Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
8
Favori
48.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semih37

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

bizim matbağa işlerini yapan arkadaşta olabilir mp495 le transfer kağıdına baskı yapabilseydik süper olurdu
    linkteki press güzel görünüyor insanın alası geliyor alt komşuda bi epson vardı 6 renkli kartuşları pahalı diye 1 yıl önce hp almıştı
    atmadıysa ve kurumadıysa yarın bi sorayım şimdi geç oldu

süblimasyon işi hobi olarak gereksiz geliyor bana...ama tabiki sizin düşüncenize kalmış bişey...sublimasyon mürekkepi kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz değil mi?

ewet biliyorum bk yaşar beyle şimdi canlı destek ten görüştüm sizin gibi epsonlarda sağlıklı olarak kullanılıyor dedi
    gecenin bu vaktinde diğerleri uyuyordur herhalde

Epson dan başka kullanılan yok diye biliyorum....fakat kullancaksanız süblimasyonda kalite arıyorsanız bir px660 alın yok sizin keyfinize diyecek.....

• evet px 660 ı yazılarınızdan ve bk dan gelen çıktılardan biliyorum hafızama not aldım teşekkürler bilgilendirdiğiniz için
  • konuyu baştan aşşağıya okumadım ancak, cescesor dolan kartuşlarından yana sıkıntım var. yani cescesor dolan kartuşları bi garip, 5 takım cescesor dolan kartuşu alıyorum, 3 takımı bozuk çıkıyor. yani bozuk derken kartuşlara mürekkep doldurup yazıcıya takınca felaket akıtıyor. başka marka kartuşların alt tıpaları ile tıpasını değiştiriyorum ancak öyle durdurabiliyorum akıtmasını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilton

konuyu baştan aşşağıya okumadım ancak, cescesor dolan kartuşlarından yana sıkıntım var. yani cescesor dolan kartuşları bi garip, 5 takım cescesor dolan kartuşu alıyorum, 3 takımı bozuk çıkıyor. yani bozuk derken kartuşlara mürekkep doldurup yazıcıya takınca felaket akıtıyor. başka marka kartuşların alt tıpaları ile tıpasını değiştiriyorum ancak öyle durdurabiliyorum akıtmasını.

tıpanın oradan hava alıyordur o sebeple akıtıyordur büyük ihtimal.. tıpa yerine birde silikon tabancası ile kapatıp deneyin bakalım akıtma kesilecek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

konuyu baştan aşşağıya okumadım ancak, cescesor dolan kartuşlarından yana sıkıntım var. yani cescesor dolan kartuşları bi garip, 5 takım cescesor dolan kartuşu alıyorum, 3 takımı bozuk çıkıyor. yani bozuk derken kartuşlara mürekkep doldurup yazıcıya takınca felaket akıtıyor. başka marka kartuşların alt tıpaları ile tıpasını değiştiriyorum ancak öyle durdurabiliyorum akıtmasını.

tıpanın oradan hava alıyordur o sebeple akıtıyordur büyük ihtimal.. tıpa yerine birde silikon tabancası ile kapatıp deneyin bakalım akıtma kesilecek mi

hocam tıpa dediğim kısım kartuşun alt kısmındaki olan tıpa üst kısmında tıpa değil. hatta içinde böyle ufak boncuk gibi bişey var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

hocam tıpa dediğim kısım kartuşun alt kısmındaki olan tıpa üst kısmında tıpa değil. hatta içinde böyle ufak boncuk gibi bişey var.

bir foto cekip koyarsanız daha iyi olur.. görmeden yorum yapmak zor

• quote:

quote:

kadir bey acemiyim bu işlerde açıkcası hazır bulmuşken sizi sorayım sublimasyon mürekkep kullanabilirmiyiz bizim yazıcılarda hani transfer kağıdı kullanarak kumaş üzerine baskı falan yapardık hobi olsun diye

maalesef benim bilgim su yonde epsonun tüm modellerinde kolay dolan kartuşla veya dmbs ile süblimasyon baskı yapabilirsiniz.

