Şimdi Ara

Cevap: Buzdolabım Altını Alt Bölmesini Soğutmuyor Neden Olabilir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelik 5094 nf buzdolabım var, üst normal çalışıyordu alt bölme 9 derece kaldı.

Garantisi bitdiği için mahalledeki tamirciyi cağırdım fişi cekdi beş altı saat bekletti buzlar cözüldü buz temizliği falan yaptı bir ay iyi çalıştı sonra 0 derece oldu alt ve zamanla 9 derecede yine bloklama yaptı dolap. Bende fişi cekdim bir gün bekletdim buzlar eridi kontrol etdim bloklama cözüldü calışıyordu bir kaç gündür alt kısım 0 dereceye geldi
    alt taraftaki yeşillikler şimdi donuyor. Dolak kapak kenarları cok sıcak . Bu arada alt tarafta tavan kısmında kısmen buzlanmada olmuş acil yardım yönlen dirirmisiniz beni

Şimdi sizce bu dolaba ne oldu. ne yapmam gerekliii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GORELE -- 11 Ağustos 2015; 20:31:39 >

• Yoğuşan su hava kanalları içinde donduğu için yapıyor. Kapı contalarını kontrol edin, en güzeli gece dolabın hem alt hem üst tarafına bir el feneri koyup işığı kapatıp contalardan sızma var mı yok mu kontrol etmek. Sebzelerin donma sebebi ise 0 derece soğutma bölümü için çok düşük bir ayar, ideali 3-4 derecedir.
  • Neden 0 dereceye düşer alt bölüm çözemedim.. Akşama ışık sızmasını kontrol edeceğim.

Contaların aşınmasından yanı hava almasından yapar mı alt tarafın bu kadar soğutması olayını
  • GORELE G kullanıcısına yanıt
    Buzlanmayı hava aldığı için yapar, sıcaklığın 0 dereceye düşmesinin sebebi eğer siz ayarlamadıysanız termostat bozuk olduğu için olabilir. Bu sebeple elektrik tüketimi de artmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Buzlanmayı hava aldığı için yapar, sıcaklığın 0 dereceye düşmesinin sebebi eğer siz ayarlamadıysanız termostat bozuk olduğu için olabilir. Bu sebeple elektrik tüketimi de artmıştır.

O zaman tamirci çağırmak gerekli.. Termostat nerde olduğunu ben bilmiyorum ki alt tarafın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GORELE

quote:

Orijinalden alıntı: sercos

O zaman tamirci çağırmak gerekli.. Termostat nerde olduğunu ben bilmiyorum ki alt tarafın.

https://www.online-yedekparca.com/2030-arcelik-bi-metal-termostat-satinal.html

yukarıdaki ürünü alıp değiştirsem olur mu sizce termostat bumudur.
     Cevap:  Buzdolabım Altını Alt Bölmesini Soğutmuyor Neden Olabilir ?

• şimdi farketdim dolap devamlı calısıyor.
  • Kolay gelsin, buzdolabı bozulması çok zor bir durum....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • walla bu dolapdaki sorun ne bilmiyorum.. alt bölüm devamlı soğutuyor.. 0 ile 1 derecede
  • GORELE G kullanıcısına yanıt
    Termostatı bozulmuş, kendiniz yapabilirseniz termostata bakıp aynısını alın ya da servis çağırın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.