Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.579
Cevap
37
Favori
398.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canım çok sıkkın arkadaşlar 2 senelik arabamla ilk kez kazaya uğradım Kartal sol benzin deposunun oradan vurdu bana... Arabayı jilet gibi kesti... Çok üzülüyorum.... 0 hatalı olmak yetmiyor bazen. Fotoda koyim.... 2.500 Tl sigorta ihbarı var.
     CERATO KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 13 Nisan 2010; 17:58:12 >
  • Merhaba invisible,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Konu açılmışken tamir ile ilgili bir hususu hatırlatmak istiyorum.

Arka çamurluklar kaportaya kaynak ile tutturuluyormuş (ön çamurluklar civata ile monte ediliyormuş), bundan dolayı tamiri yaptıracağınız yerin uzman olması gerekir. Düzgün ve usulüne göre yapılmayan kaynak, macun ve boya işleri ileride arka çamurluklarda çürümeye sebep olabiliyormuş.

Arabamı satın alırken ekspertiz yaptırdığım servisteki kaporta ustası bu konuda beni uyarmıştı, ben de sizlerle paylaşmak istedim.

Saygılarımla,
  • Kia servisten şamamak lazım bu konuda bence...
  • İnvisible geçmiş olsun.
  • Teşekkür ederim ikinizede.
  • dün anadolu kia otomotivden 2007 model 50.000 de, tiptronik,benzinli,l1.6 ex 122 beygir comfort seri siyah renkli ceratomu aldım.
    orda çalışan bir akrabam sebep olana kadar kia markası aklımın ucundan bile geçmiyordu. ama aracı araştırdıktan ve kullancılarından bilgi aldıktan sonra hiç düşünmeden ceratomu aldım.

ilk izlenim olarak beni fazlasıyla tatmin etti.sessiz,konforlu,atak...yakıt tüketimi konusunda istanbul şehir içi trafiği ve otoban (izmite dönüş) karışık 7,1 lt tüketti.otobanda yakaladığı 5.3 lük tüketimi benim için memnuniyet vericiydi.tabi şehir içinde bu rakam 9.5 lt oldu. bir süre deneyip lpg olayına sonra karar vereceğim.

tiptronik araçlar içerisinde vites geçişi konusunda çok başarılı.neredeyse geçişleri anlamıyorsunuz.
    bu araçlar doğru bir satış politikası uygulansaydı türkiyede rekor kırabilirdi.

önceki aracım 96 clioydu.ben bu zamana kadar araba kullanmıyomuşum dedim kendi kendime. kokpiti kullanışlı,deri direksiyon şahane,kullanımı rahat.
    bagajı 4 kişilik bir aile için gayet yeterli.arka diz mesafesi ve iç ferahlığı yüz güldürüyor.

şimdilik bu kadar ilerleyen günlerde diğer izlenimlerimide paylaşmaya çalışacağım.
    herkese keyifli günler dilerim..

• Bence de bu işte bir yanlışlık var. Bizim 2006 Cerato daki depo 55+8 litre. Hadi taşana kadar koysunlar 63 değil de 65 olsun. Bence de nerdeyse 77 litre çok fazla olmuş. Pompada bir sorun olsa gerek. Genelde 90-100 km menzil kalınca taşana kadar fullerim. Bu şekilde 55-60 arası alıyor depo. Bir dahaki sefere aynı yere gitmeyin derim...

quote:

Orijinalden alıntı: danger_fou

arkadaşlar acil cvp bekliyorum kafayı yiycem
    yeni aldığım 2006 ex dizel 1.6 advance modeli ceratomun yakıt sarfiyatını ölçnek için depoyu fulledim yalnız dikkatinizi çekerim pompa attıktan sonra deponun agzına kadar manuel olarak doldurdum ve 238 tl
    ya bu makinanın deposu toplam 55 lt deilmi?
    yada siz kaca fulluyosunuz
    mazot 3.1 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: cougarcop

dün anadolu kia otomotivden 2007 model 50.000 de, tiptronik,benzinli,l1.6 ex 122 beygir comfort seri siyah renkli ceratomu aldım.
    orda çalışan bir akrabam sebep olana kadar kia markası aklımın ucundan bile geçmiyordu. ama aracı araştırdıktan ve kullancılarından bilgi aldıktan sonra hiç düşünmeden ceratomu aldım.

ilk izlenim olarak beni fazlasıyla tatmin etti.sessiz,konforlu,atak...yakıt tüketimi konusunda istanbul şehir içi trafiği ve otoban (izmite dönüş) karışık 7,1 lt tüketti.otobanda yakaladığı 5.3 lük tüketimi benim için memnuniyet vericiydi.tabi şehir içinde bu rakam 9.5 lt oldu. bir süre deneyip lpg olayına sonra karar vereceğim.

tiptronik araçlar içerisinde vites geçişi konusunda çok başarılı.neredeyse geçişleri anlamıyorsunuz.
    bu araçlar doğru bir satış politikası uygulansaydı türkiyede rekor kırabilirdi.

