Şimdi Ara

CEZAEVİNDEN YENİ ÇIKTIM BU BAŞLIĞI SERİ ŞUKULAYIN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
11.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adana'da bunlardan birsuru var yok öğrenciyim yol param eksik yok cezaevinden yeni çıktım yok araba üstüne atlayıp cam silip zorla para istemeler ... Polisi ararsın oda umursamaz.... Birde dibine giriyorlar Pandemi dönemi... Hatta ana bacı küfür eden küçük çocuk gördüm kimse para vermiyor diye hepinizin anasını diye başladı bildiğin. Küçük çocuk kimse sesini de çıkarmadı gerçi büyük olsada çıkarmaz ... Yani eskiden böyle şeyler yoktu gerçekten çok üzücü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Cezaevi personeli olarak bana 1 defa denk geldi "Cezaevinden yeni çıktım" diyen birisi.

Bende "Aaaaa ne tesadüf bende yeni çıktım, hatta yarın geri girecem" demiştim. Yaklaşık 10 sn lik bir duraksamadan sonra "hayırlı akşamlar abi" demişti.

Cezaevi personeli olmasanızda bunu diyebilirsiniz. Münakaşaya girmeyin bu tiplerle, "param yok biraderim, kusura bakma" deyipte geçebilirsiniz.

Sünepe gibi, çekindiğinizi belli eden cevaplar vermemeye çalışın. Korksanız da korktuğunuzu belli etmeyin.

• Pek inandırıcı gelmedi bir gram güven vermedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: g70g

Pek inandırıcı gelmedi bir gram güven vermedi
    Yalan söylemek icin hicbir sebebim yok ki cok yasayan var konuda gördüğün gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Sizin için demedim hocam zaten cezaevinden çıkan kişi bana hiç inandırıcı gelmedi cezaevinden yeni çıkıyor ve yolda ki birinden para istiyor güvende vermiyor tek senden istediği ne malum ? Veya cezaevinden yeni çıktığı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: g70g

Sizin için demedim hocam zaten cezaevinden çıkan kişi bana hiç inandırıcı gelmedi cezaevinden yeni çıkıyor ve yolda ki birinden para istiyor güvende vermiyor tek senden istediği ne malum ? Veya cezaevinden yeni çıktığı ?
    Ha pardon

Reis zaten tehtit etmek icin dedi hal tavrından belliydi

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendini yere atanlar var bir de. Dün Ankarada yine denk geldim. Simitçi, kağıt toplayan kılığında yapıyorlar. Bir anda yere yıkılıyor acindiriyor kendini.

• Ankara'da başıma geldi 50 kuruş verip geçmiştim. Bu aptallarla böyle geçiniyor ne yapalım

• Böyle bir taktik mi varmış pes vallahi millet iyice sürünüyor

• balici tinerci falan denk gelirse saplar bıçağı hiç yüz vermeyin direk koşarak kaçın

• Bunun şehir dışından geldim, terminale gidicem gibi versiyonları da var..

Bursa'ya üç kişilik kadın çetesi dadanmıştı. Biri epey yaşlı ayakta zor duruyor, diğer ikisi 35-40'lı yaşlarda. Yoğun trafikte bir tanesi yanına gelip yalvar yakar annem hastaneden çıktı kanser hastası, cüzdanı unuttuk, Gemlik'e gidicez, lütfen falan derken tiplerine baktım kılık kıyafet güzel, dilenciye benzemiyor, yaşlı teyze de 70'lerinde ayakta zor duruyor, bildiğin anane eşarbı takıyor falan. Arabada da nişanlım kayınpeder, kayınvalide var. Cepte sadece bi 100'lük. Verip vermemek arasında kaldım derken, karizmayı çizdirmemek adına verdim 100 lirayı.

Çok değil ertesi gün Bursa Olay Gazetesinde kadınların 4-5 farklı yerde çekilmiş fotolarıyla dolandırıcı çetesi diye haberleri çıktı. Bu üç kadın bu olaydan sonra da yaklaşık 2 sene Bursa'da herkesi çarpmaya devam etti. Twitter'da falan bi dünya insan paylaştı.

