Şimdi Ara

Cep Telefonu Taksit Yasağı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , lg v30 plus almayı düşünüyordum ama taksit olmuyor aldıktan sonra taksitlendirme yapsam sıkıntı olur mu ? Ayrıca her kartta oluyor mu ? Yani aldıktan sonra taksite çeviremezsem yandık kısaca bir türlü emin olup alamadım telefonu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkylmz19990102 -- 18 Ağustos 2019; 11:17:28 >

• Ayrıca vatan direkt taksitle satıyormuş telefonları sanırım yada onun gibi birşey tam anlamadım ama internetten baktığımda stokta yok diyor v30 plus için , şubelerde olma ihtimali var mı ?
  • Cep telefonlarına taksit yapılmıyor (devletimiz sağolsun)

Vatan vb yerlerden aldığınızda mağazada anlık olarak bir banka ile anlaşmalı olarak kredi çıkarıyorlar. Bazı mağazalarda peşin fiyatına taksit yapılıyor (kredi kullanımı ile) ama oralarda da zaten telefonların fiyatı 300-500 TL daha yüksek.

Online sitelerde de anında krediler mevcut. Mesela hepsiburada da çeşitli bankaların kredileri var. Hepsinin taksitli fiyatı aşağı yukarı aynı.

Diğer bir yöntem de kredi kartından tek çekim satın alıp bankanızdan tutarı sonradan taksitlendirmek. Bu da hemen hemen aynı paraya denk geliyor. Yani taksitli işlem için faiz ücreti yansıyor.

Denizbank ve A101 ''faizsiz 2000 TL'' kampnayası devam ediyorsa en temiz o şekilde çözebilirsin. Ben öyle yaptım.

100 TL alışveriş fişi yeterli oluyor sanırım şuan. Ya da 100 TL a101 hediye çeki. Denizbank da sana kredi verdiğinde kredi kartı veya otomatik ödeme talimatı itelemeye çalışıyor ama sen kabul etmezsen bişey yapamazlar. Sanırım şuan sadece FASTPAY uygulamasını indirmek zorunlu. Onu da indir 2 gün sonra silersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Cep telefonlarına taksit yapılmıyor (devletimiz sağolsun)

Vatan vb yerlerden aldığınızda mağazada anlık olarak bir banka ile anlaşmalı olarak kredi çıkarıyorlar. Bazı mağazalarda peşin fiyatına taksit yapılıyor (kredi kullanımı ile) ama oralarda da zaten telefonların fiyatı 300-500 TL daha yüksek.

Online sitelerde de anında krediler mevcut. Mesela hepsiburada da çeşitli bankaların kredileri var. Hepsinin taksitli fiyatı aşağı yukarı aynı.

Diğer bir yöntem de kredi kartından tek çekim satın alıp bankanızdan tutarı sonradan taksitlendirmek. Bu da hemen hemen aynı paraya denk geliyor. Yani taksitli işlem için faiz ücreti yansıyor.

Denizbank ve A101 ''faizsiz 2000 TL'' kampnayası devam ediyorsa en temiz o şekilde çözebilirsin. Ben öyle yaptım.

100 TL alışveriş fişi yeterli oluyor sanırım şuan. Ya da 100 TL a101 hediye çeki. Denizbank da sana kredi verdiğinde kredi kartı veya otomatik ödeme talimatı itelemeye çalışıyor ama sen kabul etmezsen bişey yapamazlar. Sanırım şuan sadece FASTPAY uygulamasını indirmek zorunlu. Onu da indir 2 gün sonra silersin.
    Verdiğin bilgiler için çok çok sağolun hocam . Sanırım tek çekim aldıktan sonra taksitlendirme yöntemini izleyeceğim fakat garanti bank ile sorun olur mu sizce ? Diğer yöntemleri gözüm kesmedi fazla karışık geldi . Hepsiburadan alacağım ayrıca a101 için 100 tl üstü fişte var ama çok dallanıp budaklanıyor bu yöntemler . Ve babamın kartından alacağımdan en risksiz yolu arıyorum . 6 ay taksitlendirmeyle 230 lira fazladan ödeyeceğim telefon 2600 tl ye gelicek eğer olursa .

• brkylmz19990102 kullanıcısına yanıt
    Banka ile bir sorun olmaz hocam, her banka peşin alışverişi takside böler. Hatta bankaların işine geliyor vade farkı aldıkları için :) Garantinin sayfasına bak istersen sonradan taksitlendirmede ücret ne kadara geliyor diye.

Bu arada V30+ hepsiburada'da bittibitiyor satıcısında var. Ben pek güvenemiyorum onlara. Alacaktım son anda vazgectim. V30+ kullanıcılarının konusuna bak orada bir arkadaş sorun yaşamıştı geçenlerde, açılmış tamir görmüş bir cihaz yollamışlar, iade istedi tekrar sıfır açılmamış telefon gönderdiler falan. Başka satıcılara bak. Mesela amazon.com'un satıcı oldugu v30+ 100-150 TL daha pahalı ama ben olsam ondan alırdım.

Bir de ek bilgi kamera için alıyorsan çok tatmin edici bir cihaz değilmiş bilgin olsun. Ön kamera cok kötü. Arka kamera da idare eder. Fotoğraf için alacaksan başka cihazlara bak. Ama sağlamlık, su geçirmezlik, toza dayanıklılık, kablosuz hızlı şarj, quac Dac ses ile Hifi müzik olaylarını vs istiyorsan zaten başka seçenek yok o fiyata. Kamera haricinde amiral gemisi özelliklere sahip cihaz.

• quote:

Banka ile bir sorun olmaz hocam, her banka peşin alışverişi takside böler. Hatta bankaların işine geliyor vade farkı aldıkları için :) Garantinin sayfasına bak istersen sonradan taksitlendirmede ücret ne kadara geliyor diye.

