Şimdi Ara

Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben kolumdaki saatin alarm fonksiyonunu kullanmayı seven bir insanım.
    Kız arkadaşım zamanında bir Casio Edifice EFA-121 hediye etmişti bana.
    Ama bu saatin tek alarmı var o da saçma bir şekilde sadece 10 saniye çalmakta.

Saatlere bakınırken bu Casio W-735H-1AVDF modelini gördüm.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=25008404&Productid=saw-735h-1avdf

Casio linki de bu:
    http://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/watch_detail/W-735H-1AV/

Bu modelde 5 alarm yok sanırım, alarmın kaç saniye çaldığı da belirtilmemiş ama...
    Titreşim özelliği ilgimi çekti. Bunun gibi titreşimli alarm özellikli saat kullanan var mıdır?
    80 lira fiyatı ile de gayet makul geldi.

Varsa fikrini almak, sonrasında da bu saati almak isterdim.
    Uykudan uyandırabilir mi ayrıca bilmiyorum ama uykum hafiftir, genelde 10sn'şik alarm bile kaldırıyor çoğu zaman.

• Ben bugün sipariş ettim. Bakalım nasılmış titreşim özelliği?

Edit: Bu saat hem titreşim hem süper ışık özellikleriyle nasıl 10 yıl pil ömrü var anlayamadım. G-Shock modellerine benzer yapıda. Sağlamlık olarak bir G-Shock olamaz ama özellik ve pil bakımından ayrılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 6 Nisan 2014; 1:28:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Ben bugün sipariş ettim. Bakalım nasılmış titreşim özelliği?

Edit: Bu saat hem titreşim hem süper ışık özellikleriyle nasıl 10 yıl pil ömrü var anlayamadım. G-Shock modellerine benzer yapıda. Sağlamlık olarak bir G-Shock olamaz ama özellik ve pil bakımından ayrılıyor.

Hayirli olsun hocam, izlenimlerini bekliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saat bugün kargoya verilmiş. 2 güne kadar gelir.

Geçen sefer G-Shock'un en ucuz modelini almıştım beğenmeyip geri gönderdim. Bakalım bu nasılmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Saat bugün kargoya verilmiş. 2 güne kadar gelir.

Geçen sefer G-Shock'un en ucuz modelini almıştım beğenmeyip geri gönderdim. Bakalım bu nasılmış?

Ben titreşimini merak ediyorum, bir de alarm sesi şiddetini.
    Elimdeki saat güzel ama yukarıda yazdığım gibi, ilginç bir şeyler denemek istiyorum bu yüzden

Umarım seni de tatmin eder bu model...
  • Tatmin etmezse bu saati de geri döndereceğim.

Aslında böyle saatler alıp alıp iade etmek uzun bir süreç. Bulunduğum yerdeki saatçilerden saat beğenmek daha mantıklı ancak buradaki saatçiler çok asabi ve fena kazıkçı. Adamlar bana 100 liradan aşağı Casio yok diyorlar, çelik kordonluların ise 300 TL'den başladığını söylüyorlar. O yüzden mecburen internet üzerinden beğeniyorum.
  • Bizde çok saat modası olmadığından ve bununla alakalı saat markaları ve saatçiler bir PR çalışmasına gitmediğinden,
    Çoğu insanın bir ya da iki saati var. Farklı tarzlarla herkesin 3-4 tane saati olabilir aslında, bu da pazarı ikiye üçe katlar :)
    Dolayısıyla Saatin büyük tedarikçilerde ederi 100 lirayken adam dükkanını döndürmek için 175-200 lira diyor.

Benim de iki saatim var ama birini takmıyorum özel günler harici.
    Çünkü fonksiyonellik bekliyorum, özellikle de alarm
  • Bugün saat elime geçti.

Öncelikle şunu belirteyim; saatin gövdesi çok sert plastikten yapılmış. "Sanki demir" dediğim oldu. Kordonu Casio G-Shock DW-9052-1VDR kordonuna çok benziyor, hatta aynısı diyebilirim. Saatin içindeki VIB-SPL-ALM-SIG kısaltmalarının olduğu çember parlıyor ve bu da saate güzel bir hava katıyor. Dijital göstergeler oldukça net görünüyor. Saat bayağı kalın ve hatta bahsettiğim G-Shock modeliyle neredeyse aynı kalınlıkta. Düğmeleri de bahsettiğim G-Shock ile oldukça benzer yapıda.

Saatin fonksiyonlarına gelelim: Öncelikle sadece 1 adet alarm seçeneği var, o da ses modunda 20 saniye titreşim modunda 10 saniye boyunca çalıyor. Saatte normal saat göstergesinden çıkıp diğer modlar arasında gezinirken, normal saat göstergesi büyük dijital göstergesinin üzerinde küçük bir şekilde görünüyor. Yani anlatmak istediğim örneğin geri sayım modundayken zamanı üstte görebiliyoruz, bunun için mod değiştirmeye gerek kalmıyor. Saatin sesi diğer Casio'lar ile aynı yükseklikte çıkıyor.

