Şimdi Ara

Cenaze neden alkışlanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı cenaze definlerinde,cenaze namazı kılındıktan sonra,defin için mezara götürülürken alkışlanıyor.
    Öldüğüne sevinildiğindenmi,üzüntüdenmi,sebebi hakkında görüşleri olanlar varsa açıklıyabilirlermi.
    Saygı ve hürmetlerimle.

• aslında yapılan yanlış,cenaze mezarlığa götürülürken sukunet içerisinde götürülmeli.ne alkışlanmalı ne de tekbir getirilmeli.
  • cahillikten...
  • Yaptıklarından ötürü teşekkür ve tebrikten ötürü.
    Cahil olunca anlaşılmıyor tabi bu insanlar cahillikle suçlanıyor hemen :)
  • onore etmek için yapılıyor, art niyet aramaya gerek yok.
  • mallık olsun diye
  • o teşekkür ve tebrik neye yarıyorki insanlar her şeyi şova döküyor o alkış da bana göre şov ya da ölüm ötesini idrak edemedikleri için alkış, mum yakma vs. şeylerle bişiler yapmaya çalışıyorlar...Allah a şükür ben bu cahil halimle bunu anladım anlamayanların yolu açık olsun umarım ardından dualar yerine alkışlar gelir
  • saçma sapan bir şey..

+@funkmaster arkadaşımızın bu tarz sorulardaki yorumlarını pek ciddiye almayın..alkışlayın geçin..o da saçmalıyor çünkü bayaa bi
  • quote:

Orjinalden alıntı: garfield24

o teşekkür ve tebrik neye yarıyorki insanlar her şeyi şova döküyor o alkış da bana göre şov ya da ölüm ötesini idrak edemedikleri için alkış, mum yakma vs. şeylerle bişiler yapmaya çalışıyorlar...Allah a şükür ben bu cahil halimle bunu anladım anlamayanların yolu açık olsun umarım ardından dualar yerine alkışlar gelir

+
    szölerine katılıyorum zaten bizim kültürümüzde böyle bişey yok tamamen özenti ve gösteri
  • en masumane ifadeyle cahillikten...

cenazede sadece dua edilir.
  • Belki olen adamı sevmıyorlardır
  • Off süper öldü ya. Bu ölüş için xxxx'e bi alkış
  • ölen kişi şehitse olabilir diye düşünüyorum ama ayyaşın biri öldü diye alkış da tutulmaz yane
  • Ben öldükten sonra insanların arkamdan ağlaması yerine yaptıklarım için alkışlamasını yeylerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spawn34

Off süper öldü ya. Bu ölüş için xxxx'e bi alkış

• quote:

o teşekkür ve tebrik neye yarıyorki insanlar her şeyi şova döküyor o alkış da bana göre şov ya da ölüm ötesini idrak edemedikleri için alkış, mum yakma vs. şeylerle bişiler yapmaya çalışıyorlar...Allah a şükür ben bu cahil halimle bunu anladım anlamayanların yolu açık olsun umarım ardından dualar yerine alkışlar gelir

peki üzüntü , ağlama neye yarıyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkMourning

quote:

peki üzüntü , ağlama neye yarıyor ?

ağlamak da yanlış

• 1 fatiha okumanın ona neler kazandıracağını bilseler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

1 fatiha okumanın ona neler kazandıracağını bilseler

Alkıslayıp Fatiha Okumuyanların Fatiha Okuyanı Olmaz
  • aslında kötü niyet olduğunu düşünmüyorum. bir nevi öldün ama arkadan unutulmayacak değerler bıraktın mesajı gibi birşey.

tabi yaptıkları doğru değil. bir caneze alkışlanmaz fakat art niyet aramamak lazım cahillik.

(birde yaptıklarının yanlış olduğunu söylediğinizde geri kafalıkla suçlanıyorsunuz, işte onlar kara cahil)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.