Şimdi Ara

Casper Excalibur - Monster Farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
28.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Emektar notebook'um artık işlemlerimi kaldırmadığı için Monster almak istedim. Uzun zamandır bilgisayar sektörü gelişmelerinden habersizim. Alternatif olarak Casper Excalibur'u buldum. Ve haliyle kafam karıştı.
    Önce ihtiyaçlarımı yazayım

1) Android Studio ağır bir yazılım. 8 GB ram yetmiyor. Emulator u da katınca eziliyor. 16 GB rahat iş görür diye düşünüyorum. Fazlası gereksiz olur

2) Ağır işlemler olmaksızın After Effect kullanıyorum. Bu haliyle orta düzey bir notebook'a ihtiyacım var.

3) 17.3 " olmalı. Daha küçük ekran daraltı veriyor.

4) Playstation'ım var ama PC'de oynamak istediğim oyunlar da oluyor. Yüksek performans beklentisi olmadan bu tip oyunları da oynamak isterim :)

Şimdi bu kriterlere göre 2 alternatifim var.

Gönlüm Casper Excalibur'a gidiyor. Bir kaç farklı versiyonu var. İşletim sistemini çıkarttıkları makinalar var. Onları eleyip en uygunu aşağıdakini buldum. Ben fiyat ve özellik bakımından şunu beğendim;

Casper Excalibur G7K.6700-B560P Fiyatı 4560 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    İŞLEMCİ Intel® Core™ i7-6700HQ 2.6 GHz (Turbo Boost Teknoloji ile 3.5 GHz ) 6 MB Akıllı Önbellek
    İŞLEMCİ TÜRÜ Intel Core i7
    RAM 16 GB DDR4 2133 Mhz ( Max.32 GB)
    SABİT DİSK 1 TB 5400 Sata + 240 GB SSD
    OPTİK SÜRÜCÜ Opsiyonel Sürücü ( optik sürücü yoktur)
    İŞLETİM SİSTEMİ Windows 10 Home
    EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GTX960M 4GB GDDR5 Harici Grafik Belleği
    EKRAN BOYUTU 17.3" Anti-Glare Full HD LED Ekran (1920x1080)
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920x1080
    SES ÇIKIŞI Dolby Home Theater
    Dokunmatik Ekran YOK BATARYA
    BATARYA SÜRESİ 8-Cell Lithium-ion WEBCAM
    WEBCAM 1 MP HD Web Kamera NETWORK
    RJ45-ETHERNET Var
    WIRELESS LAN 802.11 b/g/n
    BLUETOOTH Var ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK
    AĞIRLIK 3.4 Kg ARAYÜZLER
    USB (2.0) 2
    USB (3.0) 3
    HDMI 1
    VGA 1
    KART OKUYUCU Multi Card Reader
    KULAKLIK ÇIKIŞI 1 GARANTİ
    GARANTİ SÜRESİ 2 Yıl

Şimdi ilk baktığım makinaya dönüyorum:
    Özellikleri altta olan Monster'a 1TB Disk ve 1x16 ram, windows 10 takınca casperdaki özelliklerle aşağı yukarı paralel oluyor. Ekran kartı 950M - 960 M farkı, monsterın optik sürücü ve çanta fazlası var.

Monster'da korktuğum ısı problemi. Youtube'da donanım testlerini inceledim. Casper kadar soğutmuyor. Optik sürücü fazlalığından olabilir.

Fiyatı 4300 TL yapıyor, konfigürasyon ve vade farkıyla

2 Notebook arasında 300 TL fark oldu yani. Açıkçası Casper güzel tasarım ve daha güncel sistem adaptasyonuna sahip görünüyor. Sizce hangisini neden almalıyım?

