Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
8
Favori
48.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ocp kullanıyorum birde tecboos zannediyorum
    ocp den memnunum diğer markaları denemeyi düşünmüyorum
    ne demişler çalışıyosa dokanmıyacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: bf
    quote:

arkadaşlar........ GOPRINT 'mi yoksa OCP 'mi ???? ve NEDEN ???

yazıcının markası ne

canon mg5250 .... bu arada, cescesor denedim hiç beğenmedim....

ben epson kullanıyorum.ocp ve pigmenti denedim ocp için zaten daha öncede idare eder ama hafif sönük demiştim hatırlarsan dün sağolsun kadir beyden temin ettiğim pigment mürekkepleri deneme şansım oldu.ilk önce hem orjinal,hem ocp ile a4 kağıda bastırdığım 3-4 tane çıktı aldım ve karşılaştırdım ocp arada sönük olarak sırıtıyor.Pigment ile orjinal ayrılmıyor diyebilirim.Daha sonra kesmedi beni daha önce fotoğrafçıdan bastırdığım bir fotoğrafı orjinal ve ocp ile basmıştım ocp orjinalden daha güzel renkler vermişti ama dışarıdan baska her halde üstündü dün gece aynı resmi aynı kağıda birde pigment ile bastırdım ve orjinal 4ünü yan yana koyduğumda ocp en kötüleri arkadan orjinal kartuş geliyor çünkü ten rengi koyu gibiydi pigment ile dışarıdan baskı aldığım resimdeki renk tonları rahatlıkla %95 aynıydı diyebilirim.Gerek canlılığı ile gerekse renklerin tutması konusunda pigment mürekkep diyebilirim.

• BitmeyenKartus.com'un Pigmentli mürekkebimi o?
  • quote:

Orijinalden alıntı: comely35

BitmeyenKartus.com'un Pigmentli mürekkebimi o?

Evet bf nickli arkadaşımıza dolan kartuş almasında yardımcı olmuştum.dünde kendisine nunumen olarak Bursa kartuşun pigment mürekkepi yollandı.kendisi çok memnun olmuş...

HAYIRLI OLSUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 24 Şubat 2012; 14:41:29 >
  • quote:

quote:

quote:

yazıcının markası ne

OCP'nin 1pl makinalar icin mürekkebi var.. hatta forumda bir kac kisi toplanıp ortak olarak almayı düsünüyor sizde bu ortaklıkta varmısınız?
    sizin makina 1pl oldugu icin tıkanma riski oranı cok yüksek ama OCP 1pl icin özel mürekkep ürettiginden dolayı öncelikle bunu deneyin derim digerleri nasıl olsa bir gün bir sekilde tıkıyacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: comely35

BitmeyenKartus.com'un Pigmentli mürekkebimi o?

evet bitmeyen kartuşun bitmeyen mürekkebi kadir beyden temin etmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

quote:

quote:

yazıcının markası ne

OCP'nin 1pl makinalar icin mürekkebi var.. hatta forumda bir kac kisi toplanıp ortak olarak almayı düsünüyor sizde bu ortaklıkta varmısınız?
    sizin makina 1pl oldugu icin tıkanma riski oranı cok yüksek ama OCP 1pl icin özel mürekkep ürettiginden dolayı öncelikle bunu deneyin derim digerleri nasıl olsa bir gün bir sekilde tıkıyacak :)

yazılanları toparlayınca en uygun seçenek OCP markasının PIGMENT bazlı ve 1pl damlacıkla çalışan yazıcı kafaları için "özel mürekkebi" gibi duruyor....
    hem "OCP" hem "pigment" hemde "1pl kafalar için özel" bir mürekkep ise denemeyi ve beğenirsem kalitesi bozulmadığı sürece ilelebet kullanmayı arzu ederim.....

