Şimdi Ara

CBR 125 // YZF 125

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    CBR 125 veya YZF125 almayı düşünüyorum arkadaşlar
    ama bunun hangi modeli iyidir veya alırken ilerde bi sıkıntı yaşamamak için bakmam gereken noktalar kısaca bu işten zararlı çıkmamak tertemiz bir motora binmek için püf noktalarım nelerdir yardımlarınız için teşekkür ediyorum

• Ikiside iyidir kalitelidir.Ama bana göre yamaha 125 lik motor icin pahalı.Durumum var dersen orası ayrı.Alirim 2 ay sonra cc yükseltmek isterim dersen ucuz birseylerde tercih edebilirsin.Ybr 125 gibi.Bu ikisi için uygun dersen cbr görünüş istersen yamaha.Kalite olarak ıkiside kalitelidir ona takılma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar öncelikle. Bende kısa zaman içerisinde (muhtemelen üniversite sınavı sonrası) okula gidip gelmek için 125cc bir motor alacağım. İlk motorum olacak. Bunun üzerinde çok araştırma yaptım ve nihai kararımı cbr125'te tuttum.

Öncelikle ikinci el alacaksan derin bir araştırma yap. AEA'da ikinci el alınırken dikkat edilmesi gerekenler var onları izleyebilirsin güzel anlatıyor Barkın abimiz.

Gelelim fasülyenin faydalarına; (burada iki makineyi karşılaştırıcam)

Eğer ilk motorunsa CBR 125R'ı kullanmak kesinlikle daha basit. Henüz almadım bende kullanmadım ama yaptığım araştırmalar üstüne %99'luk kesim bunu söylüyor. 1-2 kişi gördüm r125 daha iyi diyen. Bunun hakkında da araştırma yapabilirsin süspansiyonlar gidon kullanımı frenler vesaire her konuda cbr 125 bir tık üstüne koymuş sanki.

Top speed olarak hemen hemen aynılar. Güçleride aynı şekilde ve ikisini de A1 ehliyet ile kullanabilirsin. Bazıları r125 daha güçlü diyor ama hemen hemen aynılar dudak uçuklatıcak bir fark yok.

Parçaların fiyatları. R125'le bir kaza yaptığında bir motovlogger söylemişti 5000tl fiyat çıkarmışlar içeriği tam bilmiyorum yalan yanlış konuşmak istemem ama sanırım ön grenaj ve sol grenajdı aynalar ve sinyalde dahildi sanırım. CBR 125'te bunların hepsini 1000tl gibi komik bir fiyata yapabilirsin. Dediğim gibi tam hatırlamıyorum yanlışsa özür dilerim tekrardan ama genel olarak hondanın parçaları kesinlikle daha ucuz.

Fiyat. Şuan baktığımızda cbr 125'in 10.800TL civarı bir fiyatı var anahtar teslim. R125 ise şuan 20.000 civarı. O paraya taş gibi motor alınır 250cc

Kullanım olarak cbr 125in tek sıkıntısı gidonu full çevirdiğinde bileğin depoya çarpması. Tek sıkıntısı bu. Ayrıca boyun kısaysa sele yüksekliği cbrın daha düşük. Oturuş pozisyonu da aynı şekilde r125ten daha rahat. R125'te titreme var diyorlar bilmiyorum giderildimi bu sorun. CBR125 eski kasalarda vibrasyon vardı uyuşma falan yapıyor diyorlardı ancak yeni kasada bu yokmuş duyduğumuz kadarıyla.

Yakıt tüketimi aynı milimetrik farklar var.

Görüntü olarak r125 harbi güzel motor ve kaliteli lafım yok. Ama böyle eksileri olunca çok aşırı gözümden düşüyor ve cbr125'e yöneliyorum ben. Küçük biçimsiz diyenlere aldırma cbr 125'i gördüm baktım oturdum üstüne gayet şık ve hacimli bir motor.

Senin yerinde olsam cbr 125 alırdım. Ki alacağım da inşallah. İstanbuldaysan aldığında bi gazlarız umarım

• çok teşekkür ediyorum
    senin yazındı sanırım bugün bir yazı okudum üniversite için motor alıcakmışsın yorumların dahil hepsini okudum.
    bende seninle aynı yoldayım sayılır hayatım da doğru dürüst vitesli motor sürmüşlüğüm yok
    ama bu motor parasına bi araba alsak keko gibi durur çünkü alıcağım araba şahin olur bu fiyata bende dedim ki bari tarz olsun iyi dursun ss bir motor alayım manisa da oturuyorum lise son sınıfta okuyorum ege de olucam seneye hem manisaya gidip gelirim ara sıra hemde izmirde yaşıcağım için rahat sürerim orda tarzı da aşikar zaten

boy konusun da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum 180cm boyum güç konusunda tereddütlüyüm sanki biraz hiç kullanmadığım için ama gym yapıyorum 3aydır bi faydası dokunur sanırım
    ha birde öğrenci adamız sende demişsin yazında aynı şekil bu işi pahalıya patlatmamak gerekiyor temiz 1-2 yıl binebileceğim bir cbr alsam yeterli bana ekipman da dizince tadından yenmez artık
    fikirlerim bunlar umarım gerçekleşir
    umarım seninde gerçekleşir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkinnn -- 7 Mart 2017; 14:2:52 >

• SercaN__ kullanıcısına yanıt
    öğrenci olduğum için dediğiniz gibi cbr a yönelmeyi planlıyorum
    görünüşte önemli bu konuda ybr tipi motorlardan haz etmiyorum nedense çevremdeki hertürlü it kopuk ta o motordan olduğu için adını kirlettiler resmen
    teşekkür ediyorum mesajınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkinnn

çok teşekkür ediyorum
    senin yazındı sanırım bugün bir yazı okudum üniversite için motor alıcakmışsın yorumların dahil hepsini okudum.
    bende seninle aynı yoldayım sayılır hayatım da doğru dürüst vitesli motor sürmüşlüğüm yok
    ama bu motor parasına bi araba alsak keko gibi durur çünkü alıcağım araba şahin olur bu fiyata bende dedim ki bari tarz olsun iyi dursun ss bir motor alayım manisa da oturuyorum lise son sınıfta okuyorum ege de olucam seneye hem manisaya gidip gelirim ara sıra hemde izmirde yaşıcağım için rahat sürerim orda tarzı da aşikar zaten

boy konusun da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum 180cm boyum güç konusunda tereddütlüyüm sanki biraz hiç kullanmadığım için ama gym yapıyorum 3aydır bi faydası dokunur sanırım
    ha birde öğrenci adamız sende demişsin yazında aynı şekil bu işi pahalıya patlatmamak gerekiyor temiz 1-2 yıl binebileceğim bir cbr alsam yeterli bana ekipman da dizince tadından yenmez artık
    fikirlerim bunlar umarım gerçekleşir
    umarım seninde gerçekleşir

Araba konusunda hemfikiriz. CBR'ın 5 katı parayla iğrenç ötesi ve aşırı masraflı (MTV benzin vs) bir araç alacaksın. Trafikte felç geçiriceksin falan fistan. En mantıklısı motor gibi geliyor.

• Kesinlikle CBR 125 tavsiye etmelisin hocam.2,3 defa yzf topladık inan parça sıkıntısı var yzfde.İzmir içinde sürüceksin zaten sıkıntı olmaz.Motosiklet parça,ekipman vs herşeyde yardımcı olurum.İyi forumlar.
  • patronizm kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam meblayı denkleştireyim en kısa zaman da alıcam parçayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.