Şimdi Ara

Cevap: Yeni YAMAHA NMAX Almış Olanlar ve Alacak Olanlar ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
155
Cevap
4
Favori
48.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yillik pcx kullanimindan sonra 3 gun once nmax aldim ilk izlenimlerim.
    Nmax suspansiyon sert evet ama okadarda abartilacak bisey yok bu konuda cok korkmustum ama korkularim bosunaymis.
    Viraj kabiliyeti tereddutsuz nmax genis lastik ve suspansiyon olarak gercekten bi avantaj.
    Frenler tereddutsuz nmax, abs olmasi islak yolda bilhassa yanaginizin islak yere degmemesi icin kesinlikle olmasi gereken biseydi pcxte boyle aci bi tecrubem olmustu bide islak islak eve gitmek zorunda kalmistim.
    Sanziman pcxe gore daha sorunsuz ve sarsintisiz pcxte bazen vuruntu yapiyor ve bozuk yolda acayip sesler cikariyordu.
    Pcxten sonra direksiyon tutus olarak cok rahat geldi ve pcxe gore daha rahat donuyor.
    Pcxten sonra begenmedigim tek sey aynalar oldu araclarin arasindan daha rahat geciyorsunuz ama aynalar cidden iceride arkamdaki araci goremiyorum bu hem bi avantaj hemde dezavantaj.
    Motor performansi olarak pcx 150 ve 125 arasi bisey olmus.
    Bagaj olarak bence ikiside hemen hemen ayni.
    Farlar yeni kasa pcxte oldugu gibi nmaxtede led ikiside guzel bence.
    Ikisi arasinda kalan arkadaslar fiyat farkina takilmayip nmaxi tercih ederlerse benim gibi kesinlikle pisman olmazlar.
    Pcxte arti olarak cakmaklik var sarj aleti icin kullanisli gibi duruyor ama ben herzaman telefonun akuden sarjina karsiyim bunun yerine tasinabilir guc kaynaklariyla sarj edilebilir illede ben cakmaklik istiyorum diyenler nmaxede taktirabilir ama abs gibi bi ozellikten bunun icin vazgecilmez.
    Ayrica pcxte start stop var 3 yilda kac kere acip kullandin deseniz sayilidir bence start stop motorsiklet icin cok gereksiz bisey.
    Tasarim konusu bence goreceli genis lastik bence motora cok yakisiyor ve nmax sanki daha yakisikli gibi duruyor.
    Pcxte tasarim olarak guzel fakat bi dusurmede motorun boyali kisimlari cok cabuk tahrib oluyor ve cok kotu duruyor. Nmaxin tasariminda bu durumun onune gecilmis ve motoru yerde surukleseniz bile yere degen yerleri siyah plastikten yapildigi icin siritmiyor.
    Kisacasi nmax aldigim icin hic pisman olmadim benimde kararsizliklarim olmustu ama bunlarin cok bos seyler oldugunu anladim. Nmax alacak arkadaslar gonul rahatligiyla alip kullanabilir bunu 3 yillik pcx kullanan biri olarak rahatlikla soyleyebilirim.

• 50 k sccoter tecrübesi ve son 15 bını pcx150 ile gecen tecrübelerime dayanarak en son arkadaş baya heyacan yapmış

Pcx de star stop vazgeçilmezdir. 1.9 ile 2.2 yakıt.n maxda 3 lerden bahsediyorsunuz!

Allah göstermsinde sen nmax ın düşünce hasar almayacağını felanmı düşünüyorsun onu pek anlamadım.

Nmax ın gidonu pcx e göre berbat. Bildiğin naylon. Bir sene sonra görürüm.

Virajlarda kalın lastik değil ince lastik makbuldür. O yüzden genelde on lastik ebatları ince tutulur. Bu arada pcx in lastikleri iğrençtir kabul. 300 liraya kralını takıyosun o ayrı.

