Şimdi Ara

Cezayirli müslüman kadın el sıkışmadığı için Fransız vatandaşlığına alınmadı (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
1
Favori
16.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neytullah1

Saçmalama o zaman Türkiye de şeriatçı akıldan farkın yok. Onlarda öyle burası Türkiye işine gelirse gelmiyorsa git Avrupaya diyorlar.

Tamam kadının yaptığı cahilce lakin bu ayrı bir konu esas konu kadının kendi alanını ilgilendiren duruma burnunu sokmak kimse kendi düşüncelerini başkalarına dayatamaz dayatırsa yobazdan farkı yoktur

Alıntıları Göster
    acikcasi avrupaya yollayacaklarsa ayarlasinlar vatandaslik islerini ilk ucakla gideyim. turkiyeyi de seriatci bir yer yapsinlar

anlamadiginiz nokta su. fransada inanc ozgurlugu var. ancak asiri uclara izin yok. ilerleyen gunlerde bu kadinin fransada seriat istiyoruz, musluman olmayanlarin kafasi kesilmeli diyecegi acik. cocuklarini canli bomba, teror eylemcisi olarak yetistirme egilimi yuksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

Ben şahsen kovmam onun için günah sayılıyorsa saygı duyarım herkes istediği gibi yaşar sizde böyle yobazsınız işte.

Alıntıları Göster
    madem kendi kültürünü yaşayacak neden fransa'ya geliyor? cezayir'de yaşasın işi yok fransa'da. fransa'nın kültürüne uyum sağlamayacaksa ki daha ilk dakikadan sağlamayacağını gösteriyor, o halde fransa'da işi yok; yallah afrika'ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

herkes öyle bir algı yaratmış ki, sanki kadın kalkmış Cezayirden uçağa atlayıp Paris'e inmiş ve bana vatandaşlık verin demiş.
    Onlarda hayhay alın size vatandaşlık, tebrik etmek için elinizi sıkalım demiş sani...
    Saçmalamayı bırakın Allah aşkına, kadın muhtemelen orada çok uzun yıllardır yaşıyor, oturma/çalışma müsadesi vardır şimdi de bazı haklardan daha fazla yararlanmak için (muhtemelen) vatandaşlığa çekiyordur.
    O yüzden o ülkenin kuralları vs. saçmalığını bırakın, kadın çok iyi biliyordur muhtemelen. el sıkışmamak kendi tercihidir ve bunun için vatandaşlık
    alamaz diye bir kanun yoktur. Bunu yapan adamlar halt etmişler....
    İşin ilginç yanı öyle bir ihtimal var.

Bu kadın 2010’da bir Fransız ile Cezayir’de evlenmiş.

Cezayir’den pasaportunu almaya gelmiş olabilir

Fransa kanunlarına göre “entegrasyonun tamamlanmaması” red sebebidir demiş yüksek mahkemeleri. Kadının dini özgürlüğüne hiç bir engel olmadığını da yüksek mahkeme kararında yazmış.

Fransızlara kanunlarını öğretmek durumunda değilizdir herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Nisan 2018; 10:4:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Müslüman olmayan birisinin dinimizle ilgili hükümler vermesine inanamıyorum. Adeta bir binanın dışından bakarak içi ile ilgili o binanın mimarı kadar emin yorumlar yapıyorsun. Senle dini konuları tartışmak çok anlamsız. Senin dinin sana benim dinim bana. Yine de bazı sözlerine cevap vereyim. İslam bir güneştir. İsteyen herkes güneşin yansımasını kendisinde gösterebilir. Önemli o güneşi bir bitki gibi kullanıp hayat kaynağı haline getirebilmektir. Bu güneşin yansımasını üzerinde gösteren bir dışkı parçasına bakıp güneş pistir demek akla mantığa terstir. Sizin verdiğiniz örnekler buna benziyor. Allah sana hidayet versin. Sana Risale-i Nur eserlerini tavsiye ederim. Bu eserleri şiar edinmiş insanlar ile kafandaki meseleleri tartışabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi normal human -- 24 Nisan 2018; 10:37:7 >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Selam vermek sünnet almak farzdır. Lakin Allah'ın selamını... Normal selamlaşmadan bahsediyorsan dinimizde böyle bir zorunluluk yok, yasak da. Normal selam versen sanki Müslüman olmayan herkes selamını alıyor.

• İyi yapmışlar!!! adamların ülkesi bizim ülke gibi yol geçen hanı değil ki kuralları var disiplin var var oğlu var... Bizde özenle teröristleri seçip onlara sınırsız hak veriyoruz. İlk şartlarımız her hangi bir arap ülkesinden gelmek Türk,Atatürk vatan düşmanı olmak her hangi bir terörist grubuna üye olmak. Malum parti ve başındakini sevmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Bu kişinin yaşama ve yerleşme özgürlüğüne girer. Ne insan kanunlarında ne de dinimizde böyle bir sınırlama yok. Buna saygı duymak zorundasınız. Kaldı ki Fransa güya laik bir ülke ve ülkesine gelen herkese dinini serbestçe yaşamayı kendisi taahhüt eden bir ülke. Bir nevi Fransa çağırıyor insanları. O zaman kanunlarına ne olursanız olun ama Müslüman olmayın diye bir ibare eklesinler.

Eğer siz kendi kültürünüzü, geleneklerinizi bilip, onlara sahip çıkıyorsanız kimse sizi siz istemedikçe değiştiremez. Ama kendi kültürünüzü terkedip başka kültürlerin hayranı olursanız, siz zaten akıntıda sürüklemeye, başka kültürlerin etkisi altında kalmaya mahkumsunuz.