Eğer hemen lazım ise alın bir sx230 birde ciss alarak sublimasyon mürekkeplerinden temin edip kullanabilirsiniz.

Ancak baskıyı normal kağıda alıyorsunuz fakat yapıştıracağınız yüzey için bir baskı presi almanız gerek....

kumaş yüzeye baskı almak için sublimasyon mürekkebe gerek yoktur cescesorda tişört baskı kağıdı mevcut bununla ekstra sublimasyon mürekkebine ihtiyaç yoktur yazıcınız hangi mürekkep varsa onunla çıktı alına bilinir bir tek ütüye yada sıcak prese ihtiyaç vardır bende kullandım çok başaralı sonuç aldım. Bitmeyen kartuşta yok bu
    kağıttan oradaki sublimasyon kağıdı sadece sublimasyon mürekkebine uyumlu sert yüzeyler için kupa porselen bardak çanak vb.. gibi yerlerde kullanılır.Ayrıca baskıyı normal kağıda almıyoruz transfer kağıdı şarttır

tişört transfer kağıdı

https://cescesor.com/acik-renkli-pamuklu-kumas-transfer-kagidi-sublimasyon-kagidi-a4-1-yaprak.html

• quote:

Orijinalden alıntı: zokur

quote:

quote:

kadir bey acemiyim bu işlerde açıkcası hazır bulmuşken sizi sorayım sublimasyon mürekkep kullanabilirmiyiz bizim yazıcılarda hani transfer kağıdı kullanarak kumaş üzerine baskı falan yapardık hobi olsun diye

maalesef benim bilgim su yonde epsonun tüm modellerinde kolay dolan kartuşla veya dmbs ile süblimasyon baskı yapabilirsiniz.

Eğer hemen lazım ise alın bir sx230 birde ciss alarak sublimasyon mürekkeplerinden temin edip kullanabilirsiniz.

Ancak baskıyı normal kağıda alıyorsunuz fakat yapıştıracağınız yüzey için bir baskı presi almanız gerek....

kumaş yüzeye baskı almak için sublimasyon mürekkebe gerek yoktur cescesorda tişört baskı kağıdı mevcut bununla ekstra sublimasyon mürekkebine ihtiyaç yoktur yazıcınız hangi mürekkep varsa onunla çıktı alına bilinir bir tek ütüye yada sıcak prese ihtiyaç vardır bende kullandım çok başaralı sonuç aldım. Bitmeyen kartuşta yok bu
    kağıttan oradaki sublimasyon kağıdı sadece sublimasyon mürekkebine uyumlu sert yüzeyler için kupa porselen bardak çanak vb.. gibi yerlerde kullanılır.Ayrıca baskıyı normal kağıda almıyoruz transfer kağıdı şarttır

tişört transfer kağıdı

https://cescesor.com/acik-renkli-pamuklu-kumas-transfer-kagidi-sublimasyon-kagidi-a4-1-yaprak.html

bilgilendirme için teşekkürler normal mürekkeple deneyebiliriz o halde

• quote:

quote:

quote:

tişört transfer kağıdı

Belirttiğiniz kağıdı almadım.bana cok mantıksız geldi...siz kullanıyor olabilirsiniz.

fakat eğer böyle ise bu süblimasyon işiyle uğraşanlar enayimi?alırlar bu kağıttan baskı makinesi almazlar pahalı yazıcı almazlar...fazladan elektriğe para ödemezler ....
    yanlış mıyım.....

Bana hiç mantıklı gelmiyor......

• quote:

quote:

quote:

quote:

tişört transfer kağıdı

Belirttiğiniz kağıdı almadım.bana cok mantıksız geldi...siz kullanıyor olabilirsiniz.

fakat eğer böyle ise bu süblimasyon işiyle uğraşanlar enayimi?alırlar bu kağıttan baskı makinesi almazlar pahalı yazıcı almazlar...fazladan elektriğe para ödemezler ....
    yanlış mıyım.....

Bana hiç mantıklı gelmiyor......

