Şimdi Ara

CEZAEVİNDEN YENİ ÇIKTIM BU BAŞLIĞI SERİ ŞUKULAYIN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
11.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende size istanbul anımı paylaşayım. Fatihe alışverişe gittim arabayla isparkta park yeri bulamadım. Arabayı arasokaklara parkedeyim dedim. Kaldırım kenarına düzgün şekilde park ettim. Arabadan çıktım tam ayrılıcam biri geldi. Park ücreti alayım 15 tl dedi. Dedimki yetkin varmı ücret almaya dedim. Burası bizim mıntıka buradan biz sorumluyuz. Burada araçların güvenliğini biz sağlıyoruz. Araç sahiplerine yardımcı oluyoruz dedü. Bende ispark bile saati 3 tlden başlıyor. 15 tl fahiş fiyat vermek istemiyorum dedim. Sen bilirsin o zaman senin aracı koruyamayız dedi. Nasıl yani dedim. Şimdi sen gideceksin araç burada yalnız kalacak ya başına bişey gelirse çizilebilir, darp alabilir, camları kırılabilir, lastikleri patlayabilir, hırsızlık olabilir 15 lira için eğer aracının güvende olmasını istemiyorsan bizim gibi güvenlik konusunda tecrübeli kişilerden hizmet almak istemiyorsan sonra ağlamayacaksın diye uyardı. O arada ne oluyor orada deyip ara sokağı kendi ağları yapan tipler gelmeye başladı. Sorun me gardaş sorun mu var vs. Dedim yok bi sorun aracımın güvenliğini nasıl sağlıyor arkadaşın izah etmesini istedim 15 tl istiyor az para değil dedim. Biri öttü hemen alın teri gardaş burada biz varken için rahat olsun bıraktığın gibi alırsın arabanı dert etme dedi. Mecbur 15 tl verdim. Adamlar istanbulun göbeğinde değnekçilik yapıyorlar ve gördüğüm her parkedende ikiletmeden ücreti veriyor. Buda değişik bi versiyondu anlatmak istedim iyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: ercanwins

Arkadaşlar bende size istanbul anımı paylaşayım. Fatihe alışverişe gittim arabayla isparkta park yeri bulamadım. Arabayı arasokaklara parkedeyim dedim. Kaldırım kenarına düzgün şekilde park ettim. Arabadan çıktım tam ayrılıcam biri geldi. Park ücreti alayım 15 tl dedi. Dedimki yetkin varmı ücret almaya dedim. Burası bizim mıntıka buradan biz sorumluyuz. Burada araçların güvenliğini biz sağlıyoruz. Araç sahiplerine yardımcı oluyoruz dedü. Bende ispark bile saati 3 tlden başlıyor. 15 tl fahiş fiyat vermek istemiyorum dedim. Sen bilirsin o zaman senin aracı koruyamayız dedi. Nasıl yani dedim. Şimdi sen gideceksin araç burada yalnız kalacak ya başına bişey gelirse çizilebilir, darp alabilir, camları kırılabilir, lastikleri patlayabilir, hırsızlık olabilir 15 lira için eğer aracının güvende olmasını istemiyorsan bizim gibi güvenlik konusunda tecrübeli kişilerden hizmet almak istemiyorsan sonra ağlamayacaksın diye uyardı. O arada ne oluyor orada deyip ara sokağı kendi ağları yapan tipler gelmeye başladı. Sorun me gardaş sorun mu var vs. Dedim yok bi sorun aracımın güvenliğini nasıl sağlıyor arkadaşın izah etmesini istedim 15 tl istiyor az para değil dedim. Biri öttü hemen alın teri gardaş burada biz varken için rahat olsun bıraktığın gibi alırsın arabanı dert etme dedi. Mecbur 15 tl verdim. Adamlar istanbulun göbeğinde değnekçilik yapıyorlar ve gördüğüm her parkedende ikiletmeden ücreti veriyor. Buda değişik bi versiyondu anlatmak istedim iyi geceler
    Yuh be

İstanbul iyice magandalarin eline düşmüş

• Bir gece koşumda bir yerde durakladım. Yol kenarında telefona bakınıyorum. Önümden geçen biri "Beş liran var mı?" dedi. Yok dedim, o da "Olsa vereceksin yani?" dedi. Ben de "Yok" diyeceğim dedim, güldü gitti.

Şuradan geldim, otobüsten indim, çorba içecek param yokçular var bir de.