Monster Abra A7 V5.4 17.3" Gaming Laptop

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    Platform GAMING
    Notebook Serisi ABRA A7
    İşlemci Mimarisi 6.Nesil Skylake
    İşlemci Kod Adı Intel® Skylake Core™ i7-6700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 3.5GHz; 45W; 14nm
    Chipset Intel® HM170 Express Chipset
    VGA Belleği 4GB
    VGA Bellek Veri Yolu 128-Bit
    VGA 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX950M 128-Bit DX12
    Ekran 17.3" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran
    Bellek 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2133MHz SODIMM
    M.2 SATA SSD Portu 1x M.2 SATA SSD
    1.Port M.2 SATA SSD 240GB M.2 Sata SSD (Okuma: 540 MB/s - Yazma: 490 MB/s)
    1.Port 2.5" HDD Takılı Değil
    Optik Sürücü 8x Super Multi DVD-RW / CD-RW Combo Sürücü
    İşletim Sistemi FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır)
    Klavye Beyaz Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q)
    Kamera 2.0MP FHD Kamera
    Kablosuz Ağ Intel® Dual Band Wireless-AC 3165, 1x1 AC + BT M.2 2230
    Hoparlör 2x 2W Hoparlör
    Ses Sistemi SOUND BLASTER™ Cinema 2
    Numerik Tuş Takımı Var
    Dahili Kart Okuyucu Var
    Gigabit Ethernet Var
    USB 2.0 1x USB 2.0 Portu
    USB 3.0 3x USB 3.0 Portu
    HDMI Var
    VGA Var
    Kulaklık / Speaker Çıkışı Var
    Mikrofon Var
    Dahili Bluetooth Var
    Dahili Mikrofon Var
    Boyutlar 413 (W) x 272.8 (D) x 36.4 (H) mm
    Ağırlık 3.1Kg (ODD ve 48,84WH Pil Dahil)
    Adaptör 120W - 19.5V / 6.15A
    Batarya Çıkarılabilir 6 Hücreli Lithium-Ion Pil (48.84WH)
    Garanti Süresi 2 YIL

• quote:

Orijinalden alıntı: hknlmh

Bende şuan sizin durumunuzdayım. Monster düşünüyordum fakat vazgeçmiş bulunmaktayım. Casper'ın GTX970M 6GB ekran kartı olan bilgisayarını düşünüyorum. F/P olarak en mantıklı ürün bu görünüşe göre.

Alıntıları Göster
    Şaka mısınız anlamadım bu bütçeleri gidip casper'a mı vereceksiniz! Ya bilgisayarın B sinden anlamıyorsunuz yada bu trol bir konu şaka amaçlı açılmış!
  • O paraya MSI al daha iyi.
  • Hocam yanlış anlamayın da 4600 tl ye gtx 960m li bilgisayar almak tam kerizlik. Ben abra a5 v7.1 kullanıyorum. Ips ekranlı modele 3500 tl verdim. 4gb gtx 960m var. 17.3 ekran olanı da 3700 civarıydı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayithesab

O paraya MSI al daha iyi.

Genel fikir MSI alın der herkes ama, aynı fiyat aralıklarında MSI'ın özellikleri daha düşük, 2 bilgisayar toptancısına baktığım gibi ulusal e-ticaret portallarına da baktım. Özellik karşıladığı taktirde alırım tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: sherlock h.

Hocam yanlış anlamayın da 4600 tl ye gtx 960m li bilgisayar almak tam kerizlik. Ben abra a5 v7.1 kullanıyorum. Ips ekranlı modele 3500 tl verdim. 4gb gtx 960m var. 17.3 ekran olanı da 3700 civarıydı sanırım.

"Civarıydı" şuan o fiyatlara bulamıyorum. Bu fiyat aralıklarında Monster ya da Excalibur olmayan diğer alternatiflerde ekran kartı da 2 GB, hatta çoğunun ram 8 GB. Donanım özelliği karşılayan da ekranı karşılamıyor.