Servise gittiğinde pcx için verdiğinin iki katı ücret verdiğinde Nasıl bir hissayata sahip olursun bilemem.
  • Duygularini gayet iyi anliyorum ama motorla trafikte gunde kac dk durursun ve 125cc motor dururken 1 saatte kac lt benzin tuketir bence onu konusalim ve ona start stopun faydalarindan bahsedelim bende 3 yildir olan bi ozelligi kullanmaya gerek bile duymadigimdan bahsettim sizin icin start stop absden onemli biseyse saygi duyarim.
    Nmaxin dusunce hasar almayacagindan bahsetmedim tekrar okursaniz pcx gibi siyriklarin siritmayacagini soyledim.
    Pcx gidonu cok mu kaliteli yani 2 yilda sari sari lekelenmeler icin serviste tartistigim gunler geldi aklima yok nemli kalmista oyuzden sararmis diye kullanici hatasi diye beni sucladilar.
    Ince lastik kalin lastik muhabbetine girmicem bu konuda herkes bisey soyluyor herkesin dogrusu kendine kalsin fakat pcx e gore nmax virajlarda iyi demiyorum hemde cok iyi bunu testlerde de soyluyorlar.
    3lt yakit olayina gelirsek ben kimseden 3lt duymadim okumadim 2-2.5ler duydum ve ilk 100 kmde 2.2lt yaktirdim. Bu yakit farkida muhakkak olacak cunku pcxe gore daha iyi hizlaniyor.
    Servis konusunda cok iddialisin sadece iki serviside ara ve aku yag vs fiyatlarini sor.
    Bide aramizda soyle bi fark var ben iki motoruda kullandim oyle yorum yaziyorum sen nmaxi belki daha canli canli yakindan bile gormedin. 100-150km nmaxte kullan sonra tekrar oturup konusalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

Bu mesaj silindi.
    benım hayran oldugum bır motordur fakat butce elvermıyor alamıyorum,uzuluyorum elbette ama sonra pcx konusu acıp okuyorum,pcx nmax ten şöyle iyidir böyle iyidir falan yazılarını okuyunca patlatıyorum kahkayı,teselli oluyor en azından.

• Dostum 28k dır pcx kullanan birisi olarak yamaha ne halt yemeye bu CC ye girdi sormak lazım ben yanlıs anlamayın ama 125 CC bir motorun marka model olarak 10000 tl etmez ama gel gelelim nmax pcx hattına giremez neden derseniz fiyat yuksek yakıt yuksek bence abs yi kafana ve eline entegre edersen o yeter motorda bence gereksiz sahsi fikrim hicbir zaman yamaha honda nın onune gecemez 125 olarak
  • 125 cc dedigimiz motorlarin cogu 100km hizi geciyor ve bu hizin ustunde de kazada yuksek ihtimal ya olur insan yada kalici sikinti birakir vucudta,elbette ekipman cok cok onemli ver surucunun alacagi hasarda belirleyicidir.

Abs de motordaki bir ekipman sonucta,ve motorda abs gereksiz diyen zihniyeti anlamam mumkun degil.Yani gorustur saygi duyarim diyecegim ama dogru tekdir sonucta.

https://youtu.be/dJ_UkAFW6cA
  • Dostum abs onemli demedim ben mantıklı kullanırsan eger sıkıntı olmaz bence
  • Vitesli motor alın arkadaşlar daha iyi
    ABS li

Cevap:  Yeni YAMAHA NMAX Almış Olanlar ve Alacak Olanlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix506

Vitesli motor alın arkadaşlar daha iyi
    ABS li

Cevap:  Yeni YAMAHA NMAX Almış Olanlar ve Alacak Olanlar ?
    2013 pcx 125'i 2,5 yıl 7500 km şehir içinde yaz kış yağmur çamur kullanan birisi olarak,

Nmax'in şu ana kadar ki e en iyi iki özelliği,
    1-ABS- neden mi? Ispartada asfaltlar rezalet, genelde kavşaklar parlak asfalt olmuş durumda. Kombi fren de oldukça iyi ama bir abs değilmiş.

2-Yan rüzgardan etkilenmesi konusu. PCX'te kontrol etmekte zorlandığım rüzgarlarda nmax neredeyse hissetmiyor bile. En muzdarip olduğum konuydu.

Gelelim PCX'i özeleten konulardan birkaçına.

1-Direksiyon açısı mı dersiniz şejki mi dersiniz bilmem ama, kesinlikle scooter gibi değil.

2-Aynalar daha iyi

Yakıt tüketimi ile ilgili eleştirilere gelelim. 5-5.5 litre yakıt ile 200 km zor yapıyordum PCX ile. kısaca bence arada çok fark yok. PCX ile ışıkta beklerken kornaya basınca garip ses çıarkıyordu start stop devrede iken bazen. sanırım akü zortlatması idi. O sebeple kullanmaz hale gelmiştim ama, motor durduğundaki o sessizlik ve titreşimsizlik hani özlenmiyor değil.

