Şimdi Ara

Çatlaklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
18.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, aşırı kilo vermeden kaynaklanan vücudum da çatlaklar oluştu. Özellikle de bacaklarımda. Nasıl geçer bu çatlaklar, kremi veya sabunu falan var mı?

• Aynı durum benimde çeşitli yerlerimde var..
    Şu an bir tedavi uygulamaktayım ve baya iyileşme var gibi..
    madecassol krem, acnelyse krem ve derma roller tedavisi uyguluyorum araştırmanı öneririm..

PS: Derma roller sattığım için öneride bulunmuyorum sakın öyle anlama.. Hatta paran varsa Dr. roller al, piskolojik etkende bu işlerde önemlidir. Sormak istediğin bişi varsa sorabilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufeba -- 28 Haziran 2011; 19:59:37 >
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Bu kremleri doktor mu verdi size yoksa kendiniz mi aldınız? Bir de düzenli kullanımda kaç günde gider bu çatlaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufeba

Aynı durum benimde çeşitli yerlerimde var..
    Şu an bir tedavi uygulamaktayım ve baya iyileşme var gibi..
    madecassol krem, acnelyse krem ve derma roller tedavisi uyguluyorum araştırmanı öneririm..

PS: Derma roller sattığım için öneride bulunmuyorum sakın öyle anlama.. Hatta paran varsa Dr. roller al, piskolojik etkende bu işlerde önemlidir. Sormak istediğin bişi varsa sorabilirsin..

Madecasol yanık kremi değilmi alakayı anlamadım.
  • Kusura bakmayın dün akşam az zamanım vardı kısa bir cevap yazdım.
    Ayrıntılı olarak anlatayım, çatlaklar ile sorunları olan arkadaşlara da yol göstersin;

Boyum 1,83 ve genelde kilom 70-75 arasındadır. Bundan 2-3 sene önce çok hareketsiz kaldım ve tatlı tüketimime dikkat etmediğim için çoook fazla kilo aldım.. Ardından hayatım normale döndü ve hareket başladığında 3 ay gibi bir sürede çok hızlı kilo verip eski kiloma döndüğümde bir baktım bel bölgesinin yanlarında ve omuzlarıma yakın kol iç bölgesinde deri çatlakları oluşmuş.. İlk önce doktora gittim, bir kaç tedavi şekli önerdi aslında bakarsanız çokta beğenmedim bu tedavi şekilleri sonra, kendi kendime spor yaparsam cilt toplar gibi abzurd bir kanınaya vardım ve bir değişiklik olmadığını gördüğümde internetten araştırmaya başladım. Bir doktorun forum sitesini buldum (sizde biliyorsunuzdur büyük ihtimal ile) saçım dermaroller kullanıyordum zaten doktorla bir kaç kez mesajlaştım bana bu önerilerde bulundu. Bununla yetinmeyip birdaha doktora gittim. Bana şunlar önerildi cilt çatlakları için siz nediyorsunuz dedim; uygundur kullanabilirsin gibi bir cevap verdi bende tedaviye başladım.

Tedavi şeklim ve kullanımları;
    Her pazar; Derma roller uyguluyorum, çatlak olan bölgeler de düz, yan, ve gösterdikleri şekillerde 7-8 er kez geçilcek şekilde uyguluyorum

Derma roller sürmeden önce catlak olan bölgeye Bepanthene sürüyorum.. (ister isen GNC-E400 jel de sürebilirsin)

Derma roller sürdükten sonra hemen ardından acnelyse krem sürüyorum (a vitamini türevi olan retrinoik asit var içinde)

Sonrasında takip eden günler içinde Madedecassol kremi her sabah çatlak olan bölgelere sürüyorum haftada 2-3 kere olacak şekilde de geceleri acnelyse kremi sürüyorum.. Eğer elinde nemlendirici bir krem varsa aleo vera içerikli olabilir acnelyse sürmediğin günlerin geceleri yatmadan çatlak olan bölgelere sürebilirsin..

@siyah3453
    doktorla ilgili olan soruna cevabı yukarıda anlattım. Diğer sorunun cevabı ben bu tedaviyi uygulamaya başlayalı 4-5 hafta oldu gözle görünür bir iyileşme var. Tahminim üzere 30 haftada çok iyi bir sonuç almayı bekliyorum.. Bu arada her insanın tedaviye vereceği iyileşme süreci ve tepkisi farklıdır o yüzden sana şu sürede iyileşir gibi birşey söleyemiyorum.

