Şimdi Ara

casper m600 mü?, benq p50 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben bir pda almak istiyorum ancak casper m600 mü, yoksa benq p50 mi alayım karar veremedim. aldığım ilk pda olucak. galiba benq nun pil ömrü casper'a göre biraz daha azmış, sizin yorumlarınızı ve önerilerinizide bekliyorum. ayrıca merak ettiğim şey benq'da gsm özelliğini kapatıp örneğin yolculukta filan kullanılabiliyormuş, casper m600 da da aynı özellik varmı, gsm kapatılıp sadece avuç içi bilgisayar olarak kullanılıyor mu?

• Merhaba bende dün Casper M600 Aldım suana kadar memnunum birkaç sorun yasıyorum ama sanırım benim bilgisizligimden yasıyorum :) Evet GSM özelligi kapalı olup sadece PDA olarakda kullanabilirsin.. Wireless,GSM,Bluetooth Gibi özellikler opsiyondur sen istedign zaman devredısı bırakabiliyorsun

quote:

Orjinalden alıntı: cholonya

arkadaşlar ben bir pda almak istiyorum ancak casper m600 mü, yoksa benq p50 mi alayım karar veremedim. aldığım ilk pda olucak. galiba benq nun pil ömrü casper'a göre biraz daha azmış, sizin yorumlarınızı ve önerilerinizide bekliyorum. ayrıca merak ettiğim şey benq'da gsm özelliğini kapatıp örneğin yolculukta filan kullanılabiliyormuş, casper m600 da da aynı özellik varmı, gsm kapatılıp sadece avuç içi bilgisayar olarak kullanılıyor mu?

• peki bişey daha sormak istiyorum. bir arkadaş m600'ün kapatılmadığını yazmış yani tamamiyle off konumuna gelmediğini kastediyorum. bu gerçekten doğrumu bunu merak ettim
  • PDA Cihazlar tamamen off olmaz ama tabi yukardaki tuş ile kapatabilirsin dedigim yerdende wireless,gsm,bluetooth off edebilirsin.. Hem neden tamamen kapatmak istiyorsunki? Kapatmaktan kastın nedir?

quote:

peki bişey daha sormak istiyorum. bir arkadaş m600'ün kapatılmadığını yazmış yani tamamiyle off konumuna gelmediğini kastediyorum. bu gerçekten doğrumu bunu merak ettim
  • yani yatarken filan telefon gibi kapatmak istiyorumda, yani geceleri yatarken telefon gibi kapatıp yatmak mümkün değil yani

peki ilk başta nasıl açılıyor, fabrikadan direk açıkmı geliyor pek anlayamadım bunu on/off tuşu diye bişey yokmu, yada başlat menüsünden filandamı kapatılımıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 20 Eylül 2006; 0:25:29 >
  • Tamam telefon gibi kapatırsın sorun yok ekran kapanır kapatma tuşuna bastıgında zaten..
  • galiba m600 alıcam

peki kamerası nasıl memnunmusunuz, gündüz çekilmiş bir kaç fotoğraf koyabilirmisiniz arkadaşlar

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
  • PDA'ler tamamen kapatılmıyor. Benim de garibime gitmişti ama üst taraftaki kapatma tuşuna basınca ekran, çalışan programlar vs. kapatılıyor. Bu konumda çok az pil harcadığından sorun da olmuyor. Bu konuda kafaya takılacak birşey yok rahat olsun yeni alacaklar..
  • Açıkcası kamerasının çok iyi oldugnu söyleyemem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniz -- 20 Eylül 2006; 11:11:26 >
  • m600 + 2.0 MP Kamera ve 256 Rom a sahip...Casper m600 le arada baya bir fark var..
    Bence bir inceleyin
  • sanal klayve beni biraz çekimser yapıyor. built-in klayve olsa daha iyi olur gibi geliyor bana. deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sencer1905

m600 + 2.0 MP Kamera ve 256 Rom a sahip...Casper m600 le arada baya bir fark var..
    Bence bir inceleyin

peki sizce sadece 2.0mp kamera, bellek ve bluetooth 2.0 için m600+ almaya değer mi arkadaşlar, kamerada çok bariz farklılık mı var. Ben şuan nokia 6670 kullanıyorum onu satıp m600 almayı düşünüyorum, 6670'in kamerası 1mp'di, m600'ün kamerası benim 6670'den daha mı kötüdür yani, çünkü bir çok arkadaş kameradan memnun kalmadıklarını söylemişler. Yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 20 Eylül 2006; 23:16:41 >
  • arkadaşlar bir türlü karar veremiyorum. gsm, wi-fi ve kameralı bir pda almak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum, lütfen bana yardımcı olun. bana bişeyler önerin
  • Karar vermek zor tabi, ben m600+ a karar verdim ve aldım.
    Öncelikle şunu söyliyeyim; beklentini iyi belirlemen lazım, bir PDA senin kullanımına bağlı özellikler kazanıyor. ne kadar deşip öğrenirsen o kadar faydalı oluyor ki aynı bilgisayar gibi. Ben mp3 çalar, kamera, telefon, internet gibi özellikleri bir arada taşıyan bir cihazı uzun süredir istiyordum. Hep büyük cihazlarla karşılaşıyordum ve almak istemiyordum. Şu anda m600+ taşınabilecek boyutlarda; ki ekranı çok geniş olmasına rağmen. Tek eksiği bence klavyesinin olmayışı fakat bu benim için o kadar önemli değil. Yapamayacağın birşey yok bu tip cihazlarla.

Rom-kamera-işlemci hızı-bluetooth olarak en iyisi m600+ olduğunu gördüm; ki bunu teknik özellikleri karşılaştırarakda karar verebilirsin.

quote:

arkadaşlar bir türlü karar veremiyorum. gsm, wi-fi ve kameralı bir pda almak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum, lütfen bana yardımcı olun. bana bişeyler önerin

• pil ömrüde önemli tabide pille ilgili bişey sormak istiyorum.

pillerde 1200mAh veya 1400mAh olanlar var. Bunlar ne anlama geliyor bu değer ne kadar büyükse pil daha mı fazla gidiyor
  • Ne kadar çok olursa o kadar uzun gidiyor denilebilir. Ama tabiki takılan cihaz ne kadar harcıyor onu da incelemek lazım.
    Örneğin Philips S200'le 1000mAh pil geliyor. Neredeyse 3 hafta şarj etmiyorsun. E-ten M600+ ile 1 gün daha fazla mAh yetmiyor!
    Ekranı, kullanım amacı, özellikleri...

Yalnız ROM için PDA tercihi bence değiştirilir.
    Bana sorarsanız ROM çok önemli bir dava. Bakınız bugün WM 5.0 yüklemek isteyen ama ROM yetişmeyen PDA'ler...
  • peki casper m600 ve Qtek s200'ün romlarını karşılaştırırsak hangisi daha fazla
  • kesinlikle benq ve m600 u karsılastırısak bence m600....
  • peki Qtek s200 ile m600'ü karşılaştırısak hangisi daha iyi?
  • m600+ in islemcisi 400 mhz, ROM'u 256 mb
    qtek s200 200 mhz, ROM 128 mb

qtek edge destekliyor fazlada. fakat edge'in gprs'e kiyasla turkiyedeki servis saglayacilarda ciddi bir performans artisina sebep olmadigini dusunuyorum. ama saglikli bir test yapmak zor.

bunun disinda cok ciddi bir fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostknight -- 9 Kasım 2006; 18:13:24 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.