Bu arada Nmax sinyalleri ile fren lambası PCX'e kıyasla rezalet. PCX'te sinyal yakınca öndeki arabadan sağdaki soldaki tabeladan yansımasını görürdüm. Frene basınca akşamları aynadan frenlerin yandığını farkettiğim durumlar olurdu.

Bu durumda bilinsin istedim.

Yine de bugün şu şartlarda karar veriyor olsam, sadece rüzgardan daha az etkilenmesi nedeniyle bile nmax tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simulacrux -- 23 Mayıs 2016; 17:47:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: simulacrux

2013 pcx 125'i 2,5 yıl 7500 km şehir içinde yaz kış yağmur çamur kullanan birisi olarak,

Nmax'in şu ana kadar ki e en iyi iki özelliği,
    1-ABS- neden mi? Ispartada asfaltlar rezalet, genelde kavşaklar parlak asfalt olmuş durumda. Kombi fren de oldukça iyi ama bir abs değilmiş.

2-Yan rüzgardan etkilenmesi konusu. PCX'te kontrol etmekte zorlandığım rüzgarlarda nmax neredeyse hissetmiyor bile. En muzdarip olduğum konuydu.

Gelelim PCX'i özeleten konulardan birkaçına.

1-Direksiyon açısı mı dersiniz şejki mi dersiniz bilmem ama, kesinlikle scooter gibi değil.

2-Aynalar daha iyi

Yakıt tüketimi ile ilgili eleştirilere gelelim. 5-5.5 litre yakıt ile 200 km zor yapıyordum PCX ile. kısaca bence arada çok fark yok. PCX ile ışıkta beklerken kornaya basınca garip ses çıarkıyordu start stop devrede iken bazen. sanırım akü zortlatması idi. O sebeple kullanmaz hale gelmiştim ama, motor durduğundaki o sessizlik ve titreşimsizlik hani özlenmiyor değil.

Bu arada Nmax sinyalleri ile fren lambası PCX'e kıyasla rezalet. PCX'te sinyal yakınca öndeki arabadan sağdaki soldaki tabeladan yansımasını görürdüm. Frene basınca akşamları aynadan frenlerin yandığını farkettiğim durumlar olurdu.

Bu durumda bilinsin istedim.

Yine de bugün şu şartlarda karar veriyor olsam, sadece rüzgardan daha az etkilenmesi nedeniyle bile nmax tercih ederim.

