Şimdi Ara

Casper VIA A1 Plus kutu açılışı '5.5 inç Full HD ekran, 128GB depolama ve 5000mAh batarya' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
3.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerçeği söylemek neden yağcılık olsun ki bende 1.5 aydır kullanıyorum. 10 numara makine çok memnunum. Batarya 2 günü garanti çıkarıyor. Amoled ekran müthiş. Sizin bence caspera karşı bir ön yargınız var. Kendiniz kullanmıyorsunuz ama kullananların söylediklerini de inanmıyorsunuz. Şenin samsungunda bir sıkıntı çıksa gönder bakalım servise kaç ayda geri geliyor. Hem de gönderdikten sonra karşında bir muhattap bulabiliyor musun? Casper birçok konudan kendini geliştirmiş bir firma MediaTek e de haksızlık etmeyin. 2.0 Ghz 'de on numara bir işlemci var. Ben MC5 RealRacing gibi oyunları sorunsuz oynuyorum. Şu telefonun tek eleştirilecek yönü bence fiyatı 1800 falan olsa muazzam olur.
  • Herifler işlemci olarak SD 821 falan kullansalar üç bin kağıt fiyat isteyecekler herhalde. Yuh diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz bunları alalım ki adamlar bir sonraki telefonda SD işlemci koyabilsinler. Çok iyi cihaz olmuş bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: by.eralp

Gerçeği söylemek neden yağcılık olsun ki bende 1.5 aydır kullanıyorum. 10 numara makine çok memnunum. Batarya 2 günü garanti çıkarıyor. Amoled ekran müthiş. Sizin bence caspera karşı bir ön yargınız var. Kendiniz kullanmıyorsunuz ama kullananların söylediklerini de inanmıyorsunuz. Şenin samsungunda bir sıkıntı çıksa gönder bakalım servise kaç ayda geri geliyor. Hem de gönderdikten sonra karşında bir muhattap bulabiliyor musun? Casper birçok konudan kendini geliştirmiş bir firma MediaTek e de haksızlık etmeyin. 2.0 Ghz 'de on numara bir işlemci var. Ben MC5 RealRacing gibi oyunları sorunsuz oynuyorum. Şu telefonun tek eleştirilecek yönü bence fiyatı 1800 falan olsa muazzam olur.

Casper firmasını iyi bilirim bilgisayarlarından tabi ki,telefonları estetik olarak güzel ancak casperın her zaman yaptığını yine yapmasına kızıyorum.İllede sd işlemci koymasın koy mediatek in üst seviye işlemcisini 6795 veya 6797 yi kullanabilirdi.Herşeyi yüksek yapıyorsunda işlemciyi neden kısıyorsun.Bilgisayardada işlemciyi gösterir ama anakartı en ucuzundan ekran kartını koymazlardı bile,Daha yeni aldığım bilgisayar en küçük işlemlerde ofis çalışmasında bile donardı.Bu kusura bakmayın ama casperın her zamanki taktiği,yaptığın bir şeyi kombine edeceksin.Cihazın bütün parçaları kombine aynı seviyede olmalı birinden çalmayacaksın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faysan -- 24 Şubat 2017; 15:2:39 >

• Merhaba kardeşim sana hiç katılmıyorum kusura bakma. Sen bana kalırsa Casper'a karşı baya içinden gelen bir sıkıntıdan dolayı konuyu baya saptırıyorsun gibime geldi. Bu snapdragon vs takıntın nedir? Casper dünyanın en üst seviye işlemcisini koyuyorum diye bir reklam mı yaptı anlamadım? İşlemci o olsa alacak mısın? Hayır. O zaman da 128GB niye apple'ın 256 var diyeceksin veya başka bir bahane. Başka şeylere takıntın veya hayranlığın varsa Türkiye'nin 25-26 yıldır piyasada olup bu sermayeyi ülkesinde tutan firmasına saldırma. Caspercı mısın vs diye laf edeceksin şimdi onu da açıklayayım. Taa bundan 15 sene önce eski yerlerinde çalışmıştım yani nasıl bir vizyonda olduklarını iyi bilirim.

• telefon bakımından vestel'den daha iyi duruyor.
  • Ne işlemciymiş sanırısın herkes Snapdragon kullanıyor.Adamın biri Mi 5 Pro ile kıyaslamış cihazların alakası yok(4mp,3000mah,amoled yok,4 çekirdek vb..) Bu kadar yüklenilmesi akıllara soru işareti getiriyor . Kim bu yazanlar rakip firmadaki insanlar mı ? Birisde 200 dolara mal oluyor diyor . Ee alıp satsana sen burda o zaman yap ticaretini. En komiği 0 cihazla 2. el cihaz karşılaştırma baya efsane olmuş
  • Benim enişte aldı casper via a1 telefon güzel ama hoparlör berbat ses denen bişey yok