Güzel kardeşim verdiğim kağıdın özelliği sadece kumaşlarda geçerli ve sublimasyon mürekkebe gerek yoktur
    sublimasyon mürekkep ve trabsfer kağıtları (bu yukarda verdiğim kağıt değil) kullanım alanları genelde sert yüzeyler porselen kupa bardak ahşap vb.. cescesorun bahsettiğim kağıdı sert yüzeye geçmiyor yani kulvarı farklı
    Ayrıca size mantıksız gelen ne ney? herşey ortada değilmi tişörte baskı almak çok güzel bunu parayla yapan yerler var bu şekilde hem çok daha ucuza maletmiş olursunuz size de tavsiye ederim
    Buda benim baskı aldığım tişört
     Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama

• gerçekten hoş ama sanki renkler karışmış gibi birde bu transfer kağıdı yazıcıya zarar vermez değilmi?
  • quote:

gerçekten hoş ama sanki renkler karışmış gibi birde bu transfer kağıdı yazıcıya zarar vermez değilmi?

Yok dostum renklerde karışma yok foto makinasının flaşı yansıma yapıp parladı olay o. Yüzeyi sanki ffoto kağıdı gibi parlak çıkıyor tişötrte baskı yapınca

burda da tişörte baskı almadan önceki hali mat çıkıyor ama tişörte baskı yapılınca tişörte yapışan kısımı gayet parlak aynı etiket gibi düşünün bir tarafı yapışıyor diğertarafı sizde kalıyor ayrıca zarar vermez yazıcılar için üretilmiş fotoğraf kağıdı kadar bir kalınlığı var zaten

• ütü ile ısıtsak taban sıcaklığı ne kadar olmalı ve ütü a4 kağıdın her noktasına aynı anda basamayacak bu sorun olurmu ?
    renkler karışmış dediğim resimdeki bölüm dikkatimi çekti

• quote:

ütü ile ısıtsak taban sıcaklığı ne kadar olmalı ve ütü a4 kağıdın her noktasına aynı anda basamayacak bu sorun olurmu ?
    renkler karışmış dediğim resimdeki bölüm dikkatimi çekti

Az önce sorduğunuz soru benimde aklıma takılda ütü kaç derecede baskı veriyordiye şimdi ölçtüm baktım
    ütü üzerindd pamukluda baskı alıyordum son kademede keten var onda denediydim kağıdı ve tişörtü sarartttı ve yaktı birdahada ketene çekmedim zaten

• Epson sx125 yazıcı + cescesör dolan kartuş + cescesör claria mürekkep + cescesör günlük glossy

1. resim aslıhttp://imageshack.us/photo/my-images/266/aslb.jpg/

1. resim çıktıhttp://imageshack.us/photo/my-images/51/baskk.jpg/

2. resim aslıhttp://imageshack.us/photo/my-images/827/aslm.jpg/

2. resim çıktıhttp://imageshack.us/photo/my-images/232/basm.jpg/ (bu resimin çıktısı bu kadar karanlık değil sanırım tarayıcı ayarlarını karıştırdım .resimin basılmışı elimde çok daha iyi

çıktı kalitesi daha iyi olsun derseniz bence sorun kağıtta ,iyi kağıt kullanın veya cescesör günlük glossy kağıt kullanıyorsanız (epson glossy kağıtta buna ihtiyacınız yok) yazıcı ayarlarında kağıdı "mat kağıt" olarak seçin (bunu seçince daha fazla mürekkep kullanır ona göre)

• quote:

gerçekten hoş ama sanki renkler karışmış gibi birde bu transfer kağıdı yazıcıya zarar vermez değilmi?

