Şimdi Ara

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları ! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
14
Favori
24.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynen çok zor sıfır bulmak.

Ben hep istiyordum isteğime göre nasip oldu. Adıyaman'dan gurbetçi bir amcadan aldım.

Amfi yeni bir amfi sony str-dh190 Tuner ve bluetooth olması ve fiyatından dolayı tercih ettim.

Bende baktım Teac ve tascam ce gerçekten fiyatlar biraz fazla buda maalesef döviz kurundan kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslan Mustafa -- 28 Şubat 2022; 19:2:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arslan Mustafa kullanıcısına yanıt

Ne yazık ki evet

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de zamanında 835s ve 825s kullanmıştım. Bakımları oldukça kolaydır. Pinch roller ve lastik değişimi ile uzun süre sizi idare eder.

Aklınızda bulunsun akıllı kumanda ile kumanda edebiliyorsunuz.

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !

• freedomfighter kullanıcısına yanıt

Problemin devam etmesine üzüldüm. Benim başıma gelen kaset yeme problemlerinin hepsi baskı lastiği değişimi ile düzeldi. İnşallah en yakın zamanda problemi çözersiniz. Lütfen yılmadan devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yörükoğlu2014 -- 2 Mart 2022; 20:39:0 >
  • Çok teşekkürler ederim. Ona bakıp izlemesi bile çok tatlı.

Bakım yapması ayrıca bir zevk işi.

Cihaz performans olarak nasıldı sizce.

Kumanda çok detaylı bakmadım ama manuel service'de kumanda gösteriyor ama modeli yazmıyor.

Hangi akıllı kumanda olur acaba ,çünkü hali hazırda kumandası olmadığı için ön yüklü olması gerekiyor içinde.

Ben Hama 12087 modelini kullanıyorum. Kumanda kullanım kılavuzunda kodları var zaten. Cihaz genelde iyi.Otomatik kalibrasyon , auto input level , fader , Dolby S vb özellikleri var. Ama ben genelde tekli deckleri tercih ediyorum.

• Aynısından bir tanede ben alacağım şimdi.Bir çok özellik var gibi ,inan bilmiyorum hiç birini bazı özellikler galiba sadece kumandadan çalışıyor veya başka bir cihazla senkronize için ,Set gibi tuşlar r-m gibi kısım çünkü dokunduğumda bir tepki vermiyor.

Arkadaşlar auto reverse sıkıntılı vb gibi şeyler yazmışlar bende kapattım tek yönde kullanıyorum.

Çünkü bu devirde böyle cihazlar bulmak mucize gibi birşey.Kullanıcı bulmak başka bir sevinç.:)))

Otomatik kalibrasyon bizmi yapıyoruz yoksa kendi mi?

• Hocam birde bu kumanda dan yok galiba 2.el vb bakmak gerek.Birde hangi modelleri desteklediği hiç yazmıyor doğrudan kod yazıyor.

Bende başka bir akıllı kumanda vardı desteklenen modeller hep yazıyordu.Letgo dan 12084 buldum internetten baktım destek varmı, benim deck için hiç bir model bilgisi yok.

• Merhaba. Sağlam ve bakımlı bir cihazda auto reverse sıkıntılı olamaz. Sizin cihazınız zaten yeni auto reversi kapatmanıza gerek yok hiçbir zararı olmaz. Auto bias kalibrasyonunda sizin ayar yapmanıza gerek yok koyduğunuz boş kasete göre kendisi yapar.Auto Cal Deck A veya Deck B tuşuna basarak halledebilirsiniz. Akıllı kumanda kılavuzlarında model bilgileri yazmaz zaten. Ürün gurubu (tv-dvd-sat vb.) marka ve kod yazar. Hama 12087 ile 12084 görünüşte aynı duruyor.

• Bu çok değerli bilgiler için çok teşekkürler hocam...

Orjinal kumanda kodu Sony RM-j910

Bir tane buldum istanbul'da 300 Lira istiyor.

Bir tanede Sony RM-VL610 var evrensel onu alacağım galiba.

• Galiba bir şekilde düzelttim sorunu :) Her şeyi söktüm capstanları izopropil alkolle temizledim, lastiği suda yıkadım bi güzel, çarkların aralarını ince iğne ucuyla temizledim, capstan millerinin yerini değiştirdim, en son reel'leri içlerini yağlayıp dışlarını alkolle sildim. 3-4 kaseti ard arda bıraktım kendi auto reverse yaptı çaldı durdu hiç sarmadı oh be dedim  ''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları ! 

Ellerinize sağlık. Problemin çözülmesine sevindim.

Haydi geçmiş olsun. Sanırım sorun capstan'lardaydı. Bu vesileyle, cassette deck mekanizmalarına müdahale konusunda ustalaşmış oldun, tecrübe kazandın. İyi bir kazanım.

• Teşekkürler ama bugün yine sardı 5. kaset bu yine sonlarına doğru gelince sardı. Ruh hastası edecek bu beni vazgeçtim uğraşmaktan farklı arayışlara geçeyim ben olmayacak böyle...

• Ya sorun deck te değil, kasetlerindeyse?

• Hocam A Tarafı Sağ yöne play modunda bazen bayılma yapıyor,roller den mi yapar sonuçta cihaz yenide olsa durmaktan yine bozulabilir plastik lastik aksamlar.

• Torlak Kemal kullanıcısına yanıt

Yok hocam sıfır boş kasetle de denedim aynı zaten daha önce bu deck'te dinlediğim kasetler hepsi normal çalıyordu şöyle bişey var mesela. playdeyken belli bir süre sonra stopluyor reverse'e geçiyor kaset yokken normal bir şey mi o reverse yaptığımda öyle bir şey yok ama

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !playdenreversestreamable
    playdenreverse
    https://streamable.com/at3vhu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedomfighter -- 9 Mart 2022; 17:45:19 >

Bence bir sorun yok,sinyal arıyor gibi geldi.

Sarma bununla ilgili değildir diyorsanız bunu da eledik motorunda elektroniğinde mi bir şey var oralar da beni aşıyor değiştirilebilecek her şeyini değiştirdim yemedi :) insan inat da ediyor başka deck alcam diyorum aklım buna gidiyor söküyorum yapmaya çalışıyorum gene ama 15 dakika dinletiyor sonra sarmaya başlıyor delirtecek :D

Bant toplama devrinde bir sıkıntı var mı ?

Yavaş dönme sıkışma gibi ,sonuçta mil ve silindirin çektiği bantı o topluyor eğer yetişemezse toplamaya sarma yapabilir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.