Şimdi Ara

Cezaevinde Yaşam Nasıl? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
95.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 Ay benimde yatmışlığım var paran geliyorsa sende efendiysen pek sorun olmaz
  • Tecavüzden içeri giren bi adamın gözünü çıkarıp pinpon oynamışlar ne kadar doğru bilemem
  • Ado gerçekten güzel bir açıklama yapmışsınız.

Bir kaç soruma cevap buldum.
  • Ado çok geçmiş olsun.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon -- 18 Mart 2014; 20:26:03 >
  • Cezaevlerinin tümü fabrikaya çevriseler harika olur.Hem suçlulara gelir gelirken hem de hapishaneler sorun merkezi yerine kazanç merkezi haline gelirler.Ayrıca mahkumlar sürekli çalıştıkları için kafası dolu olur.Böylelikle birbiri ile uğraşmayı keserler.
  • vatan sağolsun
    quote:

Orjinalden alıntı: Ado

hiç yatmamış arkadaşların yorumu doğal olarak ne kadar ilginç oluyor...
    orası için söylenecek o kadar çok şey var ki
    öncelikle her koğuş suç şekline göre değişiyor her şeyden önce siyasi ve federal suçlu olarak ikiye ayrılıyorsunuz.federal suçlularda cinayet ile adi suçu veya tecavüzcülerle hırsızları vs aynı koğuşlara koymazlar.memurların koğuşları ayrıdır vs vs.
    kim olduğun ne olduğun ne makamda olduğun orada asla önemli değildir.eskiden koğuş ağası denilen sistemin daha modernize edilmiş hali koğuş mümessili olarak halen devam etmektedir.sabah 5 de ve gece yatmadan önce sayılırsınız,gün içinde ihtiyaca göre bu sayımlar cezaevi yönetimine göre değişir.
    kapıaltı-malta vs gibi ilginç tabirleri vardır halbu ki onlarda cezaevinin giriş kapısı salonu koridoru vs gibi yerleri anlatır.gardiyanlar her şeyinizdir dış dünya ile tek bağlantınızdır.savcılar-cezaevi müdürü -2.müdür -2. müdür yardımcısı - idari personel - mali personel ve jandarma gibi unsurların karışımı ile yönetilir.yemeklerinizi kendiniz yaparsınız veya her koğuşun sistemine ayak uydurursunuz.bu forumda yazılan zibidi mesajların tek bir harfi orada ağzınızdan çıkarsa sizin hakkınızda kimsenin kimseye bilgi verebileceğini sanmıyorum.belli zaman dilimleri çinde havalandırmaya çıkma hakkınız var,koğuş kapısına gelen demirden yapılmış seyyar arabadan manav ihtiyacınızı giderebilirsiniz...tv izleme şansınız koğuşdaki konumunuza göre değişir.işçi koğuşlarında olanlar şanslıdır sabah işe çıkıp mesai bitiminde gelir yemek yer yatarlar zaman çabuk geçer. vs vs vs
    23 ve 28 yaşında iki kere girdim cezaevine.(sebepleri bende kalsın)

• Adoya bıde laf atıyosunuz paso.Artık daha dıkkatlı konusursunuz onla
  • quote:

Orjinalden alıntı: gfbilker

benım arkadasımn babası tetıkcı cıdden yalan atmıoyorumn sedat pekerın adamının admamının adamıymıs dedıgıne gore arkadasım babası kapıcılık yapıyo ındımesınler dıye sabahtan aksama kadar bas egıyomus mıllete anlamasınlar dıye.yalanmı dogrumu bılmıorum ama yalan olsa nedn solesın bole bısey

• quote:

Orjinalden alıntı: aKaSa

quote:

benım arkadasımn babası tetıkcı cıdden yalan atmıoyorumn sedat pekerın adamının admamının adamıymıs dedıgıne gore arkadasım babası kapıcılık yapıyo ındımesınler dıye sabahtan aksama kadar bas egıyomus mıllete anlamasınlar dıye.yalanmı dogrumu bılmıorum ama yalan olsa nedn solesın bole bısey

walla arkadasım sallıyosam kuran carpsın ne dıyım daha bana denılenı dıyorum
  • Adonun anlattıkları benimde aklıma kazındı kaldı.
    Geçmiş olsun ve Allah korusun hepimizi. Umarım bir daha basınıza gelmez.
    Gercekten enteresan olayların oldugu yerlerdir hapishaneler ABD den cok farklıyız ama Nat Geo da izledigim programlarda hapishanelerle ilgili bir cok detay anlatılıyor. Sistem onlarda mukemmel olsada inanın cok daha beter seyler war turkiyenin sistemi kotu ama hapishanedeki insanlar en azından dısardakiler gibi değil. Bir cogu namus davasına cezasını yatıyorlar ve namussuzca işlerden nefret eden tipler

Gercek bir ornek: Bebek tecavuzcusu misal hucrede kaldı bir sure sonra cıkmak istiyorum dedi ve kogusda gozu oyuldu yuvasından cıkarıldı. Haberlerde cıkmıstı.

