Şimdi Ara

Cezasız sözleşme iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar önümüzde ki hafta ttnete geçeceğim port değişikliği yapmaları şartı ile belirticem port değişikliği yaparsanız 24 ay taahüt vericeğim diye şimdi şöyle düşünüyorum hatırladığım kadarıyla 15 gün içinde sözleşme tek taraflı fesh edildiğinde cayma bedelini ödemiyorduk böyle bir şey var mı?Süresi 15 gün mü?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

• Sözleşme başka şey, taahhütname başka şey. Taahhüt verir ve cayarsanız cayma bedeli ödersiniz. "Port değişikliği" gibi bir şart koşamazsınız. Matbu sözleşmeler var, her müşterinin isteğine göre değiştirilemez bunlar. Denemek istiyorsanız taahhüt vermeden abone olun, deneyin. Memnun kalırsanız taahhüt verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Sözleşme başka şey, taahhütname başka şey. Taahhüt verir ve cayarsanız cayma bedeli ödersiniz. "Port değişikliği" gibi bir şart koşamazsınız. Matbu sözleşmeler var, her müşterinin isteğine göre değiştirilemez bunlar. Denemek istiyorsanız taahhüt vermeden abone olun, deneyin. Memnun kalırsanız taahhüt verin.

Hocam port değişikliği şartını sözlü olarak belirtecektim yazılı olacak bir değişiklik yapılmayacağını biliyorum

Abone, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai
    şart ödemeksizin ücretsiz olarak sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı, abonenin TURKNET ile sözleşme imzalamasından
    itibaren on dört gün içerisinde kullanılabilir. Abone, cayma bildirimini yazılı olarak TURKNET’e iletmelidir. Bu bildirim, TURKNET’ in iş bu
    formda belirtilen faks numarasına imzalı olarak yapılmalıdır. Abone donanımın kendisine teslim edilmesinden sonra hizmetten cayması
    durumunda, donanımı 20 gün içinde TurkNet’e iade eder. Modemin bahsi geçen sürede TurkNet’e iade edilmemesi durumunda, TurkNet
    modem bedelini aboneye fatura edecektir. 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. maddesinin (h) bendi uyarınca,
    Tüketicinin talep ettiği hizmet, cayma hakkı süresi sona ermeden Tüketicinin onayı ile başlatılırsa Tüketici bu hizmet için cayma hakkının
    kullanılamayacağını bilmektedir.

şöyle bir bilgi buldum türknetin sitesinde büyük ihtimal hepsindede geçerlidir.14 gün içerisinde hiç bir sebep belirtmeden vazgeçebilir diyor.Cezai şart ödemez diyor fakat mesela 24 ay kampanyalı olarak satın aldım kampanların getirdiği indirimi ödüyor muyuz

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    Kardeş bu yüzden yazdım sözleşme ile taahhütname başka şey diye. Sözleşmeden elbette ki istediğin an tek taraflı cayarsın. Ama taahhütname sözleşmeye yapilan bir ektir ve taahhüdü bozarsan (sözleşmeyi iptal edersen doğal olarak taahhüt de bozulur) taahhütnamede yazan cezai şart ne ise katlanmak zorunda kalırsın. Zaten servis sağlayıcılar sözleşme fesihlerinde cezai şart koymazlar (koyamazlar), taahhütname ile aboneyi bağlarlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.