• Öyle bir olay yok. Ocp nin canon yazicilar icin butun renklerde pigment bazlı 1pl boyuta uygun murekkebi yok. Yazan yanlıs yazmıs. 1pl olan dye bazlı C,M,Y, BK(foto siyah) dır. Pigment olan diger siyahtır BKP diye gecer bu 1pl degildir..
  • ARKADAŞLAR BENDE EPSON DX3850 4 KARTUŞLU YAZICI VAR BENDE DOLAN KARTUŞ KULLANIYOM VE ÇOK FOTO BASICAM 2-3 HAFTA ÖNCE CESCESOR DYE BAZLI CLARİA 60 ML LİK MÜREKKEP ALDIM 300 E YAKIN ÇIKTI ALDIM İLK ANDA GÜZEL ÇIKTILAR ALDIM FAKAT 1-2 HAFTA SONRA SOLMALAR OLDU ŞİMDİ TEKRAR MÜREKKEP ALICAM PİGMENT BAZLI YAZICI ÜSTÜNDE DE DURABRİTE ULTRA YAZIYO ZATEN HANGİ FİRMANIN MÜREKKEBİNİ TAVSİYE EDERSENİZ HANGİSİ İYİ ACABA YARDIM LÜTFEN ...BU ARADA KAĞIT EPSON GLOSSY PARLAK 4 YILDIZLI OLAN KAĞIT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezgin_ege -- 25 Şubat 2012; 11:06:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

quote:

quote:

yazıcının markası ne

yazılanları toparlayınca en uygun seçenek OCP markasının PIGMENT bazlı ve 1pl damlacıkla çalışan yazıcı kafaları için "özel mürekkebi" gibi duruyor....
    hem "OCP" hem "pigment" hemde "1pl kafalar için özel" bir mürekkep ise denemeyi ve beğenirsem kalitesi bozulmadığı sürece ilelebet kullanmayı arzu ederim.....

arkadasım pigmente takılmayın Canon pigment boyayı sadece yazı veya belge yazdırırken kullanır.. Fotolarda sadece dye bazlı mürekkep kullanır..

• arkadasım pigmente takılmayın Canon pigment boyayı sadece yazı veya belge yazdırırken kullanır.. Fotolarda sadece dye bazlı mürekkep kullanır..
    sayın meco bu yazınız olyı farklı bir boyuta taşıdı siyah kartuşlar veya başka değişle nozullar pigment uyumlu renkliler renkliler dye bilgi için teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

yazıcının markası ne

Hocam.... sorum gümbürtüye gitmesin....

ben OCP'yi kullanmadım ama CESCESOR'ü test ettim ve beğenmedim..... (OCP kullanmadım)
    OCP ile CESCESOR 'ü karşılaştırınca yazılanlardan anladığım kadarı ile OCP daha iyi...

peki GOPRINT ile OCP'yi karşılaştırınca hangisi daha iyi? ve hangi yönlerden birirlerine göre İYİ hangi yönlerden KÖTÜ?

alttaki gibi test ve karşılaştırmalar olsa SÜPER olur

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama

• arkadaşlar, her ikisinide kullanan tanıdık bir kişi ve kartuj dolum yapan iki mağaza sorumlusu GOPRINT OCP'den baskı kalitesi olarak daha iyidir dediler...
    siz ne diyorsunuz???
    GOPRINT ile OCP kullanıp bunları karşılaştırabilen oldumu? olduysa karşılaştırma fotoları rica ediyorum....
    forumda çok fazlası ile mürekkep satıcısı / pazarlamacı var, farklı isimlerle girip özellikle adı herkesçe belli 1-2 markanın propogandasını yaptıkları çok açık bellli oluyor, bu nedenle laf değil ispat istiyorum....
    teşekkürler....
  • MESAJI 4 AY SONRA DEĞİŞTİRİYORUM.. MAALESEF 4 AY SONRA BASILAN RESİMLERSE SOLMALAR BAŞLADI.. RESİMLER KIPKIRMIZI OLDU.. FİRMA İLE GÖRÜŞÜP DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIM..

