Şimdi Ara

CHERY KIMO HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
2
Favori
126.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: archaeologist

made in cahina
    hemen kaç
    kıyma paraya

Sizin evde hiç made in china yok galiba elektronik eşyalarınızın arkasına bir bakın isterseniz. Amacım kimseyi savunmak değil; dünyanın üretim devi çindir ve her türlü üretim yapılmaktadır. Adamlar şu anda made in china uzay istasyonu kuruyor. Kötü mal alırsan kötüdür iyi mal alırsan iyidir. Çoğu otomobil markasının fabrikalarının çinde olduğunu da unutmayalım. Bu Çin Malı Kötüdür ön yargısıyla yaşayan arkadaşların durumu şöyle: Bir tane köpek kendisine havladı diye "tüm hayvanlar kötüdür" damgası vuruyorlar. Ya da bir tane düzenbaz adam gördü diye o şahsın memleketinden adam çıkmaz damgası vurmak gibidir. Bazıları bu yazdıklarımın doğru olduğunu bilmesine rağmen kendisine itiraf edemeyecektir. Sorun değil. Son olarak güzel ülkem inşallah bir gün bu konularda kendi ihtiyacını karşılar da elin başka ülkelerini tartışmak zorunda kalmayız.

• quote:

made in cahina
    hemen kaç
    kıyma paraya

Şu an elektronik cihazların %90 ı çinde üretilmekte nerde kaldı madein germany çok ararsın bulursan banada haber ver

Bu aracın motoru albea ve punto dan daha teknolojik ve daha güçlü

Fiat Albea, Punto 1.4 silindir hacmi ile 8 valf 75 bg

Chery kimo 1.3 silindir hacmi ile 16 valf ve 85 bg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Optech -- 10 Ocak 2012; 9:20:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

quote:

made in cahina
    hemen kaç
    kıyma paraya

Şu an elektronik cihazların %90 ı çinde üretilmekte nerde kaldı madein germany çok ararsın bulursan banada haber ver

safkan arap, ingiliz atı var, sütçü beygiri var. çinde üretilen her mal da kalitesiz olmaz. mercedes çin de araba üretir ama yine de mercedestir değil mi efenim ?

• aynen size katılıyorum çin malı diye herkes sallıyor ama herkesin evleri çin malı eşyalarla dolu.ayrıca hiç bir güvenliği olmayan ve donanımı olmayan doğan ve şahinlerle hava atan bir milletiz.
  • Araç fiyatları uçmuş durumda otomatik vites için tercih edilecek bir araç gibi geldi.2.el piyasası zor gibi,eşime kaç zamandır otomatik araç düşünüyorum.Ya yaşlı ya da darbeli boyalı düzgün bir araba bulamadım.Otomatikte arıza vermeye başladı mı sonu yok ne yazık ki...

Ss youngta ilk geldiğinde para etmezdi.Şimdi fiyatları belirli bir seviyeye geldi.Bakalım zaman ne gösterecek
  • Arabam 34 binde 2010 model ama 4 amörtisör değişmesi gerekiyor:) Çin malını övenlere duyuruyorum sorunlar hiç bitmiyor arabada aldıktan beri. neyapalım aldık artık böyle bineceğiz. imkanlar elverse değişeceğiz ama imkanlar şimdilik bu arabaya binmeye zorluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: LAZOYI

Arabam 34 binde 2010 model ama 4 amörtisör değişmesi gerekiyor:) Çin malını övenlere duyuruyorum sorunlar hiç bitmiyor arabada aldıktan beri. neyapalım aldık artık böyle bineceğiz. imkanlar elverse değişeceğiz ama imkanlar şimdilik bu arabaya binmeye zorluyor

Otomobil ve elektronik galiba biraz da şans işi. Benim aracım 2010 model 20.000 km'de ve arıza yapma yönünden (maşallah diyeyim) hiç şikayetim yok. Ben memnunum şahsen.
  • allah nazarlardan saklasın. inşallah bundan sonra da sorun yaşamazsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

quote:

made in cahina
    hemen kaç
    kıyma paraya

Fiat Albea Punto 75 hp değil 77 hp dir. Bir diğer dikkatini çekmek istediğim konu kimo 1.3 16 V 85 hp Fiatın 1.2 16V 80 hp motoruda var istersen bakabilirsin Avrupada ödül almış bi motordur performans ve yakıt olarak. Palio larda çok fazla kullanıldı 1.2 16V 80 hp motor. Dizel olarakta 1.3 multijet 95 hp de var. Chery daha fiat renault seviyesine gelmek için çok seviye atlaması lazım diye düşünüyorum. Evet elektronik cihazların hepsi çin ama otomobil olarak durum biraz farklı. Her otomobil bir mühendislik harikasıdır diye düşünüyorum bir Metalurji ve malzeme mühendisi adayı olarak. Cherynin şu anda Türkiyede tam anlamı ile bi alt yapısı yok biraz önce bi yorumu gördüm sürekli oyalanmaktan geçiştirilmekten bahsetti. Kendi taktıkları lpg yi kabul etmeyen bi firmadan bahsediyoruz. 10 sene garanti versen ne olur. Chery kullanan arkadaşlarımıza ve abilerimizede hayırlısı olsun tabikide markalarını kötülemek amacımız değil tabikide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crocodile16 -- 24 Kasım 2012; 14:24:16 >

