Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.579
Cevap
37
Favori
398.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 2 hafta önce 2006 model Kia Cerato Advance satın alarak ben de sizlerin arasına katılmış bulunuyorum.

Cerato Klübü başlığı altındaki tüm sayfaları dikkatle okudum, aracımla ilgili faydalı bilgilere sahip oldum. Emeği geçen tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür etmek istiyorum.

Forumda Kia Cerato ile ilgili gerçekten çok deneyimli ve bilgili arkadaşlar var.

Aracımla ilgili olarak dikkatimi çeken bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.

Aracımı belli bir süre kullanıp (genelde motor tam ısınmış oluyor) park ederek indiğimde, motor bölümünden ve daha çok aracın altından yanık kokusu, egzoz kokusuna benzer yoğun bir koku geliyor.

Servise götürüp sorduğumda, normaldir dizel araçlarda bu koku olur dediler. Ama benim önceki aracım da dizeldi ve böyle bir koku hiç duymadım.

Egzoz sisteminde kaçak olabilir diye incelettirdim, herhangi bi anormallik bulunmadı. Aracın içerisine bu koku hiç gelmiyor.

"TURBOŞARJLI ARAÇLARI DOĞRU KULLANMANIN YOLLARI" (http://forum.donanimhaber.com/m_22026445/mpage_1/key_/tm.htm) isimli forum başlığında, turbo sistemine sahip araçlarda turbo üzerinde yeralan "wastegate" sistemi ile turbonun fazla basınç durumunda egzoz gazının bir bölümünü tahliye ettiğini, bazı araçlarda bu tahliye sisteminin direk olarak dışarıya verildiği bazı araçlarda ise egzoz sistemine gönderildiği yazılmış.

Cerato'larda wastegate sistemi nasıldır? Benim aracımdaki koku bundan kaynaklı olabilir mi?

Ya da konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşların fikirleri nelerdir?

Saygılarımla,

• Hocam hayırlı olsun güle güle kullan kaç bin Km. de aldın ne fiyata aldın bende yana yana arıyorum bulamadım temiz bir cerato

quote:

Orijinalden alıntı: atamanbey

Merhaba,

Yaklaşık 2 hafta önce 2006 model Kia Cerato Advance satın alarak ben de sizlerin arasına katılmış bulunuyorum.

Cerato Klübü başlığı altındaki tüm sayfaları dikkatle okudum, aracımla ilgili faydalı bilgilere sahip oldum. Emeği geçen tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür etmek istiyorum.

Forumda Kia Cerato ile ilgili gerçekten çok deneyimli ve bilgili arkadaşlar var.

Aracımla ilgili olarak dikkatimi çeken bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.

Aracımı belli bir süre kullanıp (genelde motor tam ısınmış oluyor) park ederek indiğimde, motor bölümünden ve daha çok aracın altından yanık kokusu, egzoz kokusuna benzer yoğun bir koku geliyor.

Servise götürüp sorduğumda, normaldir dizel araçlarda bu koku olur dediler. Ama benim önceki aracım da dizeldi ve böyle bir koku hiç duymadım.

Egzoz sisteminde kaçak olabilir diye incelettirdim, herhangi bi anormallik bulunmadı. Aracın içerisine bu koku hiç gelmiyor.

"TURBOŞARJLI ARAÇLARI DOĞRU KULLANMANIN YOLLARI" (http://forum.donanimhaber.com/m_22026445/mpage_1/key_/tm.htm) isimli forum başlığında, turbo sistemine sahip araçlarda turbo üzerinde yeralan "wastegate" sistemi ile turbonun fazla basınç durumunda egzoz gazının bir bölümünü tahliye ettiğini, bazı araçlarda bu tahliye sisteminin direk olarak dışarıya verildiği bazı araçlarda ise egzoz sistemine gönderildiği yazılmış.

Cerato'larda wastegate sistemi nasıldır? Benim aracımdaki koku bundan kaynaklı olabilir mi?

Ya da konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşların fikirleri nelerdir?

Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_cancan

Hocam hayırlı olsun güle güle kullan kaç bin Km. de aldın ne fiyata aldın bende yana yana arıyorum bulamadım temiz bir cerato

Teşekkürler cancan_cancan,

Araç 42.000 km de, 21.750 TL ye aldım. Ben de çok aradım almadan önce. Herşeyini kontrol ettirdim ama nihayetinde ikinci el bir araç, umarım sıkıntılı bir durumu çıkmaz.

Saygılar,
  • Sayın Atamanbey,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, aramıza hoş geldin.
    Aracınızın km si orijinalse ( 2006 model 42.000 km gayet iyi) ve bakımları düzenli yapıldıysa sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Cerato emsal araçlara göre sorunsuz bir araçtır.
    Şimdiye kadar benzinli kullandıysanız, bahsettiğiniz koku dizel araçlara has bir koku, kia ve hyundai dizel binek araşlarda o kokuyu rahat duyarsınız. Bir arıza veya sorun olduğunu sanmam.
    Aracınızı güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Sayın Atamanbey,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, aramıza hoş geldin.
    Aracınızın km si orijinalse ( 2006 model 42.000 km gayet iyi) ve bakımları düzenli yapıldıysa sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Cerato emsal araçlara göre sorunsuz bir araçtır.
    Şimdiye kadar benzinli kullandıysanız, bahsettiğiniz koku dizel araçlara has bir koku, kia ve hyundai dizel binek araşlarda o kokuyu rahat duyarsınız. Bir arıza veya sorun olduğunu sanmam.
    Aracınızı güle güle kullanın.

Sayın İsmail Hoca,

Hoşbuldum, güzel dilekleriniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Aracımın kilometresi orjinal, tüm bakımları serviste yapılmış, kayıtlarda servis tarihleri ve kilometre detayları görünüyor. Aracın eski sahibi de titiz bir arkadaşmış, tüm bakım ve kontrol faturalarını dosya halinde teslim etti. Servis bilgisayar kayıtlarında da her türlü yapılan işlem yeralıyor. Zaten garantisi de haziran 2009 tarihinde bitmiş.

Önceki arabam da dizel bir araçtı (2005 Doblo 1.9 JTD Premio), 5 yıla yakın kullandığım o araçta benzer bir koku hiç duymamıştım.

Sanki egzos manifoldunun üzerine yağ veya mazot dökülmüş gibi, egzos gazı benzeri, hatta yanık lastik, yanık kablo benzeri bir koku duyuluyor. Serviste kontrol edildi problemli bir durum yok diye söylendi.

Ben Cerato modelini ilk defa kullandığım için dikkatimi çekti. Forumda çok daha tecrübeli kullanıcıların olduğunu biliyorum, belki onların da fikirleri olabilir bu konuda.

Tüm forum üyelerine saygılarımı sunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hia09

merhabalar;bir sorum olacaktı,bikaç gün önce arabamın (2006 cerato crdi) sol park lambasını değiştirdim,ancak çok kolay olmadı,yer darlığından dolayı aküyü sökmek zorunda kaldım.işim bitince aküyü tekrar taktığımda klima bazı konumlarda kendiliğinden açıldı,yol bilgisayarında gidilecek km bölümü yanlış gösterdi.Bunun sebebi aküyü söküp takmam mı?bu sorunu nasıl çözebilirim.cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

cevap veren arkadaşlara teşekkürler.kullanma klavuzunu dikkatlice okudum,sizinde dediğiniz gibi fabrika ayarına dönmüş.Basit bir işlem ile eski haline geri getirdim.
    -Ayrıca egsoz kokusu duyan arkadaş için;bende de o koku var,euro dizelin kendine has kokusudur.Belki de akaryakıt istasyonunun markasından (TOTAL) kaynaklanıyordur.

