Şimdi Ara

Celal Şengör Fan Club (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
5
Favori
6.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hafızası ve analiz yeteneği çok güçlü. Çok bilgili ve değerli bir insan. Hayranıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usermm1 -- 6 Şubat 2018; 20:6:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usermm1

Hafızası ve analiz yeteneği çok güçlü. Çok bilgili ve değerli bir insan. Hayranıyım.

Öğrencisi nasıl olunur, jeo müh mü yoksa direk jeoloji mi?

• Bizim oğlan jeoloji hariç her konuda konuşuyor, yine kızdırmış birilerini :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle hocam
  • başka ülke de var mı acaba bilim adamlarının her konuda otoriteymiş gibi davranması
  • olmaz mı çok var. ama bizdeki gibi hakaret ettiklerini hiç görmedim. bunun sebebi de celal şengör'ün disleksi hastalığından müzdarip olması, kendisi yayında açıklamıştı, empati kuramadığını söyledi.

kendisine naçizane tavsiyem her konuda televizyonda ahkam kesmemesi. jeoloji için çıkmalı tv'lere. hele bugün ettiği hakaretleri asla yapmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saye de -- 3 Mart 2018; 3:23:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

Bizim oğlan jeoloji hariç her konuda konuşuyor, yine kızdırmış birilerini :d

Oğlan dediğiniz Celal Şengör mü? Bir de ne oldu program mı yaptılar dostum?
  • Gereksiz çıkışlar yapmak yerine alanıyla öne çıksa daha iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Gereksiz çıkışlar yapmak yerine alanıyla öne çıksa daha iyi olurdu.

Çok tartışmalı bir konu bu. Kimisi sadece kendi alanında konuşsun diyor, kimisi ise bir alanda konuşmak için doktora yapmaya gerek yok diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenjuro11

http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/1860771-turk-basinina-bilimsel-test

daha çok fanlarını test etme oldu.

ney bu
  • ulpi kullanıcısına yanıt
    dünkü ''salak'' deme olayı. fatih altaylı ile basını test etmişler. altaylı abuk subuk konuş demiş celal şengör de kanuni'ye salak deyip ardından bu cümlem haber olur herhalde demiş.
  • quote:

dünkü ''salak'' deme olayı. fatih altaylı ile basını test etmişler. altaylı abuk subuk konuş demiş celal şengör de kanuni'ye salak deyip ardından bu cümlem haber olur herhalde demiş.

peki haber için söylese bile o görüşte miymiş, yoksa sırf dikkat çeksin diye mi hakaret etmiş
  • ulpi kullanıcısına yanıt
    altaylı şengör'e ''abuk sabuk'' şeyler söyle demiş. o da düşünmeden söylemiş o saçma lafı. yani kendisi bu görüşte değil. evet, haber olsun diye söylemiş.

abuk sabuk: düşünülmeden, mantıksız, saçma sapan söylenen sözler demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saye de -- 3 Mart 2018; 8:31:12 >
  • Nasıl bu görüşte değil? Adam çıktığı her programda konu kanuniye gelince kanuni hakkında böyle şeyler söylüyor zaten bu ilk değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ''salak'' dedi mi daha önce? düzgünce eleştirmiştir problem olmaz. sıkıntı hakaret etmesindeydi. bugün altaylı'nın yazısıyla onu düzeltti.
  • Salak minvalinde bir şeyler söyledi. Ama zaten ben celal hocayı severim kanuni hakkındaki görüşlerinin altına da imzamı atarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulpi

quote:

Evet dostum. Dün Kanuni hakkında "salak" dediydi, onu kastettim. Meğer önemli bir kitabın basımı için ilgi arıyorlarmış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ulpi

quote:

Evet dostum. Dün Kanuni hakkında "salak" dediydi, onu kastettim. Meğer önemli bir kitabın basımı için ilgi arıyorlarmış

Bazı ekşiciler gündemde kalabilmek için böyle açıklamalar yapıyor demiş, bu da var sanırım

• quote:

altaylı şengör'e ''abuk sabuk'' şeyler söyle demiş. o da düşünmeden söylemiş o saçma lafı. yani kendisi bu görüşte değil. evet, haber olsun diye söylemiş.

abuk sabuk: düşünülmeden, mantıksız, saçma sapan söylenen sözler demektir.

Türkçe dersi için teşekkürler ama bazıları için saçma ve hakaret olarak görünse bile Celal hoca için öyle değil gibi. Celal hoca Hegel'e de aynı lafı ettiydi ve Kanuni hakkında iyi düşünmüyordu.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.