Bu tür şeylerin bir akım halinde yayıldığını düşünüyorum aslında. Geçen yaz ya da bir önceki yaz idi. Tekirdağ'da Çorlu otogarda biri yol parası eksik olduğunu söyleyip, birkaç lira istedi. İki lira verdi, teşekkür etti falan, gitti. Düştüm ben de peşine. :D Lüleburgaz'a ya da Silivri'ye falan gidecekti sanırım. Adam yaya tuttu yolu Çerkezköy istikametine derken, mahalle içine girdi. Biraz ileride farketti beni ama bozuntuya vermeden ilerliyor, ben de peşinden. Oraya buraya girdi çıktı kıvrandı. Benim için iyi bir yürüyüş oldu, adam da avantasını almış oldu.  

Aynı hafta ya da çok yakın bir zamanda. Tekirdağ, Kapaklı'da Yıldızkent kavşağına yakın biri durdurdu. Erzurum'dan gelmiş, otobüsten yeni inmiş, çorba parası yokmuş. Bilet de gösteriyor falan ama uzaklaştım. O kadar yol gelip direk milletten para istemek gerçekse çok kötü bir durum ama, hiç inandırıcı da gelmedi.

Yine aynı hafta ya da çok yakın bir zamanda. Tekirdağ, Muratlı'da bu sefer. Belediyenin yanında yürüyorum, karşıdan gelen esmer bir genç durakladı para sordu. Yok dedim geçtim. Arka arkaya yaşayınca ya dolunay zamanı falan çıkıyorlar bunlar dedim, ya da birinin böyle düdüklediğini gören, kendi de başkalarını düdüklemeye. Bu şekilde akın akın yayılıyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Bir gece koşumda bir yerde durakladım. Yol kenarında telefona bakınıyorum. Önümden geçen biri "Beş liran var mı?" dedi. Yok dedim, o da "Olsa vereceksin yani?" dedi. Ben de "Yok" diyeceğim dedim, güldü gitti.

Şuradan geldim, otobüsten indim, çorba içecek param yokçular var bir de.

Bu tür şeylerin bir akım halinde yayıldığını düşünüyorum aslında. Geçen yaz ya da bir önceki yaz idi. Tekirdağ'da Çorlu otogarda biri yol parası eksik olduğunu söyleyip, birkaç lira istedi. İki lira verdi, teşekkür etti falan, gitti. Düştüm ben de peşine. :D Lüleburgaz'a ya da Silivri'ye falan gidecekti sanırım. Adam yaya tuttu yolu Çerkezköy istikametine derken, mahalle içine girdi. Biraz ileride farketti beni ama bozuntuya vermeden ilerliyor, ben de peşinden. Oraya buraya girdi çıktı kıvrandı. Benim için iyi bir yürüyüş oldu, adam da avantasını almış oldu.  

Aynı hafta ya da çok yakın bir zamanda. Tekirdağ, Kapaklı'da Yıldızkent kavşağına yakın biri durdurdu. Erzurum'dan gelmiş, otobüsten yeni inmiş, çorba parası yokmuş. Bilet de gösteriyor falan ama uzaklaştım. O kadar yol gelip direk milletten para istemek gerçekse çok kötü bir durum ama, hiç inandırıcı da gelmedi.

Yine aynı hafta ya da çok yakın bir zamanda. Tekirdağ, Muratlı'da bu sefer. Belediyenin yanında yürüyorum, karşıdan gelen esmer bir genç durakladı para sordu. Yok dedim geçtim. Arka arkaya yaşayınca ya dolunay zamanı falan çıkıyorlar bunlar dedim, ya da birinin böyle düdüklediğini gören, kendi de başkalarını düdüklemeye. Bu şekilde akın akın yayılıyor. :)

Aç köpeklere bak ya

Okurken sinir oldum

Yurt dışındaki evsizlerin de bir onuru var adam oturuyor sokaga tasını koyuyor bekliyor

Heriflerde aymazliga bak otobusle geldim corba parasi E GELMESEYDİN MEZHEBİ BELİRSİZ BEN 2 SENEDİR PARAM YOK DİYE ŞEHİRDEN ÇIKMIYORUM SEN NİYE ÇIKTIN NİYE BENİM PARAMA GÖZ DİKTİN ANAN MİYİM BABAN MIYIM?

