Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
809
Cevap
31
Favori
72.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam adaptöru kenara bırakalım. Ama şöyle anlatayım. 12 volt 2 amper adaptörü takınca gündüz ışığın yoğun olduğu bir saatte olsa ir ledler yanmaya başlıyor. Fakat 24 volt ac adaptörü bagladigimda ir ledler yanmadı (gündüz) sonra üzerini kapadım ışık almayacak şekilde baktım ir ledler yanıyor tanı gece görüşe geçiyor. Sadece merak ettim böyle mi olması gerekir diye . Zira dediğiniz gibi muhtemelen daha sağlıklı çalışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esas problemim kamerayı yonlendiriciye bağlıyorum başlıyor reboot etmeye 10 saniyede bir. Fakat PC ye direk ethernet girişinden bağlıyorum sorunsuz çalışıyor. PC de ağ ayarı yapmadım. Direk 169.254.5.97 adresinden arayüze ulaştım. Ve saat 15:30 dan beri sorunsuz çalışıyor. Yonlendiriciye bagladigimda neden böyle oluyor anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 30 Ağustos 2019; 22:12:24 >
  • İnşallah anlatabilmisimdir.

• Yani şu an kamera yonlendiriciye (router) bağlı degil. Direk PC nin ethernet girişinden bağlı.

• Normalde yonlendiriciye bağlı olduğunda hem 192.168.2.100 hem de 169.254.5.97 adresinden arayüze ulaşabiliyorum. Tabi cihaz tekrar tekrar yeniden başlıyor bir işlem yapılmıyor.

• Fakat dediğim gibi direk PC nin ethernet girişine bagladim. Ve 169.254.5.97 adresinden arayüze ulaştım. Ağ ayarları otomatikte bu arada. 7 saattir çalışıyor.

• İlk resimde basic menude gördüğünüz gibi ip ayarları manuel olarak 192.168.2.100 zira yönlendirici başlangıç adresi 192.168.2.2. ikinci resimde network ayarları var altında ddns vs. en altta sayfada görünmüyor ama "oto ip yapılandırma" diye bir seçenek var oraya tıkladığımda yine resimde gördüğünüz yerde yazan 169.254.5.97 adresi var. Bunu ben yapmadım. Acaba bununla ilgili bir sorun mu var? İnanın çok uğraşıyorum. Yani hemen soluğu burada almıyorum . Lakin sonuç alamayınca sorma gereği duyuyorum. Hakkınızı helal edin lütfen.
    CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

• motomurat kullanıcısına yanıt
    Ag ayarlarini manuel yapiniz, otomatik degil, birde alarm kismina bir bakin, sanirim rebot olayi kayotli bir hata durumuna istinaden, bi alarm, hata ve bakim kismina bir bak derim, birde saatinin dogru oldugundan emin ol

Ir ledler gunduz yanmaz, normal degil, ir ledler yandiginda goruntunun siyah beyaz olmasi gerekir

• Ağ ayarları derken PC de bahsediyorum. Normalde direk ethernet girişinden bağlı olan kameraya erişmek için ağ ayarı yapmak gerekiyor ya. Onu yapmadım yani. Zaten
    manuel ayar yapmadigim için 192.168.2.100 adresi yanıt vermiyor. Fakat 169.254.5.97 arayüze giriyor. Hatta xeaoma yazilimina 169.254.5.97 ile kayıt bile yapıyor.

• bir kaç gün içinde arkadaşımın işyerinde boşta yatan şu cihaz elime gelecek; Haikon DS7216
    internette arattigimda şöyle bir bilgi cikiyor "Analog 480 TVL ile 1200 TVL çözünürlüğe sahip kameralar için kullanıma uygundur."

Anladığım kadarı ile ben bu cihaza AHD kamera satın alırsam calismayacaktir doğru mu?
    1000 tvl kalitesindeki bir kameranın görüntü kalitesi kabul edilmeyecek kadar kötü müdür?
    kamera 7-8 metre yukseklikten sokagi cekecek.