• Arkadaşlar lütfen yorum yapanlar gerçekten kullanıp bilgi sahibiyse yapsın.kıyaslanan arabalara bakıyorum punto nun 2006 model 100000 km civarında olanları 20000 tl nin üzerinde ama chery nin fiyat aralığı 13000 ile 20000 arasında hem de 10000 km civarında araçlar bence çok fark var.kalitede bu kadar fark olacağını sanmıyorum.arkadaşımda chery alia modeli var araçla yaklaşık 400 km lik bir yolculuk yaptık benim de önceleri ön yargım vardı çin malı diye ama şaşırtıcı derecede sürüş rahatlığı konfor ve kalite gördüm araçta.arkadaşlarımızdan birisi 34000 km de amortisörler değişecek demiş birincisi amortisör araçta pahalı bir ekipman değil. ikincisi ise 34000 km de kullanışa bağlı amortisörler yıpranmış olabilir bence bu araç kalitesi için bir kıstas değil.önemli olan aracın motor kalitesi ve yürür aksamı şanzuman kalitesi bunlar önemli.yoksa her araçta belli kullanımdan sonra bir şeyler çıkıyor

• 2010 model chery kimo 1,3 lusso aracımı satma arafesindeyim cumartesi günü sıfır bir araç için pazarlık yaptım bugün cevabı gelecek. arabam kazasız boyasız lpg lidir ancak lpg işli değildir.
  • Bir ingiliz atasözü der ki;

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

O paralara 2.el sağlam ve mantıklı alternatifler düşünülmelidir.
  • Benim de hergün gördüğüm bir Cherry var, araba en fazla 2-3 yaşında ama plastik aksam üzerinde boya kalkması gibi yıpranma sorunları vardı.
    Kısacası uzun ömürlü olmadıklarını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba ...anlayan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum ... dün 2009 model 58000 km de cher kimo lusso baktım ... ilan sahibinden.com daydı ... aracı kullandım doğrusu çok hoşuma gitti ... herşey yerli yerinde ... sağa sola sapma yok , göstergeler yerinde, motor sesi yok denecek kadar az... doğrusu bu kadarını beklimiyordum ...hemen yetkili servis olan pendik eşiyok otomotiv egitip expertiz yaptırdım 70 liraya... boya yok,kaza yok , değişen yok ... km orjinal dijital değerlerin hepsi yerinde orjinal... alt takımlarda hiç bir problem yok ...12700 e anlaştım adamla ustaya sordum edermi diye bedava dedi ... yedek parçadan sıkıntı yapma herşey var problem yok dedi ... yetkili servis gerçekten çok ilgiliydi avrupa yakasında oturuyorum ama gelirim buraya... neyse arkadaşlar 300 lira kaparo bıraktım ama yakınlarım girme çin arabası yaramaz diyor ... ama 58000 km olmasına rağmen araba temiz ... kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum 2-3 yıl şehir içi kullanım için bu araba için ne düşünüyorsunuz ?

• 2. eli bu fiyata rağmen ölü. Riskli bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: crippax

arkadaşlar merhaba ...anlayan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum ... dün 2009 model 58000 km de cher kimo lusso baktım ... ilan sahibinden.com daydı ... aracı kullandım doğrusu çok hoşuma gitti ... herşey yerli yerinde ... sağa sola sapma yok , göstergeler yerinde, motor sesi yok denecek kadar az... doğrusu bu kadarını beklimiyordum ...hemen yetkili servis olan pendik eşiyok otomotiv egitip expertiz yaptırdım 70 liraya... boya yok,kaza yok , değişen yok ... km orjinal dijital değerlerin hepsi yerinde orjinal... alt takımlarda hiç bir problem yok ...12700 e anlaştım adamla ustaya sordum edermi diye bedava dedi ... yedek parçadan sıkıntı yapma herşey var problem yok dedi ... yetkili servis gerçekten çok ilgiliydi avrupa yakasında oturuyorum ama gelirim buraya... neyse arkadaşlar 300 lira kaparo bıraktım ama yakınlarım girme çin arabası yaramaz diyor ... ama 58000 km olmasına rağmen araba temiz ... kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum 2-3 yıl şehir içi kullanım için bu araba için ne düşünüyorsunuz ?

Ne yaptiniz acaba? Aldiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aldım... iki aydır kullanıyorum ... problem yok ... 60000 e geldim ... ağır bakım triger değişecek ... 750 tl ... normal 10000 bakımı 230 tl ...
  • quote:

aldım... iki aydır kullanıyorum ... problem yok ... 60000 e geldim ... ağır bakım triger değişecek ... 750 tl ... normal 10000 bakımı 230 tl ...

araba hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim. 2010 model bi kimo almayı düşünüyorum. nede olsa kullanan bilir
  • şu an 64000 deyim çok memnunum allah a şükür bir problem yaşamadım ... bayramda 1500 km yol yaptım hiç problem olmadı edirnede mıcırlı yoldada çanakkalede geliboludada banamısın demedi ... uzun yolda 6 -7 lt arası yakıyor... ben tavsiye ederim temiz düşüren olursa tereddüt etmesin kalıbının arabası... her türlü soru için pm atabilirsiniz İstanbul için ...
  • quote:

şu an 64000 deyim çok memnunum allah a şükür bir problem yaşamadım ... bayramda 1500 km yol yaptım hiç problem olmadı edirnede mıcırlı yoldada çanakkalede geliboludada banamısın demedi ... uzun yolda 6 -7 lt arası yakıyor... ben tavsiye ederim temiz düşüren olursa tereddüt etmesin kalıbının arabası... her türlü soru için pm atabilirsiniz İstanbul için ...

teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.