre arası yakmakta

Aracın tüketimi makul fakat maalesef benzin pahalı aracımı satıp motosiklete geçmeyi düşünüyorum a2 ehliyet alacağım kısmetse 125 cc lik bir başlangıç motoru alıp iyice öğrendikten sonra 250 veya 600 cc ye geçtiğimde aracımı satacağım.

Bu ülkede otomobil binmek artık haram oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 27 Temmuz 2013; 1:53:23 >

• Dönüşte çok yakmasının sebebi Darende rampaları! O yol mahvediyor aracı da yakıtı da :(
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.