• Cihazın sayısal özellikleri iyi ama işlemcisi tırt... 2.5 tonluk devasa bir jipe 0.7 motor takılmış gibi. Bu telefonla YouTube üzerinden 1080p60 video takılmadan izlenebilir mı merak ediyorum... Yanında adam 2 GB ram'li 16 GB ram'li ama işlemcisi daha güçlü telefonuyla sorun yaşamayacak; sen verdiğin 2000 liraya yanacaksın. Keşke bir SD 650 ya da 625 kullanılsaydı, Lenovo'nun yaptığı gibi. 2000 lirayı bu işlemciye vermektense 1500 liraya P2 almak çok daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Cihazın sayısal özellikleri iyi ama işlemcisi tırt... 2.5 tonluk devasa bir jipe 0.7 motor takılmış gibi. Bu telefonla YouTube üzerinden 1080p60 video takılmadan izlenebilir mı merak ediyorum... Yanında adam 2 GB ram'li 16 GB ram'li ama işlemcisi daha güçlü telefonuyla sorun yaşamayacak; sen verdiğin 2000 liraya yanacaksın. Keşke bir SD 650 ya da 625 kullanılsaydı, Lenovo'nun yaptığı gibi. 2000 lirayı bu işlemciye vermektense 1500 liraya P2 almak çok daha mantıklı.

Hocam ben a1 kullanıyorum sırf sen cihazı yere vurmak için 1080p video takılır vs yazmışsın.Sırf bunun öyle olmadığını kanıtlamak için sana link atıyorum.Bizzat benim telefonla açıp denedim.Hiç bir şekilde takılma kasılma vs. yok.Lütfen adam akıllı yorum yazın.

https://youtu.be/1Oku4KXWnuI

• Cihaz Gionee M6 diye geçiyor sanırım. Fiyat olarak çok pahalı değil. Yurtdışında 29.990 rupi diye gözüküyor bu da güncel kur ile 1.616 TL yapıyor. Daha ötv,kdv ve trt payı var bu işin. Bence fiyat yurtdışına göre normal. Ha casper alır mıyım almam tabi Özellikler işlemciye rağmen iyi. İşlemci 45-50k arası antutu alıyor ki bence kötü bir değer. Özellikle bu paraya bu işlemci yakışmamış. En azından sd650 veya sd652 ayarına bir şeyler konabilirdi.

http://www.gsmarena.com/gionee_m6-8234.php
    http://www.91mobiles.com/gionee-m6-price-in-india

• quote:

Orijinalden alıntı: blackblood07

quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Cihazın sayısal özellikleri iyi ama işlemcisi tırt... 2.5 tonluk devasa bir jipe 0.7 motor takılmış gibi. Bu telefonla YouTube üzerinden 1080p60 video takılmadan izlenebilir mı merak ediyorum... Yanında adam 2 GB ram'li 16 GB ram'li ama işlemcisi daha güçlü telefonuyla sorun yaşamayacak; sen verdiğin 2000 liraya yanacaksın. Keşke bir SD 650 ya da 625 kullanılsaydı, Lenovo'nun yaptığı gibi. 2000 lirayı bu işlemciye vermektense 1500 liraya P2 almak çok daha mantıklı.

Hocam ben a1 kullanıyorum sırf sen cihazı yere vurmak için 1080p video takılır vs yazmışsın.Sırf bunun öyle olmadığını kanıtlamak için sana link atıyorum.Bizzat benim telefonla açıp denedim.Hiç bir şekilde takılma kasılma vs. yok.Lütfen adam akıllı yorum yazın.

https://youtu.be/1Oku4KXWnuI

Akşam akşam insanın asabını bozma! Adam akıllı yorum yazınmış, devir klavye arkasından yazma devri tabi.

Sen benim ne demek istediğimi bile anlamamışsın. Videoyla kanıtlamışsın aklınca... Cihazın işlemcisi Mediatek'in dandik bir sürümü. Dandik işte, lamı cimi yok. 2000 lira fiyat çektikleri cihazın bu işlemcisi belki de seneye YouTube birkaç güncelleme aldıktan sonra şu anki gibi çalışmayacak. Ne doğru düzgün rom desteği bulunabilecek ne bir şey...

Şu sizin gibi üç kuruş verip aldığı malı ölümüne savunan tiplerden artık illallah geldi.

• faysan F kullanıcısına yanıt
    @faysan senden rica ediyorum bana o söylediğin işlemcide yapıp a1plustaki işlemcide yapamadığın 3 tane işlem veya söylediğin işlemci de çalışıp bu cihazda çalışmayan 3 tane uygulama söyler misin?
  • işlemci konusunda ki stratejileri (hileleri) tamamen psikolojik.
    Ucuz bir işlemci koyalım !
    Ama o zaman satamayız !
    8 çekirdek ibaresiyle etkileriz ! İşlemciden anladıkları en fazla çekirdek sayısı zaten !
    Hmm doğru... Tamam koyalım en ucuz işlemciyi..

