Şimdi Ara

★★ Casper VIA A1 (Ana Konu & Kullanıcılar Kulubu★★ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
10
Favori
92.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Noldor86

Şu otomatik kelime düzeltme lanetinden nasıl kurtulacağız?
    <<<ileri sev ayarlar >>> dil ve giriş>>>> yazım denetliyiciği kapa dememe rağmen halen aktif. O kadar saçma bir şey ki yazı yazmamı engelliyor.

Ayarlar ileri seviye ayarlar dil ve giriş android klavye metin düzeltme oradan kapatabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noldor86

quote:

Orijinalden alıntı: fırtan

telefondan ekran görüntüsünü nasıl alabiliriz kurcaladım ama bulamadım

ses kısma tuş kilidi tuşlarına aynı anda basarak

zaman geçtikçe daha iyi ısınıyorum telefona .eyvallah hocam sağolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: fırtan

telefondan ekran görüntüsünü nasıl alabiliriz kurcaladım ama bulamadım

görüntüsünü alacağın ekran açıkken, telefonun ekranında alttan yukarı çekince göreceğin seçenekleri içerisinde "Süper Ekran Görüntüsü" seçeneğini tıkla, farklı alternatifler halinde ekran görüntüsü alma seçenekleri var. 10 sayfaya kadar uzun ekran görüntüsü dahi alabilirsin.
  • Bende almayı düşünüyorum. Yorumların çoğu olumlu yönde..

Bütün forumlarda bu telefon ile ilgili yorumları derlediğimde;

hafızası iyi, dış görünüşü iyi, rami iyi, arka kamerası orta seviyede, kasma yapmıyor..

bu yazdıklarım herkesin ortak görüşü diye düşünüyorum.

Tek bi konuyla ilgili farklı görüşler görüyorum.. Şarj süresi.. O da şarj aletinin sorunu sanırım.
  • Merhaba telefonu arabaya bağlayıp telefon görüşmesi yapamıyorum bluetooh hata veriyor nasıl düzeltebiliriz teşekkür ederim

• çektiğim fotoğrafları sd karta kaydediyor. onu nasıl değiştireceğim?

edit: buldum. kamerayı açıp ayarlardan seçebiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limonlusoda10 -- 20 Mart 2017; 15:5:27 >
  • Arkadaşlar herkese merhaba bende bu telefonu yeni aldım öncelikle şunu söylemek isterim ki telefon ve elektronik eşya işleri kullanıcı bazlı +veya - yönleri doğurur kimi çok memnun iken kimi de hiç beğenmez bende çok araştırdım ve sonunda dedimki lanet olsun al gitsin iyi kide almışım gayet iyi şarj olayının %20altına düşürmeyin ve bu şekilde sarj edin farkı görüceksiniz birde sizden ricam lütfen aldınız ürünlerin kullanım talimatlarını bir okuyun ölmezsiniz yahu :) bana göre telefon ederi 1200-1300arası olmalıydı ama yinede alıp kullanan biri pişman olmaz 2 saat te ben sarj ediyorum bence iyi bir süre kamera vs orta seviye cihazlara eş değer yani sonuç olarak parası biraz fazla olsada telefon için değer ben bu görüşteyim hepinize sayğılar iyi forumlar

• andorid sürümü 6.0 marshmallow. casper sürüm yükseltmesi yapacak mı acaba. bakındım ama sitesinde güncelleme ile ilgili hiç bir bilgi yok.
  • Yani cihaz yeni cihaz sayılır yapmazsa müşteri kaybeder ama çoğu sitede adı bile geçmiyor. Sonuç olarak yapması lazım Android 8 konuşmaya başladı insanlar =)

• 2 haftalık kullanımdan sonra izlenimlerim;

64gb hafıza olması harika. 16gb bellekte bende var, gayet güzel depolama alanım oldu.

Arka kamerası kötü diyenlere aldanmayın. Fotoğraf çekerken kendiniz odaklama yaparsanız muazzam fotoğraflar çıkıyor. Sadece fotoğraf çekerken biraz kurcalamak gerekiyor. Önkamerası zaten çok iyi.

Şarj sorunu var diyenlere de aldanmayın. Telefon şarjdayken oynarsan, şarj bozulur tabi. Şarj %20-25 in altına inmedikçe şarja takmayın. Şarjdayken kesinlikle oynamayın! Full kullanımda 1 günü rahat çıkartıyor. Normal kullanımda abartmıyorum 2-2.5 gün gidiyor. Telefonu ellemediğinizde şarjı en son % de kaçsa orada kalıyor, kendi kendine şarj yemiyor.

Parmak izi okuyucu muazzam çalışıyor. Bir kere bile hata verdiğini görmedim.