• arkadaşlar cerato nun cd çalarında sorun yaşayan arkadaşlar var mı...benim ya cd almaz ya okumaz ya da cd yarısına kadar alır...
  • sayın atamanbey cerato ailesine hoşgeldin.

senin derdini anlatayım sana.bahsettiğin şey araçtan indiğinde olan çiğ bir mazot kokusudur.bu koku ceratoya has bir koku değildir.bu Kokunun sebebi CRD dizellerdir.özellikle cerato gibi yeni nesil crd dizellerdir.bu koku ayrıca her zaman olmaz.ne zaman olur onuda söyleyim.aracı düşük devirli kullanırsan seninde aslında sorunun cevabını bulduğun ancak yeni olduğun için çözemediğin şey.yani turbo besleme sistemi içinde düşük devirden dolayı turboya çekilipde adam gibi devirli kullanmadığın için kalan çiğ mazot kokusudur.ikinci bir nokta aldığın dizelin içinde ufak tefek pislikler mutlaka olur.opet,shell,petrol ofisi hapsinde olur.bunlarda bir miktar koku gelmesine sebep olur.ancak bu koku hangi kaynaklı olursa olsun kesinlikle aracın içine hiç bir zaman sızmaz.çünkü yeni nesil ceratolarda harika bir yalıtım ve izolasyon sistemi vardır.

bu nedenle dizel özelliklede crd dizellerde düşük devir bir süre sonra motorda arızalara sebeb olur.bu nedenle vites değişimlerini kesinlikle 2500 devrin altında yapmayın.hatta motor ısındıktan sonra bir kaç sefer 3000 devirde filan yapın vites değişimlerini.benim aracımı kullanan bir kaç arkadaşım vardı.anahtarı bana geri getirdiklerine söyledikleri ortak cümle şuydu.

aracın motorunu çok güzel açmışsın.inanılmaz kaçıyor.crd dizellerin püf noktası budur arkadaşlar.

• Koku dizel kokusudur. Ben shell de çok alıyordum ama şuan poaş a geçtim. Duymadım fazla şu an. Bakalım ileride belirtirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

sayın atamanbey cerato ailesine hoşgeldin.

senin derdini anlatayım sana.bahsettiğin şey araçtan indiğinde olan çiğ bir mazot kokusudur.bu koku ceratoya has bir koku değildir.bu Kokunun sebebi CRD dizellerdir.özellikle cerato gibi yeni nesil crd dizellerdir.bu koku ayrıca her zaman olmaz.ne zaman olur onuda söyleyim.aracı düşük devirli kullanırsan seninde aslında sorunun cevabını bulduğun ancak yeni olduğun için çözemediğin şey.yani turbo besleme sistemi içinde düşük devirden dolayı turboya çekilipde adam gibi devirli kullanmadığın için kalan çiğ mazot kokusudur.ikinci bir nokta aldığın dizelin içinde ufak tefek pislikler mutlaka olur.opet,shell,petrol ofisi hapsinde olur.bunlarda bir miktar koku gelmesine sebep olur.ancak bu koku hangi kaynaklı olursa olsun kesinlikle aracın içine hiç bir zaman sızmaz.çünkü yeni nesil ceratolarda harika bir yalıtım ve izolasyon sistemi vardır.

bu nedenle dizel özelliklede crd dizellerde düşük devir bir süre sonra motorda arızalara sebeb olur.bu nedenle vites değişimlerini kesinlikle 2500 devrin altında yapmayın.hatta motor ısındıktan sonra bir kaç sefer 3000 devirde filan yapın vites değişimlerini.benim aracımı kullanan bir kaç arkadaşım vardı.anahtarı bana geri getirdiklerine söyledikleri ortak cümle şuydu.

aracın motorunu çok güzel açmışsın.inanılmaz kaçıyor.crd dizellerin püf noktası budur arkadaşlar.

Sayın drangelman & invisible & hia09,

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Malum şehir içi trafiği, dediğiniz gibi düşük devirlerde kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Genelde kısa mesafeli kullanımlarda bu kokuyu daha fazla duyuyorum. Tavsiyelerinize uygun şekilde kullanmaya çalışacağım aracımı.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atamanbey -- 25 Şubat 2010; 14:36:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskici2000

arkadaşlar cerato nun cd çalarında sorun yaşayan arkadaşlar var mı...benim ya cd almaz ya okumaz ya da cd yarısına kadar alır...

Sayın eskici2000,

Ben de ikinci el olarak satın aldığım 2006 Cerato CRDI advance aracımın üzerindeki Blaupunkt Essen MP35 CD çalarda benzer problemler yaşadım.

Elektronikçi olduğum için, CD çaları sökerek lensini değiştirdim ancak motor ve kasnakta da bozulma olduğu için sağlıklı çalışmasını sağlayamadım. Motor ve kasnağı da ilk fırsatta değiştireceğim.

