Şimdi Ara

CD/DVDRom - CD/DVDRw - CD/DVDRam Yazılım Güncelleme ## Firmware Update Resimli Anlatım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
66.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: designxtech

quote:

Orijinalden alıntı: fien888

slm arkdaşlar nihayet datron firmasından mail geldi malesef benimkide yokmuş frimware .... verdikleri cvpta şöyle diyo....

DATRON...
    belirtmis oldugunuz DVD RW AD 7530A serisi icin yapılan arastırmalar neticesinde herhangi bir firmware güncellemesi bulunamamıstır.

Yapılan arastırmalar neticesinde, 7530A serisinin gecis serisi oldugu ve serinin devamı olan 7530B modeline gecis yapıldıgı bu nedenle firmware güncellemesi kullanılmadıgı sonucuna ulasılmıstır.

Siz, firmware güncellemesini, garantisi bitmis olan notebookunuzda dvd rw nin okuma yada yazmadaki hatasını gidermek icin kullanacaksanız emin olun cok fazla isinize yaramayacaktır.

Firmalar tarafından yayınlanan bu firmwareler, donanımsal hatanın giderilmesi amacından cok, dvd rw nin ic yazılımından kaynaklanan kararsızlıkların giderilmesi amacını tasımaktadırlar.

benim gibi arayıpta bulamayan arkdaşlara bilgilendrme.. tşk ederim bna yardım ettiğiniz için yalnız son sorum cd rom değişicem nekadar dır fiyaatları bildğiniz site veye tavsiye ettiğiniz ürün varsa...

awallabilla okumuyosun herhalde. saçmaladıkları doğru ama sende saçmalamışsın. firmware update i yok demiş herif :) bi daha oku derim

okudum zaten .. nerde saçmalıyorum söyler misiniz? adam ''firmware yok, olsa da çok fazla işinize yaramaz zaten'' demiş.. ben de saçmalamışlar diyorum.. saçmalamış mı oluyorum bunu söylerken?

asıl saçmalık bir cihazın ana yazılımının olmaması.. hele bunu bir de firmanın kendi ağzından duymak.. sizin amacınız ne onu da çözemedim ya neyse.. katkılarınızdan ötürü kutluyorum

• slm nihayet dvd yazdım frimware yok ama kolanya vare var arkadaşlar aramadığım site kalmadı nihayetinde çözümünü buldum ilkte saçma geldi ama.. kulak çöplüğüne biras kolanya damlattım ve lensini hafifçe sildim dvd taktım bi baktım yazdırdı çok şaşırdım yani demek istediğim toz tutmuş arkdşların bilgisine lens temizleyiciside denene bilir gelelim datron firmasına onlarda milletten nekadar para koparırız diye düşünüp cvp verirken kimse kimsenin halinden anlamıyo yinede araştırmak en iyisi tşk herkeze...
  • ben bir şey sorabilir miyim ? ben de TSSTcorp CDDVDW SH-S223F diye bir cd rom var tam 1 yıl önce aldım.Bana samsung dediler bunu alırken ki ben samsung istemiştim neyse.Bu marka bana sahte geldi gerçekten samsung mu ? yoksa ben mi kazık yedim.Ayrıca bir şey daha var ben bunda dvd yazamıyorum daha doğrusu boş dvd takıyorum ama görmüyor.Görmüyor derken şöyle dvd şekli değişiyor bilgisayarımdan bakınca ama sağ tıklıyorum özellikler diyorum kullanılan ve boş alan 0 bayt diyor yani böyle görmüyor.Acaba bunun dvd yazma özelliği yok mu?

ayrıca bende oyun yüklerken aşırı derecede yavaş yüklüyor mesela cod mw 2 'yi 2 saatte yüklüyor.Pes 2010 u 1,5 saatte yüklüyor vb.Acaba update yaparsam geçer mi bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kamikaze57 -- 4 Şubat 2010; 18:45:26 >
  • Çok teşekkürler. Faydalı bir konu olmuş.
  • gerçekten çok sağol oyunlarım eskisinden binkat daha hızlı yükleniyor.
  •  CD/DVDRom - CD/DVDRw - CD/DVDRam Yazılım Güncelleme ## Firmware Update Resimli Anlatım

Hocam problem nedir ?
    Hedef bulunamadı gibi bir uyarı alıyorum.
    DriverUpdate kısmına henüz geçemedik.
    Rom modeli Asus DRW-1608P2

