Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.580
Cevap
37
Favori
398.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kadir kardesim bende lpg li 1.6 premium var şehirler arası yeni ölçtüm 0,15 kr şehir içi 0,23 kr yakıyor.Lpg fiyatı burda 1.85 tl.Tavsiyem aygaz euro lpg kullanma çünkü çok performans oluyor ama daha az km gidiyor.Bence en uzun giden lpg Milangaz veya Likitgaz.
  • arkadşlar herkes mutlaka doğru yolu bulacaktır burası bulanların yeri diye düşünüyorum aracım 2006 crdi cerato advant modeli uğraşmayı seviyorum arabayla ilgili elektronik aksamları biraz kurcalar oldum şimdiki merakım acaba amerika veya diğer ülkelerde olduğu gibi bende aracıma cruse kontrol taktırabilirmiyim diye bir araştırma yaptım servise sorarsanız her şey imkansız alışmışlar sök olmazsa yenisi hazır tak yolla sadece kia değil tüm servisler aynı herşeyin kolayına kaçıyorlar örnek verecek olursak en basidi aracıma 2007 sonrası ceratolara takılan bluetooth lu mp3 çalar double teyp aldım fakat mikrofon yoktu aramadığım yer kalmadı yenisini sipariş verelim falan olmaz böyle kullan muhabbetleri biraz uğraştan sonra işin sadece 50 kruşluk bir mikrofona bağlı olduğu çıktı ortaya bağladım ve kullanıyorum şimdi cruse kontrol kesin olmaz derler ama bana tüyo verecek arkadaş varsa resimde de görüldüğü gibi makul fiyatla alınabilecek bi ürün yardımcı olanlara minnettar olurum aracın manueli (servis) vardır herşeyini kurcalayabiliriz yeterki biri yol göstersin bekliyorum. bakmak isteyen incelesinhttp://www.mnrelectronics.com/kiacrco.html

• arkadaşım senin aradıgın ürünü çıkmacılarda bulabilirsin.kia sportage-hyundai coupe nin cruise control kolu orjinal cerato daki kolla aynı muhtemelende hyundai coupe nin cruise beyni senin arabana uyacaktır.ama illede sıfır istiyorsan çinde senin arabanın cruise control unit yedek parça olarak alabilirsin.
  • ismail hocam nerelerdesin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akeb

http://www.thecruisecontrolstore.com/ez-catalog/X380183/0008/spectramt020

daha ayrıntılı link bakıp inceleyin

Merhaba akeb,

Cruise control konusunu ben de araştırmıştım. Aslında yapılmayacak birşey değil diye düşünüyorum. Bazı üreticiler araç modellerine özel ürünler üretiyorlar. Böyle bir ürün bulunması durumunda montajının çok zor olacağını zannetmiyorum.

Araca özel üretim bulunmasa bile, universal cruise control setleri bile monte edilebilir.

Benim aracım manuel vites olduğu için pek düşünmüyorum ama elimden geldiğince yardımlaşmayı isterim. Ankara'da yaşıyorum.

Bir link de ben göndereyim. Bu firmanın sitesinde montaj kılavuzu da var.

http://www.rostra.com/cruise-control.htm

Saygılarımla,

• arkadaşlar ilginize teşekkürler aracın orjinal manuelini sağolsun firma(yabancı) mailime ulaştırdı ürün 10 gün içinde elimde olur sanırım universal kitlerin montajının karmaşık olduğunu ve uyuşmada problem yaşandığını yazıyor hayırlısı bakalım gelsinde o zaman yorumlarız tekrar teşekkürler. şu uzaktan kumanda tanıtma işine bir çözüm bulamadım nasıl tanıtılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akeb

arkadaşlar ilginize teşekkürler aracın orjinal manuelini sağolsun firma(yabancı) mailime ulaştırdı ürün 10 gün içinde elimde olur sanırım universal kitlerin montajının karmaşık olduğunu ve uyuşmada problem yaşandığını yazıyor hayırlısı bakalım gelsinde o zaman yorumlarız tekrar teşekkürler. şu uzaktan kumanda tanıtma işine bir çözüm bulamadım nasıl tanıtılıyor.

Merhaba akeb,

Araştırdığım kadarıyla, uzaktan kumanda tanıtım işi servis tarafından Hi-Scan Pro cihazı kullanılarak yapılabiliyor. Bazı otomobillerde olduğu gibi, uzaktan kumandayı tanıtma ile ilgili bir prosedürünün olup-olmadığı hususunda herhangi bir bilgiye erişemedim.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atamanbey -- 6 Nisan 2010; 9:13:55 >
  • sayın ceratocu arkadaşlar sizin şu anda uğraştığınız bu cruise control işi ile ben 2 sene önce uğraşmıştım.