Sizin CD çaların problemi büyük ihtimalle tozlanmasındandır. Cihazı söküp lens, dişliler, mikro switchler ve ön bölümde bulunan plastik silindiri temizleyebilirseniz sanırım probleminizi giderebilirsiniz.

Saygılarımla,

• iyi akşamlar .benim bi sorum olacak..aracım 2006 cerato crdi,3 yıldır cdçalarımdan çok memnundum.önce cd takıp çıkarırken sorun çıkarmaya başladı,bir süre sonra da hiç okumamaya başladı..muğlada oturuyorum.servise götürdüm..garantisi bittiği için ücretin bana ait olacağı istanbula yollanacağı söylendi pek içime sinmedi maliyet açısından.bir tamirciye verdim o da bir parçanın değişeceğini siparişle getirileceğini en az 50-60 lira masraf olduğunu söyledi..sorularım şunlar 1)bir sitede pioneer deh-2000 diye bir cdçalar gördüm fiyatı 150lira eski bir model sanırım..nasıl bir alettir? 2)eski blaupunktum kaliteli bişey midir?ben pek anlamam sesi iyi geliyordu bana 50-60lira masrafa değer mi ki düzeleceği de belli değil? 3)teyiplerin yerleri aynı mıdır?konsolda bir değişiklik yapmaya gerek varmıdır?ve aracın otomatik açılıp kapanan anteni bu teyiple uyumlu mudur yani yine cdplayerı açınca anten açılacak mı? cerato benim ilk aracım elektronik açısından bilgisizimm,yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum..zira arabamda teyp yok.kablolar filan görünüyor.:)bi an önce çözümlemem lazım..

• Merhaba ozgur-48,

Sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

iyi akşamlar .benim bi sorum olacak..aracım 2006 cerato crdi,3 yıldır cdçalarımdan çok memnundum.önce cd takıp çıkarırken sorun çıkarmaya başladı,bir süre sonra da hiç okumamaya başladı..muğlada oturuyorum. servise götürdüm.. garantisi bittiği için ücretin bana ait olacağı istanbula yollanacağı söylendi pek içime sinmedi maliyet açısından.bir tamirciye verdim o da bir parçanın değişeceğini siparişle getirileceğini en az 50-60 lira masraf olduğunu söyledi..sorularım şunlar

Ben de aynı arabaya sahibim. Aracın üzerindeki CD çalar, Balupunkt Essen MP35. Oldukça kaliteli bir cihazdır. Ses çıkış kalitesi de tatmin edici seviyededir.

Benzer CD okumama problemlerini ben de yaşadım. Ben elektronik konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduğum için, cihazı kendim tamir etmeyi denedim. Öncelikle lensi değiştirdim (35 TL) ama problem tam olarak düzelmedi. Daha sonra cd motorunu ve kasnağını inceledim, cd ler fazla balanslı döndüğü için okuma problemi olduğunu tesbit ettim, motor ve kasnağı değiştirip tamir etmeye çalışacağım ama şimdilik işlerimin yoğunluğundan dolayı uğraşacak zaman bulamadım.

CD tamir işleminin tecrübeli elemanlar tarafından yapılması gerekir. Aksi halde yapılan tamir işlemi fazla uzun ömürlü olmayabilir.

1)bir sitede pioneer deh-2000 diye bir cdçalar gördüm fiyatı 150lira eski bir model sanırım..nasıl bir alettir?

Pionner ses sistemlerinde kalitesini kanıtlamış bir markadır. Söylediğiniz modeli bilmiyorum ama ben de aracıma (eğer tamirinden sonuç alamazsam) yeni bir CD çalar almayı düşündüğüm için araştırma yaptım. Aşağıda linkini verdiğim cihazı da düşünün derim. Bu cihazda CD ye ilave olarak USB bellek ve SD card desteği de bulunuyor. Yorumları okursanız (400 den fazla yorum var) genelde kullananlar memnun. Fiyatı da 160 TL civarı.

http://www.hepsiburada.com/navitech-cdt-4700msu-usbsd-kart-girisli-cd-mp3-player/productDetails.aspx?categoryid=26080&productid=otdelcdt4700msu

2)eski blaupunktum kaliteli bişey midir?ben pek anlamam sesi iyi geliyordu bana 50-60lira masrafa değer mi ki düzeleceği de belli değil?