önceki aracım 96 clioydu.ben bu zamana kadar araba kullanmıyomuşum dedim kendi kendime. kokpiti kullanışlı,deri direksiyon şahane,kullanımı rahat.
    bagajı 4 kişilik bir aile için gayet yeterli.arka diz mesafesi ve iç ferahlığı yüz güldürüyor.

şimdilik bu kadar ilerleyen günlerde diğer izlenimlerimide paylaşmaya çalışacağım.
    herkese keyifli günler dilerim..

Sayın cougarcop,

Aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı kazasız, belasız, iyi günlerde kullanmanızı diliyorum.

Saygılarımla,

• Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim atamanbey.
    hepimiz için inşallah...
  • arkadaşlar birde benim araç 2007 olduğundan bu teybin altında diğer konudada anlatıldığı gibi boşluk var.
    bu boşluk için üstteki teyp sökülüp alttaki boşluğuda içine alacak bir görüntülü sistem takılabilirmi?

yada alt tarafa daha ufak lcd monitörlü bir teyp takılabilirmi? (piyasada satılan teyp-dvdler standartmı..yani bizim araca hepsi uyar mı?)
    yapmış olan dostlar varsa bir yol gösterirlerse çok sevinirim. bu konuda oldukça acemi sayılırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cougarcop

arkadaşlar birde benim araç 2007 olduğundan bu teybin altında diğer konudada anlatıldığı gibi boşluk var.
    bu boşluk için üstteki teyp sökülüp alttaki boşluğuda içine alacak bir görüntülü sistem takılabilirmi?

yada alt tarafa daha ufak lcd monitörlü bir teyp takılabilirmi? (piyasada satılan teyp-dvdler standartmı..yani bizim araca hepsi uyar mı?)
    yapmış olan dostlar varsa bir yol gösterirlerse çok sevinirim. bu konuda oldukça acemi sayılırım.

Merhaba cougarcop,

Teyp slotu ve altındaki boş slot sökülerek, bu boşluğa LCD ekranlı DVD player (navigasyon özelliklisi de var) takılabiliyor.

Bildiğim kadarıyla slot ölçüleri standart olduğu için uyumlu cihaz bulunabiliyor.

Alttaki boş slot ölçüsü biraz dar olduğu için standart oto cd çalarlar o slota sığmayacaktır.

Bu konuda oto müzik sistemleri ile ilgili çalışan firmalarla görüşürseniz size daha net bilgiler vereceklerdir.

Saygılarımla,

• teşekkür ederim...
    bu ürünlerden hepsi burada.com da biraz baktım.uygun fiyatlı olanları mevcut.ayrıca piyasadan daha ucuz..
    bu ürünleri montajı yapacak kişinin işyerinde gösterip öyle almak lazım..
    saygılar bizden...
  • Slm arkadaşlar bende bugun almış oldugum 2007 MOD. KİA CERATO1.6 LX BASİC 122 HP-(90 kw.)78.000 km de) BENZİNLİ modeliyle aranıza katılmış bulunmaktayım.İST /kartal dan kia calışanı bir arkadaştan aldım.fiyat 1 ay oncesine kadar 20.000 TL idi takip ediyordum.pazarklıkla nakit 18.250 ye aldım.servisinde gecmişine de baktırdım..aracda sadece on cam veon sag far degişik ve arka tampon surtmeden dolayı boyalı kaportada degişeniyok bu işlemlerde serviste yapılmış.serviste bu şekildede onaylattım gerisi orjinal bi sorunu yok...bu yazdıklarımdan sonra :)verdigim fiyat nasıl normal mi yada piayasaya gore daha uygun bir fiyata mı almışım...?
    suruş olarak ilk izlenimleerim : arac cok seri otobandan izmite gelirken 140 bastım banamısın demedi ve sesi içeri vermiyor daha da basmak istiyo ama lastiklere guvenip basamadım.:)....aynı modeli kullanan veya bilgisi olan arkadaşlara SORMAK İSTEDİKLERİM : kitabını inceleme fırsatım olmadı cvb larsanız sevinirim 1- triger kayışı bu model de var mı varsa kaç bin km degişmesi gerek 2- lastıkler orjınal hankgok 3 yıldır trafikte ama 78 bn olmuş serviste diş derinligine baktırdım 4.5 mm daha 3 yıllıklar ama km si cok gibi ne dersiniz acil degişmem lazım mı yada 6 ay idare ederler mi kışa dogru mu degiştireyim ? 3- lastık ebatları 185/65 R/15 kullanan arkadaşlar konfor ve sessiz bir suruş için hangi lastik modelini onerirler 4- LPG taktrmak istiyorum benim ki gibi aynı model kullanan arkadaşlar lpg taktıran varsa hangileri uyumlu ve randumanlı hangi marka sıralı sistemi onerirsiniz ve bu sıralı sistemler fiyatları markalarına gore nedir ? 5- aynı benzinli modeli kullanan deneyimli arkadaşlar KİA da yeniyim acemiyim bu yukarıdaki yazdıklarım dışında aracım hakkında bilmem gereken neler.ekstra tavisiyeleriniz nelerdir ozelllikle haftaya LPG taktırmak istiyorum acil cvb larınızı bekliyorum.....şimdiden cvblarınız için teşekkurler
    bu arada izmit teyim.LPG ve diger işlemler konusunda izmitte olan arkadaşlada yazarsa sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Canım çok sıkkın arkadaşlar 2 senelik arabamla ilk kez kazaya uğradım Kartal sol benzin deposunun oradan vurdu bana... Arabayı jilet gibi kesti... Çok üzülüyorum.... 0 hatalı olmak yetmiyor bazen. Fotoda koyim.... 2.500 Tl sigorta ihbarı var.
     CERATO KLÜBÜ