CD/DVDRom - CD/DVDRw - CD/DVDRam Yazılım Güncelleme ## Firmware Update Resimli Anlatım

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguRH+

CD/DVDRom - CD/DVDRw - CD/DVDRam Yazılım Güncelleme ## Firmware Update Resimli Anlatım

Hocam problem nedir ?

başka sürümler deneyin.. mesela;http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/ODD/DVD-RW/DRW-1608P2/ASUS_DRW-1608P2_FW139EU.ZIP

• quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

quote:

Orijinalden alıntı: ozguRH+

Hocam problem nedir ?

başka sürümler deneyin.. mesela;http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/ODD/DVD-RW/DRW-1608P2/ASUS_DRW-1608P2_FW139EU.ZIP

Önceden DVDrom'u PC ye tanıtmak gerekiyor mu?
    Eğer gerekiyorsa ben tak kullan olarak kullanıyorum. Herhangi bir driver yüklemedim baştan beri.

• ozguRH+

Drivera hacet yok.. zaten güncelleme için hazırlanmış olan program otomatikman görüyor optik sürücüyü ve yüklemeyi yapıyor.. diğer sürümlerden denediniz mi? sonuç nedir ?
  • bence acemiler denemesin, cihazda kalıcı hasarlar ortaya cıkabilir.
  • selam sony dvd rw aw-g170a im var dvd -r çalıştırmıyor güncellemesini bulamadım güncellemesin bulabileceğim bir adres bulabilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

ozguRH+

Drivera hacet yok.. zaten güncelleme için hazırlanmış olan program otomatikman görüyor optik sürücüyü ve yüklemeyi yapıyor.. diğer sürümlerden denediniz mi? sonuç nedir ?

tmm güncelleme başarılı oldu, teşekkürler.
    fakat DVD rom önceden yazdığı DVD leri bile okumuyor okudukları da çok nadir.
    Ben bu problem için denemek istemiştim sonuç alamadım.
  • Arkadaşlar bende Toshiba Satellite A300-149 var.Fakat bilgisayarı her açtığımda HL-DT-ST DVDRAM GSA-T40N yazan bir uyarı çıkıyor ve sürücüyü tanıtın diyor.Güncellemek mi gerekiyor bilemedim.Allah rızası için var mı yardım edebilecek bir arkadaş ?
  • selam bana bu konuda acil yardım edermisini elimde lenovo B560 laptop var dvd rw si hicbir cd yi ve hicbir dvd yi okumuyor markası
    TSSTcorp CDDVDW TS-L633F ATA DEVİCE bana bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirm. firmware yuklenmesi lazım dediler ama yuklemesini bilmiyorum ve nereden indiricegimi de . ilginize şimdiden tesekkur ler
  • Benim dvd-rw sapıttı ya dvdleri falan bayagı zorlanıyor okurken cd de bile tozlanma falan yok yazdıra işlemi yaparken 2dk sonra başlıyor güncelleme sadece HL-DT-ST DVD-RAM GH22NS30 ATA Device için buldum ama indiremedim nedense yardımcı olabilirmisiniz
    HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device Buda bulamadıgım.
  • konuyu açan arkadaşa teşekürler.böyle birşey olduğunu bilmiyordum.bilgisayar servisine dvd sürücüm dvd okumuyo ve yazmıyo dedim.bana 100 lira masraf çıkardı değişecek diye. servise götürünce demiyolar firmware güncellemesi yaptık oldu 5 lira yeter diye.teşekkürler kardeş.dvd sürücüm düzgün çalışmaya başladı.teşekkürler
  • Bu indirme işlemi her bilgisayar markasında geçerlimi benimki RW de
  • Ben Arçelik IDEAL-PC GOOD kullanıyorum. Dvd sürücüsünün markası ne bilmiyorum. Bilen varsa yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LTWYL

Benim dvd-rw sapıttı ya dvdleri falan bayagı zorlanıyor okurken cd de bile tozlanma falan yok yazdıra işlemi yaparken 2dk sonra başlıyor güncelleme sadece HL-DT-ST DVD-RAM GH22NS30 ATA Device için buldum ama indiremedim nedense yardımcı olabilirmisiniz
    HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device Buda bulamadıgım.

Bir yıldır bekliyorum birisi bana cevap versin lütfen
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.