• https://ipcamtalk.com/threads/dh-sd29204t-gn-rebooting.19683/page-2 benim sorunumun aynısıni yaşayanların açtığı bir konu sadece farkli marka. Jeroen de graaf adlı kullanici DNS ayarlarini 1.0.0.1 yaparak çözdüğünü söylemiş. Bende deneyeceğim bakalım. Zira kendisi kamerayı routera bağlayınca 100 saniyede bir yeniden başladığından fakat laptopa direk bağlayınca sorunsuz calistigindan bahsetmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 31 Ağustos 2019; 22:25:36 >
  • atast kullanıcısına yanıt
    Bir kaç defa analog kamera sistemi inceleme fırsatım oldu, görüntüleri çok kötüydü. Ahd kamera almanız görüntü kalitesi açısından çok daha iyi olur. Bütçeniz yoksa, 100-130 TL arası analog kameralar var piyasada onlara bakabilirsiniz.
  • Merhaba,

Haikon DS-7108HGHI-F1 modeli cihaz aldık, 8 adet kamera takıldı, menüsünü kontrol ettiğimde ip kamera diyor 2 adet ip kamera takılabiliyormuş lisans ihtiyacı olmadan acaba bu doğrumu kullananınız varmı ve bu cihazı almakla doğru mu yaptık iyi cihazmı sizce ?

Menüsünde h264+ aktif değildi tüm kameralarda aktif ettim , daha az yer kaplıyor ve görüntü kalitesinde artış oluyormuş bu doğrumu?
    Tüm kameraları harekete duyarlı yaptım ki uzun süre kayıt tutsun diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem650 -- 1 Eylül 2019; 21:13:59 >
    Kameraya manuel ip ata sana zahmet

• atast kullanıcısına yanıt
    4in1 kamera alirsiniz, analog mod , ahd falan denersiniz

Manuel ip atayin, dns 1 e modemin ipsini girin

• cem650 kullanıcısına yanıt
    +2 ip alabilir, bu tarz cihazlar cok, h264+ daha az yer kaplar ama frame den feragat verir, harekete duyarlida alanin sizin icin ne kadar onemli olduguna bagli, az isik olan yerlerde alt segment urunlerde harekete duyarli onermem

• Merhaba hocam, eve kurmak için bi güvenlik kamerası sistemine ihtiyacım var. Çok özellikli bir sistem olmasına gerek yok. Tabi ki umduğum birkaç özellik var.
    Şöyle söylim: Ben evin önüne bir kamera koyucam, aracı yanaştırdığım için hem araç hem kapı gözüksün istiyorum. Tek kamera ile bu mümkün. 1080p kayıt yapsın mümkünse. Dışardan cepten baktığım zaman izleyebileyim. Evimde iki tane de çocuğu izlemek için aldığım eski ip kameram var. Mümkünse onları da bağlayabileyim. Olmazsa da sorun değil. Önceliğim evin önünü kaydetsin ve istediğim yerden izleyebileyim.
    Bunun için sanırım bir kamera, dvr cihazı ve kablolama lazım olacak bana.
    Kamera dediğim gibi fhd kaydetsin istersek maliyetli olur mu?
    Dvr cihazında ip kamera desteği ararsak maliyetli olur mu?
    HDD desteği genelde kaç Tb olur bu tarz cihazlarda?
    Bahsettiğim şekilde sizin tavsiyeniz ne olur? Fhd gerek var mı?
    Cepten izlemek için sabit ip şart mı? Çocuk kameraları gibi sabit ip olmadan izlememiz için dvr cihazını üreten firmanın bulut desteği veriyor olması mı gerek?
    aklıma gelenler bunlar. tşkler.

• DreamSs kullanıcısına yanıt
    hybrid prc cihazlarda ıp desteği mevcut, çoğunda da bulut üzerinden p2p mevcut.
    Siz herhangi bi yerden hybrid alabilirsiniz.
    Fazla özellik aramanıza gerek yok,
    ev için fazlaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

hybrid prc cihazlarda ıp desteği mevcut, çoğunda da bulut üzerinden p2p mevcut.
    Siz herhangi bi yerden hybrid alabilirsiniz.
    Fazla özellik aramanıza gerek yok,
    ev için fazlaya gerek yok.
    En ucuz yollu hangi cihazı önerirsiniz? Cihaz tavsiyesi alabilir miyim lütfen.
    edit: Benim aldığım ip kamera gibi sonradan p2p desteği uçabilir diyorsanız ip desteği olmayan daha uygun bir şey de bakabilirim. Önceliğim maliyet çünkü çok para ayıramayacağım. Bir cihaz bir kamera da işimi görebilir ama cepten izlesem çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 10 Eylül 2019; 14:49:26 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.