• M

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu Müslüman dünyası hem yüzsüz hem utanmaz sürekli batıyı kötülerler onların yaptıları her teknoloji yi kullanırlar uçağa binip hacca giderler Avrupa ülkelerine kaçmak için fırsat kollarlar bok kafalı yobazlar gidin İran da yada Suudi Arabistan da yaşayın orada kandin şarkı söylese günah tam sizin layık olduğunuz yer güzelim ülkem Türkiye den bı zahmet defolup gidin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • marselinyo kullanıcısına yanıt
    Alemsiniz cezairde şeriat mı var hahahahah!!!
    Bence biraz araştırmalısınız. Ayrıca kimse kimsenin elini sıkmak mecburiyetinde değildir.
  • ben olsam bende vatandaşlık vermezdim. hatta ülkeye almazdım.
  • Avrupa- insan hakları bu kadar. Madem yiyemeyeceğin elin altına yatmayacaksın.

• HACl kullanıcısına yanıt
    Hani yobaz diyorsunuz ya gercekten ilginc bir durim bu.

Yasadigim olayi soyliyeyim.Bir onceki yani hergalde 10-15 yil once kiz aliminda verilmesinde evlilik durumlarinda erkek ne kiz alinmasi icin yani damat ,aile ile kiz istemeye gitmez imis.Evlendikten sonrada kadin ailesinin yaninda esinin elini bile tutmazmis.

Daha bu boyel gidiyor.Ki daha neler var.En ilginc taraf kiz ailesi kizin erkeklerle gezmesine tozmasina birsey demiyor.Bizzat duydum bunu kulagimla.

Ne demek gerek bilemedim.

• Insan Yobaz Olurda Bu Kadar Olmaz Kemalist Rejim Odun gibi Insanlar Yetistirmis

Ozgurlukcu Demokrasi denen seyin ne oldugunu bilmeyen Bu sapik ruhlu insalara acimak degil telef etmek lazim Bir insan Nasil isterse Oyle Yasar Avrupa Veya Degil eger bir ulkeden ozgurluk veya insan haklari baglaminda Bahsedeceksek Bunun icinde

bahsetmeliyiz

Bi sahisla el sikismamak sahsin kendi ozgurlugundedir ister inanis ister orf isterse fikir diyelim Ama Velakin Bunu inanc fikrine yayip inanca gene laf etmeye gelince kizmiyor degilim adam Fareye bile Tapiyor Siz halla Muslumanlikla

ugrasiyorsunuz begenmedigin Sevmedigin bir inanis hakkinda Boyle illeri geri konusma Hakini kim Sana veriyor kim benim inancim hakkina konusma hakkini sana veriyor begenmiorsan inanmassin git fareye inege kemana davula tap ozgur bir bireysin

kimse sana bisey diyemez sahsislar boyle gormus bu sekil Yasiyorlar Sen Onlarin Nasil yasayacagini bellirleyemesin yada kimle tokalasip tokalasmiyacagina Annen Veya Kardesin Baban biriyle samimi bir ortamda konussa o ortamin verdigi Rahatlikla anana

el uzatsa anende Almassa bu handjopmu olarak algilayacksin Bu Beyinle Siz 1000 sene daha Sabah aksam Oturur Uretmeden Calismadan Koca poponuzu buyutur o bagnaz dusuncelerinizlede sizden olacak 3 4 cocugu zehirlersiniz kimse bu zehirli kafayla ugrasmak ve tartismak istemez

• normal human kullanıcısına yanıt
    fransa bu kadına davetiye mi yollamış? fakir ve cahil dolu cezayir'den gel de fransa'da yaşa mı demiş?
    güldürme insanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

acikcasi avrupaya yollayacaklarsa ayarlasinlar vatandaslik islerini ilk ucakla gideyim. turkiyeyi de seriatci bir yer yapsinlar

anlamadiginiz nokta su. fransada inanc ozgurlugu var. ancak asiri uclara izin yok. ilerleyen gunlerde bu kadinin fransada seriat istiyoruz, musluman olmayanlarin kafasi kesilmeli diyecegi acik. cocuklarini canli bomba, teror eylemcisi olarak yetistirme egilimi yuksek.

Alıntıları Göster
    El sıkışmadığı için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neytullah1 -- 24 Nisan 2018; 12:3:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Hani yobaz diyorsunuz ya gercekten ilginc bir durim bu.

Yasadigim olayi soyliyeyim.Bir onceki yani hergalde 10-15 yil once kiz aliminda verilmesinde evlilik durumlarinda erkek ne kiz alinmasi icin yani damat ,aile ile kiz istemeye gitmez imis.Evlendikten sonrada kadin ailesinin yaninda esinin elini bile tutmazmis.

Daha bu boyel gidiyor.Ki daha neler var.En ilginc taraf kiz ailesi kizin erkeklerle gezmesine tozmasina birsey demiyor.Bizzat duydum bunu kulagimla.

Ne demek gerek bilemedim.
    bir kizin erkekle gezmesinde sakinca yok. 18 i gectim mi kendi kararini kendi verir vermelidir. cok hayati konular disinda karismamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 24 Nisan 2018; 12:13:50 >
  • flexnacht kullanıcısına yanıt
    Cezayir'de şeriat vardır dediğimi nereden çıkardınız? Şeriat istiyorsa ülkesinde getirsin şeriatı ve yaşasın anlamında söyledim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HACl kullanıcısına yanıt
    Siz beni anlamadiniz galiba evli olan kisiler kizin ailesinin yaninda el ele tutusamiyorlar evli olduklarinda dahi,ki kizin gezmesi veya gezmemesinin 18 yas ile ilgiside yok.18 olunca ne oluyor.

Evli diyorum anladiniz diye umuyorum.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.