Şimdi Ara

Cd den önyükleme için bir tuşa basın yazısı çıkmıyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yardım edin benim sorunum bilgisayarım çöktü ve format atıcaktım ama bir türlü atamıyorum ...

cd yi takıyorum biosa giriyorum adwanced biostan cd romu seçiyorum f10 la save lıyorum .. bilgisayar açılıyor anakart ekranını geçiyor boot from cd diyor ama cd den ön yükleme için bir tuşa basın demiyor direk biçimlendirme sayfasına yönlendiriyor kendini ... sonra tabikide c yi ntfs olarak biçimlendiriyorum sonra dosyaları kopyalıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor ... ve yine cd den önyükleme için bir tuşa basın sayfası çıkmıyor yine biçimlendirme sayfasına yönleniyor ne yapmam gerekiyor arkadaşlar .. c sürücüsünü sildim tekrar oluşturdum ntfs olarak çabuk ta denedim normal denedim olmadı biosu sıfırladım yine olmadı yardımlarınızı bekliyorum ...

• Hocam xp cdsi nasıl bir cd dir?Orjinal, orjinalden kopya, katılımsız, özel bir xp cdsi mi?

Cd değiştirebiliyorsanız başka bir cd ile deneyin..Ayrıca düşük ihtimal olsa da klavyede bir tuş basılı kalıyor olabilir.Sana tavsiyem ilk boot ediyor ya, C yi falan biçimlendiriyorsun..Geçici dosyaları kopyalıyor..O bittkten sonra yeniden başlatıyor pcyi..İşte o anda Cdromdan xp cdsini çıkart..
    Windows kurulum ekranı gelecek mi bakalım?(gelmesi lazım normalde)

O ekran gelir gelmez cdyi tekrar geri takk..

Bu da microsoftu kandırma yollarından birisidir..

(Neden bunu anlattım..Geçenlerde bir pcde seninkisinin aynısı oluyordu..Hep aynı biçimlendirme ekranına geliyordu..Sonradan farkettim klavyede bir tuş bozuk,basılı kalıyormuş..O benim yerime her açılışta tıklıyor boot etmek için :)...Dediğimi yaptım, ikinci açılışta cdyi çıkarttım HDD den başladı (xp kurulum ekranı geldi) hemen cdyi taktım aynen devam

Kolay gelsin

• kardeşim original değil bu en başta ama entegrelide değil sp2 original in kopyası anlıcan... 7 8 cd yle denedim yine aynı sorun klavyeyi de öbür pc yle değiştirdim farkeden bişi yok zaten bunların hepsini denemiştim dediğin gibi dosyaları kopyaladıktan sonra reset atıyor cd yi çıkarıyorum şöyle bir hata alıyorum ...'GEÇERSİZ BÖLÜM HATASI' diye bir hata alıyorum yani cd rom boş olunca geçersiz bölüm hatası diye bir uyarı alıyorum herşeyin çalışması normal ama anlam vermiş değilim lütfen bana yardım edin yaa 1 günden beri kafayı yedim dediğim gibi kardeşim klavyede cd de problem yok sadece sorun kendi başlaması ne yapmam gerekiyor ...
  • ya arkadaşım Cd boot olmuyor anladın mı? Cd de sorun var ya da okuyucunda
  • kardeşim cd sürücüsünüde değiştirdim cd yide bot oluyor cd boot from cd yazısı çıkıyor ve direk yükleme yapıyor cd den önyükleme için bir tuşa basın demiyor anlıcanız cd yi çıkarıyom tam yeniden başlayınca kopyalıyınca yani bu sefer direk geçiş yapması gerek bu sefer verdiği hatada '' GEÇERSİZ BÖLÜM HATASI'' Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar .
  • bios pilini çıkartıp 10 dk bekleyip takın..bir de öyle deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: realturk28

kardeşim cd sürücüsünüde değiştirdim cd yide bot oluyor cd boot from cd yazısı çıkıyor ve direk yükleme yapıyor cd den önyükleme için bir tuşa basın demiyor anlıcanız cd yi çıkarıyom tam yeniden başlayınca kopyalıyınca yani bu sefer direk geçiş yapması gerek bu sefer verdiği hatada '' GEÇERSİZ BÖLÜM HATASI'' Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar .

O halde cdyi hazırlayan direkt ön yükleme dosyalarını (kur dosyaları) size sormadan yüklüyor.. doğru mu anlıyorum? O halde kur dosyaları kopyaladıktan ve windows yüklendikten sonra restart atınca cdyi cıkarın kurulum devam etsin.. denediniz mi ?
  • cd den kaynaklanması gerekir bende atamıyordum cd denmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

quote:

Orijinalden alıntı: realturk28

kardeşim cd sürücüsünüde değiştirdim cd yide bot oluyor cd boot from cd yazısı çıkıyor ve direk yükleme yapıyor cd den önyükleme için bir tuşa basın demiyor anlıcanız cd yi çıkarıyom tam yeniden başlayınca kopyalıyınca yani bu sefer direk geçiş yapması gerek bu sefer verdiği hatada '' GEÇERSİZ BÖLÜM HATASI'' Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar .

O halde cdyi hazırlayan direkt ön yükleme dosyalarını (kur dosyaları) size sormadan yüklüyor.. doğru mu anlıyorum? O halde kur dosyaları kopyaladıktan ve windows yüklendikten sonra restart atınca cdyi cıkarın kurulum devam etsin.. denediniz mi ?

onuda denedim kardeşim cd yi çıkarıp ta denedim o zamanda ''GEÇERSİZ BÖLÜM HATASI'' Diye bir hata aldım kaç tane cd denedim olmadı

• arkadaşlar sorunu çözdüm c ve d disc de bozulma yaşandığı için öle bir uyarı verirmiş yapılacak iş harddisci komple silip tekrar formatlamak yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.