Şimdi Ara

CD Sürücü Görünüp Kayboluyor Lütfen Yardım ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarıma girdiğimde Cd Sürücü (E) bilgisyarımı açtığımda görünüyor kayboluyor sonra ortaya çıkmıyor :) bunu nasıl çözebiliriz ?

• sistemine sp2 yükle bu osrun xp nin standart sorunu. birde mutlaka cdrom ayrı bir ide kablodaise masteryap eğer ayrı kabloda ise mutlaka ortadaki master ucuna bağla sorun düzelecektir.
  • işletim sistemin nedir ? pc hakkında sistem hakkında Cd-rom sürücü hakkında bilgi vermen gerekiyor.

bendede böyle bir durum vardı Jumper ler Sorunu çözmedi.

Yani Sonuç CD-ROM bozuk :) kafasına göre muamele yapıyor
    1 gün okuyorsa 1 gün okumuyor kayboluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r00t_system -- 15 Nisan 2005, 1:46:37 >
  • Dostum Genç! Bilgisayarıma sağ tıkla. Özelliklere gir. Aygıt yöneticisine zıpla. Orada cd-rom driverını sil. Bilgisayarı yenşden başlat sistem otomatik tanıyacaktır cd-rom'u. Bi dene bakalım. İşini yarıcaktır.
  • XP Pro kullanıyorum P4 2,4 Ghz
  • Sağolun arkadaşlar ben bir deneyeyim bunları inş.
  • ne oldu sorunu bulabildin mi ?
  • donanımı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattığımda geliyor kullanılıyor bir süre sonra gidiyor yarın kasayı açacağım.

r00t_system buun by ThundeR ayrı ayrı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GencDesign -- 15 Nisan 2005, 2:30:04 >
  • Ben Teşekkür Ederim...
  • Aynisi bende de, arkadaslarimda da oldu. Cunku bilgisayarcimiz ortakti :)

Olay soyle gerceklesiyor hatta: Windows'u aciyorsun. Bilgisayarimi tikliyorsun, CD rom gozukuyor. Sonra tikladiginda filan, cuf diye gidiyor. Bidahi restart'a kadar gozukmuyor.

Sorun CD Rom a giden guc kablolarindan oluyor. Nasi mi, CD Rom a bagli guc kablosunu kontrol ettigin zaman bunun baska bi cihazla ortak kullanildigini fark edeceksin.

Cozum: Bos bi guc kablosunu tak. Inan sorun hallediliyor.
  • realmehmet çok sağol bunu deniyeceğim bugün.
  • sorun anakartla cdromu baglagan kabloların temassızlıgından yada arkdaşın soyledigi gibi guc kablosundandır..boş olan kablolarla veya mastersa slve felan bagla sorun hallolur..
  • Güç kablosunu istediğin kadar çoğaltıp farklı cihazlara girebilirsin.Sorun güç kablosunun paralellenmesinde olamaz.Bu windowsta olbilen bi durum genellikle yeni bir program yada donanım yüklediğinde yapar.SP2 yüklersen sorununun çözülmesi gerekir
  • bende de oluyor bu problem. aygıt yöneticisinde taratma yaptınmı yeniden ortaya çıkıyor .Cdrom sürücüsü ile bir sorunu var xp nin. ama win98 de bu sorun kesinlikle olmaz.
  • walla aynı sorun benim lg cd sürücüde de olmuştu.. garantiye götürdüm... iki hafta sonra sözde tamir edip gönderdiler.. şimdide arada bir yapıyor ama eskisi gibi deil...
  • Microsoft update sitesinden donanım update lerini yaptınız mı sisteminiz için.Bana da arkadaşın dediği gibi herhangi bir programdan kaynaklanan sorunmuş gibi geliyor.Yada direk aygıyt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir sekmesini tıklayın ordan direk update sitesine bağlanın o da gerekli update leri yapacatır.

*Birde arkadaşlar yaptığınız işlemlerin başarılı veya başarısız olduğunu yazın lütfen biz de öğrenelim
  • arkadaşım cd rom unun markası lg mi,genelde lg cd rom larda yapıyor bu olayı,eğer lg cd rom sa hemen değiştir yada,ide kablolarını değiştir,şöleki hdd yi tek ideye,cd romu ayrı ideye bağla,olmassa eğer dediğim gibi cd romu değiştir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buun

sistemine sp2 yükle bu osrun xp nin standart sorunu. birde mutlaka cdrom ayrı bir ide kablodaise masteryap eğer ayrı kabloda ise mutlaka ortadaki master ucuna bağla sorun düzelecektir.

Arkadaşa katılıyorum ve cd romunu hdd ile aynı ide kablosunda kullanıyorsan buda o hatayı veriyor. Mutlaka ayrı ide kablosuna bağlayıp mutlaka jumper ayarın master da olsun. Biosta da Secondary Master da görünsün. Cd rw ta kullanıyorsan eğer ide kablosu hdd den ayrı ve jumper ayarı master olacak gene cd romu bu kablo üzerinde , jumper ayarı bu sefer slave olacak bu ayarlar önemli. Biosta da
    Cd Rw Secondary Masterda görünecek, Cd roomda secondary slave da görünecek. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssayin72 -- 17 Nisan 2005, 21:45:57 >
  • Kaybolmayan CD Sürücü istiyoruz
  • Ben de istiyorum ama sonuç ne oldu onu da bir öğrenseydik iyi olacaktı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.