Şimdi Ara

Çekim sorunu için ne yapmak gerek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar 9 aydır turkcellin çekmeyen 3g ve 4.5g siyle uğraşıyorum. sürekli talep açıyorum eskiden inkar ederlerdi şimdi baz istasyonu kurulacak inceleme devam ediyor gibi sürekli oyalıyorlar
    bunların bireyselevrak@turkcell.com.tr adresıne maıl atıyorum 1 sayfa nerdeyse anlatıyorum bu ilde turkcellin en kötü olduğunu şehrin merkezinde şikayet ettiğim konumda nasıl 3g ve 4.5g şebekesinin çekmediğini anlatıyorum yazıyorum ama 9 aydır hiç ama hiçbirşey yaptıkları yok taahhütüm var turkcelli bırakmak istemiyorum zaten sözleşme bitene kadar durmam gerekli fakat bu durumda ne yapmam gerekli o kadar berbat ki anlatılmaz
    3g ve 4.5 tek çizgi çekiyor yada sinyal seviye çubuğu bile yok çekiyor gibi ama veri transferi yok aramalar Allaha emanet
    bu durumda ekstra olarak ne yapmam gerek ek olarak btk üzerindende 2 kere şikayette bulundum papağan gibi aynı şeyi yazmışlar

• Evinizi kiralayın Turkcell'e. Hem ful çeker, hem de para kazanırsınız. Çekmiyorsa ve inceleme aşamasında ise rahat bir yıla kadar sürebilir bu iş, daha da uzayabilir.
  • diğer operatörlere geç, şehir içince TT iyice geliştirdi kendini.
  • sözleşmem var 2018 bu aylara kadar daha yane şehrın merkezi
    il zaten çok küçük 5 seneyi geçik burdayım hala belkı yaparlar diye dönüyodum ama hala aynı tas aynı hamam
    80.000 nufus lu trakya ili bura her kapalı alanda sınyal tak 1 e dusuyor baska operatörler burda turkclelı 4 e katlıyorlar ama sözleşmem var diye gidemiyorum
    @sis651 oturduğumuz yer apartman dıger apatmandakıler razı gelmez ki hocam o yuzden o iş yaş ama bu durum o kadar berbat ki turkcell çalışanı gorunce boğazlayasım geliyor ama tabi ki onların ne suçu var ama turkcell bende kine nefrete dönüştü % 1 lik 2 lik çekmeyen yer buraya mı düşmüş
  • DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt
    Neresi tam? Ben Muratlı'da şikayet ettim, iyi çeken 2G istasyon taşınınca iyi çekmez olmuştu. Yaklaşık bir yıl sonra istasyon polis eşliğinde kavga gürültü kuruldu. Ama nasıl işse hemen yanında kurulu eski Vodafone istasyonunu söküp birkaç sokak öte taşımışlar. Arsa sahibini bezdirmiş sanırım mahalleli, ya da Vodafone iyi para mı vermedi ne oldu bilmem. Şimdi istasyonda 3G de var 4G'de.

Kapaklı'dayım şimdi. Yazın sanırım iki istasyonlarında 4G vardı. Birkaç ay önce evimde 4G çekmiyor, 3G de verimli değil diye şikayet ettim, yer aranıyor dediler. Şimdi 4G olmayan istasyonu kalmadı ve açıkta her yerde çekiyor. Yeni istasyona hala yer bulamadılar sanırım. Ha sıkıntı, benim ev kuzeye şehir dışına baktığı için benim evde çekmiyor. :D Telefonu cam önünde 4G ile verimli kullanabiliyorum. Ha telefonu 4G'ye sabitleyince hiç sıkıntısız 4G çalışıyor ama bu sefer de arama gelmiyor. Hattı taşıyayım dedim, diğerleri daha da kötü burada. Halk baz istasyonu istemediği için hep kurulanları kaldırtmış, Turkcell saklı gizli iyi çalışmış.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    kısacası benim durumumu çözerler mi ?
    hocam kırklarelideyim müşteri hizmetleriyle görüşüyorum her gün ama her gün tarihler git gide uzuyor bu tarihler neden uzuyor anlamış değilim
    önceden mart nisan mayıs derken bana şimdi 1 temmuz 2017 de kurulcak deniyor bu nedir böyle tarihleri kimler atlatıyor
    müşteri hizmetleri çok boş kaset gibi aynı şeyleri söylüyor inceleniyor deyip deyip nolcak bu işin sonu bilmem tek diyeceğim bıktım usandım artık Allaha havale ediyorum bunları bu kadar iş güzarlık olamaz nefret ve kin bürüdü bunlara karşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaggeredByRuhtan -- 17 Nisan 2017; 23:9:26 >
    Çözmesine çözerler de kolay iş değil bu. Operatöre kalsa bir baz istasyonu diker hemen ama öyle değil işte. Baz istasyonunu dikecek yer bulmak zor. Doğuda okulun bahçesine bile koyuyorlardı istasyon kimse ses etmiyordu. Batıda ise köyün dışında istasyon dikiyorlar, köylünün tarlasında mahsulü kuruyacakmış diye tepki gösteriyorlar. Hani tamamen yer meselesi. Yer bulabilirlerse kurarlar. Tabi yıllık planlarında vs. de olması lazım ilgili bölgenin. Yoksa başka yerlerde iş varken onları durdurup ya da erteleyip şikayet gelen bölgeye kurulum yapalım demezler. 1 Temmuz uzak bir tarih, bence olabilir ama 1 diye net tarih vermiş olmaları doğru değil. Taşeronlar yapıyor bu işleri, müşteri hizmetleri de sadece onlardan gelen bilgilere göre bir şey söyleyebiliyor.
  • Arkadaşlar,

