Şimdi Ara

Chevrolet Aveo Sedan 1.2 84 HP 16V S Özellikleri,Avantaj ve Dezavantajları,Fiyatları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
51.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette dolaşırken Chevrolet Aveo Sedan 1.2 84 HP 16V S isimli bi araç rastladım.42.ooo km,2008 model,hasarsız bir araç.Görüntü olarak doyuruyor fakat 18.000 TL ye deger mi motor,çekiş gibi şeyleri nasıldır?İlk arabam olacak.Hem genç arabası hemde aile arabsı için uygun mudur?

• Euro ncap değeri 1,5 yıldız. Başka söze gerek var mı?
  • peki 1.4 sedan olan modeleri nasıl?
  • Her zaman söylüyorum Euro NCap e inanmıyorum. Çünkü, aynı Aveo, Amerikadaki Ulasal Test Kuruluşna giriyor ve oradan çok başarılır bir not alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtqndz

İnternette dolaşırken Chevrolet Aveo Sedan 1.2 84 HP 16V S isimli bi araç rastladım.42.ooo km,2008 model,hasarsız bir araç.Görüntü olarak doyuruyor fakat 18.000 TL ye deger mi motor,çekiş gibi şeyleri nasıldır?İlk arabam olacak.Hem genç arabası hemde aile arabsı için uygun mudur?

Baktığınız araç klasik yani eski versiyonu,geçen yıl bende almayı düşünmüştüm 26000tl ye sıfır otomotaik full versiyonunu bayi bıraktı,fakat sanayide ustam a danıştım ki kendisine güvenirim,abi sakın dokunma uzak dur o arabadan dedi,neden deyince içerde bir tane tamirde gösterdi,araç tamamen plastik dedi ve doğruda,Fakat yeni modelleri sağlam gibi geldi bana,kendi adıma 2008 model eski kasa aveo ya o para ödenmez.
  • Euroncapa neden güvenmiyorsunuz. Onlar bizim gibi parayla, rüşvetle mi test yapıyorlar sizce? O testleri yalanlamak çok mu zor olurdu öyle bir hile olsa? Rakip firmalar buna izin verir miydi sizce?
  • quote:

Her zaman söylüyorum Euro NCap e inanmıyorum. Çünkü, aynı Aveo, Amerikadaki Ulasal Test Kuruluşna giriyor ve oradan çok başarılır bir not alıyor.

aveo nun amerikada ki testleri eski klasiklerle yapılan ve inanın araba darma dağan oluyor,fakat yeni çıkan modeli gerçekten sağlam.Hatta ben şu anda almayı kafaya koydum tek eksik para:)
  • quote:

İnternette dolaşırken Chevrolet Aveo Sedan 1.2 84 HP 16V S isimli bi araç rastladım.42.ooo km,2008 model,hasarsız bir araç.Görüntü olarak doyuruyor fakat 18.000 TL ye deger mi motor,çekiş gibi şeyleri nasıldır?İlk arabam olacak.Hem genç arabası hemde aile arabsı için uygun mudur?

Ben geçen sene Temmuzda 2011 modelini aldım Lpgli 20.250'ye. Araç 2500km de idi. Benim aracın fiyatına bakınca sizin baktığınız araç pahalı gibi.
    Araçtan genel olarak memnunum. Eski 90 model broadwayime göre bu mercedes gibi geldi bana ve aileme.
    1.2 motor olmasının bazen dezavantajları oluyor. Başkalarının 5le gittikleri yokuşta siz 4le, 4le gittikleri yokuşta siz 3le gitmek zorunda kalabiliyorsunuz.
    Şehirleriarası yakıt tüketiminden çok memnunum, neredeyse katalog değerlerini yakalıyorum ancak şehir içinde ise hiç memnun değilim. Benim Kullanım şartlarımdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama 9-10 lt benzin bana çok geliyor. Katalogunda 7,1 lt yazıyor.
    Kliması çok iyi, konforu idare eder. Biraz süspansiyonları sert. biraz içeri motor ve yol sesi alıyor ama çok rahatsız edici boyutta değil.
    Artı ve eksilerini değerlendirdiğimde tavsiye edebileceğim bir araç ama uygun fiyata alırsanız daha iyi olur.

• chevrolet olması dezavantaj zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbnülemin

chevrolet olması dezavantaj zaten

Tam imzanıza uygun bir mesaj olmuş, tebrik ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersin123

quote:

Bencede tam imzanıza uygun olmuş. Bir tebrik de benden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersin123

quote:

• chevrolette opel eco motorları var diye biliyorum.ayrıca opelde teknik servis olarak ilgileniyor.
  • eski aveo ile yeni aveo arasında çok fark aynı accent era ve accent blue da olduğu gibi
    yenilenmiş donanım ve güvenliği sağlamlığıyla yeni aveo fiyatıyla şu anda sıfır alınacak en iyi araç bence.
  • Aveo 1.3 LT sedan 75 PS almak istiyorum bende. dizel

10 bin pesin gerisi kredi en uygun nerden alabilirirm acaba.

kredi oranlarıda baya artmıs 5 ay once 0.76 civarı altı iken.

simdi 1.25 üstü bahsediliyor.

pesin almak karlı ama pesinde herkes alamıyor iste.

1.3lt 75 ps sedan metalik siyah 36.500 iyimidir daha uygun bulabilirmiyiz.
  • Tuncay06.08.2014
    Aracım 2012 model aveo sedan 06.08.14 tarihinde yaklaşık 500 kmlik yol yaptım ortalama 100 km şehir içi 400 km şehirler arası ve bu mesafenin yaklaşık %80'inde klimam sürekli açıktı ve 500 kmlik mesafede km başına 0.28 krşluk yakıt sarfiyatım var bence bu benzin fiyatlarına göre gayet güzel bir rakam hemde klima açık şekilde rahat bir yolculuk yaptım çok şükür aracımdan çok memnunum klimayı açmadan uzun mesafede 0.24 krşlara kadar düşer diye tahmin ediyorum donanım olarak eksiği yol bilgisayarı ve aynaların elektrikli olmaması ama benim için genel itibariyle çok güzel bir araç 2015 yılında Türkiye ve Avrupadan çekilmesi üzücü fakat servis ve yedek parçada sıkıntı olacağını düşünmüyorum herkese hayırlı kazasız sürüşler.
  • 2011 de 0 km aldım su anda 37000 km de benzinli kullanıyorum şehir içinde6,5 lt civrında yakıyor biraz performanslı kullanırsanız 7,5 lt ye çıkıyor çekiş olarak 1,2 olmasına rağmen bence gayet iyi uzun yokuşlarda doğru vitesle çıkarsanız hiç sorun yaratmıyor özellikle yokuşa girerken 3000-3500 devir aralığında isenız sorunsuz bayılmadan cıkısı tamamlarsınız donanım olarak bana göre fiyatına ve sınıfına göre en donanımlı araçlardan bir tanesi esp hız sabitleme yokuş kalkış gibi özellikleri sorunsuz çalısıyor benim en hoşlanmadığım yanı yol bilgisayarının ve yan aynalarının otomatık olmaması
  • Chevrolet 1.2 LS ile 1.2 se (hb) arasında ne gibi farklar var

Almayı düşünüyorum ama nettr bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarkartop

Chevrolet 1.2 LS ile 1.2 se (hb) arasında ne gibi farklar var

Almayı düşünüyorum ama nettr bulamadım

farkı fiyatı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.