Şimdi Ara

celestion TF1218 mi eminence ALPHA12 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 30cm bass hoparlörlerimi değiştirmek istiyorum,

amfimin çıkış gücü 8 ohm 2x90 watt

hangisini tavsiye edersiniz?

• Sanırım her iki hoparlör de açık hava sistemleri için. Ev tipi bass hoparlörlerin kenar körükleri daha fazla hareket etmesi için genelde esnek lastikten olur. Açık hava sistemlerindeki hoparlörlerin körükleri ise kumaş benzeri bir malzemeden yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terranigma

Sanırım her iki hoparlör de açık hava sistemleri için. Ev tipi bass hoparlörlerin kenar körükleri daha fazla hareket etmesi için genelde esnek lastikten olur. Açık hava sistemlerindeki hoparlörlerin körükleri ise kumaş benzeri bir malzemeden yapılır.

yurtiçinde hifi çıplak hoparlör bulma konusunda bir sıkıntı var maalesef, bulunabilenler genelde profesyonel amaçlı.

dediğiniz şekilde bulamıyorum, çapı 20-25 cm de olabilir yalnız teki 175 TL yi geçsin istemiyorum.
  • Evet, bahsettiğin sorunu çıplak hoparlörlerle ilgilenen benim gibiler sıklıkla yaşıyor. Elimde eşini bulamadığım 30cm Avrupa üretimi TVM marka bir hoparlör var.. eşini aradım ama piyasadan kalkalı baya olmuşlar. Çıplak hoparlör olarak hifi sistemler için bulabileceğiniz en düzgün hoparlörler Alman Westra (westa değil) hoparlörler ama onlar da artık tek tük bulunuyor. Elimde boşta 2 adet 4ohm 20cm Westra bass var. ilgilenirsen pm atabilirsin.

Sigma'da 30 cm'lik 8ohm Westra'lar var gözüküyor. 120 tl denmiş tanesine ama telefonda Asım bey ile görüşürseniz çifti için pazarlık yapabilirsiniz. Anfi olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Creek anfileri de Asım bey getirtiyor.

http://www.sigmases.com/plist/hifiDIY.html

http://www.stereomecmuasi.com/soylesiler/sigmases.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 7 Şubat 2011; 20:31:27 >

• sayın terranigma ilgilendiğin için çok teşekkür ederim,

30cm lik westraları sipariş ettim, 120 watt 8 ohm 12 inç 30hz ve parametrelerinin bilinen olması işime yarar özellikler.

sürücüler elime geçtiğinde izlenimlerimi burada yazacağım.

selamlar.
  • acaba anfinin modelini yazarmsın vede hoparlörü aldıgında görüşlerini bende kendi anfime baglarım belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: eros01

acaba anfinin modelini yazarmsın vede hoparlörü aldıgında görüşlerini bende kendi anfime baglarım belki

amfimin modeli sony 530ES

alışveriş hesapta olmayan bir sebepten dolayı gerçekleşmedi maalesef, şanssızlık diyelim.
  • FAITAL'ın aşağıdaki neodmiyum magnet kullanan modeli tr'de satılmasına rağman fiyatı çok abartılı değil. Teknik özellikleri baya iyi.

http://www.prosesisik.com/FAITAL_PRO_W12N8-200-urun834.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 17 Şubat 2011; 20:12:39 >
  • sayın terranigma vakit ayırdığın için teşekkürler,

şimdilik üç yollu bu kabinlere masraf yapmaktan vazgeçiyorum, ileride bu rakamların üzerine biraz daha ekleyip iki yollu kaliteli hazır bir ürün almayı düşünmek daha iyi bir fikirmiş gibi gelmeye başladı.
  • Pasif crossover devresini iptal edip direk sürmek istediğim kendi kolonlarıma da 30'luk bass çifti arıyordum ben de. O nedenle bir araştırma yapmıştım zamanında.

Riske girmek istemiyorsanız, doğrusunu yapmışsınız.. kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 18 Şubat 2011; 10:05:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.