Şimdi Ara

Cevap: Yeni YAMAHA NMAX Almış Olanlar ve Alacak Olanlar ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
4
Favori
48.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de 12bin km civarı pcx kullandım... yarısı şehirler arası yolarda geçmiştir bu km'nin... bir kez bile abslik bi durum olmadı... ben bu iki motorun kalite olarak birbirlerinden çok farklı bi üstünlüklerinin olabileceğini düşünmüyorum... start stop ne kadar gerekliyse abs de ancak o kadar gereklidir bu motorlarda bence... tek ayırt edici kriter tasarımdır bu iki motor arasında benim fikrimce o konuda da benim zevkime pcx uyuyor... nmax pcxten 2-3 bin bile daha ucuz olsa yine almam çünkü tipini hiç sevemedim oyuncak gibi gözüküyor gözüme...
  • ben de birkaç aydır bunların birine karar vermeye çalışıyorum. önümüzdeki ay alacağım inşallah. ilk motorum olduğu için büyük ihtimal nmax olacak (abs faktörü)
    fakat 1500tl fark için ikinci el değer mi bilmiyorum. mutlaka bir risk içeriyor sonuçta. ilk motoru sıfır almak da biraz garip. tavsiyelere açığım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ErkekAdamınNickiUzunOlur kullanıcısına yanıt
    Islak zemini gördüğünde ani fren yapman gerekirse Abs nin ne kadar gerekli olduğunu anlıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soran2

Islak zemini gördüğünde ani fren yapman gerekirse Abs nin ne kadar gerekli olduğunu anlıyorsun.

karda bile kullandım... bu güçteki motorlarda absye ihtiyaç duyacak kadar fren yapma konusuna uzak kişiler zaten absye değil allaha emanet gidiyordur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkekAdamınNickiUzunOlur

quote:

Orijinalden alıntı: soran2

karda bile kullandım... bu güçteki motorlarda absye ihtiyaç duyacak kadar fren yapma konusuna uzak kişiler zaten absye değil allaha emanet gidiyordur...

çok saçma sen istersen 50 ile git karşına bir anda araba, hayvan yada türevi şeyler çıkarsa ani frenle ya kitleyip düşersin yada duramazsın çarparsın
  • ErkekAdamınNickiUzunOlur kullanıcısına yanıt
    Start stop ile abs yi ne alaka aynı kefeye koydun. Seninki beğeniden öte biraz fanatizm. 2-3 bin ucuz olsa bile nmax almazmış, peh!
    Abs gerektirecek bir durum olmazmış, mühendisler boşuna uğraşmış dimi, bütün otomobil markaları da salak ya boşuna bu teknolojiye para veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Start stop ile abs yi ne alaka aynı kefeye koydun. Seninki beğeniden öte biraz fanatizm. 2-3 bin ucuz olsa bile nmax almazmış, peh!
    Abs gerektirecek bir durum olmazmış, mühendisler boşuna uğraşmış dimi, bütün otomobil markaları da salak ya boşuna bu teknolojiye para veriyorlar.

start stopla abs'yi aynı kefeye koymadım... yazdıklarınızı okuyan da abs olmayan motor durmuyor sanacak... abs güzel olur ama bu motorlar için için pcx'i gömecek kadar önemli bir faktör değil sadece bundan bahsetmeye çalıştım... nmax'da abs var pcxte olmadığı için pcx çöp muamelesi yapanlar var onlara lafım...
  • evet nmax cılar. ben de dün aranıza katıldım. bu soğuk zamanlarda motora başlamak biraz garip oldu gerçi. her çıktığımda kendime olum napıyosun deli mi öptü bu buz gibi havada motor tepesinde diyorum ama olsun yavaş yavaş alışıyorum motora. kazasız belasız sürüşler diliyorum herkese...
  • ihzone89 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ama dikkat edin bu soğukların şakası olmaz, sağlam giyinmek lazım.

• quote:

Hayırlı olsun, ama dikkat edin bu soğukların şakası olmaz, sağlam giyinmek lazım.

Teşekkür ederim.
    Valla hava soğuk diye 3 katlı bir kışlık mont aldım fakat pek ısıttigi söylenemez. Elleri hadi geçtim, 30 saniye sonra üşüyor, fakat göğüse gelen rüzgara bir çare bulmak lazım. Ön cam düşündüm ama onun da dezavantajı avantajdan çok diyorlar. Napsakki?

• ihzone89 kullanıcısına yanıt
    İlave olarak termal içlik takım giyebilirsiniz. Mont rüzgar geçirmez aslında, esas bacakları ve böbrekleri korumak lazım. Eller için kışlık eldiven kullan 30 sn değil 25-30 dk idare ediyor. Ben Aliexpressten almıştım oldukça memnunum. Elcik ısıtmaları da tavsiye ediyorlar ama denemedim hiç. nmax'ın rüzgar camı çok güzel, çok pahalı değilse olabilir. Bir dezavantajı olacağını sanmam.
    Tabi 7-8 derecenin altında hiç bir koşulda kullanmanı tavsiye etmiyorum. Özellikle 4-5 derecenin altında buzlanma riski de var.
  • 23K Honda Spacym tecrübem var. kar yağışı hariç yaz kış yağmurda bile kullandım.
    orjinal lastikler ile sorun yaşayınca kar lastiğine geçtim rahatladım.

