Şimdi Ara

ÇARPMA BÖLME HAKKINDA.-Fapstronot

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *işbu yazıda sadece düşüncelerimi belirtmiş bulunmaktayım. Sadık Hocamız neye göre yaptığını bilmiyorum.

Beyler bu çarpma bölme işini sadece sayısallar üzerinden anlatıcam eşit ağırlık için yazının sonunda değineceğim.

Şimdi sanırım sadık hoca şöyle diyor doğru anladıysam önceki sistemde MF-3 ile MF-4 arasında ciddi fark olduğunu o yüzden MF puan türlerine göre verdiği rakama bölmenizi/çarpmanızı istiyor.

Şimdi forumda paylaşılmış geçen senelere ait sınav sonuçlarına bakalım. Arayacağımız şey MF 3 ile MF 4 arasında gerçekten ciddi derece de fark var mı ?

MF-3 9976 MF-4 10102 ARADAKİ FARK :126

MF-3 16.488 MF-4 18.851 ARADAKİ FARK :2363

MF-4 5353 MF-3 6506 ARADAKİ FARK:1153

MF3-67538 MF-4 58271 ARADAKİ FARK :9267

MF-3 27843 MF-4 25778 ARADAKİ FARK :2065

Bu şekilde daha da detaylandırılabilir. Sıralama 1 e yaklaştıkta MF4 ile MF3 arasındaki fark daha kapanıyor. Ama sıralama geriye doğru gittikçe makas açılıp MF3 ve MF4 arasındaki fark büyüyor. Bu büyümede(ortalama başlangıç) 20k sonrasında gerçekleşiyor.

Zaten yıllardır MF4 de 5k olan birisi MF3 için 12k veya 15k gibi bir şey görmedik. Sadece çok fazla yığılma olduğu yıllarda buna sadece benzer şekilde gördük ama oda max 3k oldu daha fazla bir açılma olmadı.

Sonuç olarak

sıralamalar tek puan türünde olduğundan farklılık olacaktır ama bu 40k da olan birisni 20k veya 15k olan birisi 10k gibi bir şey önceki sınav sonuçlarında görüldüğü gibi mümkün değil.

Ama eşit ağırlık için bu mümkün

eşit ağırlıkta matematik yapamadıkları için sayısalda 3k olan birisi eşit ağırlık puan türünde 10k olmuş

ÖSYM yığınsalında görüldüğü gibi eşit ağırlıkta yığılma sayısala göre çok ve çok az. Bu çarpma bölme olayı eşit ağırlık puan türü için tutabilir. Bir sonuç belgesinde sayısalda 10k olan birisi TM de 20k olmuş. Bu sadece 1 kişi olarak bakılmamalı. En mantıklı yaklaşım 10k olan kişinin puanında OSYM yığınsalında kaç kişi var bunu öğrenip 20k olan eşit ağırlık puanından çıkarmak en mantıklı sonuç olacaktır. Neden ? Çünkü mesela 450 puan 10k olduysa ve bu yığılmada 200 kişi 10k olsun. O sonuç belgesini gördüğüm kişi TM de 20k ise diğer 200 kişi de TM de 20k da. Bu şekilde sayısal sıralamasına sahip olan kişilerin puan aralığındaki yığılmayı OSYM yığınsalıdan çıkarıp eşit ağırlık tercih sıranızı öğrenebilirsiniz.

Tabi burada sayısalda 10k olup tm de 20k olan kişi tm den belki tercih yapabilir böyle durumlarda ufakta olsa kayma olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 31 Temmuz 2018; 19:5:28 >

• baba onu bunu bırak kaçıncı gündesin nofap'de sen onu söyle
  • cagkan1905 C kullanıcısına yanıt
    sana patlar şimdi
  • Adam akıllı şey yazıyoruz şurda sorduğun soruya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fapstronot -- 31 Temmuz 2018; 18:38:26 >
  • Hocam 38k dayım tmde 30k yer gelme ihtimali nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mf 3 :24k

Mf4:35k

Bu da bir örnek

• Mf3:51k mf4 60k geçen sene

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler sıralama arttıkça MF3 ile MF4 arasındaki fark artıyor zaten olması gerektiği gibi.Sayısalda yığılma çok fazla o yüzden bazen 10k da bile ciddi fark olmuş o farkta gördüklerimin arasında MAX 5k olmuş. Oda çok fazla yığılma olduğu seneler. Diğer seneler arası 20k ve altı için konusuyorum aradaki fark 800-1.5k arasında oynamış.

Bu sene TM için beklemediği yerler gelecek. Yazmaya bana kalırsa 20-30K önden başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fapstronot -- 31 Temmuz 2018; 18:41:47 >
  • helal faps guzel ve dogru bir yazi

• Hocam mf3 ile mf4 arasında fark olsa da mf4 Lehine olur.

1.15 diyorum max mf4 için

• cagkan1905 C kullanıcısına yanıt
    naptın 60kcım :)

• güzel faydalı up
  • Ya arkadaşlar niye 2009-2010 arasına bakmıyorsunuz anlamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serhtt44 S kullanıcısına yanıt
    %90 gelir.

Ama şunu unutma mesela 35k olan kişi sayısı 200 kişidir onlar tercih yapar gelmez. OSYM yığınsalından yığılmaya bak.

Bu sadece hukuk gibi çok tercih edilen bölümlerde yaşanır diğer bolumler kesınlıkle gerileyecektir.
  • Mf-1 için ne yapıyoruz la bi işide tam yapsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fapstronot

%90 gelir.

Ama şunu unutma mesela 35k olan kişi sayısı 200 kişidir onlar tercih yapar gelmez. OSYM yığınsalından yığılmaya bak.

Bu sadece hukuk gibi çok tercih edilen bölümlerde yaşanır diğer bolumler kesınlıkle gerileyecektir.
    33k dayim 25k lik yer.olmaz mi

• Fapstronot kullanıcısına yanıt
    Hocam ben psikoloji yazıcam buyuk ihtimal 33k ile alan mersin 38k sıralama var umarım gelir

• Fapstronot kullanıcısına yanıt
    Uzmanın tersini diyorsun yani öyle mi hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇARPMA BÖLME HAKKINDA.-Fapstronot

Benim gibi yapan hiç mi yoktu mesela?

• Bunun için yok atlastan kaç kişi tercih etmiş ve tercih ettikleri sıra önemli. Ve de en önemlsi ortalama puan. girenler taban puana yakın mı girdiler yoksa son 1 tane boş kaldı ve ortalama puandan uzak olarak birisimi girdi bu önemli.

TM de gerileme olacak ama bakın üzerine bastıra bastıra söylüyorum. Çok fazla tercih edilen bölümler için sıralama daha az gerileyecektir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.