İşte casper yönetimi telefonu çıkarmadan önce özünde aynen böyle olan bir toplantı gerçekleştiriyor.Sonuç ortada.

• Casper VIA A1 Plus kutu açılışı '5.5 inç Full HD ekran, 128GB depolama ve 5000mAh batarya'

• Islemcisi 28 nm Helio P10 asiri pil tuketir. Bunun icin 5000 mah batarya tercih edilmis . Kocaman bataryasi var diyenlerin hevesleri kursaginda kalmistir bu islemci ile ...

USB 3.0 degil malum emmc 5.1 ile geliyor ... USb typ-c olmasinin bir espirisi de kalmamis . KAblo ile goruntu aktarma veya ethernet destegi veya usb 3.o hicbiri yok ...

Bu halde cok pahali ...

https://eshop.casper.com.tr/urun/via-a-serisi---a1-plus-55-amoled/5787938012

Kamerasi efektif cozunurlugu kactir ? Upscale olmayan kamera cozunurlugu nedir ?

Bu fiyata 4K kayit yapamamasi kotu ...

Ekrani Gorilla Glass 3 cok cok eski 3 yil oncesinin camlari! Hic olmazsa Gorilla Glass 4 ile gelse idi malum Gorilla Glass 5 Temuuz 2016 zaten cikmisti ...

Bluetooth 4 ile gelmesi kotu . Atik Bluetooth 4.1 vey a 4.1 ler cikali cok oldu . Bluetooth 4.0 en az 3 yil oncesinin teknolojisi !

Cam ve ekran arasindaki siyah cerceveler cok kalin bariz belli gozu rahatsiz etmekte . O kadar siyahlik cam ile metal cerceve olarak en dista olmali idi . Tasarim cok kaba ...

AMOLED hangi yilda ait teknoloji piksel dizilimi nasildir ? AMOLED kesinlikle eski yillara ait haliyle de dha fazla guc harcayacaktir . Samsung un son cikan AMOLED leri daha verimlidir .

Saglik acisindan kanser vs SAR degeri resmi sitesinde belirtilmedigine gore kesinlikle sinirlarda yuksek degerlerdedir !

KESPIR yine yapamamis ustelik kazik bir fiyatla ... Boyle bir cihazin ederi en fazla 1200 TL iken 2000 TL ustunde satmalari 2100 TL ile ucmuslar ...

• Merhaba

Bende yeni Via M1 aldım ancak 2 gün önce fark ettimki google playstore ayarlar bölümünde en altta bir bölüm açıldı ve cihaz sertifikalı değil bölüm çıktı tıkladığımda google sertifikalar bölümüne geçiş yaptı Resimlerde görüldüğü gibi acaba A1 Plus da bu durum mevcut mu ve bu googleda belirtildiği gibi sıkıntı yaratabilirimi güncelleme falan almama gibi konularda.

Kolay gelsin.

Casper VIA A1 Plus kutu açılışı '5.5 inç Full HD ekran, 128GB depolama ve 5000mAh batarya'Casper VIA A1 Plus kutu açılışı '5.5 inç Full HD ekran, 128GB depolama ve 5000mAh batarya'

• fiyat 1000 tl fazla olmuş. 1000 - 1300 tl bandı ideal olurdu bu telefon için. donanımı ile rekabetçi fiyatı ile milleti saf yerine koymayacak bir yerli telefon çıksa da gururla kullansak. Şu telefona SD 821 koysa bu fiyata yine kar ederler.
  • okanturker99 kullanıcısına yanıt
    Gionee markasi ile anlasmislar birkac ufak tefek degisiklikle kendi adiyla KESPIR yazili Cin de yaptirmislar ... Haliyle Google sertifikasini sa alamamislar fiyasyo rezalet ...

Cakma sozde KESPIR cihaz nasil olurda sertifikalandirmamis !??

Cihaziniz guvende degildir Google izah etmis ... Fark etmeyeceginiz bircok sorun nelere vesile olacaktir korkutucu. Bence cihazi iade edin . CASPER ( KESPIR ) a tuketici mahkemesine de GENEL olarak dava acin sonucta sertifikali cihaz surmus ve bu sadece sizde degil tum bu modelde gecerli vahim bir durumdur baska modellerde de var midir ayrica incelenmeli ...

Bilincli tuketici hakkini aramali . Yoksa boyle sozde yerli firmalar adam gibi cihaz ithal ettirememesin bedelini tuketiciye yansitmamali .
  • Bende Xiaomi Mi 5s var, ben de sertifikalı değil yazıyor ama tıklayınca üreticiler arasında Xiaomi var. Bunun nedeni ne ki?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.