Şimdi Ara

Charlie Hebdo dergisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ahlaksız saldırı! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
9.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Buchemier str 5
    Köln
    Deutschland

Gel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

İfade özgürlüğüdür.Ayrıca sen neden Fransa'ya saldırıyorsunda sana ambargo koyan arabistan şeyhlerine laf sokamıyorsun.Arapperestliği engel mi oluyor.

Bu olayda şu var ortada bir ölüm var ama sen peygamber falan fıstık diyorsun oda basit bir karikatür çizimi üzerinden oluyor.Yahu müslüman islam ayağına bir ton ölüm terör olayı oluyor.Sütten çıkma akkaşık mı bunlar.Ayrıca batı filanda demeyin müslümanlar birbirini öldürüyor ne uğruna mezhep çatışması uğruna buna ne denir.

Fransa'da ifade özgürlüğü var ve her türlü dinede, kişiyede sallayabilirsin.

Alıntıları Göster

İfade özgürlüğü başkasının sınırlarına girene kadardır. Ben ifade özgürlüğü altında millete ana bacı söveyim o zaman böyle saçma şey olur mu hocam lütfen

• potur kullanıcısına yanıt

Fikirleri ile toplumu etkilemiş tarihi şahıslar ve siyasetçiler fikir özgürlüğü kapsamında her türlü eleştirilebiliyor. Mesela benim anneme sövsen bu hakarettir, suçtur, ama benim annem bir siyasetçi olduğu zaman bu suç olmuyor.

Avrupada hukuk bu şekilde işliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roumiruez kullanıcısına yanıt

Yok işlemiyor.

2015 haberi

Fransız çizer Zeon İsrail ile ilgili yayımladığı karikatür nedeniyle mahkemeye sevk edilip tutuklanmış.

Gözaltına alınmasının Fransa'da büyük medya kuruluşları tarafından gözardı edildiğini hatırlatan Zeon, "Benim davam hakkında konuşmak işlerine gelmiyordu. Çünkü Charlie Hebdo meselesine karşın benim durumumun tezatlığını dile getirmiş olacaklardı" dedi. Karikatürünün antisemitik değil antisiyonist olduğunun altını çizen Zeon, "Fransa'da antisemitizm siyonist örgütler tarafından uydurulmuş bir kavram" yorumunda bulundu.

• nötron yozluğu N kullanıcısına yanıt

Hayır Zeon ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Öyle hapse falan atılmadı.

Diğer mesele Zeon un olayı farklı. Siyasi eleştiriden değil, ırkçılık yapmaktan dolayı ifadesi alındı onun. Sonra zaten serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilip tutuklanmış. Zaten hapse atıldığını söylemedik.

Charlie Hebdo çizerlerinin de bir ifadesini alsalar, tutuklayıp serbest bıraksalar falan izin verirsen.

https://islampeace1.wordpress.com/2015/03/07/french-cartoonist-zeon-arrested-for-anti-zionist-work//

Haber bu. İslami siteden alıntı üstelik.

"he judge has indicted the designer of incitement to racial, religious hatred, by speech, writing, picture or means of electronic communication. Zeon refused to answer his questions. He was set free in late morning."

Hakim, karikatüristi, söz, yazı, resim veya elektronik iletişim yoluyla ırkçı, dini nefret söylemleri ve kışkırtıcı olmakla suçladı Zeon soruları cevaplamayı reddetti. Sabah ilerleyen saatlerde serbest bırakıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 29 Ekim 2020; 13:35:35 >

Çifte standartı savunuyorsun, daha söylenecek bir şey yok.

Arkadaşım olan olay ortada. Adamın ifadesi alınıp serbest bırakılmış ki Fransa antisemitizm konusunda en hassas Avrupa ülkesidir. İkinci dünya savaşı yüzünden. Hala oradan ekmek çıkarma peşindesin. Ne çifte standardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: potur

İfade özgürlüğü başkasının sınırlarına girene kadardır. Ben ifade özgürlüğü altında millete ana bacı söveyim o zaman böyle saçma şey olur mu hocam lütfen

Alıntıları Göster

Profil foton gibi mi diyorsun yani.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.