Telefonun ekranına 2 kere basınca ekranın kapanması hoş olmuş. Ben en son s3 kullandığım için bu detay bile benim için değerli. Kilit tuşuna basma gereği duymuyorum hiç.

Android her zaman androiddir ancak Casper Via A1 de hoşuma giden başka bir özellik üstten çekince sadece bildirim, kısayolların ise aşağıdan çekince gözükmesi.. Bütün android telefonlarda hep yukarıdan çekince kısayol+bildirim gözüküyordu. Android ama bir farklılık koymuşlar en azından.

Dış görünüşü çok hoş. Verdikleri kılıfla beraber baya karizmatik bi görünüş sunuyor. Telefonu aldıktan sonra telefonun etrafını çevrileyen mavi bandı çıkarmadım. Hoş bir görünüş katmış, istemeden de olsa..

Telefonun ekranı kapalıyken mesela telefonun ekranını açmadan 'O' işareti çizince flaşı açıyor. İstediğin şekli istediğiniz uygulamaya verebiliyorsunuz, özgürlüğün dibine vurulmuş..

Çocuk-Misafir modu güzel olmuş.

Klavyesini pek sevmedim. Onun içinde ''Swiftkey'' programı çok iyi iş görüyor..

Parmağınızı home tuşunda sağ sola kaydırırsanız hızlı erişim paneli açılıyor.

Genelde telefonlarda parlaklığın en düşük seviyesi bile parlak duruyordu. Bu telefonda ise baya kısabiliyorsunuz parlaklığı. Otobüste falan bir şeylere bakarken, mesajlaşırken yanınızdakinin görmesini engelleyebilirsiniz :D

Şuanda 4 tane tema var.. Bu bana az geldi. Biraz daha kişiselleştirmek açısından temaların çoğalması lazım.

Kendi yapmış oldukları Not, Galeri, Müzik uygulamalarını güzel yapmışlar. Ek program indirmeye gerek kalmıyor.

Chameleon programı çok değişik olmuş. Kamerayı açıp çektiğiniz yerin renklerini tema rengi yapabiliyorsunuz mesela.

Sonuç olarak gayet güzel bir telefon olmuş.. Şuanda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurbb12

2 haftalık kullanımdan sonra izlenimlerim;

64gb hafıza olması harika. 16gb bellekte bende var, gayet güzel depolama alanım oldu.

Arka kamerası kötü diyenlere aldanmayın. Fotoğraf çekerken kendiniz odaklama yaparsanız muazzam fotoğraflar çıkıyor. Sadece fotoğraf çekerken biraz kurcalamak gerekiyor. Önkamerası zaten çok iyi.

Şarj sorunu var diyenlere de aldanmayın. Telefon şarjdayken oynarsan, şarj bozulur tabi. Şarj %20-25 in altına inmedikçe şarja takmayın. Şarjdayken kesinlikle oynamayın! Full kullanımda 1 günü rahat çıkartıyor. Normal kullanımda abartmıyorum 2-2.5 gün gidiyor. Telefonu ellemediğinizde şarjı en son % de kaçsa orada kalıyor, kendi kendine şarj yemiyor.

Parmak izi okuyucu muazzam çalışıyor. Bir kere bile hata verdiğini görmedim.

Telefonun ekranına 2 kere basınca ekranın kapanması hoş olmuş. Ben en son s3 kullandığım için bu detay bile benim için değerli. Kilit tuşuna basma gereği duymuyorum hiç.

Android her zaman androiddir ancak Casper Via A1 de hoşuma giden başka bir özellik üstten çekince sadece bildirim, kısayolların ise aşağıdan çekince gözükmesi.. Bütün android telefonlarda hep yukarıdan çekince kısayol+bildirim gözüküyordu. Android ama bir farklılık koymuşlar en azından.

Dış görünüşü çok hoş. Verdikleri kılıfla beraber baya karizmatik bi görünüş sunuyor. Telefonu aldıktan sonra telefonun etrafını çevrileyen mavi bandı çıkarmadım. Hoş bir görünüş katmış, istemeden de olsa..

Telefonun ekranı kapalıyken mesela telefonun ekranını açmadan 'O' işareti çizince flaşı açıyor. İstediğin şekli istediğiniz uygulamaya verebiliyorsunuz, özgürlüğün dibine vurulmuş..

Çocuk-Misafir modu güzel olmuş.

Klavyesini pek sevmedim. Onun içinde ''Swiftkey'' programı çok iyi iş görüyor..

Parmağınızı home tuşunda sağ sola kaydırırsanız hızlı erişim paneli açılıyor.