Abi cidden toplumun yuzde 10u falan inanilmaz çürük yarin bir gün hitler gibi öjeni savunucusu biri gelse bunlari sokakta kursuna dizdirir leslerini de toplu gömdürür adamlar dunyaya asalak olmaya gelmiş

• Medeni bi sekilde para istemis. Hirsizlik, kisisel alana tecavuz veya rahatsiz edici bir durum goremedim ben. Dusmez kalkmaz bir Allah. Hor gormemek lazim.

• kime şikayet ettin bu durumu. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Anubisin_Ruhu

Medeni bi sekilde para istemis. Hirsizlik, kisisel alana tecavuz veya rahatsiz edici bir durum goremedim ben. Dusmez kalkmaz bir Allah. Hor gormemek lazim.

Kac defa yazdim adam bildiğin tehtit havasinda konuştu
  • geçende cuma namazı çıkışına denk geldim, eczaneden ilaç aldım dışarı çıkınca burun buruna geldik, -dayı 20 lira var mı iki kişiyiz erzurum dan geldik iş bulamadık çok açız diyor, elemanların tiplerine bakıyorum dalyan gibiler bende ufak tefek değilim 90 kilo adamım yanlarında tıfıl kaldım. canım da sıkkındı açtım cüzdanı gözüne soktum daha ayın sonuna 10 gün var cüzdanda kuruş yok kandıracak beni mi buldunuz dedim niye kızıyorsun diyor para kazanmak istiyorsan gel inşaata amelelik yap 120 liraya hemen götüreyim istersen dedim ikisi de anında uzadı.

dolandırıcı, yalancı, sinyalci köpeklere 1 kuruş vermem, gerekirse dayak yerim yine de paramı yedirmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: guneyk

geçende cuma namazı çıkışına denk geldim, eczaneden ilaç aldım dışarı çıkınca burun buruna geldik, -dayı 20 lira var mı iki kişiyiz erzurum dan geldik iş bulamadık çok açız diyor, elemanların tiplerine bakıyorum dalyan gibiler bende ufak tefek değilim 90 kilo adamım yanlarında tıfıl kaldım. canım da sıkkındı açtım cüzdanı gözüne soktum daha ayın sonuna 10 gün var cüzdanda kuruş yok kandıracak beni mi buldunuz dedim niye kızıyorsun diyor para kazanmak istiyorsan gel inşaata amelelik yap 120 liraya hemen götüreyim istersen dedim ikisi de anında uzadı.

dolandırıcı, yalancı, sinyalci köpeklere 1 kuruş vermem, gerekirse dayak yerim yine de paramı yedirmem.

Abi yuh forumda yaşamayan insan yok herhalde ne kadar aç asalak tip var

• Hemen hemen dünyanın her ülkesinde karşınıza çıkabilecek tiplerdir. Bizde ki esas sorun başınıza bir şey gelirse ölmeden adalet arayamamanız.

• Ayen hocam, hatta yurtdışında junkielerin sık sık kullandığı bir taktiktir. Böyle fişi falan siz almaya çalışırsanız işler nasıl değişiyor görün :D

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

Türkiye gerçeği: başlık açıldığında 60 cent olan 5 lira şimdi 59 cent. Bakalım cezaevi adam gün sonunda kaç cente doyacak.

• Benim de başıma geldi. Çocuklarıma bişey alır mısın dedi. Cebimde 20tl vardı. Kek falan alacaktım. Markete girdim. alışveriş arabası aldı ve önce içecek istedi sonra bebek bezi, ıslak mendil, salça vs istedi. Zaten kendime ufak bişey alıp çıkacaktım. Dışarıya belli etmedim çok kızdım sadece bi çiğköfte alabildim zaten. yüzsüzce alışveriş arabasını alıp içine bişeyler doldurmaya çalışmak da ne biliyim garip yani. İnsanın yardım edeceği varsa da soğuyor.

• Başıma gelmiş en iyi para isteme taktikleri şu ikisi:

1)Şarapçıyım abi şarap alıcam para versene (dürüst)

2) abi internet kafede arkadaşlarım oyun oynuyor benim param bitti de oynamam için biraz para verir misin?(dürüst ve saf)

• Ben her gece bizim burda dışarı çıkıyorum.Her gün para istiyorlar çorba parası yol parası..Adamın gerçekten ihtiyacı olsa yardım ederim.Adama gel restorana gidelim yemek yiyelim derdini anlat bana diyorum yok para ver bana diyor.Ulan dallama para versem gidicen çekicen bonzaiyi sonra adamın birine salça olcan..Böyle diyincede hemen ikiliyorlar.para vermediği için öldürülen bir sat komandosu vardı eskiden.Tinerci öldürmüştü.