Alıntıları Göster
    YAMAHA NMAX 125---- Arkadaşlar istediğim renk gelmediği için 7 ay bekledim sonunda 1 hafta önce titanyum renk Nmax motoruma kavuştum 300 km. yol yaptım inanın üstünden inmek istemiyorum. Bende Pcx mi Nmax mi diye kararsız bir şekilde Yamahaya geldiğimde yeni alınmış bir Pcx in takasa geldiğine şahit oldum. Adam Pcx i bırakıp Nmax aldı. Bu arada bende dedimki ikisinin arasındaki farkı nasıl anlayacağız, satıcı arkadaş hemen dediki ikiside burada al ikisinide dene, önce Pcx e bindim gayet sessiz ve yumuşak suspansiyonlu güzel kaçıyor derken sıra Nmax e geldi ve bindiğimde çok fark vardı yol tutuş mükemmel, frenler mükemmel, süratlenme harika motorun kullanımı çok rahat bırak direksiyonu dengede kendisi duruyor. Daha yakışıklı, farlar led ve yakıt mükemmel çok az yakıyor. 25-30 Tl.ye doluyor 10 kuruş falan yakıyor. 2 kişi en dik rampayı deli gibi çıkıyor. Çok seri, kıvrak ve atak bir motor. Almayı düşünenler gözü kapalı alabilir. Geçen sene de YBR 125 almıştım şu an iki motorum var her ikisindende çok memnunum. Yamaha Nmax 125 bu alete binenler asla vazgeçemez üstünden inmek istemeyeceksiniz. Ben eşimle birlikte her gün fırsat buldukça geziyorum. Minibüse vereceğiniz para ile gittiğiniz yerin 5-6 katı daha fazla yer gezebiliyorsunuz. Pcx e göre sürüş konforu ve direksiyonda ki hakimiyet ve güven duygusu çok daha fazla. Aralarında çok fark var biri hacı murat diğeri Mercedes-Bmw. Anlayan anlar. Hacı murat galiba biraz fazla oldu ama epey fark var yinede. Diğer motor da küçümsenecek motor değil tabiki. Ben her zaman şunu söylerim Japonların ürettiği YAMAHA,HONDA,KAWASAKİ,SUZUKİ bu motorların tamamını kapalı gözle alabilirsiniz. Gelelim Nmax e gerçekten hiç abartısız söylüyorum diğer bir çok motorda Tırlardan Otobüslerden Minibüslerden rüzgar etkisi çok gördüm ama bu motorda özellikle dikkat ettim hiç etkilenmiyor hatta tınlamıyor ne rüzgarı nede her hangi birşeyi. Trafik ışıklarından kalkışta tüm araçlara kısa mesafede büyük fark atıyor. Her geçen gün motora daha çok alışıyorsunuz. Bir kötü yanı var YAMAHA olduğunu belirgin olarak yazmamışlar park ettiğiniz yerde motorsiklet sevenlerin büyük ilgisini çekiyor ve motoru dakikalarca inceleyenler oluyor ve genellikle markayı merak ediyorlar. Motorun kenarında siyah zeminde kazıma olarak küçük bir yamaha yazıyor çok dikkat ederseniz belli oluyor. Tabiiki Yamahanın logosunu tanıyanlar anlamakta güçlük çekmiyor. Uzun lafın kısası bu motoru tercih etmeniz için çok sebep var parası tuzlu ama değer diyorum. Alan kullanan tüm arkadaşlarıma Allah kazasız belasız güle güle kullanmak nasip etsin. Yaptığım yorum ile almayı düşünen arkadaşlarıma yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Kullanan tüm arkadaşların yorumlarına, eleştirilerine son derece saygı duyuyorum. Herkese iyi günler. TEKİRDAĞ MERKEZ. Hazar HAZAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazar hazar -- 17 Ekim 2016; 12:35:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hazar hazar

YAMAHA NMAX 125---- Arkadaşlar istediğim renk gelmediği için 7 ay bekledim sonunda 1 hafta önce titanyum renk Nmax motoruma kavuştum 300 km. yol yaptım inanın üstünden inmek istemiyorum. Bende Pcx mi Nmax mi diye kararsız bir şekilde Yamahaya geldiğimde yeni alınmış bir Pcx in takasa geldiğine şahit oldum. Adam Pcx i bırakıp Nmax aldı. Bu arada bende dedimki ikisinin arasındaki farkı nasıl anlayacağız, satıcı arkadaş hemen dediki ikiside burada al ikisinide dene, önce Pcx e bindim gayet sessiz ve yumuşak suspansiyonlu güzel kaçıyor derken sıra Nmax e geldi ve bindiğimde çok fark vardı yol tutuş mükemmel, frenler mükemmel, süratlenme harika motorun kullanımı çok rahat bırak direksiyonu dengede kendisi duruyor. Daha yakışıklı, farlar led ve yakıt mükemmel çok az yakıyor. 25-30 Tl.ye doluyor 10 kuruş falan yakıyor. 2 kişi en dik rampayı deli gibi çıkıyor. Çok seri, kıvrak ve atak bir motor. Almayı düşünenler gözü kapalı alabilir. Geçen sene de YBR 125 almıştım şu an iki motorum var her ikisindende çok memnunum. Yamaha Nmax 125 bu alete binenler asla vazgeçemez üstünden inmek istemeyeceksiniz. Ben eşimle birlikte her gün fırsat buldukça geziyorum. Minibüse vereceğiniz para ile gittiğiniz yerin 5-6 katı daha fazla yer gezebiliyorsunuz. Pcx e göre sürüş konforu ve direksiyonda ki hakimiyet ve güven duygusu çok daha fazla. Aralarında çok fark var biri hacı murat diğeri Mercedes-Bmw. Anlayan anlar. Hacı murat galiba biraz fazla oldu ama epey fark var yinede. Diğer motor da küçümsenecek motor değil tabiki. Ben her zaman şunu söylerim Japonların ürettiği YAMAHA,HONDA,KAWASAKİ,SUZUKİ bu motorların tamamını kapalı gözle alabilirsiniz. Gelelim Nmax e gerçekten hiç abartısız söylüyorum diğer bir çok motorda Tırlardan Otobüslerden Minibüslerden rüzgar etkisi çok gördüm ama bu motorda özellikle dikkat ettim hiç etkilenmiyor hatta tınlamıyor ne rüzgarı nede her hangi birşeyi. Trafik ışıklarından kalkışta tüm araçlara kısa mesafede büyük fark atıyor. Her geçen gün motora daha çok alışıyorsunuz. Bir kötü yanı var YAMAHA olduğunu belirgin olarak yazmamışlar park ettiğiniz yerde motorsiklet sevenlerin büyük ilgisini çekiyor ve motoru dakikalarca inceleyenler oluyor ve genellikle markayı merak ediyorlar. Motorun kenarında siyah zeminde kazıma olarak küçük bir yamaha yazıyor çok dikkat ederseniz belli oluyor. Tabiiki Yamahanın logosunu tanıyanlar anlamakta güçlük çekmiyor. Uzun lafın kısası bu motoru tercih etmeniz için çok sebep var parası tuzlu ama değer diyorum. Alan kullanan tüm arkadaşlarıma Allah kazasız belasız güle güle kullanmak nasip etsin. Yaptığım yorum ile almayı düşünen arkadaşlarıma yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Kullanan tüm arkadaşların yorumlarına, eleştirilerine son derece saygı duyuyorum. Herkese iyi günler. TEKİRDAĞ MERKEZ. Hazar HAZAR

