Şimdi Ara

Çay tam demlenmeden içmek ve sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi bazıları var ki çay tam demlenmeden o çaydan alırsan işi kan davasına döndürüyor. Sebep te şu, eğer tam olmadan alınırsa çay bozuluyormuş. Yahu tamam bozuluyo hadi haklısın diyelim ama neden olsun böyle bir şey kısmına hiç bir açıklamaları yok. Benim aldığım çay nasıl olur da tüm demliği etkileyecek bir etki yaratıyor.

Aslında bunun sadece bir efsane olduğunu düşünüyordum fakat çok kişi bunu savunuyor. Bir fark olduğunu iddia ediyorlar.
    Bunun sebebini açıklayabilecek çay tiryakilerini bekliyorum.
    Çayı komple döken var bu yüzden. Yani nedir bu büyük farkı yaratan?

• su-çay oranı değişiyordur belki ondandır. aldığın çay kadar su ekle bak bakalım ne olacak
  • 1-2 Farklı Sebebi var
    1.Demlenmeyen çayın su-çay oranının değişmesi
    2.Hareket eden demlik yüzünden çay tam çökecekken veya kabaracakken çayın kabarıp yada çökmemesi ve düzgün demlenmemesi sorunları.
    3.Takıntı ve bence haklı bir sebep tam demlenmeyen çayı illa katıcam diye uğraşma birader bekle 3-5 Dakika daha milleti germe sinir etme bende böyle durumlara sinir olurum.
  • Çayı demleyen su-çay oranına harfiyen uymuyor ki.
    Bence tam demlenmeden alınmasın diye uydurulmuş bir efsane sadece.
    Ben hafif ham tadını seviyorum ama bazıları ortalığı yıkıyor.
    Eminim ki aldığımı görmese hiç bir fark hissetmeyecek.
  • çay ne olum... çay içilir mi cilde - saç diplerine faydası elbette var. ama içilmesi saçma. tamam sabahları kahvaltıda zeytin-peynir-ekmek -yumurta- simitle çok güzel gidiyo ama onun yerine buz gibi ayran iç - yoğurt ye ben çok nadir içerim çayı. şeker katmadan içiyorum 4-5 senedir zaten bi kere tansiyon ve kalp hastalarına çarpıntı yapıyo içine her atılan toz-küp şeker uyuşturucu gibi kokoin gibi sizi bağımlı yapıyo siz 1 ay şekersiz için sonra küp şekeri ağzınıza atın bakalım dilinizde nasıl iğrenç bi tat kalıyo suyla yıkasan da çıkmak bilmiyo. soruna gelince çay demlenmeden içilmez kart - tavşan kanı oluyo o ne be
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.