Devlet devlet değilki.Asayiş yok,güvenlik yok,emniyet yok.Bekçi diye almışlar lavukları anca gözlük takıp sokakta artist artist gezsinler.Adalet hukuk ekonomi hak getire.Gariban halk zamları protesto için sokağa çıkıp protesto etse joplarlar,biber gazları ile karşılanır.Vatan haini ilan edilir.Polisin gücü zaten gariban halka yetiyor.Azerbaycan’a gitmiştim orasıda aynı.İlham denen dallama yandaşlara para yedirir.Gariban halk sefalet içinde yaşar.Yok arkadaş bütün Türk devletleri böyle.Azeriler zaten Rus köpeği olmuş.Türkiye’nin hali ortada.Orta Asya devletleri açlıktan kırılıyor.Bizim Türkler ne anlar devlet yönetmekten.O kafa mı var bizim millette.Türki devletlerin hali ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dxdiag36 -- 5 Kasım 2020; 11:46:47 >

• Bakın taktiğin kralı burada.

Bu yıllar önce başıma gelen bir olayı anımsattı. 2007 falan sanırım şirinevler otobüs durağında avcılar mühendislik kampüsüne gitmek için otobüs bekliyorum saat 10.00 falan. Etraf onbinlerce insanla dolu orayı bilen bilir. Tam bir keşmekeş. Uykuluyum ve yönüm de cami tarafına otobüsün geleceği tarafa bakıyor. Omzumda bir el hissettim biri dürtüyordu. Döndüm benden 20 cm uzun kas yapmış bir adam var.

-Birader bir sorun mu var neye bakıyorsun ? Dedi.

-Anlamadım abi neye bakıyorum ?

-Bana bakıyorsun. Neden bakıyorsun ?

Arıza arıyor. Adamın geldiği yönde sırtım var bakmam mümkün değil. Ses tonu buram buram gerilim yüklü. Kesin dayak yiyeceğim diye düşünmeye başladım. Açık konuşayım baya korktum çünkü benim diyen adamın alabileceği biri değildi.

-Abi ben bu tarafa bakıyorum otobüs bekliyorum senin geldiğin yöne bakmıyordum ki. Hatta sen arkamdan omzuma dokununca sana döndüm dedim.

Buna cevap vermesi mümkün değil çünkü haklıydım. Çok naifmişim.

-Sen bana yalan mı söylediğimi söylüyorsun ? dedi hahahahah.

-Hayır abi ne münasebet başka birid... cümlemi tamamlayamadan omzumdan tuttu geldiği yeri işaret etti. O noktada onun gibi 4-5 tane daha yarma vardı.

-Bak arkadaşlarım da benimleydi gel onlara soralım kim doğru söylüyor görelim dedi.

Ses tonu giderek sertleşiyor ve gerilimle yükleniyordu. Sessiz kaldım ne diyeyim. Sonra bana:

-Saat kaç dedi.

-Saatim yok abi dedim.

-Lan telefonunu ver bakayım kolundaki saati demiyorum dedi.

Jeton düştü. O anda öyle baskın bir konumdaydı ki arabanı ver dese verirsin ölmemek için. Telefonumu da alıp gidecekti ve muhtemelen ses edemeyecektim. Ama unutkanlığım ve vurdumduymazlığım ilk defa işe yaradı.

-Abi telefonumu evde unuttum dedim ceplerimin tersini göstererek.

-Ulan hay skym baştan söylesene şunu dedi sonra söylene söylene uzaklaştı. Arkadaşlarının yanına varınca bir kol işareti yaptı ve uzaklaştılar.

Güpegündüz gaspa bakar mısın ? Ya orada beni öldürseler bile kimse bir şey yapamaz.

Çok akıllı bir katil vardı. Düzgün konuşan eli yüzü düzgün ve okumuş etmiş bir seri katildi. Belgeseli vardı adamın. Bir cinayetini anlatırken:

-İnsanlar orada bir şeylerin olduğunu birilerinin öldüğünü biliyor ama bunu anlayınca yollarını değiştiriyor uzaklaşıyorlardı. Bu birden çok kere başıma geldi. Festivale giden iki kızı arabama alıp ormanlık alanda yolun kenarında öldürürken yoldan geçenler orada olduğumuzu görüyor kötü bir şeylerin olduğunu biliyor anlıyor ama bunu farkedince hızlarak uzaklaşıyorlar.