Sn.Semih37 bu iş ile hiç uğraşmadım ama ufkunuzu açmak için bir konudan bahsetmek istiyorum.

forumda elekrtonik ile uğraşan arkadaşlar bu işi dahada basitleştirip kendi eldeki imkanlarını kullanarak seri üretim olmayan tek adetlik üretimlerde bilgisayarda çizdikleri baskı devre şemalarını evdeki atık durumda diyebileceğim takvim yapraklarını (kuşe kağıt olarak bilinen büyük boy takvimlerin arka kısımları boş) evde A4 boyutunda keserek bu kuşe takvim yapraklarına bastırıp evde ütü ile baskı devre plaketlerine aktarıyorlar ve sonrasında bu devreyi kimyasal içinde bekleterek baskı devrelerini oluşturuyorlar.

eskiden elektronik ile bir süre bende uğraşmıştım.o zamanlar bilgisayarımız yoktu daha basit olarak oje kullanırdak .devreyi pertinaks üzerine el ile çizerek onuda oje ile boyardık ve demir3clorür içinde bekletirdik.ojeli kısımların altında kalan bakırlar dururdu pertinaks ta.diğer yerlerdeki bakırlar erirdi ve baskı devre pertinaksımız hazır hale gelirdi.sonrasında incecik matkap ucu ile pertinaksı gereken yerleri delerek devreyi yapardık. elektronikçi arkadaşlar bu işi amatörce de olsa sık sık kullanmaktalar.

forumda elektronik bölümündede bununla ilgili mesajlar vardı.

belki hoby amaçlı baskı transferi konusunda size faydalı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Sn.Semih37 bu iş ile hiç uğraşmadım ama ufkunuzu açmak için bir konudan bahsetmek istiyorum.

forumda elekrtonik ile uğraşan arkadaşlar bu işi dahada basitleştirip kendi eldeki imkanlarını kullanarak seri üretim olmayan tek adetlik üretimlerde bilgisayarda çizdikleri baskı devre şemalarını evdeki atık durumda diyebileceğim takvim yapraklarını (kuşe kağıt olarak bilinen büyük boy takvimlerin arka kısımları boş) evde A4 boyutunda keserek bu kuşe takvim yapraklarına bastırıp evde ütü ile baskı devre plaketlerine aktarıyorlar ve sonrasında bu devreyi kimyasal içinde bekleterek baskı devrelerini oluşturuyorlar.

eskiden elektronik ile bir süre bende uğraşmıştım.o zamanlar bilgisayarımız yoktu daha basit olarak oje kullanırdak .devreyi pertinaks üzerine el ile çizerek onuda oje ile boyardık ve demir3clorür içinde bekletirdik.ojeli kısımların altında kalan bakırlar dururdu pertinaks ta.diğer yerlerdeki bakırlar erirdi ve baskı devre pertinaksımız hazır hale gelirdi.sonrasında incecik matkap ucu ile pertinaksı gereken yerleri delerek devreyi yapardık. elektronikçi arkadaşlar bu işi amatörce de olsa sık sık kullanmaktalar.

forumda elektronik bölümündede bununla ilgili mesajlar vardı.

belki hoby amaçlı baskı transferi konusunda size faydalı olabilir.

abi neyaptın sen yahu bunlar farklı şeyler resim ve elktronik --devre kartı binlerce kart yaptırıyorum ayda yeni devreler içinde hazır delikli kartlar var onları kullanıyorum bu benim için hoby olamaz
    yinede tavsiyen için sağol
    transfer işine gelince modelini hala bilmediğim 6 kartuşlu epson bir makina pazar günü gelecek 1.5 yıl kullanılmamış ama yeni eğer mürekkepleri kurumamış ve çalışır halde ise transfer kağıdı matbağacıdan istedim gelecek
    süblimasyon mürekkebi ve tank setini uyarsa bk dan sipariş edeceğim ısınan press sorun olmaz çünki resimdeki tost makinalarından 6 değişik çeşit yapıyoruz düz plakalı da var plaka ısı kontrolünü yapabiliyoruz aklıma sonradan geldi
    yakında transfer baskı işine başlayıp para bile kazanırım

• arkadaşlar........ GOPRINT 'mi yoksa OCP 'mi ???? ve NEDEN ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

arkadaşlar........ GOPRINT 'mi yoksa OCP 'mi ???? ve NEDEN ???

yazıcının markası ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: bf
    quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo
    arkadaşlar........ GOPRINT 'mi yoksa OCP 'mi ???? ve NEDEN ???

yazıcının markası ne

canon mg5250 .... bu arada, cescesor denedim hiç beğenmedim....
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.