Şimdi Ara

Chernobylite (Erken Erişim) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
12.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herkesin merak ettiği soru ne zaman eklenir oyuna desem
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Herkesin merak ettiği soru ne zaman eklenir oyuna desem
    Hocam şu saatte bile hala çevirisini yapıyorum Aşağı yukarı bir tahmin söylemem gerekirse; Altyazıların da, arayüzün de ayrı ayrı yarısına kadar geldim. Muhtemelen 3-5 gün ancak en kötü 1 haftaya çıkmış olur diye düşünüyorum. Daha sonra ise oyuna eklendikten sonra aynı zamanda hep birlikte testini de yapmış oluruz. Hatalı kelimeleri vs düzeltirim.

Çeviriyle ilgili bir başka bilgi de, maalesef Türkçe karakterlerden sadece Ç-ç,Ş-ş,Ö-ö,Ü-ü karakterleri olacak. Oyunda ki kod sisteminden dolayı böyle. Belki ileride değişebilir.

• ronaldinho62 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam öncelikle Yerelleştirme projenizde kolaylıklar dilerim. Umarım sorunsuz şekilde üstesinden gelirsiniz. Oyun ile ilgili en önemli konuyu size sorayım. Oyun neden Early Access? Sadece single player olan bir oyun sonuçta. Tekrar oynanabilirlik durumu nasıl, çünkü oyunu bitirdikten sonra tekrar döneceğimi pek sanmıyorum. Hikaye modu dışında bilmediğim bir içeriği de mi var. EA çıkma mantığını pek anlamadım.
  • Bu oyun nasıl telaffuz ediliyor. Çernobilite, Çernobiliyat, Çernobilayt...

• quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Hocam öncelikle Yerelleştirme projenizde kolaylıklar dilerim. Umarım sorunsuz şekilde üstesinden gelirsiniz. Oyun ile ilgili en önemli konuyu size sorayım. Oyun neden Early Access? Sadece single player olan bir oyun sonuçta. Tekrar oynanabilirlik durumu nasıl, çünkü oyunu bitirdikten sonra tekrar döneceğimi pek sanmıyorum. Hikaye modu dışında bilmediğim bir içeriği de mi var. EA çıkma mantığını pek anlamadım.
    Hocam şöyle ki söylediklerine göre erken erişim sürümünde 8-10 saat lik bir oynama süresi vaad ediyorlar. Oyunun final sürümü yayinlandiktan sonra ise bu süreyi en az 20-25 saat olarak görüyorlar. Erken erişim sırasında oyunu yeni silahlar, yeni mekanlar ve NPC vb. şeyler ile güncel tutacaklarını söylüyorlar. Oyuncularla birlikte bir geliştirme sürecine girmek için erken erişim olarak çıkartmayı tercih etmişler.

Birkaç gün öncesinde oyunun kreatif direktörü redditte soru-cevap etkinligi düzenledi. Orada hali hazırda sorulmuş ve cevaplandırılmış birkaç soru var. Dilerseniz bir göz atabilirsiniz. Link

------

Benim de oyunu ilk duyduğum zaman merak ettiğim şeylerden biri olmuştu bu Oyunun kreatif direktöründen bizzat duyduğum şekilde doğruşu şöyle: Çernobilayt

@evo_4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronaldinho62 -- 17 Ekim 2019; 11:48:59 >

RDR2 için bakiye biriktirmesem alırdım da şimdilik beklesin o zaman. En azından Türkçe dili eklendiğinde düşünürüm. Senaryo odaklı oyunlarda EA gerçekten kolaya kaçmak oluyor. Aynı şekilde Black Mesa da öyle. Kaç yıldır Xen bölümlerini çıkartacaklar.

Çernobilayt = Suka Bilayt.
  • Erken erişime gerek olmadan yapacakları Stalker call of pripyat ı daha çok bölge ve daha iyi görevler, daha fazla artifact ile geliştirip daha fazla kombinasyon koy al sana stalker 2 efsane oyunu olur.Şimdi erken erişim bitene kadar en az 1 sene sürer. not:Metro ve stalker serisini oynamış biri olarak o yalnızlık hissini ve insanı depresif yapan atmosferi olarak en iyi oyun stalker dır bana göre hele zor modda o görünmez yaratıkların aniden çıkması...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 17 Ekim 2019; 13:38:23 >
  • ilk stalker oyunu gibi oyun oynamadım. korku, yalnızlık, puslu ortam, anlatılmaz oynanır.

ama bu oyunu da alacağım. bunu da beğendim.
  • türkçe olarak çıksın hele bir dal alırım
  • Oyuna gelen güncellemelerle ;

Diyaloglar ve arayüzler için Rusça,Hollandaca,Macarca ve Lehçe dil yerelleştirmesi eklendi.Geliştiricinin belirttiğine göre İngilizce diyalogların eklenmesine birkaç günlük bir süre kalmış.Türkçe çeviride umarım kısa sürede eklenir,oyuna devam etmek için resmi çevirinin tamamlanmasını ve oyuna eklenmesini bekliyorum.
  • Biraz oynadım S.T.A.L.K.E.R havası var, Steam'de bunun gibi başarılı bir çok bağımsız yapımcı oyunu var, bu da onlardan biri.
  • Bugün gelen 2.3 GB'lık büyük güncelleme ile oyuna İngilizce seslendirme ve çeşitli iyileştirmeler eklendi. Ayrıca oyunun yol haritası da paylaşıldı.

Chernobylite (Erken Erişim) [ANA KONU]

Türkçe çevirinin son durumunu da hazır yeri gelmişken paylaşayım;

Arayüz Çevirisi: %100

Altyazı Çevirisi: %40
  • öncelikle bir stalker fanı olarak oyunu çok başarılı bulduğumu belirtmeliyim. özellikle modellemeler ciddi anlamda aimış durumda ve optmizasyon bu netliğe göre oldukça iyi. paylaşılan yol haritasına gmre uzun bir içerik nizi bekliyor. yol haritasını görünce final chapter yayınlandıpında oynamaya başlıcam zira sürekli içerik beklemek sıkar.

Marked One Stalkers!! :))

• evo_4 E kullanıcısına yanıt
    ÇernobiliTOS citos

• yalan oldu

• Bir gelişme yok herhalde Türkçe dil konusunda
  • Türkçe çeviriyi zaman buldukça yapıyorum. Ancak fazla bir şey kalmadı. Son durum şu şekilde;

Arayüz: %100
    Altyazılar: %72
  • iyi bir güncelleme geldi. çeviriyi sabırsızlıkla bekliyoruz. kolay gelsin.
    yama ne aşamada acaba ????
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.