Şimdi Ara

CD-ROM YERİNE SSD TAKTIM AMA HIZI AZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dizüstü bilgisayarıma ssd takmıştım, bilgisayar uçtu tabi hâliyle. Daha sonra bir ssd daha aldım ve onu da cd-rom yerine taktım Akasa marka hdd kutusuyla.

Samsung Magician'dan performans testi yaptığımda ise arada büyük fark gördüm. CD-ROM yerine taktığım ssd, diğeri gibi yüksek sonuçlar vermedi.

Sanırım bunda Sata 3 ve Sata 2 port farkı var. Merak ettiğim şey de şu, bilgisayarda başka Sata3 portu var mıdır? İkinci ssd'yi ona bağlayabilir miyim? Ya da Sata 3 port eklenebilen bir şey midir?

Şimdiden çok teşekkürler.

• Bahsettiğiniz aparat Sata3ü sata2 ye çeviren bir aparattır.Anladıgım kadarıyla bilgisayarınızda 2. bir hdd yuvası olmadıgı için cdrom yuvasını kullandınız.

sata2 girişinden sata3 performansı beklemeyiniz, yani o performansı yakalamanız imkansızdır.

bkz: HDMItoVGA kablosunda nasıl görüntüde dalgalanmalar oluyorsa bahsettiğiniz performans kaybıda normaldir.

Umarım alternatif bir çözümü bilen forumdaş vardır. kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: oraykt

Bahsettiğiniz aparat Sata3ü sata2 ye çeviren bir aparattır.Anladıgım kadarıyla bilgisayarınızda 2. bir hdd yuvası olmadıgı için cdrom yuvasını kullandınız.

sata2 girişinden sata3 performansı beklemeyiniz, yani o performansı yakalamanız imkansızdır.

bkz: HDMItoVGA kablosunda nasıl görüntüde dalgalanmalar oluyorsa bahsettiğiniz performans kaybıda normaldir.

Umarım alternatif bir çözümü bilen forumdaş vardır. kolay gelsin

Anladım Hocam, teşekkür ederim.

Peki USB 3.0 uyumlu bir hard disk kutusu alsam, Sata3 portu gibi hız yakalayabilir miyim acaba?
  • bortecinem B kullanıcısına yanıt
    E-sata girişi var ise onun performans testlerine bir bakın derim.

edit:https://www.youtube.com/watch?v=m0guqz4QAls şöyle bi video buldum bir bakın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oraykt -- 10 Haziran 2016; 15:47:09 >
  • Sata girişinden dolayı hocam. Sata 3 ile sata 2 arasında fark var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.