belçikadaki kia avrupa deposunda, avrupadaki ceratoda kullanılan cruise control ünitesi mevcut.çelik motor müşteri hizmetleri ile görüşmelerim sonucu 1.5 milyara işçilik dahil takabileceklerini ancak aracın gebzedeki kendi tesislerine getirmem gerektiğini söylemişlerdi.tabiki fiyat uçuk bir fiyat.

sonra araya benim düğün işleri filan girince vazgeçmiştim.yakın zamanda yaptığım araştırmalarda sonradan takılan cruise control ünitelerinde istendiği zaman devreden çıkmama yada istendiği zaman çalışmama gibi sorunlarla çok karşılaşıldığını öğrendim.

benim tavsiyem bu olaylara girmeyin sakın.çünkü devreden çıkmazsa ne olacağını tahmin edin artık sizler.

servisler olmaz diyorlar ama işte benim dediğim bu risk yüzünden olmaz diyorlar.uğraşmak istemediklerinden dolayı değil.hatta ibrelerin sağ tarafında olan benzin ve motor sıcaklık ibaresinin olduğu bölümün en alt satırı ve en sağ tarafında güneşli bir havada bakarsanız ordaki cruise simgesini bile görürsünüz.avrupadaki 2.0 litre motorlu ceratolarda standart bu cruise.

bakınız benim sizlere tavsiyem aracın motor birimlerine yada elektronik devrelerine çok fazla yük bindirecek yada yürüyen aksamlar üzerinde kurcalatma yapmamanız yönünde olacaktır.biliyorum bu olaylar insanın içini gıdıklıyor resmen.yaptırayım anasını satayım ne olacakki diyorsunuz ama ben bu yollardan daha önceden geçtiğim ve baya araştırdığım için ordan biliyorum.

benden bir dost tavsiyesi.dikkate alanlara tabiki.insan tabiki cruise controlün bu araçta eksikliğini hissediliyor.ancak yok işte ne yapalım böyle kullanıcaz.

taktırırsınız belkide çatır çatır kullanırsınız.ancak risk hiç bir zaman sıfır olmaz bunu bilin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 6 Nisan 2010; 10:56:24 >

• merhaba arkadaşlar 2008 model lx basic kia aracım var ilk zamanlar araba soğuk iken gaza bastığımda ve bıraktığımda cıv-cıv diye ses yapıyordu son zamanlarda ses sıcak soğuk farketmiyor ses çok hissedilir oldu.yani gaza hafiften bastığında sanki kayış boşa döner gibi ses yapıyor ne olabilir başına böyle bişi gelen oldumu ne olabilir.fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ado74

merhaba arkadaşlar 2008 model lx basic kia aracım var ilk zamanlar araba soğuk iken gaza bastığımda ve bıraktığımda cıv-cıv diye ses yapıyordu son zamanlarda ses sıcak soğuk farketmiyor ses çok hissedilir oldu.yani gaza hafiften bastığında sanki kayış boşa döner gibi ses yapıyor ne olabilir başına böyle bişi gelen oldumu ne olabilir.fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

15 20 liralık bir kayış var belki onda problem olabilir. Ben ses yapıyordu hemen değiştim. Gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

sayın ceratocu arkadaşlar sizin şu anda uğraştığınız bu cruise control işi ile ben 2 sene önce uğraşmıştım.

belçikadaki kia avrupa deposunda, avrupadaki ceratoda kullanılan cruise control ünitesi mevcut.çelik motor müşteri hizmetleri ile görüşmelerim sonucu 1.5 milyara işçilik dahil takabileceklerini ancak aracın gebzedeki kendi tesislerine getirmem gerektiğini söylemişlerdi.tabiki fiyat uçuk bir fiyat.

sonra araya benim düğün işleri filan girince vazgeçmiştim.yakın zamanda yaptığım araştırmalarda sonradan takılan cruise control ünitelerinde istendiği zaman devreden çıkmama yada istendiği zaman çalışmama gibi sorunlarla çok karşılaşıldığını öğrendim.

benim tavsiyem bu olaylara girmeyin sakın.çünkü devreden çıkmazsa ne olacağını tahmin edin artık sizler.

servisler olmaz diyorlar ama işte benim dediğim bu risk yüzünden olmaz diyorlar.uğraşmak istemediklerinden dolayı değil.hatta ibrelerin sağ tarafında olan benzin ve motor sıcaklık ibaresinin olduğu bölümün en alt satırı ve en sağ tarafında güneşli bir havada bakarsanız ordaki cruise simgesini bile görürsünüz.avrupadaki 2.0 litre motorlu ceratolarda standart bu cruise.

bakınız benim sizlere tavsiyem aracın motor birimlerine yada elektronik devrelerine çok fazla yük bindirecek yada yürüyen aksamlar üzerinde kurcalatma yapmamanız yönünde olacaktır.biliyorum bu olaylar insanın içini gıdıklıyor resmen.yaptırayım anasını satayım ne olacakki diyorsunuz ama ben bu yollardan daha önceden geçtiğim ve baya araştırdığım için ordan biliyorum.

benden bir dost tavsiyesi.dikkate alanlara tabiki.insan tabiki cruise controlün bu araçta eksikliğini hissediliyor.ancak yok işte ne yapalım böyle kullanıcaz.

taktırırsınız belkide çatır çatır kullanırsınız.ancak risk hiç bir zaman sıfır olmaz bunu bilin.