Diyor adam.

• Tipimden mdiirr bilmem ama hergün benden para isteyen brii çıkıyor belki çalıştım yerin konumuda alakalı olabilir her zaman boş cüzdanımı gösteririm hatta biri bana acıyıp kardeş sana yemek ismarlıyayım demiş ti :D

• quote:

Orijinalden alıntı: antylwa

Bakın taktiğin kralı burada.

Bu yıllar önce başıma gelen bir olayı anımsattı. 2007 falan sanırım şirinevler otobüs durağında avcılar mühendislik kampüsüne gitmek için otobüs bekliyorum saat 10.00 falan. Etraf onbinlerce insanla dolu orayı bilen bilir. Tam bir keşmekeş. Uykuluyum ve yönüm de cami tarafına otobüsün geleceği tarafa bakıyor. Omzumda bir el hissettim biri dürtüyordu. Döndüm benden 20 cm uzun kas yapmış bir adam var.

-Birader bir sorun mu var neye bakıyorsun ? Dedi.

-Anlamadım abi neye bakıyorum ?

-Bana bakıyorsun. Neden bakıyorsun ?

Arıza arıyor. Adamın geldiği yönde sırtım var bakmam mümkün değil. Ses tonu buram buram gerilim yüklü. Kesin dayak yiyeceğim diye düşünmeye başladım. Açık konuşayım baya korktum çünkü benim diyen adamın alabileceği biri değildi.

-Abi ben bu tarafa bakıyorum otobüs bekliyorum senin geldiğin yöne bakmıyordum ki. Hatta sen arkamdan omzuma dokununca sana döndüm dedim.

Buna cevap vermesi mümkün değil çünkü haklıydım. Çok naifmişim.

-Sen bana yalan mı söylediğimi söylüyorsun ? dedi hahahahah.

-Hayır abi ne münasebet başka birid... cümlemi tamamlayamadan omzumdan tuttu geldiği yeri işaret etti. O noktada onun gibi 4-5 tane daha yarma vardı.

-Bak arkadaşlarım da benimleydi gel onlara soralım kim doğru söylüyor görelim dedi.

Ses tonu giderek sertleşiyor ve gerilimle yükleniyordu. Sessiz kaldım ne diyeyim. Sonra bana:

-Saat kaç dedi.

-Saatim yok abi dedim.

-Lan telefonunu ver bakayım kolundaki saati demiyorum dedi.

Jeton düştü. O anda öyle baskın bir konumdaydı ki arabanı ver dese verirsin ölmemek için. Telefonumu da alıp gidecekti ve muhtemelen ses edemeyecektim. Ama unutkanlığım ve vurdumduymazlığım ilk defa işe yaradı.

-Abi telefonumu evde unuttum dedim ceplerimin tersini göstererek.

-Ulan hay skym baştan söylesene şunu dedi sonra söylene söylene uzaklaştı. Arkadaşlarının yanına varınca bir kol işareti yaptı ve uzaklaştılar.

Güpegündüz gaspa bakar mısın ? Ya orada beni öldürseler bile kimse bir şey yapamaz.

Çok akıllı bir katil vardı. Düzgün konuşan eli yüzü düzgün ve okumuş etmiş bir seri katildi. Belgeseli vardı adamın. Bir cinayetini anlatırken:

-İnsanlar orada bir şeylerin olduğunu birilerinin öldüğünü biliyor ama bunu anlayınca yollarını değiştiriyor uzaklaşıyorlardı. Bu birden çok kere başıma geldi. Festivale giden iki kızı arabama alıp ormanlık alanda yolun kenarında öldürürken yoldan geçenler orada olduğumuzu görüyor kötü bir şeylerin olduğunu biliyor anlıyor ama bunu farkedince hızlarak uzaklaşıyorlar.

Diyor adam.

Asayis ve güvenlik kalmamis

• Aynısı bizim de başımıza geldi 5-10 tl para verdik ama ben inanmadım yakınlarım verdi. Bu gençliği bitirenler utansın o çocuğa iş verilse çalışmaz mı ? Kim 5-10 tl için ağız burun eğer.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.