@LεhV™
    Madecassol krem evet bir yanık kremi, alakayı anlayabilmen için sanırım şunu okumanda yarar var.
    http://www.ilacpedia.com/prospektus/madecassol-merhem
    Şöyle açıklamaya çalışayım derma roller tedavisinin genel amacı iğneler ile cilde bir etki oluşturup bu etkinin göz ardı edilir şekilde olması etkeni ile cilt için gerekli olan kolojen üretimini artırmak ve kolojen bağlarını yenilemek.. madecassol krem eskiden beri çatlaklarda kullanılıyordu. (Ek Bilgi: Emziren annelerin memelerinde oluşan çatlaklarda genelde bu krem kullanılır) kolojen bağlarını düzenler bu krem istediğimiz budur aslında.. ilaç açıklamasını verdiğim linki okursan daha iyi bir bilgiye sahip olabilirsin.
    Acnelyse kremin etkiside orada kolojen üretimi için cildi uyarmak vb.

• tufeba cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • Vücut çalışmaya başladığımdan beri yıllardır var:

Çatlaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyah3453

tufeba cevabınız için çok teşekkür ederim.

Nedemek yardımcı olabildi isem ne mutlu.

@TuVNeRa
    Hocam Derma roller kullanınız :)
  • @tufeba Bu derma roller çok acıtıyor mu? Gözle görülür iyileşme var demişsiniz, önce ve sonra şeklinde fotoğraflarınız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crn_knk

@tufeba Bu derma roller çok acıtıyor mu? Gözle görülür iyileşme var demişsiniz, önce ve sonra şeklinde fotoğraflarınız var mı?

Derma roller yaptığım bölümler hassas acıtıyor diyemem ama oldukça fazla hissediyorum. 1-2 günde kıpkırmızı oluyor.. Derma roller iğne boyu 1,5 mm kullandım, Aslında 1 mm kullansam daha iyi olurdu zaten genelde 1 mm kullanılıyor çatlaklar için.
    Başlangıçta resim çekmedim ama su an resmi çeksek fark gözükür..
  • Çekelim resim o zaman .
    Kafama yatarsa bende alabilirim.
    Senin çatlaklar nerende?
  • quote:

Çekelim resim o zaman .
    Kafama yatarsa bende alabilirim.
    Senin çatlaklar nerende?

:D topic altında paylaşmam özel resimlerimi, mail adresin filan varsa gönderirim..
    Senin çatlaklar nerede?

TuVNeRa resim cektiği bölgenin daha pozularıma doğru olan bölümde ve belimin yanlarında var..
  • Özel mesaj at resmin linkini.
    Benim basenlerimin yanlarında var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crn_knk -- 1 Temmuz 2011; 18:11:31 >
  • quote:

Özel mesaj at resmin linkini.
    Benim basenlerimin yanlarında var .

PM yolluyorum.
  • Benimde basenlerim de ve bacaklarımın bir tarafında var. Abartacak kadar yok ama insanı rahatsız ediyor görüntüsüyle.
    tufeba dediğiniz yöntemleri uygulayacağım.
  • Çatlak bende de var. Tedavisi var mı yok mu diye araştırmıştım ama olmadığını öğrenmiştim. Tufeba 30 haftalık bir tedavi sürecinden bahsetmişsiniz. Deneyiminizi 30 haftanın sonunda bizimle paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyisiklari

Çatlak bende de var. Tedavisi var mı yok mu diye araştırmıştım ama olmadığını öğrenmiştim. Tufeba 30 haftalık bir tedavi sürecinden bahsetmişsiniz. Deneyiminizi 30 haftanın sonunda bizimle paylaşır mısınız?

Söylediğim gibi çok topic altında paylaşma taraftarı değilim..
    crn_knk sanırım şu an 6. seanstayım çatlak olan bölgelerin resimlerini çektim ve mail adresinden yolladım. Aslında o, şu aşamada gördüğünü yorumlar ise sanırım sizler içinde daha sağlıklı bir bilgi kaynağı olmuş olur.

Bu arada, benimde deri çatlaklarım TuVNeRa gibi belirgin ve netti.. Şu an çoğu gözükmüyor bile.
  • Siz ne kadar zamandır tedaviyi uyguluyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyisiklari

Siz ne kadar zamandır tedaviyi uyguluyorsunuz?

Sorunuz bana ise.. Üstede yazdığım gibi sanırım 6.seanstayım yani 6 hafta oldu
  • tufeba kullanıcısına yanıt
    Hocam yıllar olmuş yazalı ama,
    lazer epilasyon yaptırdığım yerdeki kişi vücudumdaki çatlaklar için dermapen yapalım dedi. Dermaroller gibi birşeymiş. Siz önerir misiniz? Gerçekten etkili olur mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.