Sizin aldığınızdan bu yana fiyatlar değişmiş olmalı. Bu sektörü yakından takip etmediğim için de değişiklikleri idrak edemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxmuld3r -- 23 Eylül 2016; 13:33:32 >

• foxmuld3r F kullanıcısına yanıt
    Msi monster excalibur üçlemi arasında kalmıştım baya araştırdım. Aklım hep msi almaktan yanaydı fakat vereceğim para aralıklarında birşeylerden kısarsam msi sahibi olabilecektim. Monster a ise hiç bulaşma derim yerinde gittim gördüm. Kasa dizaynı olsun gerek bana yaklaşım tarzları olsun hoş bir izlenim bırakmadılar.
    Bundan önceki laptoplarım toshiba idi açıkcası casper korkarak aldım fakat çevremdeki kullanan insanların bunda payı oldu. Şu anda 2 aya yakın bir süredir excalibur kullanıyorum. Şu ana kadar memnunum ısınma sorunu açısından çift fanı gerçekten iyi iş yapıyor. Kasa dizaynı hoş metal.
    GtaV. Rise of the tomb raider şu ana kadar oynadığım oyunlar arasında.
    Haftasonları en az 8-10 saat kesintisiz oyun oynayarak ısınma performans gibi konuları test ettim.
    Kesinlikle tavsiye ederim pişman olmazsın
    İyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy frog

Msi monster excalibur üçlemi arasında kalmıştım baya araştırdım. Aklım hep msi almaktan yanaydı fakat vereceğim para aralıklarında birşeylerden kısarsam msi sahibi olabilecektim. Monster a ise hiç bulaşma derim yerinde gittim gördüm. Kasa dizaynı olsun gerek bana yaklaşım tarzları olsun hoş bir izlenim bırakmadılar.
    Bundan önceki laptoplarım toshiba idi açıkcası casper korkarak aldım fakat çevremdeki kullanan insanların bunda payı oldu. Şu anda 2 aya yakın bir süredir excalibur kullanıyorum. Şu ana kadar memnunum ısınma sorunu açısından çift fanı gerçekten iyi iş yapıyor. Kasa dizaynı hoş metal.
    GtaV. Rise of the tomb raider şu ana kadar oynadığım oyunlar arasında.
    Haftasonları en az 8-10 saat kesintisiz oyun oynayarak ısınma performans gibi konuları test ettim.
    Kesinlikle tavsiye ederim pişman olmazsın
    İyi forumlar dilerim.
    Bende şuan sizin durumunuzdayım. Monster düşünüyordum fakat vazgeçmiş bulunmaktayım. Casper'ın GTX970M 6GB ekran kartı olan bilgisayarını düşünüyorum. F/P olarak en mantıklı ürün bu görünüşe göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: hknlmh

Alıntıları Göster
    Şaka mısınız anlamadım bu bütçeleri gidip casper'a mı vereceksiniz! Ya bilgisayarın B sinden anlamıyorsunuz yada bu trol bir konu şaka amaçlı açılmış!
  • Monsteri sadece disardan duydugunuz yorumlarla kotulemeyin ben bir yildir tulpar t7 kullaniyorum 4.699 tlye almistim benim modelde isinma probleminin zerresi yok ve gayet memnunum ki hadi sorun cikti diyelim suanda turkiyenin en iyi notebook servisi onlarda benim 2 arkadasimda casper excalibur var ikisinde de klavye belli bir sureden sonra icine goctu ve sadece degistirmek icin 1-1.5 ay beklediler monster ise senin problemini en gec 1 haftada cozen bir firma
  • quote:

Orijinalden alıntı: capucimo

Monsteri sadece disardan duydugunuz yorumlarla kotulemeyin ben bir yildir tulpar t7 kullaniyorum 4.699 tlye almistim benim modelde isinma probleminin zerresi yok ve gayet memnunum ki hadi sorun cikti diyelim suanda turkiyenin en iyi notebook servisi onlarda benim 2 arkadasimda casper excalibur var ikisinde de klavye belli bir sureden sonra icine goctu ve sadece degistirmek icin 1-1.5 ay beklediler monster ise senin problemini en gec 1 haftada cozen bir firma

