Şimdi Ara

CGN Havuzu (Artniyet Seziyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 yıldır kablonet kullanıyorum son 2 yıldır taahhütsüz kullanıyordum geçen hafta yeni taahhüt yapıp yüz güldüren kampanyaya geçtim.

Dün IP kamerama ulaşamamaya ve çeşitli anormallikler sezmeye başladım. Araştırınca açtığım portların açılmadığını gördüm. Sebebini araştırınca IP adresimin CGN 100'lü bloğa alındığını gördüm. Sinirim tepeme çıktı.

Aradım şikayet kaydı oluşturdular. Ama ne zaman sonuçlanır, müspet mi sonuçlanır ret mi edilir bilgi vermiyorlar. Statik IP öneriyor paşalar.

2 yıldır taahhütsüz kullanırken tam da yeni taahhüttün ardından bunu yapmalarında art niyet seziyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAMEHUNTER -- 21 Ocak 2019; 0:22:20 >

• Kablonet'te 50Mbps ve 100Mbps hızlara CGN uygulanmıyor. Ben de 2 haftadır CGN'ye girmeye çalışıyorum. Ancak bir türlü almıyorlar. 5-6 kez talep açtım hepsi paketim 100Mbps olduğu için iptal edildi.
    Müşteri temsilcisini aradığınızda anında çıkarıyorlar normalde. Görüştüğünüz eleman çıkartmayıp kayıt açtı ise kapatıp bir daha arayın. O da çıkartmazsa bir daha arayın. Çözüme ulaşamazsanız Twitter üzerinden Türksat Asistan'a DM atın. Halledeceklerdir.
  • Evet 100 MPBS Güldüren Kampanya'ya geçtim 1 hafta önce. 2 gündür CGN havuzundayım. Portlara erişemeyince afalladım baktım durum böyleymiş.

100'lü IP adresi var Modemin arayüzünde, dışardan bakınca ise 90'lı bir IP görünüyor.

Siz niye CGN'ye girmek istiyorsunuz? artısı ne sizin için?
  • GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt
    3 ay öncesine kadar ben de CGN'deydim. Normal IP olarak da 24'lü IP görünüyordu. Bir sorunum yoktu. CGN'den çıkartıldım (Çıkmayı ben istemedim) ve 195'li IP bloğuna geçirildim. Oyun için pinglerim %70 civarı arttı. 50ms'ten 80-90ms'lere, 70ms'lerden 110ms'lere çıktı. Türkiye içi pinglerim ise %100 arttı. 24'lü IP'de iken Superonline'a bağlanıyordu. 195'teyim ve Türk Telekom'a bağlanıyor.
  • İkinci arayışımda CGN havuzundan çıkarttılar hele şükür. Şu an açtığım portlar çalışıyor.

Neden çıkmak istediğiminin sebebini sordular, sanki mazeret belirtmek zorundaymışım gibi.

Şu an 65 ile başlayan bir dinamik IP'm var.
  • GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt
    Hangi ISS'nin omurgasından çıkıyorsunuz, Almanya'dan tracert sonudu alır mısınız?
  • Lichm'in belirttiği gibi , rica etsem 185.225.208.61 (pubg) ve 162.254.197.70 (valve) adreslerinden birine tracert alabilir miyiz ?
  • CGN ip'de olup olmadığını nasıl anlayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CGN Havuzu (Artniyet Seziyorum)CGN Havuzu (Artniyet Seziyorum)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.