Benim bu yorum kafama takıldı siz şemsettindemi çalışıyorsunuz hocam baklava gündelik tüketilen tatlı bile değilken 22 tonu kime satıyorlar günlük? |
Cevizli Baklava 29.5 tl/kg (musluoğlu) (3. sayfa)
![](/static/forum/img/downicon.png)
![](/static/forum/img/upicon.png)
![](/static/forum/img/close.png)
-
-
muslukoğlu diye okudum
-
Şemsettin bozdu ama musluoğlu daha kötü. Market tatlılarından bir iki tık iyi yine de.
Bir şubesi önünde her akşam acayip kuyruk görüyorum. Millet 6-6:30 da kuyruğa giriyor.
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı > -
-
Bugün (2022'de) 30 liraya baklava satılabiliyorsa eğer; 8-10 yıl önce de piyasada kilogramı 5-10 liraya baklava satılıyor muydu peki? (10 liralık baklava için en az 20 yıl geriye gitmek gerek)
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı > -
burdada şubesi var enson yemeksepetinden deneyelim dedik bu kadar kötü olur. ceviz zaten yok gibi bişe
-
Millet de harbi bı tuhaf. 30 liralik baklavadan 200 liralik performans bekliyo. Enflasyon anasinin totoşu olmuş, şeker, yağ, un,ceviz vs. kac lira olmuş, ne bekliyodunuz ki.
Bunu alirken glikozlu hamur aldigini bile bile alcan. Keyif, haz pesindeysen adres bunlar değil
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > -
ne lafı kardeş okuduğunu anlıyor musunda
sen hergün yiyorsan sana afiyet olsun
-
o lafım diğer arkadaşlara idi.
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı > -
Canım ülkemde elin kıçı boklu youtuber'ı en pahalı yerde baklavayı ucuz diye tanıtıp yiyor işte o üzüyor adamı be
-
Hocam neyi deneyeceksiniz anlamadım ki. Sadece işçilik maliyeti daha fazla.
Evde baklava yaptık maliyeti kilo başına 100 TL'ye geldi.
Ekmek 5, 1 kg ekmek 25 TL. Buradan hesap yapabilirsiniz.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > -
Ne ilgisi var? Ben de internet sitesinden bakıp yazdım. Şemsettin zaten tek fabrikadan üretip tüm bayilerine dağıtıyor. O yüzden 22 ton normal. Yuzden fazla bayisi var.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > -
Klasiktir. DH de ucuz baklavacı konusu kavgaya dönüşür.
-
Neyden ne kadar koydunuz da kg 100TL oldu merak ettim?
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > -
Bir tepsi baklavadan ortalama üç kilo çıkar diye hesaplama yapmıştık eşimle.
Aldığımız unun kilosu 20 TL x 3 = 60 TL
Yarım kilo ceviz içi - 100 TL
Tereyağının kilosu 170 TL olmuş (AOÇ marka) 40-50 TL
Süt, yumurta, nişasta gibi kalemleri yazmıyorum tek tek.
Üstüne elektrik maliyeti.
Üstüne şerbeti için şeker.
Birde işçilik maliyetini koyunca arşa çıkıyor zaten.
Bugün 1 kg ekmek 25 TL hocam.
-
İyi de hocam maliyet hesabınız yanlış. Bu saydığınız malzemelerin hepsini bile kullansanız en az 5.5 6 kilo tatlı çıkar oradan. Ucuz değil, lakin insanların düşündüğü kadar pahalı da değil bazı şeylerin maliyeti.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > -
Bütün malzemeleri hokus pokusla yoktan varetsen yine 100 liranın altına baklava maliyeti olmaz.kira, kira stopajı, işçi maaşı, ssk, kdv, vergi, su, elektrik, muhasebeci ücreti vs. Mütevazi hesap ufak bir dükkan için 50 bin lira tutsa ve baklavanın kilosu 100 lira olsa 500 kilo baklava satacan ki sırf bunları karşılasın.
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı > -
Ben burdan 2 tepsi aldım.
6kg.
Adet olarak 2 tane yiyip kenara çekileceksin. 3 tane yersen bi yakıyor sorma..
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaj IP'si ile atılan mesajları ara Bu kullanıcının son IP'si ile atılan mesajları ara Bu mesaj IP'si ile kullanıcı ara Bu kullanıcının son IP'si ile kullanıcı ara
KAPAT X