Blaupunkt Essen MP35 CD çalar oldukça kaliteli bir markadır. Tamir edilince sağlıklı çalışmasının garanti edilmesi durumunda 50-60 liralık bir masraf fazla değildir.

3)teyiplerin yerleri aynı mıdır?konsolda bir değişiklik yapmaya gerek varmıdır?ve aracın otomatik açılıp kapanan anteni bu teyiple uyumlu mudur yani yine cdplayerı açınca anten açılacak mı?

Blaupunkt piyasada kullanılan CD çalarlar ile aynı ölçülerdedir. Yeni alacağınız CD çalar büyük ihtimalle sorunsuz olarak yerine uyacaktır. Kablo bağlantılarını yeniden yaptırmanız gerekir sadece, onu da teyp servisleri zaten yapıyor.
    Otomatik anten çıkışı yeni cihazların hepsinde vardır. Yani otomatik anteniniz eskisi gibi çalışacaktır. Kablo bağlantısını düzgün yaptırmalısınız bunun için.

cerato benim ilk aracım elektronik açısından bilgisizimm,yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum..zira arabamda teyp yok.kablolar filan görünüyor.:)bi an önce çözümlemem lazım..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılarımla,

• slm arkadaşlar cerato kullanıcısıyım boş vaktimde buda benim yaptığım indigo gösterge YORUMLARINIZI BEKLİYORUMhttp://www.sahibinden.com/cerato_sport_beyaz_gosterge-33WQQaXQQ21931050WQQpXQQdisplayitem
  • Merhaba,

Internette araştırırken KIA araçlar ile ilgili teknik bilgiler veren bir site buldum.

Gerçi site Amerika'da, bundan dolayı Cerato modeli yerine Spectra modeli ile ilgili teknik bilgiler var. Spectra modelinin 2.0 benzinli olanı ile ilgili teknik detaylar verilmiş. Ancak, şasi, yürüyen aksam, iç dizayn gibi birçok özelliği Cerato ile aynı olduğu için ihtiyaç olduğunda yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Site adresi :

http://www.kiatechinfo.com

Siteye ücretsiz olrak mail adresinizle üye olabiliyorsunuz.

Saygılarımla,
  • Merhaba arkadaşlar artık bende aranızdayım.2005 kia cerato 1.6 Ex Premıum aldım.Hayallerimdeki arabaya kavuştum.Premıum serisi türkiyede çok az var.Denk gelmesi çok iyi oldu.Bir çok araba kullandım.Vectra.Astra,megane1-2,fokus,...kulandıklarımın en iyisi.Bu fiyata bu özellik ve kalite daha ne olsun.
  • Arkadaşlar bu arada cerato için krom cam çıtası nerden bulabilirim.İnternette sadece elif tunning diye bir yerde var oda çok pahalı başka nerde bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim...
  • yaşar hocam cerato forumunun yada benim türkiyedeki tek cerato başlığını oku.orda benim mavi led ışıklı kapı ledlerini koreden getirtirsin.bana toplamda 4 kapı ledi ( mavi ledli) kargo tuttarı 75 tl ye gelmişti.

www.ebay.com' gir.search kısmına kia cerato yaz.çıkar muhakkak ordan.

satıcının kullanıcı ismi kix-onfire dır.benim aldığım satıcının.çok dürüst bi elemandır.güvenebilirsin rahatlıkla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarkaymaz

Arkadaşlar bu arada cerato için krom cam çıtası nerden bulabilirim.İnternette sadece elif tunning diye bir yerde var oda çok pahalı başka nerde bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim...

Merhaba,

Cerato ile ilgili aksesuar (özellikle Krom) arayan arkadaşlara yardımcı olur düşüncesiyle bulduğum bazı parçaların linklerini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Ne yazık ki linklerin hepsi yurtdışı (eBay, Alibaba). eBay üzerinden direk satın alma imkanı var ancak Alibaba linkleri genelde üretici firmalar olduğu için direk satın alma imkanı yok. Yalnız üretici firmadan bilgi istenebilir ve numune (sample) olarak tek parça malzeme getirtilebilir.