geçmiş olsun ya.. kendimizin dikkatli olması yetmiyor.. gelip vuradabiliyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

Bi ara da bana Euro4 motor kabul etmiyor avrupa onun için euro5 motor bekliyoruz diyordu satış temsilcisi. Şimdi Venga'da Euro5 128 hp dizel kullanılıyor ama hayla cerato 128 hp dizel yok ortada..

Bu arada Mazda 3 dizeli satışa sunulmuş..1.6 109 hp ford motoru var araçta..Mazda geç olmasına rağmen dizel getirdi inşallah Kia da getirir...

128 ps diye lanse edilen motor, bizim TR deki i30lardaki ceedlerdeki eski kasa ceratolardaki 115 pslik motorsa;
    Belki SAE normu gösterilerek 128 ps yazılmıştır
    115 DIN x1,12 = 128 SAE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackersun -- 5 Temmuz 2010; 7:54:13 >
  • Sağol @hackersun bilmiyordum bu bilgiyi.
  • Arkadaşlar benim 2006 ceratonun sürücü kapı alt tarafta ki hop. bozuldu diyafram yırtıldı sanırım. Ne yapayim ne alayım orjinal teyiple çalışcak (cd çalarlı teyp kia teyp) 1 tanesine kia service 100 yl dedi. içimden neler dedim. 50 liraya çift satıyor herkes
  • arkadaşlar yukarda yazdığım gibi 2007 benzinli ceratom var.
    aracı 1 hafta önce aldım.biraz bozuk yolda ve mıcırlı yolda ön göğüsten zırıltı şeklinde ses geliyor.
    teyp kapalıyken gerçekten sinir bozucu oluyor.
    bazı konularda bu seslerin würth spreyler sayesinde yok edildiği yazıyordu. sizce bu ses için ne yapabilirim?
  • ARKADAŞLAR BENİM ARABADANDA HAVA SUĞUKKEN UFAK TEFEK TIKIRTILAR GELİYOR.
    HAVA ISININCA FAZLA GELMİYOR.SİZİNKİLERDEDE ÖYLEMİ.
  • Merhaba,

Benim aracımın gösterge panelinden de benzer sesler geliyor. Yaşar beyin de söylediği gibi soğuk havalarda ses çok daha artıyor, sıcak zamanlarda pek ses gelmiyor. İlk fırsatta gösterge panelini söküp ses yapabilecek kablo, soket ve benzeri parçaları kablo bağı ve sünger ile izole etmeyi deneyeceğim. Gevşeyen civata varsa sıkıştırmak da sesi kecebilir.

Bir de dikkatime çekti, benim aracımdaki sesler özellikle aracımı motor frenine bindirdiğim zaman daha belirgin oluyor. Sanırım dizel motorun sarsıntılı çalışmasından kaynaklanıyor.

Bu arada Yaşar Bey, Hava kalite sensörünü (AQS) geçtiğimiz pazar günü tekrar söktüm. Bakım yapılabilecek bir parça değil, tozlanmıştı temizledim ve tekrar taktım. Ne yazık ki yine de çalışmadı. Aynı şekilde arabayı ilk çalıştırınca (A) düğmesine basarsam 5-10 saniye çalışır gibi yapıp kapanıyor. Sanırım yeni sensör alamaktan başka çare yok :(

Saygılarımla,

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.