Altın Elbiseli Adamın Youtubedeaki nmax-pcx karşılaştırmasını 2-3 kez izledim.
    alacak olursam Nmax alırım. (Abs + dunlop lastikler önemli)
    Şehir içinde Nmax veya PCX'den daha büyük ccde motor bence gereksiz.
    Aslında şu anda piyasada nmax ve pcx kullanıcısı bence az.
    Keşke herkes bu motorları rahatça alıp kullansa.

Yaza doğru spacyi bırakıp nmaxe geçmeyi planlıyorum. Alınca buraya yazarım

NOT: Bu arada Nmaxci arkadaşa sorum: Motora çanta takıyorlarmı? Normalde spacydeki çantama kaskı koyuyorum.
    Sele altına da dizlik ve eldivenleri falan koyuyorum. Sizler nasıl kullanıyorsunuz?

NOT2: sahibinden de çantalı model gördüm motorun endamını bozmuş çanta :)

hayırlı forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 22 Aralık 2016; 9:20:58 >
  • ben almadan belki 12-13 kez izledim, sonunda nmax aldım
    bu ilk motorum benim. aslında başlangıç için bunu alıp yaza doğru xmax a geçmeyi düşünüyordum fakat dediğiniz gibi şehiriçi son derece yeterli geldi bana. 100km hıza rahatlıkla çıkıyor ve tedirgin etmiyor. köprüden işe gidip geliyorum, sol şerit 100km hızı geçmiyor zaten hiç. ben de soldan basıp geliyorum. elbette büyük motor daha yüksek hızda ve şehirdışında daha iyidir ama şuan için hiçbir eksiklik hissetmediğimden değiştirme fikrim değişti. çok memnunum motorumdan. (maşallah)
    artçı için tutma kolu değişerek çanta demiri takılıyor. bagaj kask ve eldivenı sıkıntısız alıyor, dizlik ve diğer herşey için çanta şart. ben de bu hafta takacağım inşallah. demir 100-150tl. 46lt lik ucuz yollu çantalar da 100tl ye kadar bulunuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

ben almadan belki 12-13 kez izledim, sonunda nmax aldım
    bu ilk motorum benim. aslında başlangıç için bunu alıp yaza doğru xmax a geçmeyi düşünüyordum fakat dediğiniz gibi şehiriçi son derece yeterli geldi bana. 100km hıza rahatlıkla çıkıyor ve tedirgin etmiyor. köprüden işe gidip geliyorum, sol şerit 100km hızı geçmiyor zaten hiç. ben de soldan basıp geliyorum. elbette büyük motor daha yüksek hızda ve şehirdışında daha iyidir ama şuan için hiçbir eksiklik hissetmediğimden değiştirme fikrim değişti. çok memnunum motorumdan. (maşallah)
    artçı için tutma kolu değişerek çanta demiri takılıyor. bagaj kask ve eldivenı sıkıntısız alıyor, dizlik ve diğer herşey için çanta şart. ben de bu hafta takacağım inşallah. demir 100-150tl. 46lt lik ucuz yollu çantalar da 100tl ye kadar bulunuyor...

Çantanı taktıktan sonra bir fotoğraf gönderebilir misin?

• cosef kullanıcısına yanıt
    Evet keşke daha yaygın olarak kullanılsa ama bizim millet büyüğe meraklı ayrıca fiyat pahalı beyler o fiyata 2.el 250cc alınır . Nitekim ben de öyle yaptım.

• quote:

Evet keşke daha yaygın olarak kullanılsa ama bizim millet büyüğe meraklı ayrıca fiyat pahalı beyler o fiyata 2.el 250cc alınır . Nitekim ben de öyle yaptım.

siz ne almıştınız? piaggio?
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Xevo 250

• günde 70km civarı yol yapıyorum.
    şehiriçi yoğun trafikte 2.5lt tüketiyor.
    şehirdışı 80-90 hızla 2.2lt tüketiyor.
    ilgilenenlere duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

günde 70km civarı yol yapıyorum.
    şehiriçi yoğun trafikte 2.5lt tüketiyor.
    şehirdışı 80-90 hızla 2.2lt tüketiyor.
    ilgilenenlere duyurulur.

%95 şehir içinde kullanacağımızı düşünürsek

SYM 250 mi kullanmak kolay ve pratik olurdu yoksa Nmax 125 mi?
  • 2 ay sonra nmax ımı kardeşime vereceğim. ben de şuan bir motosiklet arıyorum. Türk adetleri gereği motoru büyütmek istedim. 250lik tüm motorlara baktım. naked, racing, scooter... güzel modeller var gerçekten. SYM 250, XMAX, Pulsar 200 vb. güçlü ve fonksiyonel motorlar eyvallah ama bana göre en büyük sorun yakıt. 3lt nin altında yakan pek motosiklet yok. minimum 1lt tüketim artışı benim için motorun cazibesini büyük ölçüde azaltıyor. genişlik artığı için yoğun trafikte aralardan geçerken yaşanacak sorun da cabası.
    kısacası genelde tek kişi ve şehiçi kullanacaksanız nmax gayet yeterli. çünkü pratik ve ekonomik. başkasına gerek yok. bütçe yeterse nmax 155 de beklenebilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.