Saygılarımla,

Kia Cerato Door sill with led / Ledli Kapı Eşiği
    http://www.alibaba.com/product-gs/235974997/Kia_Cerato_door_sill_with_led.html

Auto Window Closer for Kia Cerato / Otomatik Cam Kaldırma
    http://www.aliexpress.com/product-gs/272983393-Auto-Window-Closer-for-kia-cerato-wholesalers.html

CZJ-KA004 Abs Car Spoiler Kia cerato / Ledli Spolyer
    http://www.alibaba.com/product-gs/239831201/CZJ_KA004_abs_car_spoiler_kia.html

KIA NEW CERATO 3 WAY LED SIDE MIRROR SET signal FORTE / Sinyal Lambalı Yan ayna
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KIA-NEW-CERATO-3-WAY-LED-SIDE-MIRROR-SET-signal-FORTE_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1e58419bf6QQitemZ130329713654QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

KIA 2005+ Spectra/Cerato Chrome Interior Molding Set / krom iç Kaplama
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KIA-2005-Spectra-Cerato-Chrome-Interior-Molding-Set_W0QQitemZ280375065397QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item4147a7fb35

KIA 2005+ Spectra/Cerato Chrome Sunvisor Set / Krom Cam Çıtası
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KIA-2005-Spectra-Cerato-Chrome-Sunvisor-Set_W0QQitemZ370232854257QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item56339906f1

KIA 2005+ Spectra/Cerato Chrome Door Handle Set / Krom Kapı Kolu Kaplama
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KIA-2005-Spectra-Cerato-Chrome-Door-Handle-Set_W0QQitemZ370232845988QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item563398e6a4

05 09 Kia Spectra Chrome Mirror Cover 4pc Kit - Cerato / Krom Yan Ayna Kaplama
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-09-Kia-Spectra-Chrome-Mirror-Cover-4pc-Kit-Cerato_W0QQitemZ180475123372QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item2a0527d6ac

Kia Cerato Matt Chrome Rear Bumper Guard Plate New / krom Arka Tampon Koruması
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kia-Cerato-Matt-Chrome-Rear-Bumper-Guard-Plate-New_W0QQitemZ250584921121QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3a58067421

05-09 Kia Spectra Air Hole Chrome Door Pillar Post 4p
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-09-Kia-Spectra-Air-Hole-Chrome-Door-Pillar-Post-4p_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27a7cdfe45QQitemZ170319019589QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

05-09 up Kia Spectra Chrome Window Line Sill Trim 4p
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-09-up-Kia-Spectra-Chrome-Window-Line-Sill-Trim-4p_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem29fda245c6QQitemZ180348929478QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

05-09 Kia Spectra Chrome Door Handle Cover 8pcs Kit
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-09-Kia-Spectra-Chrome-Door-Handle-Cover-8pcs-Kit_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27a78ddbd0QQitemZ170314816464QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

05-09 up Kia Spectra Chrome Mirror Full Cover 2pc Kit
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-09-up-Kia-Spectra-Chrome-Mirror-Full-Cover-2pc-Kit_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27a91bb9a6QQitemZ170340891046QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

05-09 Kia Spectra Chrome Interior Kit Trim 10 pcs
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-09-Kia-Spectra-Chrome-Interior-Kit-Trim-10pcs_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem29fd571213QQitemZ180344001043QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Edit : Yeni ürün eklemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atamanbey -- 2 Mart 2010; 12:23:04 >

• Arkadaşlar benim arabada (2005 1.6 EX premium sedan) hava sıcaklığı sıfırın altına indiği zaman ön camın sağ tarafında bir takırtı geliyor.sanki sallanıyor gibi.Sizinkilerdede böyle bir şey oluyormu? Bide benim arabanım kolçağınız içnde siyah bir kutu var.Ayrıca Ön sol direkte kırmızı bir lamba var.Zannedersen alrm lambası.Orjinal kia yazıyor.Sizinkilerde varmı? Özellikleri nasıl yardımcı olursanız sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.