Bu arada V30+ hepsiburada'da bittibitiyor satıcısında var. Ben pek güvenemiyorum onlara. Alacaktım son anda vazgectim. V30+ kullanıcılarının konusuna bak orada bir arkadaş sorun yaşamıştı geçenlerde, açılmış tamir görmüş bir cihaz yollamışlar, iade istedi tekrar sıfır açılmamış telefon gönderdiler falan. Başka satıcılara bak. Mesela amazon.com'un satıcı oldugu v30+ 100-150 TL daha pahalı ama ben olsam ondan alırdım.

Bir de ek bilgi kamera için alıyorsan çok tatmin edici bir cihaz değilmiş bilgin olsun. Ön kamera cok kötü. Arka kamera da idare eder. Fotoğraf için alacaksan başka cihazlara bak. Ama sağlamlık, su geçirmezlik, toza dayanıklılık, kablosuz hızlı şarj, quac Dac ses ile Hifi müzik olaylarını vs istiyorsan zaten başka seçenek yok o fiyata. Kamera haricinde amiral gemisi özelliklere sahip cihaz.
    Hocam babam bir türlü ikna olmuyor taksitlendirme yapacaklarına , ikna etmemi sağlayabilecek yazılı bir kaynak veya yazı var mı ? Müşteri hizmetlerinede ulaşamadım garanti bankasının , kart şifremi istiyorum deyin falan birşeyler diyor . Biliyorum çok komik bir durumdayım yardım lazım :(

• Ayrıca şöyle bir madde var taksitlendirme koşullarında

Yasal düzenlemeler gereği, elektronik eşya alımlarında, kulüp/dernek ve sosyal hizmetlerde 6 ay, saat dükkanları ve kıymetli taşlar ve madenler, mücevher ve gümüş takı dükkanlarında 4 ay olarak uygulanır. Telekomünikasyon, kuyum, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki alımlarında taksitlendirme yapılamamaktadır.

komunikasyon tam olarak ne oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Ayrıca şöyle bir madde var taksitlendirme koşullarında

Yasal düzenlemeler gereği, elektronik eşya alımlarında, kulüp/dernek ve sosyal hizmetlerde 6 ay, saat dükkanları ve kıymetli taşlar ve madenler, mücevher ve gümüş takı dükkanlarında 4 ay olarak uygulanır. Telekomünikasyon, kuyum, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki alımlarında taksitlendirme yapılamamaktadır.

komunikasyon tam olarak ne oluyor ?
    Bu yazı nerede yazıyor?
  • quote:

Bu yazı nerede yazıyor?

Alıntıları Göster
    Garanti bankası taksitlendirme detaylarında , başka bankaya baktım ordada öyle ama önemli değil kredi çekip almaya ikna oldular benim içinde iyi oldu her ay daha az ödemiş olucam onlara :) Ama bir telefon için bu tarz işlere girmek zorunda olmakta hakkaten komik . Şuan en ucuz amazonda hemde ordan almak için bahane oldu kısmet olursa telefon haftaya gelmiş olucak . Yardımların için çok çok sağol hocam . Eski g2 im bozulunca asus un ilk çıkardığı zenfone 6 yı kullanıyordum telefon rezaletti v30 un güzel hisler uyandırmasını bekliyorum :)

• brkylmz19990102 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hocam, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Dediğim gibi en mantıklısı Denizbank kredisi. Sen ona bak tarihini uzatmışlardı süresi geçmesin. Faizsiz olarak taksitlendirmiş olursun. :)
  • quote:

Hayırlısı olsun hocam, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Dediğim gibi en mantıklısı Denizbank kredisi. Sen ona bak tarihini uzatmışlardı süresi geçmesin. Faizsiz olarak taksitlendirmiş olursun. :)
    Sağolun hocam kredi işini başka biyerden hallettik sayılır bende telefonu sipariş verdim cuma , cumartesi ye elime geçmiş olur . Tekrardan yardımların için teşekkürler :)
  • Merhabalar,
    Konuyu hortlatacağım ama arkadaşın son sorusu benim de kafama takıldı. Kredi kartına sonradan taksit yaptırmak istesek banka bunun cep telefonu alımı olduğunu anlayabiliyor mu?
    Ben amazondan alacağım mesela. Bir sürü şey satıyor. Parayı çeken yer amazon ama çekim yaparkan ürün türü gibi bir seçim var mı ki banka bunu anlasın?
    Yoksa o yazı formaliteden mi ya da sadece telefon satan bayiler için falan mı?
  • AliYazıcı A kullanıcısına yanıt
    Kendi kendime cevap vereyim, başkasına da lazım olur :)
    Kuveyttürk sağlam kart ile önceden kredi kartı ayarlarından taksit belirledikten sonra yaptığım cep telefonu alışverişini taksitlendirdi. Hoop bu cep telefonu demedi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliYazıcı

Kendi kendime cevap vereyim, başkasına da lazım olur :)
    Kuveyttürk sağlam kart ile önceden kredi kartı ayarlarından taksit belirledikten sonra yaptığım cep telefonu alışverişini taksitlendirdi. Hoop bu cep telefonu demedi :)
    Hocam bende maximum var 3200 lük bir tel alacağım ama sonradan taksitlendirme yapmazsa diye çekiniyorum açıkcası.

3200 lük teli diyelim 6 taksit yapabildim bunun toplam gei ödemesi 3336 olurken taksitli nakit avans aldığımda 3200 tl 6 taksitle geri ödemesi 3366 oluyor. Acaba riske girmeden taksitli nakit avans mı alsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifomer -- 29 Nisan 2020; 2:33:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.