Bu tip yanlış bilgilere itibar etmeyin excalibur çıkalı zaten 2 ay anca oldu tuşu ne ara kullandı, çöktü, bir de 1.5 ay gelmesini bekledi. Bu karşılaştırma ekran kartından dolayı casperın
  • murat-smsk M kullanıcısına yanıt
    Zaten ben direk bu yeni islemcili modelden bahsetmiyorum yine ekran karti ayni olan sadece islemcisi eski olan casper oyuncu notebooklerindan bahrdiyorum ki kasası ayni nerdeyse 2 senedir kullanilan kasayi bana savunmayin lutfen
  • capucimo C kullanıcısına yanıt
    Hocam söyler misin casper excalibur haricinde gtx 960m 970m ekran kartı hangi üründe kullanmış.Sırf ürünü kötülemek için gerekçesi olmayan yorumlar yapıyorsunuz.
  • blackblood07 B kullanıcısına yanıt
    Ben exper ile karistirmisimda ayni kasayi kullaniyorhttp://www.vatanbilgisayar.com/exper-xcellerator-q5v-core-i7-4720hq-2-6ghz-16gb-1tb-15-6-4gb-w8-1-notebook.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: capucimo

Ben exper ile karistirmisimda ayni kasayi kullaniyorhttp://www.vatanbilgisayar.com/exper-xcellerator-q5v-core-i7-4720hq-2-6ghz-16gb-1tb-15-6-4gb-w8-1-notebook.html

Hocam Exper ile sadece görünüş benzerliği var kasa yapısı tamamen farklı
  • kararınız ne oldu? ne tavsiye edersiniz?
  • Ben Excalibur derim ama GTX970 olan modeli monsterdan daha mantıklı bir seçenek olur.
  • Alin alin casper alin 10 numara servisi var :)
    Sonra demeyin ama özelliklerine kandım diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaand12@

kararınız ne oldu? ne tavsiye edersiniz?

Beyler kusura bakmayın. Daha sonra fırsat bulamadım

Tabiki Casper'dan vazgeçtim. Aklımda şu vardı "e kendileri üretmiyor, birleştiriyor, kasa falan güzel, yerli, desteğini de alabilirim. Ön yargılı olmayım" dedim

Son kez o gün casper'ı aradım. Aklımda bir iki teknik soru vardı. Çağrı merkezindeki hanımefendi beni 10 saniyece Casper almamaya ikna etti. Monster aldım. Özelleştirme seçenekleri de var. 17.3"'lik olan konfigürasyon.

Casper'daki hanım efendi beni bilgi almak için bayilerine yönlendirdi :) Dinlemedi bile sorumu.

Monster gayet iyi bu konuda. Aynı özellikler MSI'da falan çoook daha yüksek fiyatta. "O paraya MSI al" diye araştırmadan yorum yapanlar olabilir. O paraya MSI'ın benzer ya da aynı konfigürasyonlarda makinası yok.

Şunu aldım; üzerine SSD, Windows10 ve Ram taktive ettim (16GB Ram) http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V6-5-1.html#.WA3v0OiLSUk

After effect'teki işlerimi rahatlıkla halledebildim. Geniş çaplı projeler değil. Android Studio emulator ile birlikte gayet seri çalışıyor. Oyun olarak da Assassin's creed Rogue denedim. Hem son ayarlarda hem de normal seviyede gayet iyi çalıştırdı. Takılma yok

Isınma problemim de olmadı hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxmuld3r -- 24 Ekim 2016; 14:29:45 >

• Monster abra a5 v13. 5.1 önerir misiniz alınır mı?
  • matrak002 kullanıcısına yanıt
    şu an monster kullanıyorum ama şu fırsata bir bak derim -> excaliburun özellikleri daha iyi iade etmeyi düşünmedim değil.https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/excalibur-g670-8750-8dh0x-i7-8750h-8gb-240-gb-ssd-gtx1050-ti-4gb-15-6-gaming-notebook-433891787#product-catalog
  • Excalibur Monster ı gömer.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.