Genelde telefonlarda parlaklığın en düşük seviyesi bile parlak duruyordu. Bu telefonda ise baya kısabiliyorsunuz parlaklığı. Otobüste falan bir şeylere bakarken, mesajlaşırken yanınızdakinin görmesini engelleyebilirsiniz :D

Şuanda 4 tane tema var.. Bu bana az geldi. Biraz daha kişiselleştirmek açısından temaların çoğalması lazım.

Kendi yapmış oldukları Not, Galeri, Müzik uygulamalarını güzel yapmışlar. Ek program indirmeye gerek kalmıyor.

Chameleon programı çok değişik olmuş. Kamerayı açıp çektiğiniz yerin renklerini tema rengi yapabiliyorsunuz mesela.

Sonuç olarak gayet güzel bir telefon olmuş.. Şuanda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Telefonun etrafındaki mavi şeritler sökülüyormu ben kendiliğinden var sanıyordum kendi kendime diyorum adamlara helal olsun etrafı şekil olmuş neyse bende sökmim kalsın o zaman

😀

• quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

Yani cihaz yeni cihaz sayılır yapmazsa müşteri kaybeder ama çoğu sitede adı bile geçmiyor. Sonuç olarak yapması lazım Android 8 konuşmaya başladı insanlar =)

kendi sorumu alıntıladım.
    az önce telefonuma "Casperdan bildirim geldi, yeni güncellemeler varmış. Casper Oto dan güncelleme yapabilirsiniz diyor. yapalım bakalım ne değişiklikler varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslanbedirhan35

andorid sürümü 6.0 marshmallow. casper sürüm yükseltmesi yapacak mı acaba. bakındım ama sitesinde güncelleme ile ilgili hiç bir bilgi yok.

güncellemeye başladım.
  • 598 mb.güncellemeyi yaptım ve kurdum. güncelleme sonrası kontrol ettim, sadece Swiftkey klavye seçeneği ile (hattım vodafone) Vodafone için geliştirilmiş 4G.LTE Modu eklenmiş.
    gerek arayüzde, gerekse temalarda ve gerekse menülerde başkaca hiç bir değişiklik yok.
    Android sürümü gene 6.0 değişmedi.598 mb. güncellemenin artıları neyin nesi anlamadım.
  • Selamlar, A1 i root eden CWM yükleyen var mı ? Forumda hiç bahsedilmemiş o da çok ilginç ??? çift hoparlor var mı yoksa çift hoparlor gorunumlu tek hoparlor lu mu bu telefon ??? tekinden ses cıkmıyor bende ??? Bu telefonun neresi yerli / mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Selamlar, A1 i root eden CWM yükleyen var mı ? Forumda hiç bahsedilmemiş o da çok ilginç ??? çift hoparlor var mı yoksa çift hoparlor gorunumlu tek hoparlor lu mu bu telefon ??? tekinden ses cıkmıyor bende ??? Bu telefonun neresi yerli / mi ?

O deliklerin bir tarafı hoparlör diğer delik mikrofon için android güncelleme gelirmi oda mechul açıklama yok

• quote:

598 mb.güncellemeyi yaptım ve kurdum. güncelleme sonrası kontrol ettim, sadece Swiftkey klavye seçeneği ile (hattım vodafone) Vodafone için geliştirilmiş 4G.LTE Modu eklenmiş.
    gerek arayüzde, gerekse temalarda ve gerekse menülerde başkaca hiç bir değişiklik yok.
    Android sürümü gene 6.0 değişmedi.598 mb. güncellemenin artıları neyin nesi anlamadım.

Güncelleme öncesi acaba optimize etmek adına hazırlık mı yapıyolar acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Selamlar, A1 i root eden CWM yükleyen var mı ? Forumda hiç bahsedilmemiş o da çok ilginç ??? çift hoparlor var mı yoksa çift hoparlor gorunumlu tek hoparlor lu mu bu telefon ??? tekinden ses cıkmıyor bende ??? Bu telefonun neresi yerli / mi ?

O deliklerin bir tarafı hoparlör diğer delik mikrofon için android güncelleme gelirmi oda mechul açıklama yok

Casper i tebrik etmek istiyorum hayatımda ilk defa bir ürün alıp ertesi sabah soğuyup satmak istiyorum. root yok rom yok destek yok etiketle sat %100 yerli oldu canım :((
  • quote:

598 mb.güncellemeyi yaptım ve kurdum. güncelleme sonrası kontrol ettim, sadece Swiftkey klavye seçeneği ile (hattım vodafone) Vodafone için geliştirilmiş 4G.LTE Modu eklenmiş.

Hocam gelen güncelleme ile yapılan değişiklikler

• ohayyam kullanıcısına yanıt
    Türk kaynaklarda yok, gionee s6 pro için istediğiniz şeyleri bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.