öRnekleme bir olay da; Barda filmi izleyenler bilirler.

Tabiki bilmedigim cok sey vardır ama en azından bildiklerimi yada bildiklerimi sandıgım seyleri bende paylasmak istedim.
  • benim arkadaşımın babası izmir buca Ceza evinin 2.müdürü baş müdür de babamın çok iyi arkadaşlarındandır..ayriyetten yegenimde adam yaralamaktan cezaevinde nevs-i müdafa ama ispatlayamadılar hala .ALlah kimseyi düşürmesin derim . Sanıldıgı gibi dayak yok
    ama kaşınanı da çok güzel kaşıyorlar özellikle tecavüz vb suclarla giren insanlara o tür muamelelerde bulunuyorlar.

Ama cezaevleri Bazı Aciz insanları suca yonlendiren bi olay.Fakir insanlar Evsiz vb suc işleyerek ceza evine giriyorlar ekmek elden su golden kışı geçirip çıkıyorlar,kazık gene Devlete giriyor .Devlet o insanlara paşa paşa bakıyor
  • babam ceza evinde 4. girişi ve içeriyle ilgili beni pek aydınlatmadı ama efendi olursan ve yeterli paran varsa rahat edermişsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: dark_Frr3STylE

benim arkadaşımın babası izmir buca Ceza evinin 2.müdürü baş müdür de babamın çok iyi arkadaşlarındandır..ayriyetten yegenimde adam yaralamaktan cezaevinde nevs-i müdafa ama ispatlayamadılar hala .ALlah kimseyi düşürmesin derim . Sanıldıgı gibi dayak yok
    ama kaşınanı da çok güzel kaşıyorlar özellikle tecavüz vb suclarla giren insanlara o tür muamelelerde bulunuyorlar.

Ama cezaevleri Bazı Aciz insanları suca yonlendiren bi olay.Fakir insanlar Evsiz vb suc işleyerek ceza evine giriyorlar ekmek elden su golden kışı geçirip çıkıyorlar,kazık gene Devlete giriyor .Devlet o insanlara paşa paşa bakıyor

tanıyorumdur büyük olasılıkla
    ben de buca ceza evi ebk 16 da yattım.
  • 4 Yıldır Dayım Cezaevinde.
    Bundan öncede 4 yılı geçmişti cezaevinde yani toplamda 8 sene ediyor.
    Eminim ki çok kötü bir durumdur, düşünsenize hergün aynı duvarlara bakıp duruyorsun aynı kişiler dışarısı yok. parmaklıklar ardında.
    Seni ziyarete gelenlerle konuşuyorsun ama arada bir cam var ve mesafe var.
    üstelik ziyarette birbirinle telefon yoluyla konuşuyorsun (Trabzon Cezaevi)
    Bayramlarda fln Açık görüşün var.O görüştende biz yiğenler yararlanamıyoruz.
    Allah kimseyi cezaevine düşürmesin İçerde olmadan da ortada ki havanın nasıl olduğunu az çok anlayabiliyoruz...
  • Discovery de Cezaevi yaşamını anlatan belgeseli izle.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Tr_Tracy_

quote:

Orjinalden alıntı: springci

quote:

ne anlatmak istedin ?????????

onun söylediklerini kimse anlamıyor

valla anlıyan anlıyo algılama zorlugu olan anlamıo sen anlamadın galıba?bıde masturbasyonyaparken babasına yakalanan eleman senmıydın?

Hayır Ben Değildim ama
    Forumca Gereksiz ilan edilen, Adında ne gereksiz adam diye topic açılan , saçma sapan yazılar yazan,yalancılıgın ortaya cıkınca Askere gittim doguda terörist kovaladım diyen ama profilinde 1990 yazan,ve yazdıklarının kimse tarafından acnlaşılmayan insan sensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC DC -- 31 Ocak 2008; 21:30:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Miex

Tecavüzden içeri giren bi adamın gözünü çıkarıp pinpon oynamışlar ne kadar doğru bilemem

Hıhı bağırsaklarından da file yapmışlar,öyle oynamışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tr_Tracy_

Hayır Ben Değildim ama
    Forumca Gereksiz ilan edilen, Adında ne gereksiz adam diye topic açılan , saçma sapan yazılar yazan,yalancılıgın ortaya cıkınca Askere gittim doguda terörist kovaladım diyen ama profilinde 1990 yazan,ve yazdıklarının kimse tarafından acnlaşılmayan insan sensin

• quote:

Ado: tanıyorumdur büyük olasılıkla
    ben de buca ceza evi ebk 16 da yattım.

zeki uzun ve kemal yücel

kemal yücel görevden alınacak galiba çete olaylarına falan karışmış adam vurmuş amcam dün akşam söylüyordu bakalım fazla bi bilgim yok
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.