Şimdi Ara

Çevremdeki bütün insanlara güvenim azaldı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende mi gariplik var yoksa sizde mi! Lise hazırlık okuyorum, bugun bitti okul, geri kalanında yoklama alınmıyor.. 8 ay içerisinde sadece okuldan yukarda bircok kisinin eksikliginden yakındıgı bir dost edindim diyebilirim, ki kendisinin sevgilim olduunu idda edenler hatta daha ileriye gidenler bile oldu.. Bunun için "aman bu kızla kanka olmalıyım" gibi bi çaba da sarfetmedim, yapım geregi her ortama atlamam, sohbetlere ortasından baslayıp sırayla yanlara dogru acılmam, gibi gibi nedenlerle tanısmıs olabiliriz.. Tabiki kendisi tek ve yegane dostum da deil, onceden de çok ii arklarım vardı (hala da var).. Ama arkadaşın farklı, dostun çok farklıdır.. Her ne kadar bana çok büyük şerefsizlikler yapsada x kişisi bile arkadaşımdır, aynı sınıftayız yuz yuze bakıyoruz.. Ancak yukarda bi cumle gordum, serefsizler el ustunde tutuluyor diye.. Tamamen katılıyorum.. Boylebi grup tarzı oluşumu ordan oraya surukleyenlerin hepsi şerefsiz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bnm

iyiler kaybeder

Üzgünüm ama katılıyorum Şerefsizler el üstünde tutulur. Kötüler kazanır, iyiler kaybeder.

Bence de kötünün en iyisini seçmek ve öyle idare etmek en iyisi. Madem doğru dürüst arkadaş yok...

Ve beni aldatması, kandırması, sırtımdan vurması, yalan söylemesi zor olan arkadaşlarım ==> bilgisayarım ve kendim.
  • Hiçbir zaman insanlara gereğinden fazla hoşgörü göstermeyeceksin. Çünkü yüz verdiğin zaman astarını da isterler. Hele hele arkadaş çevresinde bu durum çok fazladır. Zamanında hoşgörü gösterdim değmeyecek insanlara bile hep ben zarar gördüm. Hayır demeyi öğrenmek gerekir. Yoksa anında tepesine çıkıyorlar insanın. Bundan sonra tolerans yok, hayır demek var...
  • Kimseye kendinden fazla güvenmeyeceksin. Kural budur.

(edit: 2 dakikamı beklerken Orcunsau benzer birşeyler yazmış zaten.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 2 Haziran 2007; 1:05:42 >
  • use the force diyorum başka da bişi demiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Hiçbir zaman insanlara gereğinden fazla hoşgörü göstermeyeceksin. Çünkü yüz verdiğin zaman astarını da isterler. Hele hele arkadaş çevresinde bu durum çok fazladır. Zamanında hoşgörü gösterdim değmeyecek insanlara bile hep ben zarar gördüm. Hayır demeyi öğrenmek gerekir. Yoksa anında tepesine çıkıyorlar insanın. Bundan sonra tolerans yok, hayır demek var...

haklısın bi yüz verdigin zaman astar istiyorlar ama yeri gelince seni adam yerine koymıyorlar hayır demeyi öğreneceksin
  • yeni insanlarla tanış güven kazanırsın
  • bir çok kişi insanlık ölüyor bitiyor diye mesaj yazmış bence insanlık öldü ruhunu teslim etti

bu devirde dostluk arkadaşlık yalan kim kimi düdüklerim hesabı sen millete birşeyler verdikçe senden iyisi yoktur. ama sen bişey istedinmi senden kötüsü yoktur bende aynı durumdayım ama sabrediyorum olaylar öle bi dönücekki bu sefer iyiler kazanıcak diye düşünüyorum ve bu düşüncem inşallah gerçek olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: macrolight

benim tek arkadaşım var annem

+9665983213296864194415156990999639
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

Doğru dürüst arkadaşım kalmadı. Arkadaşım dediğim insanlar beni teker teker sattı. Çok az dostum kaldı.

Herkes birbirinin arkasından konuşuyor. Ya da sırtından vuruyor. Yalancılar çok. İnsanlar yalan söyleyip duruyor. Bu çok az kalan dostlarıma da %100 güvenemiyorum. Çünkü hergün ayrı bir olay oluyor. Birinin bir gün dediği ertesi gün tutmuyor. Herkes birbirinin arkasından konuuşuyor, benim de arkamdan konuşuluyor. Benim küsemediğim, dayanamadığım insanlar beni 1 olayda hemen satıyor. Kimsenin ne derece doğru söylediği hiç belli değil.

Ayrıetten hakeden iyi insanlar nedense genellikle kaybediyor(ben hep böyle görüyorum). Kötüler, yılanlar, şeytanlar kazanıyor.

Ben mi çok şanssızım yoksa insanlık gitgide kötüye mi gidiyor?

2007-8 konularına bakarken tesadüfen gördüm.
    @turboscan
    Bu arkadaşla aynı durumdasınız dertlesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Turboscan ın eski sürümü

• Turbo diye geldim

Konu 2007 ye ait.

• işsizlik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Consciousness

quote:

Orijinalden alıntı: teoska

Doğru dürüst arkadaşım kalmadı. Arkadaşım dediğim insanlar beni teker teker sattı. Çok az dostum kaldı.

Herkes birbirinin arkasından konuşuyor. Ya da sırtından vuruyor. Yalancılar çok. İnsanlar yalan söyleyip duruyor. Bu çok az kalan dostlarıma da %100 güvenemiyorum. Çünkü hergün ayrı bir olay oluyor. Birinin bir gün dediği ertesi gün tutmuyor. Herkes birbirinin arkasından konuuşuyor, benim de arkamdan konuşuluyor. Benim küsemediğim, dayanamadığım insanlar beni 1 olayda hemen satıyor. Kimsenin ne derece doğru söylediği hiç belli değil.

Ayrıetten hakeden iyi insanlar nedense genellikle kaybediyor(ben hep böyle görüyorum). Kötüler, yılanlar, şeytanlar kazanıyor.

Ben mi çok şanssızım yoksa insanlık gitgide kötüye mi gidiyor?

2007-8 konularına bakarken tesadüfen gördüm.
    @turboscan
    Bu arkadaşla aynı durumdasınız dertlesin

1-Bu ülkede Kürtten ve Türk'ten uzak duracaksın...
    2-En az %50 si kötü niyetlidir...Bundan dolayı da iyisine bile Hayvana davranır gibi davranacaksın ki ezilmeyesin.
    3-Kendi menfaatindeki insanlara bile sana para kazandıran insanlara bile kötü davranacaksın ki adam gibi muamele göresin.

yoksa benim gibi ezililrsin.
    ve daha sonra da forumlarda eziklik yaşarsın benim gibi sürekli konu açarsın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.