Ben bu milleti anlamıyorum;

Hem "telefonum çekmiyor!" diye şikayet eder

Hemde kurulu baz istasyonunu kaldırtmak için uğraşıyor..
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Ceplerinde çekmeyen telefonun testislerini kavuracağını bilmiyorlar...
  • talepler aramalar derken bastırıyorum böyle ama ne olacak bilmiyorum bir teknik çalışma var deyip duruyorlar bir de baz ıstasyon kurulcak dıyorlar hangisi dogru bılmıyorum sallayıp duruyorlar 10 senede gecse duzelmez taaahhütüm bitsin gidicem TT trakyada cok iyi
  • Aynı sorun trabzonda da mevcut baz istasyonuna millet karşı.cahil her yerde cahil
  • arkadaşlar müşteri hizmetleriyle görüşüyorum
    bireyselevrak@turkcell.com.tr maıl adreslerine mail atıyorum öyle bir sıçıp sıvıyorum ki bi küfür etmedğim kalıyor.
    hala günler haftalar erteleniyor şimdi tarih 10 temmuz 2017 oldu Allah diyorum başka birşey demiyorum.
    şehrin merkez konumunda bulunan bir yerde nasıl çekmez kafayı yedirtir cinsten 3g ve 4.5g kullanılamıyor rezalet

bana yapılcak başka birşey var mı ? mahkeme gibi ne bileyim veya başka şey ? taahhütüm bitse defolup gidicem
  • Bizde aynı durumdayiz internetten gectik telefon görüşmesi bile yapamıyoruz ankara mamak durali alıç da. Çalışmalarimiz devam ediyor diyorlar. Btk şikayet yazdim geri dönüşte olmadi
  • Turkcell bitmiş böyle rezalet olmaz çalışma falan yok yalan atıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Kesinlikle. Ceplerinde çekmeyen telefonun testislerini kavuracağını bilmiyorlar...

Testisi olmayanlar yaşadı ozaman
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    senin bir yorumun var mı kardeş çözüm nedir ?
    KIRKLARELİ gibi avuç kadar il de turkcell çekmiyor sözleşmemi feshedin ceza çıkarmayın çekip gideyim diyom olmaz dıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaggeredByRuhtan -- 27 Nisan 2017; 19:46:15 >
    Bursa'ya taşın :)Bursada olsan her türlü yardımcı olurdum kurdurudum kurumsal hat kullanınca paşa paşa ilgileniyorlar

anca öle kurarlar

ben TürkTelekom için öğrencileri gaza getirdim paso arayıp şikayet ediyorduk hep farklı hattan eylülde okul başlamıştı kasım ayında kurdular Aralık da faaliyete geçti .Birlikten kuvvet doğar
    hocam tanıdıklarım var söylüyom bosver ya onlarla mı uğraşcam dıyorlar
    E zaten eylemleri de daha çok onlar yapıyor, kocalar işte, onlar baz istasyonu dövmekte. :D
    En mümkün zamanda hattını başka bir operatöre taşıyacaksın, ya da acil iletişim ihtiyaçları için ikinci bir hat da alabilirsin diğer operatörlerden. Çekim gücü olayı tepki olan bir bölge ise zor bir şey. Taşeron istasyonu kurmaya gidiyor, mahalleli durdurup adamları geri yolluyor. Kapaklı'da baya oldu böyle, okulumda TT çektirmek için telefonları cama koyuyorlar arkadaşlar.

Geçen yaz Kırklareli'ye gittim ama sadece dışından merkeze doğru biraz girdim, onda da zaten 4G çekiyordu. Bkz. Sensorly
    nPerf'te de fena görünmüyor kapsama ama mutlaka kör noktada kalan yerler vardır. Bkz. nPerf

Genel olarak Trakya'da ciddi sıkıntı yaşadığım yerler pek olmadı. Kör nokta muhabbeti oldu ama. Muratlı'da Turkell istasyonun yerini değiştirdi, yeni istasyon kurulana kadar rahat kullanamadım. Hani çekiyor ama bana lazımken çekmiyor; artık müşteri hizmetleri arayınca ulaşamasın diye tencere altına saklıyordum telefonu ama yine ulaşıyorlardı. :D Bisiklet turlarımda da 3G'den 2G'ye düştüğü yerler ormanlık içi çukur yerler dışında pek fazla olmadı. Ama diğer operatörlerdeki arkadaşlar da sinyalsiz kalmasalar da verimeleri düşük oluyor, fotoğraf paylaşmak için telefonu havaya kaldırıyorlar falan. Ama şehir içinde pek sıkıntı olmaması lazım. Hangi operatör daha iyi çekiyorsa, ona geçebilirsin. Zaten ikisi de Turkcell'den ucuzdur. :D
    Bir ara Kırklareli'ye de süreceğim, kapsama haritasını daha iyi çıkaracağım o zaman. :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.