SONUNDA KARAR VERDİM ; ALDIM DENEDİM- MEMNUNUM.. (ETACOLOR)

bu tip şeyleri internetten almayı sevmiyorum, görerek almak daha kafama yatıyor, istanbulda olmanın da avantajı var tabii ki ,

benim printerım epson sx525wd , printer üzerinde durabrite ink kullandığı yazıyor (yani pigment tarz mürekkep) , cessesor a gittim 525wd için sitelerinde pigment mürekkep göstermesine rağmen 525wd dolum kitlerine baktım, mürekkep kutularında claria (dye bazlı) yazıyordu, şüpheye düştüm, kartuş fiyatları ve mürekkep fiyatları orta seviyede.. 60ml lik kit 78 tl- claria mürekkepler ile..

internetten etacolor ı buldum , internette dolum kitleri için claria yazmasına rağmen mürekkepleri için drubrite yazıyordu, merkezleri mecidiyeköyde, gittim, kendi gözümle baskı aldırdım, 100 er cc mürekkep , kartuş kit , foto kağıdı aldım, eve geldim ilk defa doldurdum, kafa temizleme ve ayara bile gerek kalmadı, foto baskı kalitesi mükemmel.. renkler aynı çekimdeki renkler. kendim foto çekiyorum ve basıyorum, hem hatıra hem hobi olarak. fotoları yıkayarak su testi yaptım sorun yok. sadece uzun vade solma durumunu şimdilik bilemiyorum.. onlar solmayacağına garanti veriyor.. fiyatları piyasaya göre de ucuz. 100 ml 10 tl.. dolum kiti 69 tl.. (kartuş ve 60cc mürekkepli)http://www.dolankartuscu.com

bitmeyenkartuş'un claria OCP mürekkebinin baskısını bir int. kafede gördüm siyahlar soluk çıkıyordu, pigment mürekkebinin iyi olduğuna eminim ama bana pahalı geldi.. 100ml 25 tl .. pigmentli dolum kiti bana 150 tl lere geliyor. forumda bi kardeşimiz var ilgilenen ama fiyatları ayarlamaları lazım..

yeniden belirteyim cessesor un baskılarını kalitesini görmedim bilmiyorum,
    dolankartuşun claria baskısını 1 kez gördum , canon mp280 ile basıldı , pigmentini görmedim.

sadece alıp denediğimi yazıyorum, ben son kullanıcıyım, satıcı değilim,

forumda bazıları kullanıcı gibi tavsiyeler veriyor, bir bakıyorsun mesaj sayısına toplam 3- 5 mesajı var , tüm mesajları aynı markayı övmek veya başka bir markaya çamur atmak üzerine, şimdi ben onun tavsiyesine nasıl güveneyim, satıcı olduğunu belirten forum yazarları var, onlara lafım yoktur, işlerini dürüstçe yapıyorlar, işlerini burada takip ediyorlar, onlara kolay gelsin..

MESAJI 4 AY SONRA DEĞİŞTİRİYORUM..MALESEF 4 AY SONRA BASILAN RESİMLERDE SOLMALAR BAŞLADI.. RESİMLER KIPKIRMIZI OLDU..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 8 Ağustos 2012; 9:43:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: panzer311

ARKADAŞLAR BENDE EPSON DX3850 4 KARTUŞLU YAZICI VAR BENDE DOLAN KARTUŞ KULLANIYOM VE ÇOK FOTO BASICAM 2-3 HAFTA ÖNCE CESCESOR DYE BAZLI CLARİA 60 ML LİK MÜREKKEP ALDIM 300 E YAKIN ÇIKTI ALDIM İLK ANDA GÜZEL ÇIKTILAR ALDIM FAKAT 1-2 HAFTA SONRA SOLMALAR OLDU ŞİMDİ TEKRAR MÜREKKEP ALICAM PİGMENT BAZLI YAZICI ÜSTÜNDE DE DURABRİTE ULTRA YAZIYO ZATEN HANGİ FİRMANIN MÜREKKEBİNİ TAVSİYE EDERSENİZ HANGİSİ İYİ ACABA YARDIM LÜTFEN ...BU ARADA KAĞIT EPSON GLOSSY PARLAK 4 YILDIZLI OLAN KAĞIT

1-2 hafta sonra solma yapması imkansız! hangi koşullarda bu solmayı gözlemlediniz? almış olduğunuz mürekkep 6 renkli foto yazıcılarda da kullanıyor.bu kadar erken sürede bir solma olsaydı çoktan geri dönüşüm olurdu fotoğrafçıladan... Cescesorla görüşmenizi tavsiye ederim.

