Şimdi Ara

Ceset gibi i7 laptopa bi çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus marka K53SV-SX071V model i7-2630QM 2 GHz işlemci 2+2=4 GB RAM, 2 GB NVIDIA GeForce GT 520 M ekran kartı var ve sistem ölmüş durumda. Alalı 2 sene oldu hiç temizlenmedi, kendi sistemi duruyor 3-4 kere falan yedekten kurdum sadece. Oyun performansı tamamen öldüğünü gösteriyor kuzende aynı model var onunki canavar gibi BF4 oynatırken ben kasmaktan önümü göremez hâldeyim. Soğutucu da kullanıyorum ama faydasız.Ne yapabilirim? Yeni bir Windows 7 kursam, temizletsem, neler yapsam düzelir?

• İcinde cok program var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistemin çok fena sayılmaz temiz bir format en güncel driverler ile gayet kullanılabilir bir hale gelir tavsiyem win7 64 bit kurman

• @System32. En güncel ekran kartı driverını kurduğumda bilgisayarın oyun performansının daha da düştüğünü farkettim. Temiz bi format ben de düşünüyorum ancak sürekli kendi sistemini kullandım Asus'un Webcam türü şeyleri kullanmada sıkıntı çıkar mı ustam?

@swatsas 47 tane program var, C sürücüsünün yaklaşık yarısı dolu, D'nin 332 GB'tan 72 GB boş yer kalmış durumda.
  • Öncelikle hddyi tamamen biçimlendirip temiz bir format atın.Daha sonra içini temizlemek gerek.Garantisi varsa direk teknik servise yollayın fakat yoksa içini açıp tozları temizlemeli ve termal macunları değiştirmelisiniz.Daha sonra laptop ilk günkü performansına dönecektir

• İyisi mi kökten çözüm diyorsunuz. Peki ben bu bilgisayara gelecek senenin ortasına doğru yeni oyunları oynayabilmek için 8 GB ram taktırsam (desteklediği en yüksek bu) diğer iki RAM'i çıkarttırsam, masrafa değer mi işimi görür mü? Konu varken onu da sorayım.
  • Temizlettir hava tuttur ve bir sogutucu al pc ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkOyun

İyisi mi kökten çözüm diyorsunuz. Peki ben bu bilgisayara gelecek senenin ortasına doğru yeni oyunları oynayabilmek için 8 GB ram taktırsam (desteklediği en yüksek bu) diğer iki RAM'i çıkarttırsam, masrafa değer mi işimi görür mü? Konu varken onu da sorayım.

Boşa masraf olur.Bence performansa da pek bir getirisi olmaz.Ben olsam almazdım yani

• bu makinaya bi ssd at rami 8gb yap tadına doyulmaz içinide bir güzel temizlettir macunu kaliteli bir macun sür oyun performansında artış olacaktır çünkü nekadar düşük ısı okadar iyi performanstır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.