Saatin ışığı çok yüksek ve yanış süresi 2 saniye. Titreşimi ise bir saate göre oldukça iyi. Yalnız titreşim modu açıkken saatin tüm sesleri iptal oluyor. Gönül isterdi ki hem ses hem titreşim birlikte olsun ve alarm 20 saniye boyunca hem ses hem titreşimle beraber çalsın. 10 yıllık pil ömrü için bu tür kısıtlamara gidilmiş. Bir bakıma iyi çünkü dediğim gibi ses-titreşim birlikte olsaydı bir de buna yüksek ışığı eklersek pil 2-3 yıl bile dayanmayabilirdi. Uzun ömürlülük açısından iyi olmuş.

İlk izlenimlerim bunlar. Biraz daha kullanayım, iade şansımın olduğunu bildiğim için iyice beğenene kadar kendimle tutacağım, başına bir şey gelmeden idare edeceğim. İyice beğenirsem bende kalacak. Zira aklıma 5 alarm seçeneği olan çelik kordon ve gövdeye sahip ve daha ucuz Casio saatler var.

Bunlar da saate ait fotoğraflar:

Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?  Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?  Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?  Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?  Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 9 Nisan 2014; 21:30:56 >

• teşekkürler hocam, ben ve benim gibi bu modele göz kırpanlara güzel bir fikir verdin.

Şahsen ben de 5 alarmı olan bir model arayışındayım, tabi yine sportif olarak şık olmalı
    (mümkünse de snooze destekleyen ve min 1dk boyunca yüksek seste çalabilen)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

teşekkürler hocam, ben ve benim gibi bu modele göz kırpanlara güzel bir fikir verdin.

Şahsen ben de 5 alarmı olan bir model arayışındayım, tabi yine sportif olarak şık olmalı
    (mümkünse de snooze destekleyen ve min 1dk boyunca yüksek seste çalabilen)

Casio W-755D-1AVDF modelini önerebilirim. Saatlerin 1 dakika çalıp-çalmadığı hakkında bilgi yok. Olsaydı ona göre de seçim yapabilirdim.

Akıllı telefon varken alarm özelliğine pek gerek kalmıyor. Aslında sıcaklık-yükseklik-basınç-pusula gibi sensörlerden bir veya birkaçını barındıran saat almak daha mantıklı. Çünkü bu özellikler akıllı telefonlarda yok (pusula hariç). Ancak bu özelliklerde malesef düzgün çalışmıyor.

• Şu modelden aldım hocam Casio AE-1000W-1AVDF Kol Saati

http://www.hizlial.com/casio-ae-1000w-1avdf-kol-saati/10251602

casio linki:

http://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/watch_detail/AE-1000W-1AV/

5 alarmı olması önemliydi benim için, olabilecek en ucuz casio modellerden birini aldım.
    Benim saatimde termometre var ama saat metal olduğundan vücut sıcaklığımdan etkileniyor.
    Neyleyim ben vücut sıcaklığımdan etkilenen termometreyi

Zaten akıllı telefondan uyanıyoruz da bir iki kere beni de yatırmışlığı vardır bu akıllı telefonların.
    Kolunda (da) öten bir şeyin olması daha güvenli ^^

Tavsiyeni de sipariş geçtikten sonra gördüm, teşekkür ederim.
    Aldığım model tarz olarak içime sindi.
    İş arkadaşım ucuz gösteren saatlere bakmayı bırak dese de ben seviyorum casio sport modellerini

@Rambo_FT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 10 Nisan 2014; 16:45:51 >

• Sizin aldığınız saati incelemiştim önceden. Hayırlı olmasını dilerim.
  • O retrolara bayılıyorum yahu. Ama alma şansı daha olmadı, nasipse ben de alacağım bir tane. Başta tereddüt etmiştim ama çelik kasası güzel duruyormuş gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Her Şeye Muhalefet

O retrolara bayılıyorum yahu. Ama alma şansı daha olmadı, nasipse ben de alacağım bir tane. Başta tereddüt etmiştim ama çelik kasası güzel duruyormuş gerçekten.

Hangi saatten bahsediyoruz karıştırdım galiba :)
  • F-91'i diyorum hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Her Şeye Muhalefet

F-91'i diyorum hocam

O zaten bir efsane
  • Benim sorum kolunuzdaki A178W modeli hakkında olacak. Casio resmi sitesinde model numarasını yazdım ama çıkmadı ve orjinalliği konusunda şüpheye düştüm. Size göre ve diğer arkadaşlara göre bu A178W modeli orjinal midir? Ya da nasıl anlarız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim titreşimli
    Casio A220W-1QD kol saatim vardı pili bitti değiştirdim ama bu seferde titreşimi çalışmaz oldu ayarı filan varsada bulamadım..

Casio W-735H-1AVDF (Titreşim Özelliği) Hakkında?
  • furkangunes04 kullanıcısına yanıt

Merhaba gshock 9052 model saatiminin pilini yenilettim, şu anda tuş sesi alarm sesi yok. Hiç bir şekilde düzeltemedim. Nedendir acaba?

• srcnbysc S kullanıcısına yanıt
    8 yıl sonra beni bundan haberdar etmeniz, anılarımı canlandırdı ancak sorunuzun cevabını bilmiyorum ve saat kullanmayı bırakalı 3 yıl oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.