4 renk dye mürekkep olarak cescesor economy mürekkeplerini tavsiye ederim. ultra glossy, best photo, photo enhance açık, brightness +1 ayarında alınan baskılarda orjinalin aynısı sayılacak düzeyde ve rahatsızlık uyandırmayan renk uyumluluğu ile baskı alırsınız. Uzun süredir Economy kullanıyorum.şimdi 6 renklide de Economy(c,lc,m,lm), Kartuşmatik yellow, cescesor black claria u.v kullanıyorum...
    Durabrite(piğment vari:) uyumlu mürekkeplerde en iyi renk uyumluluğunu Cescesor durabrite mürekkeepler veriyor.Bu mürekkebin bana göre tek kusuru; hafif derecede tozlanma olması fotoğraf yüzeyinde.kelebek kanadındaki toz gibi, kağıdın üzerini elle ovunca bunu görebilirsiniz. Kartuşmatik in durabrite mürekkkebi orjinalle aynı kalitede canlı baskı veriyorr. onunda tek kusuru hafif renk sapması(rahatsız edecek düzeyde değil). renk ayarıyla oynayarak güzel sonuçlar elde ediliyor.orjinalin aynı kalitede baskı vermesinden dolayıda bu mürekkebide tavsiye ediyorum.ben her 2 markanın mürekkebinide stoğumda bulundup kullanıyorum... her türlü koşulda solma problemi yaşamıyayım diyorsanız durabrite uyumlu mürekkepleri kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 24 Mart 2012; 5:59:26 >

• HERKESE İYİ GÜNLER.

BEN MÜREKKEP ALMAYA KARAR VERDM DAHA ÖNCE CESCESORUN MÜREKKEPİLERİNİ KULLANIYORDUM (1,5 YIL ÖNCE ALMIŞTIM) AMA MEMNUN KALMADIM. YORUMLARA BEKINCA CESCESOR ÖNCEDEN BİRAZ SORUN YAŞAMIŞ PG 521 MÜREKKEPLERİNDE ŞİMDİ İSE PG 525-526 SERİSİ MÜREKKEP ALACAĞIM. CESCESOR İLE GO PRİNT ARASINDA KARARSIZ KALDIM. BU İKİ MARKAYI KULLANAN ARKADAŞLAR YORUMLARINI YAZARAK YARDIMCI OLURLAR İSE SEVİNİRİM.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: starboy46

HERKESE İYİ GÜNLER.

BEN MÜREKKEP ALMAYA KARAR VERDM DAHA ÖNCE CESCESORUN MÜREKKEPİLERİNİ KULLANIYORDUM (1,5 YIL ÖNCE ALMIŞTIM) AMA MEMNUN KALMADIM. YORUMLARA BEKINCA CESCESOR ÖNCEDEN BİRAZ SORUN YAŞAMIŞ PG 521 MÜREKKEPLERİNDE ŞİMDİ İSE PG 525-526 SERİSİ MÜREKKEP ALACAĞIM. CESCESOR İLE GO PRİNT ARASINDA KARARSIZ KALDIM. BU İKİ MARKAYI KULLANAN ARKADAŞLAR YORUMLARINI YAZARAK YARDIMCI OLURLAR İSE SEVİNİRİM.......

Mürekkeplerimizin kalitesi gerek türkiye genelinde gerekse forumdaki kullanıcılar tarafından teyit edilmiştir. Gönül rahatlığı ile mürekkeplerimizi kullanabilirsiniz.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumuta

EPSON SX125 + CESSCESÖR DOLANKARTUŞ ,MÜREKKEBİ VE KAĞIDINI KULLANIYORUM EMNUNUM EPSONDA KARTUŞ SADECE MÜREKKEP TANKI OLARAK KULLANILIYOR.

TIKANMA ESKİ EPSONUMDA, ORJİNAL MÜREKKEBİNDE DE OLDU, CESSCESSOR MÜREKKEBİNDE DE OLDU. İKİ SEFERDE AÇTIM TIKANIKLIĞI. KAFAYI SÖKÜP TEMİZLEDİM .AMA SARI ADAM GİBİ AÇILMADI İKİ MÜREKKEPTEDE NEDENSE SARI HEP SORUN OLDU . SX125 TE İSE GENE SARI MÜREKKEP KAFASI HEP TEMİZLİK İSTİYOR (NORMAL KAFA TEMİZLEME İŞLEMİ YAZICININ KENDİ YAPTIĞI). BENDE HAFTADA BİR BASKI ALIYORUM.