Alıntıları Göster
    Birkaç kişi motordan gelen tuhaf bir sesin kronik problem olduğundan şikayetçi, servisler çözüm üretememişler. Umarım size denk gelmez böyle birşey. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Birkaç kişi motordan gelen tuhaf bir sesin kronik problem olduğundan şikayetçi, servisler çözüm üretememişler. Umarım size denk gelmez böyle birşey. Hayırlı olsun.

Sorunu bulup çözmüşler sanırım nmax almayi planlıyorum bende ama varyatör nedir bi bilgim yok

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/170796-400km-nmax-fena-sesler.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Deli Komutan

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Sorunu bulup çözmüşler sanırım nmax almayi planlıyorum bende ama varyatör nedir bi bilgim yok

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/170796-400km-nmax-fena-sesler.html

Alıntıları Göster
    Ben nmax'in kardeşi olan TRICITY almıştım, ön iki tekerlek olması falan güzeldi ama bana motor çok titreşimli geldi, ayrıca selesi berbattı, 90 km hızdan sonra motor titriyordu zaten yaptığı 100 km di. Yakıt olarak bir depo ile 175 km yapıyordum, deposu 6,6 LT di sanırsam. Yani yakıtı da baya fazlaydı. Ayrıca ilk servis 130 TL tutmuştu. O da pahalı bence.

Şimdi piaggio aldım eşekten inip ata binmiş gibiyim.

• quote:

YAMAHA NMAX 125---- Arkadaşlar istediğim renk gelmediği için 7 ay bekledim sonunda 1 hafta önce titanyum renk Nmax motoruma kavuştum 300 km. yol yaptım inanın üstünden inmek istemiyorum. Bende Pcx mi Nmax mi diye kararsız bir şekilde Yamahaya geldiğimde yeni alınmış bir Pcx in takasa geldiğine şahit oldum. Adam Pcx i bırakıp Nmax aldı. Bu arada bende dedimki ikisinin arasındaki farkı nasıl anlayacağız, satıcı arkadaş hemen dediki ikiside burada al ikisinide dene, önce Pcx e bindim gayet sessiz ve yumuşak suspansiyonlu güzel kaçıyor derken sıra Nmax e geldi ve bindiğimde çok fark vardı yol tutuş mükemmel, frenler mükemmel, süratlenme harika motorun kullanımı çok rahat bırak direksiyonu dengede kendisi duruyor. Daha yakışıklı, farlar led ve yakıt mükemmel çok az yakıyor. 25-30 Tl.ye doluyor 10 kuruş falan yakıyor. 2 kişi en dik rampayı deli gibi çıkıyor. Çok seri, kıvrak ve atak bir motor. Almayı düşünenler gözü kapalı alabilir. Geçen sene de YBR 125 almıştım şu an iki motorum var her ikisindende çok memnunum. Yamaha Nmax 125 bu alete binenler asla vazgeçemez üstünden inmek istemeyeceksiniz. Ben eşimle birlikte her gün fırsat buldukça geziyorum. Minibüse vereceğiniz para ile gittiğiniz yerin 5-6 katı daha fazla yer gezebiliyorsunuz. Pcx e göre sürüş konforu ve direksiyonda ki hakimiyet ve güven duygusu çok daha fazla. Aralarında çok fark var biri hacı murat diğeri Mercedes-Bmw. Anlayan anlar.