+1 Ben her zaman orjinallikten yanayım. Sonradan eklemeler beni huzursuz eder. 2006 ceratoya sade park sensörü taktırdım arka tamponu yaptırınca onuda boyadılar oda orjinalmiş gibi duruyor sağolsunlar:)

Benim bir sorum olacak yakında 70000 de bakıma gidicem geç kaldım biraz ama gidemiyorum servise zaman yok işlerden. Yağı ben po nun yağını götürsem servise onlar onu doldururlar değil mi? 100 lira alıyorlar ayıp. Abim poda çalıştığı için bedavayada gelecek yağ. Kısca bakım yaklaşım 100 liraya gelir. Yapıyorlar mı bu yağı ben götürsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ado74

merhaba arkadaşlar 2008 model lx basic kia aracım var ilk zamanlar araba soğuk iken gaza bastığımda ve bıraktığımda cıv-cıv diye ses yapıyordu son zamanlarda ses sıcak soğuk farketmiyor ses çok hissedilir oldu.yani gaza hafiften bastığında sanki kayış boşa döner gibi ses yapıyor ne olabilir başına böyle bişi gelen oldumu ne olabilir.fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

Bir ara bende de öyle bir ses vardı. Servise gittiğimde sorunun Vantilatör Kayışı olduğunu söylemişlerdi. Fiyat tam aklımda değil ancak 80-90 tl di galiba. Büyük ihtimal seninde problemin Vantilatör Kayışıdır.
  • Arkadaşlar ben yağ ve filitre değişimlerini serviste yaptırmıyorum.Hava ve polen filitrelerini kendim alıp değiştiriyorum.Yağıda aldığım yerde bedava değiştiriyorum.Çok ucuza geliyor.ayrıca benzinli ceratoların orjinal yağı 5w40 dır.Ama servis 10w40 yağ kullanıyor.Piyasada 10w40 Castrol magnetek 55 tl civarında serviste 90 tl civarında.Yani kısacası her bakımı serviste yaptırmak şart değil.Servislerde yılda 4 defa kampanya yapıyor.Bu tarihlerde %40 a varan indirim yapıyorlar.Kia nın sitesinden takip etmek faydalı olur.
  • Kampanyaları zaten burdan da duyuruyoruz..Ben genelde servisi kullanıyorum.Pahalı olduğunu bilsemde nedense içim daha rahat ediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbob

ismail hocam nerelerdesin ?

Merhabalar,
    Aracınızın resimlerini inceledim. Gerçekten güzel olmuş. Güle güle kullanın.
    Bugünlerde iş yoğunluğumdan dolayı foruma bakamadım. Yoksa gelişmeleri ve forumu sürekli takip ediyorum. Arasıra Çelik motorla görüşüyorum. Ama bir adım yol alamadım. Dizel cerato konusunda. Getirmeyecekler galiba..
  • Açıkçası ben servislere pek güvenmiyorum.Fiyatı fazla yazmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
    örneğin arkadaşın benzinli ceratosuna dizel cerato hava filitresi taktılmış gözüküyor.Normalde fiyatı piyasada 10 tl servis işçilik hariç 33 tl yazmış.Ayrıca servisler arasında ciddi fiyat farkları var.Çogundada malesef özellikle küçük yerlerde yetişmiş eleman çok az.Tabi işi doğru dürüst yapan servisler var.
  • Evet 75000 bakımında cerato benzinli için SERVİS: 200 TL
    Özel Servis: 125 TL alıyor.
    Değişen parçalar : Hava-Yağ-Polent Filtresi, Bujiler, 4 lt yağ (3,4 lt)
  • 80.000 bakımımı Bostancı Sanayi sitesinde Kia-Hyundai servisinde yaptırdım , 5 litre mobil 1 yarı sentetik 10w40 yağ+yağfiltresi+hava filtresi+polen filtresi+mazot filtresi ve kablosu vardı değişik o + şanzıman yağını değiştirdik işçilik dahil 190 lira ödedim temiz hızlı oldu randevfu almayada gerek olmuyor daha ne olsun ;)
  • Arkadslar acil
    http://www.sahibinden.com/memurdan_kia_cerato-12WQQaXQQ22628149WQQpXQQdisplayitem
    21 binlira ciddi ilgileniyorum.gerci oparaya bayagı zorlanacam.
    nedersiniz fiyatı felan aracta degişen boyanan yok temiz bir arac.tabii ekspertiz felanda yaptıracam.
    birde bu LX ve EX diyor ne farkları var.bugunlerde almayı düşünüyorum o paraya ederi varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mizan23 -- 8 Nisan 2010; 1:02:54 >
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.