BASKI CESCESSOR PARLAK (GLOSSY ) KAĞITTA HAFİF MAVİLEŞME VAR İPEK VE MAT KAĞITTA BASKI GAYET İYİ. RENK KESKİNLİK FELAN İYİ

CESSCESÖRDE MAVİLEŞME KAĞITTAN (PARLAK GLOSSY KAĞIT) OLUYOR GİBİ GELDİ. MAR VE İPEK (SATEN) KAĞIT BASKILARINDA SORU GÖRMEDİM.

DİĞERLERİNİ KULLANMADIM NE DESEM YALAN OLR.

bende seninkine benzer bir sorun yaşadım epson sx115 di.piyasadan ucuz buldugum mürekkebi dolankartus da temin ettim yazmamaya basladı baskılarda cizgiler yapmaya basladı.en son hic yazmamaya basladı.daha piyasadaki çözücülerden aldım genede fayda olmadı ve yazıcıyı atmak zorunda kaldım.internette araştırırken sx 125 Buradan 159tl satın aldım.etacolor mürekkep ile orjinal aratmayan baskılar alıyorum sorunda yasamadım mürekkepte sorun yasayan arkadaslar etacolor kücük boyutlu ürünlerinden denesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: blade5210

quote:

Orijinalden alıntı: cumuta

EPSON SX125 + CESSCESÖR DOLANKARTUŞ ,MÜREKKEBİ VE KAĞIDINI KULLANIYORUM EMNUNUM EPSONDA KARTUŞ SADECE MÜREKKEP TANKI OLARAK KULLANILIYOR.

TIKANMA ESKİ EPSONUMDA, ORJİNAL MÜREKKEBİNDE DE OLDU, CESSCESSOR MÜREKKEBİNDE DE OLDU. İKİ SEFERDE AÇTIM TIKANIKLIĞI. KAFAYI SÖKÜP TEMİZLEDİM .AMA SARI ADAM GİBİ AÇILMADI İKİ MÜREKKEPTEDE NEDENSE SARI HEP SORUN OLDU . SX125 TE İSE GENE SARI MÜREKKEP KAFASI HEP TEMİZLİK İSTİYOR (NORMAL KAFA TEMİZLEME İŞLEMİ YAZICININ KENDİ YAPTIĞI). BENDE HAFTADA BİR BASKI ALIYORUM.

BASKI CESCESSOR PARLAK (GLOSSY ) KAĞITTA HAFİF MAVİLEŞME VAR İPEK VE MAT KAĞITTA BASKI GAYET İYİ. RENK KESKİNLİK FELAN İYİ

CESSCESÖRDE MAVİLEŞME KAĞITTAN (PARLAK GLOSSY KAĞIT) OLUYOR GİBİ GELDİ. MAR VE İPEK (SATEN) KAĞIT BASKILARINDA SORU GÖRMEDİM.

DİĞERLERİNİ KULLANMADIM NE DESEM YALAN OLR.

bende seninkine benzer bir sorun yaşadım epson sx115 di.piyasadan ucuz buldugum mürekkebi dolankartus da temin ettim yazmamaya basladı baskılarda cizgiler yapmaya basladı.en son hic yazmamaya basladı.daha piyasadaki çözücülerden aldım genede fayda olmadı ve yazıcıyı atmak zorunda kaldım.internette araştırırken sx 125 Buradan 159tl satın aldım.etacolor mürekkep ile orjinal aratmayan baskılar alıyorum sorunda yasamadım mürekkepte sorun yasayan arkadaslar etacolor kücük boyutlu ürünlerinden denesin...

teşekkürler bidahakine denerim

• Merhabalar birde InkTec Mürekkep denemenizi rica ederim.InkTec mürekkepleri kartuşa özel olarak imal edilmektedir.Pigmentli mürekkeplerde pigment sevyesi yüksektir bu yüzden kafalarda tıkanma ve tonlamada sıkıntı oldukça azdır.www.armetamurekkep.com temin edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.