nMAX eminim iyidir hoştur ama aldığımız malı överken rakibini gömme durumuna gıcık oluyorum. nmax'te abs var (pcx'te arka kampana), hızlanması biraz daha iyi pcx'ten. Pcx'in de süspansiyon + tip + yakıt tasarrufunda biraz daha önde nmax'e göre.. Yani sizin dediğiniz gibi mercedes hacı murat farkı yok bu iki motor arasında...

• sedatss kullanıcısına yanıt
    Arkadaş yeni almış olmanın verdiği heyecan ve gaz ile yazmış belli ki. Zaten parasını verip almaya gitmişsin ikisinin arasındaki farkı orada o anda mı test etmeye kalktın? neden? Ya pcx i beğenseydin ne olacaktı. nmax da abs olmasa satış rakamını söyleyeyim sıfır olur. Ben ikisini de kullanmadım ama üzerine oturduğun zaman neyin ne olduğu 3 aşağı 5 yukarı belli.

pcx + : konfor, yakıt tüketimi, 2.el
    pcx - : dizayn (tip), sele yüksekliği, arka kampana fren, ince lastik

nmax + : ABS, dizayn, lastikler
    nmax - : konfor (sert ve küçük sele, sert süspansiyonlar), 2.el
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Arkadaş yeni almış olmanın verdiği heyecan ve gaz ile yazmış belli ki. Zaten parasını verip almaya gitmişsin ikisinin arasındaki farkı orada o anda mı test etmeye kalktın? neden? Ya pcx i beğenseydin ne olacaktı. nmax da abs olmasa satış rakamını söyleyeyim sıfır olur. Ben ikisini de kullanmadım ama üzerine oturduğun zaman neyin ne olduğu 3 aşağı 5 yukarı belli.

pcx + : konfor, yakıt tüketimi, 2.el
    pcx - : dizayn (tip), sele yüksekliği, arka kampana fren, ince lastik

nmax + : ABS, dizayn, lastikler
    nmax - : konfor (sert ve küçük sele, sert süspansiyonlar), 2.el
    bende 2 ay önce motor sürmeye başladım . arkadaşın pcx te öğrendim diyebilirim . bayiye pcx almaya diye gittik . iyi ki yamahanın önünde ki test motorunu görüp test ettik . sürmesi acayip kolay ve çok zevkli ,.yola yapışan bir motor nmax.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u9ur10 -- 16 Ekim 2016; 22:22:11 >

• Yorumuma yaptığınız yorumu saçma buluyorum her iki motor içinde yorumlar ortada olduğu gibi mallar da meydanda. Ben 1984 senesinden beri 1200 lük Honda dan tutunda 600 lük Suzuki sine kadar çok çeşitli motorlar kullanmış hatta dünyanın 3 kıtasında kullanmış biriyim. Siz daha motora binmemiş biri olarak bunları yazıyorsunuz bu deli saçması değil de nedir Allah aşkına. Ben şahsi fikrimi yazıyorum. Siz de motorun üstüne çıkıp 300-500 km. kullanın ona göre yazın. Ben ne Yamaha nın ne de Honda nın satıcısı da servisi de değilim her ikiside babamın firmaları değil. Ben ne yeni motor alıyorum ne de gaza gelecek yaşta biri değilim. İstediğim motora para sayar istediğim motoru da istediğim yerde test ederim saçma sapan cevap yazmanın alemi nedir burada.
  • quote:

Yorumuma yaptığınız yorumu saçma buluyorum her iki motor içinde yorumlar ortada olduğu gibi mallar da meydanda. Ben 1984 senesinden beri 1200 lük Honda dan tutunda 600 lük Suzuki sine kadar çok çeşitli motorlar kullanmış hatta dünyanın 3 kıtasında kullanmış biriyim. Siz daha motora binmemiş biri olarak bunları yazıyorsunuz bu deli saçması değil de nedir Allah aşkına. Ben şahsi fikrimi yazıyorum. Siz de motorun üstüne çıkıp 300-500 km. kullanın ona göre yazın. Ben ne Yamaha nın ne de Honda nın satıcısı da servisi de değilim her ikiside babamın firmaları değil. Ben ne yeni motor alıyorum ne de gaza gelecek yaşta biri değilim. İstediğim motora para sayar istediğim motoru da istediğim yerde test ederim saçma sapan cevap yazmanın alemi nedir burada.
    Buraya yazmış olmak için bir şeyler herkes yazar. Önemli olan bu araçları alacak arkadaşlara yardımcı olabilmek. Siz daha her iki marka motoru da kullanmadığınızı yazmışsınız üstelik. PCX i beğenseydim hiç kuşkusuz onu alırdım, test ettiğimde daha bir kuruş ödeme yapmamıştım. Ben motorlardan anlayan biriyim sürekli fuarlarına da giderim. Merak ettiklerini bana sorabilirsin. Gereksiz laflar yazıp ortalığı sulandırmanın alemi yok.

• hazar hazar H kullanıcısına yanıt
    Ben yoruma yorum yapmadım. Sadece objektif değerlendirmediğinizi belirtttim. Siz benim yorumumu gereksiz ve saçma bulup konuyu sulandırmakla itham etmişsiniz ki hiç alakası yok. İsterse babanın firmaları olsun burda istediğin kadar da övebilirsin. Saçma falan asla demedik, Ama ben bu işi biliyorum şu kadar tecrübem var 5 tane motorum vs övünürseniz inandırıcı olamazsınız. Yazdığın cümleleri bir daha tarafsız olarak okuyunuz bakalım neler var. Son olarak Kullanan tüm arkadaşların yorumlarına, eleştirilerine son derece saygı duyuyorum. demişsiniz. Ama anlıyoruz ki o kadar da saygı duymamışsınız belli ki. Sizin yorumlardan tek anladığım şey siz bu modeli çok istemiş ve beğenmişsiniz ve fanatik derecesinde sahiplenmişsiniz. En küçük eleştiriyi dahi kaldıramıyorsunuz. Oysa forumların amacı bu değil burda sizinle karşılıklı kişisel tartışmalara polemiklere girmem. Motorunuzla kazasız belasız iyi günler dilerim.

quote:

7 ay bekledim motoruma kavuştum (çok sevdiğin ilk cümleden belli)
    300km yol yaptım üstünen inmek istemiyorum.
    çok fark vardı yol tutuş mükemmel, frenler mükemmel, süratlenme harika motorun kullanımı çok rahat bırak direksiyonu dengede kendisi duruyor. Daha yakışıklı, farlar led ve yakıt mükemmel çok az yakıyor
    2 kişi en dik rampayı deli gibi çıkıyor.
    Çok seri, kıvrak ve atak bir motor.
    Almayı düşünenler gözü kapalı alabilir.
    Yamaha Nmax 125 bu alete binenler asla vazgeçemez üstünden inmek istemeyeceksiniz.
    Ben eşimle birlikte her gün fırsat buldukça geziyorum.
    Minibüse vereceğiniz para ile gittiğiniz yerin 5-6 katı daha fazla yer gezebiliyorsunuz.
    Pcx e göre sürüş konforu ve direksiyonda ki hakimiyet ve güven duygusu çok daha fazla.
    Aralarında çok fark var biri hacı murat diğeri Mercedes-Bmw. Anlayan anlar. Hacı murat galiba biraz fazla oldu ama epey fark var yinede
    gerçekten hiç abartısız söylüyorum diğer bir çok motorda Tırlardan Otobüslerden Minibüslerden rüzgar etkisi çok gördüm ama bu motorda özellikle dikkat ettim hiç etkilenmiyor hatta tınlamıyor ne rüzgarı nede her hangi birşeyi. Trafik ışıklarından kalkışta tüm araçlara kısa mesafede büyük fark atıyor. Her geçen gün motora daha çok alışıyorsunuz.
    Kullanan tüm arkadaşların yorumlarına, eleştirilerine son derece saygı duyuyorum

• Merhaba arkadaşlar ben de 2015 8000 km de beyaz temiz bir Nmax alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Ve kesinlikle uzun araştırmalar sonucunda almış olduğum motorumdan son derece memnunum. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.