O günden beri de acıma duygusuyla hareket edip karşılıksız para verme olayını bıraktım. Sadece mendil vs satan çok yaşlı insanlara üzülüyorum, parasını verip mendili alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matizkafalar -- 3 Kasım 2020; 20:34:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: matizkafalar

Bunun şehir dışından geldim, terminale gidicem gibi versiyonları da var..

Bursa'ya üç kişilik kadın çetesi dadanmıştı. Biri epey yaşlı ayakta zor duruyor, diğer ikisi 35-40'lı yaşlarda. Yoğun trafikte bir tanesi yanına gelip yalvar yakar annem hastaneden çıktı kanser hastası, cüzdanı unuttuk, Gemlik'e gidicez, lütfen falan derken tiplerine baktım kılık kıyafet güzel, dilenciye benzemiyor, yaşlı teyze de 70'lerinde ayakta zor duruyor, bildiğin anane eşarbı takıyor falan. Arabada da nişanlım kayınpeder, kayınvalide var. Cepte sadece bi 100'lük. Verip vermemek arasında kaldım derken, karizmayı çizdirmemek adına verdim 100 lirayı.

Çok değil ertesi gün Bursa Olay Gazetesinde kadınların 4-5 farklı yerde çekilmiş fotolarıyla dolandırıcı çetesi diye haberleri çıktı. Bu üç kadın bu olaydan sonra da yaklaşık 2 sene Bursa'da herkesi çarpmaya devam etti. Twitter'da falan bi dünya insan paylaştı.

O günden beri de acıma duygusuyla hareket edip karşılıksız para verme olayını bıraktım. Sadece mendil vs satan çok yaşlı insanlara üzülüyorum, parasını verip mendili alıyorum.

Haberlere konu oluyor

Ama kanunda yazan ceza uygulanmiyor

İste bu bir ulkede asayisin sonudur kardesim her yer gaspci dolu

• Bana insani olanından yanastilar dün akşam. Akşam 7, dukkanin birinden yelek alacam. Kapiya bakımsız bir kadın geldi. Arkasında bir kaç kişi. Teyzeye yardım topluyorlarmis. Güzel ablam, güzel abim gönlünüzden ne koparsa 5 lira 10 lira diye bir girdi. Avucunda da para var. Başka verenler de var imasini alttan süzdürüyor. İçeride kim varsa sıradan geçti la. Kimdir, ne idugu belirsiz insanlar. Bu daha bir tanesi. İstanbul'da yaşıyorum. Daha neler var neler. Artık inanmıyorum hocam. İnsaniyetligimi kaybettim resmen.

• Kusura bakmayın ben korana hastasıyım deyip yollayacaksın hocam bunları

• quote:

Orijinalden alıntı: Zihnin Geleceği

Kusura bakmayın ben korana hastasıyım deyip yollayacaksın hocam bunları

Bunu dedikten sonra suratina balgam atıp kacacaksin aslinda puahahahahha o anki şoku düşünsene

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

10 numara taktik

• Ben olsam verirdim para. Adam ceza evinden çıkmış iş güç yok. Başımın gözümün sadakası diye veririm korktuğum için değil. Bunda da sinirlenecek bir şey yok adama. Dilenciler gibi çoluk çocuk aç çalışamıyorum demiyor en azından. Yalan söylediğini zannetmiyorum. Cezaevinden çıktığını düşün hiç kimsen yok açsın. Böylelerine iş vermiyorlar.

• Eskiden bunun ayakkabı boyacısı versiyonu vardı. Tek başına yürümekte olan kurbana yaklaşır kiözellikle bu kurbanlar liseli genç yaşlarında olurlar. Zorla ayakkabını boyamaya çalışır evet dersen bir yandan anlatmaya başlar işte ben Mardinden geldim bacıma tecavüz ettiler 8 kişiyi kurşuna dizdin daha yeni hapisten çıktım falan fıstık diye.

Sonra iş biter bu boya normal ayakkabı boyası değil işte normal fiyat neyse 10 katı fiyat söyler ödemeni bekler. Önceki hikaye ise korkutmak içindir.

Ben bunlardan temiz 10 20 tane gördüm eminönü civarında.. Özellikle 90 lı yıllarda çok yaygındılar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.